0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kuş Piresinden Nasıl Kurtulunur

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kuş Piresinden Nasıl Kurtulunur? evde güvercin biti pek çok insanın ciddi anlamda rahatsızlık yaşamasına sebep olmaktadır. Bu nedenle kuş bitleri ile mücadele kapsamında böcek ilaçlama servisi alınması kaçınılmaz hale gelmektedir. Evdeki kuş bitlerinin belirtileri çeşitli şekillerde ortaya çıkmaktadır. Öncelikle evde beslenen kuşlar üzerinde bazı belirtiler kendini gösterir. Örneğin bir kuşun sürekli kendini kaşıması, gagası ile tüylerini sıkıştırmaya çalışması, görülür.

Sürekli didiklemesi, tüylerini kabarık tutarak sürekli silkelenmesi yada gövdesini bir yerlere devamlı sürtmeye çalışması şeklinde görülür. Bunun sebebi kuşun gövdesinde ve tüylerinin arasında gözle görülebilen minik koyu renkli küçük canlıların kaşıntıya yol açmasından kaynaklanır. Bunlar asalak olarak beslenen minik canlılar yani kuş bitleri olarak bilinmektedir. Özellikle kanaryaların en büyük zararlısı olarak dikkat çeker.

Şayet kuş besliyorsanız evde kuşu aldığınız zaman kanat altı ve ense tüylerini hafifçe üflediğimiz zaman bu bitlerin varlığı kolayca anlaşılabilir. Kuş bitleri kuşun geldiği yer yada başka bir hayvandan kuşa ve kafese bulaşmış olabilir. Yeni aldığınız kafes ve aksesuar ile eve taşınmış olabilir. Şayet evinizde beslediğiniz yavru kuş varsa bu kısımları dikkatlice kontrol etmeniz gerekir. Kuş bitleri aşırı şekilde üredikleri zamanı kuşlar için öldürücü bir özellik sergiler.

Bitler gündüz dolaşmadıkları için pek fazla görmeniz mümkün değildir. Bu nedenle geceleri ortaya çıkarlar kuş biti ve pireleri oldukça ufak yapılı olmaları nedeniyle kolay fark edilmezler. Ancak kan emici özellikleri ile kuşların ölmesine bile sebep oldukları bilinmektedir. Şayet kafeste kuş biti şikayeti yaşanıyorsa kanarya ve kuşlar geceleri huzursuz bir şekilde davranır bu özellikle tehlikenin fazlalaştığının göstergesi olarak dikkat çeker.

Kuşlarda Bitlenmenin Bariz Ortaya Çıkması

Gececi olan kuş bitleri geceleri kuşlara kesinlikle rahat vermezler, onların kanını emerler zayıf düşmesine, hastalanmasına ve ileri seviyelerde ölmelerine bile sebep olurlar. Kuş kafesinin başlıklarındaki delikler kuş bitlerinin saklanacakları yerlerin en başında gelir. Buraların dikkatlice incelenmesi varlığını kolaylıkla ortaya çıkaracaktır. Kafeste beslediğiniz kuşların kuş bitlerine maruz kalıp kalmadığını anlamak için kafesin köşelerine, alt kısımlarına, dar bölgelere dikkatlice bakarak incelemeniz gerekir.

Bittin kendisini görebileceğiniz gibi beyaz dışkıları da görülebilir. Ayrıca yuva varsa içeriye elinizi soktuğunuz zamanı kaşındırma ve kaynaşmalar kendini hissettirir. Kafesin bir bölgesine küçük pamuk yada beyaz mendil bıraktığınız zaman birkaç gün sonra burada bitlerin yuvalandığını kolaylıkla görmeniz mümkündür. Kuş bitlerini tedavi amaçlı eczane yada petshoplardan temin edecek bit spreyi kullanmak yeterli olur.

Tedaviye 2-3 gün ara ile devam edilmesi tekrarlanması gerekir. Bit spreyi kuşun tüm vücuduna özellikle kanat altı ve boyun bölgesine dikkatlice sıkılmalıdır. Ancak kuşun gözlerine ve gaga bölgesine sıkılmaması önemlidir. Pire tozu da bu şikayeti ortadan kaldırabilir bu tür çabalarla yuvadaki kuş bitlenmesinin varlığı ortadan kaldırılabilir. Özellikle kuluçka dönemlerinde yuvalarda büyük bit yuvaları meydana geldiği bilinmelidir. Bunlar kan emerek kuşların ölümlerine sebep olabilmektedir.

Kuş bitlerinden kafesin temizlenmesi kuşların rahatsızlığını ortadan kaldırmak için önemli bir özellik sergiler. Delikli kafesin köşe bölgelerinde, alt kısımlarında dikkatlice araştırma yaparak kafes aksesuarları sıcak su ile iyice yıkanmalı ve bu bölgeler ıslak temizlik yapılmalıdır. İnsanlar kuş akarı nedir? akarlardan nasıl kurtulunur? diye değişik arayışlara yönelir. Kuş akarları evlere nasıl gelir? serçe, kumru, kırlangıç, güvercin benzeri kuşlar binaların çevresine konuyor veya buralara yuva yapmışlarsa bir şekilde evlerin içine bulaşır.

Kuş Bitleri Evden Nasıl Arındırılır?

Kuş piresi ve kuş akarları genellikle kuşlar yolu ile gelmektedir. Bu nedenle kuşların bina çevresine ve pencere önlerine yuva yapmalarını engellemek önemlidir. Bina içlerinde bulunacak çeşitli küçük kuş akarı ve piresi çeşitli yollarla evlerin içine girebilir. Eve girdikleri zaman genellikle yatak, koltuk, kanepe ve halı gibi yerlerde kuş piresi ve kuş bitleri sorun haline gelmektedir. İnsanlar bir şeylerin üzerinde yürüdüğünü hisseder yada ısırıldıklarına ikna