0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Muhabbet Kuşu Biti Eve Yayılır Mı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Muhabbet Kuşu Biti Eve Yayılır Mı? Evde beyaz böcekler görüyor ama bu şeffaf beyaz böcekler nedir? diye sorgulayan insanların varlığı hiçte az değildir. Böcek ilaçlama uygulamaları muhabbet kuşu biti ve kuş bitleri ile mücadelede oldukça fazla yapılan bir uygulamadır. İnsanlar yaşadıkları bitlenme sorunları ile ilgili ciddi sorunlar yaşamaktadır. Özellikle balkon ve pencere önüne yuva yapan kumru ve güvercinler nedeniyle ciddi kuş biti şikayetleri yaşamaktadır.

Kendilerini rahatsız edip kaşındıran bir takım böceklerle karşılaştıkları zaman kuş biti insana geçer mi? muhabbet kuşu biti eve yayılır mı? gibi değişik sorular insanlar bize yöneltirler. Evin içinde kuş besleyen insanlar çoğu zaman kuşların bitlendiğine şahit olur. Müdahale ettikleri zaman ise üzerlerine bulaşan bitlerden sıkıntı yaşayarak bireysel olarak baş etmeye çalışırlar. Kuş biti ve pireleri yayıldıkları için evde bulaşma durumlarında bireysel şekilde mücadele ile başa çıkılmaz ve sıkıntı kaynağı olurlar.

Bilindiği gibi kuşlarda bitlenme hayatları boyunca kuşların en fazla karşılaştıkları sorunlar arasında gelir çoğu zaman. Buna karşın kuşlar bitlendikleri durumlarda kendileri bunu atlatabilir ancak bazı durumlarda baş edemez ve kuşların ölmesi bile görülür. Kuşların bitlendiğini anlamak için bazı şeylere dikkat etmekte fayda vardır. Kuşunuz bir yerlere sürtünüyorsa, sürekli kendini gagalıyor veya tüylerini karıştırıyorsa muhtemelen tüyleri ve kanatları arasında parazit hastalıklar vardır.

Kuşlarda kanatlarının altında barınan bit yada kuş pireleri kuşlarda ciddi anlamda huzursuzluk meydana getirir. Bu canlılarla baş edebilmek için kuşlar için özel üretilmiş kuş bitleri ile mücadelede kullanılan ilaçlardan almanız gerekir. Ancak bu ilaçları uygularken kesinlikle kurşun göz ve ağzına püskürtmemeniz faydalıdır. Muhabbet kuşu piresi ve kuş bitleri kafeslerin içinde de yayılır ve dip bölgelere gizlenir. Yemlik ve su kabı mutlaka dezenfekte edilmelidir.

Kuş Bitlerinin Zararları Nelerdir?

Kafesin ara bölgelerine gizlenen kuş bitleri geceleri çıkarak kuşlara musallat olur. Kuş biti insana bulaşır mı? diye merak edenlerin kuş bitleri insanlara kısa süreliğine bulaşmasına karşın uzun süre insan üzerinde yaşamayacağını bilmesi önemlidir. Bitler daha çok kuşların kanlarını emerek beslenme yoluna gider. Kumru, güvercin, muhabbet kuşu, kanarya benzeri kuşların üzerinde beslemebilmektedir. Kuşlara musallat olan bitler insanlara normal şartlarda bulaşmazlar.

İnsanların derisi ile kuşların deri ve türleri oldukça farklı özelliktedir. Ancak kendilerine beslenme imkanı bulamadığı zaman kısa süreliğine de olsa İnsanlara buluşarak kanlarını emerler. İnsanlar bit problemi yaşadıkları zaman genellikle muhabbet kuşu piresi insana geçer mi? kumru biti insandan nasıl temizlenir? muhabbet kuşu biti insana geçtiği zaman nasıl arındırılır? şeklinde arayışlara yönelir. Hatta bazı kişiler muhabbet kuşu bit ilacı yapımı arayışları içine girer.

Kumru biti ısırığı en fazla karşılaşılan durumlardan biri olup, insanlarda ciddi anlamda sıkıntılara yol açmaktadır. Muhabbet kuşu bitlenir se nasıl anlaşılır? bilmekte fayda vardır. Evinizde beslediğiniz kuşlar sürekli gagaları ile kanatlarını karıştırıp bir yerlere sürtünüyorsa vakit geçirmeden kuşunuz da bir araştırma yapmanız ve bitle karşılaştığınız zaman kuş biti ilacı alarak bu bitleri öldürmeniz gerekir. Muhabbet kuşu biti diğer kuş türleri ile benzerlik gösterir. Yaz aylarında kumru biti evi sardı nasıl kurtulurum? diye soru soranların sayısı oldukça fazladır.

Kuş prensesi asalak bir canlı olduğu için kuşların kanlarını emerek beslenir. Hayvan sevgisi nedeniyle evde muhabbet kuşu yada papağan gibi kuş besleyenlerin ortak sorunları arasında kuş biti bulaşması oldukça sık görülen bir durumdur. Güvercin bitleri yada kuş bitleri ile mücadele bireysel olarak sonuç vermez. Şayet yaşadığınız kuş biti şikayetlerinde bir türlü başa çıkamayıp kuş biti nasıl yok edilir? diyorsanız yapmanız gereken bir an önce kuş biti ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir.

Kuşlar Evlerin Etrafında Sorun Kaynağıdır

Havaların ısınması ile birlikte insanlar evimi kumru biti bastı kuş bitleri nasıl yok edilir? gibi çok ciddi sorular ile yaşadıkları şikayetlerinden kurtulmak için ilaçlama servisi talep eder. Kuş bitleri ile mücadele eve buluşmaları durumunda geniş kapsamlı olmak durumundadır. Sadece balkon gibi bölgelerde insanlara bulaşmazlar. Duvar ve tavanlara yürüyerek evlere bulaşması yeterli olabilir. Ancak evlerin içine yayılan kumru pirelerini yok etmek için mutlaka sisleme kuş biti ilaçlama yaptırmanız şarttır.

Çünkü bulaşmaları sadece yerlerde, mobilyalarda yada yatak bölgelerinde olmaz. Perdeler, duvarlar ve tavanlar gibi her tarafa yayılma eğilimi gösterirler. Kuş bitleri evlere çoğu zaman balkon yada çatı bölgelerinde yuva yapan kumru, güvercin gibi canlılardan bulaşır. Ayrıca evde beslenen muhabbet kuşu, kanarya gibi kuşlarda kuş biti ve piresi insanlara musallat olabilir. Bilindiği gibi bit türleri ortalama 3500 civarında kanla beslenen ısırıcı bitlerdir.

Bit türleri kan emeceği konakçısını sıcaklık kriterlerine göre tercih eder. Bu nedenle evde beslenen evcil hayvanlara yönelmeyi tercih eder ancak beslenme imkanları zayıf olduğu durumlarda insanlara da bulaşır. Kuş bitlerinin insanı ısırması haricinde üzerinde uzun süre yaşama gibi bir özelliği bulunmaz. Kuş biti güvercin yuvası, kumru yuvası ve binaların etrafına, balkonlara yuva yapan kuşların tüyleri arasında bulunur. Devamlı buralara kuşlar gelip gidiyorsa kuşlarının kanları ile beslenerek hayatta kalırlar.

Ancak yuvayı terk eden kuşların bıraktığı çok sayıda bit beslenme imkanı bulamayınca insanların evlerine yönelerek ciddi sıkıntılara sebep olur. Evdeki muhabbet kuşu bitlerinden kurtulmak için komple ev ve konakladıkları yerlerin ilaçlanması gerekir. Bu durumda profesyonel ve donanımlı kuş biti ilaçlama şirketleri ile görüşerek evin tamamına ilaçlama yaptırmanız gerekir. Bazı ilaçlama firmaları güvercin ve kuş bitleri ile mücadelede sırt pompası yardımı ile evde ilaçlama yapmaktadır.

Kuş Biti İlaçlama Yöntemleri

Yeni bulaşan kuş bitinin yayılmasını engellemek için hemen evdeki halıların elektrikli süpürge ile süpürülmesi gerekir. Evde koltuk, mobilyalar parkeler sirkeli su yardımı ile silinip süpürüldüğü zaman evdeki yayılma yavaşlar. Ancak duvar ve perdelerde kuş biti yada kumru pirelerinin olma ihtimaline karşı evin en kısa zamanda kuş bitlerine karşı ilaçlanması şarttır. Doğal kuş piresi kaçırıcı uygulamalar yoktur. Evi çamaşır suyu ile temizlemek yavaşlatsa da ortadan kaldırmaz.

Kuş biti ilaçlama yöntemleri kokusuz ilaç yada az kokulu ilaçlar yardımı ile yapılabilir. Sprey uygulama yapılır ancak bu kesin sonuç vermemektedir. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için kuş biti ilaçlama nasıl yapılır iyi anlamalı ve yaptıracağınız sis şeklinde uygulama ilaçlama sayesinde evinizdeki kuş bitlerinin şikayetlerinden kurtulmalısınız. Kuş bitleri sadece evde olmaz pencereler, duvarlar, perdeler, mobilyalar, kıyafetler hatta ilerleyen aşamalarda dolap içlerine kadar yayılır.

Bu nedenle kuş bitleri nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka geniş kapsamlı bir kuş biti ilaçlama yaptırmanız gerekir. Elektrikli soğuk sisleme makinesi ile yapılan ilaçlamada böcek ilacı mekana yayılarak bir saat kadar havada asılı kalır. Bu esnada en dar noktalara kadar nüfuz ederek en zor böcek şikayetlerinde bile yüksek performans sağlar. Mobilyalar, dolap içleri, yatak, halılar, perdeler ve duvarlardaki kumru piresi ile kuş pireleri bile bu sistem sayesinde çok daha kapsamlı ilaçlanır.

Dumanlı böcek ilaçlama tabir edilen bu yöntem en kapsamlı ilaçlama türüdür. Ancak evin kapalı kalması ve böcek ilaçlama temizliği yapılması gerekir. Atlas Türk haşere ilaçlama firması olarak kuş bitleri ile mücadelede en etkili ilaçları kullanarak tek seferde evinizdeki kuş bitlerini yok ediyoruz. Kuş bitleri, tahta kuruları, akrep, kertenkele, ve pireler ile mücadelede bu yöntem yüksek başarı sağlar. Sizde güvercin biti ilaçlama gibi arayışlarınızda bizden destek alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir