0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Lavabodan Gelen Hamam Böceği

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Lavabodan Gelen Hamam Böceği insanların yaşam alanlarını kirletir, gıdaları arasında dolaşıp bakteri yayar. Böcek ilaçlama daha çok kapalı alanlarda yaşanan haşere şikayetlerinde çok daha yoğun hamam böceği ilaçlama talebi gelmektedir. Evde hamam böceği nasıl oluşur? diye merak ediyorsanız hamam böceklerinin yaşamını devam ettirmek için ihtiyaç duyduğu ortam ve beslenme özelliklerini bilmek gerekir. Su böceklerin en fazla ihtiyaç duyduğu bir özelliktedir.

Gıda, nem, su ve sıcak ortam hamam böceklerinin yaşamını sürdürmelerini sağlayan başta gelen en önemli etkenler arasında başta gelir. Hamam böceği yoğunluğunun en fazla görüldüğü yerler lağımlar olarak öne çıkar. Lavabodan gelen hamam böceği nasıl yok edilir? evdeki hamam böceği yuvası nasıl bulunur? diyorsanız böceklerin yapılarını ve saklandıkları alanları çok iyi anlamak gerekir. Hamam böceği tuvalet kapağından çıkar mı? merak edenlerin bilmesi gereken lavabo giderlerinden, atık su borularından, ve lağım kanallarından geceleri yoğun şekilde çıkar.

Giderden gelen hamam böceği buralardan üzerlerine bulaştırdığı pis mikrop ve bakterileri tükettiğimiz gıda ve yiyeceklere bulaştırır. Evde hamam böceği nasıl olur? eve hamam böcekleri nerelerden girer? diye merak ediyorsanız açık kapı altlarından, gider deliklerinden, borulardan, açık pencerelerden, havalandırma bölgeleri ve çatlak bölgelerden hamam böceklerinin evlere sıkça girdiği bilinmektedir. Eve girip yumurta bırakan böcekler çok hızlı bir şekilde üreyerek tüm evi kolayca istila eder ve insanların ciddi anlamda huzurunu kaçırıp, sağlığını bozarlar.

Özellikle yaz mevsiminde üreyen hamam böceği çeşitleri çok daha fazla ortalıkta görülmeye başlar. Gündüzleri kuytu ve karanlık yerlerde gizlenen hamam böcekleri geceleri aktif olarak beslenmesini sağlamaya çalışır. Hem beslenir, hem de evin kenar köşe kısımlarına yumurtalarını bırakırlar. Çok obur ve tüm besinleri yemeleri bir yana, evcil hayvanların açıktaki yemleri dahil kendi kusmukları ve hamam böceği ölülerini bile yerler. Hamam böceği nasıl çoğalır? Evi hamam böceği neden istila eder? bilmek çok mühimdir.

Hamam Böcekleri Evde Nasıl Çoğalır?

Hamam böceği dünyanın her bölgesinde tüm iklim koşullarında hayatta kalabilen bir canlıdır. Yaşam bölgeleri en pis yerler ve en zor koşullar olsa bile yine de çok hızlı çoğalma yoluna giderler. Bu ise her an evinizde hamam böceği ile karşılaşma ve bu böceklere maruz kalma riskinin varlığını gösterir. Hamam böceği türleri çok çeşitli sebepler ile evlere kolayca taşınabilir. Marketten eve getirdiğiniz bir poşet, alınan bir eşya, koli içi ve taşınma yolu ile bile eve hamam böceği girebilir. Özellikle su kaynağına yakın olan binalar ile evin içinde nemli, su sızdıran bölgeler hamam böceklerine ideal kaynak sağlar.

Ancak buna karşın hamam böceklerinin asıl yaşam bölgeleri karanlık ve nemli yapıdaki bölgelerdir. Şayet evinize tek bir hamam böceği girse bile kısa zamanda yumurtaları yolu ile kısa zamanda sayılarını giderek artırırlar. Hamam böceklerinin asıl yuvalarını bulacağınız yer lavabo ve boruların çevresindeki küçük delikler, yarık, çatlak, boşluklar, banyo, mutfak, beyaz eşyaların arkaları, kapı dipleri ve bodrum katlarıdır. Hamam böceği neden gelir? eve hamam böceği nasıl doluşur? bilmek tedbir açısından şarttır.

Evlere beslenme imkanı rahat olduğu için ve kolay gizlenme alanları buldukları için doluşurlar. Hamam böcekleri hemen her şeyi yemeleri ile dikkat çeker ve bu özellikleri ile asla aç kalma durumları olmaz. Çöplerden, kağıda, kumaş parçasından böcek ölüsüne dışkıdan karbonhidratlı tatlılara kadar ne bulurlarsa yerler hatta ölmüş bir hamam böceği başka bir hamam böceği yiyecek olmaktan kurtulamaz. Peki ama, evde hamam böceği üremesini engellemek için ne yapmak gerekir?.

Hamam böceğini evden nasıl temizleriz? Temiz bir ev tüm böcekler için olduğu gibi hamam böcekleri için hiçte hoşlanmadıkları bir durumdur. Evde bekletilip atılmayan çöpler, kurumuş lavaboda bekleyen bulaşıklar, düzenli olarak silinip süpürülmeyen ev, yere düşen ekmek ve nem hamam böcekleri için çok cazip bir özellik sergiler. Ev temiz olduğu halde bile hamam böceği dolanıyorsa kaynağını bulmak, eksikleri gidermek, evde hamam böceği ilaçlaması yaptırmak gerekir.

Hamam Böceği Yuvalarını Ortadan Kaldırmak

Lavabodan gelen hamam böceği özellikle gece karanlıkta evlere girmektedir. Eve bu antenli sevimsiz böcekleri çeken sebep akıtan bir musluk veya sızdıran boru olabilir. Ayrıca açıkta bırakılan gıdaların kokusuna gelerek açıkta buldukları her türlü yiyeceği tüketirler. Böyle bir durum varsa hamam böceği olma ihtimali o denli artış gösterecektir. Hamam böceği yuvasını bulmak için evin kenar köşe her tarafına bakın. Bu böceklerin yuvaları ile hamam böceği yumurtalarını bulacağınız yerler kuytu, karanlık, ve sıcak bölgeler olarak öne çıkar.

Eskimiş ve çürümeye başlamış pencere pervazları, lavaboların etrafındaki aşınmış boru kenarları hamam böceklerinin kolayca evinize girerek evde çoğalmalarına neden olur. Hamam böceği yuvalarının yok edilmesi için duvardaki çatlakları doldurmalı, sızdıran muslukları tamir ettirmelisiniz. Hamam böceği istilasına yakalanmamak için açık bölgelerden ortama girişini engelleyecek önlemler alınması şarttır.

Bilindiği gibi hamam böceği türleri karanlığı çok severler. Evinizi silip süpürmeli, pencereyi açıp havalandırmalı, perdeleri açarak içeriye gün ışığı dolmalı ve evdeki dip köşelerde çatlak, kırık varsa onları tamir ettirmelisiniz. Hijyeni ortadan kaldıran böcek türleri sağlığında en büyük düşmanıdır. Elinizden geldiği kadar bakımı sağladığınız bölgelerde yine hamam böceği türleri ile başınız dertte ise mutlaka hamam böceği ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelisiniz.

Hamam böceği istilası devam bir kaç böceğin eve girmesi nedeni ile bile çok hızlı şekilde yayılır. Bu durumda yapmanız gereken zaman kaybetmeden profesyonel ilaçlama firmaları ile irtibata geçmelisiniz. Atlas Türk ilaçlama ekibi olarak hamam böceklerinin yok edilmesi yaşam alanları ve konutlarınız da bilinçli ilaçlama desteği veriyoruz. Evdeki hamam böceği yuvalarını ortadan kaldırmak kadar evin hamam böceklerine karşı ilaçlatılması da çok büyük önem taşır. Ancak bu profesyonel bir mücadele olmalıdır.

4 cevap

 1. Elif Naz dedi ki:

  Bügün çok üzgünüm çünkü muslukta yüzümü yıkarken küpem düştü nasıl alcam bilmiyom . Bide resimde akrep var tövbe tövbe sokmasın .
  Hamam böceklerinden de nefret ederim .
  Küpemi nasıl alcam şimdi ben 😔😔😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   Şansınız yaver giderse lavabo aparatını sökerek aldırabilirsiniz. Tabi boruya gitti ise geçmiş olsun.

 2. Zehra dedi ki:

  Merhaba evim yeni yıkık dökük yok bende temiz biriyim3 yıldır oturuyorum belli aralıklarla 4. Kere hamamböceği buluyorum.sinirlerim bozuldu binada2 katli otopark var bodrumda giderlerden geliyor olabilir mi.11 yıl müstakil binada giriş katta oturdum hamam böceği görmedim nasil oluyor bu is cildiricam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir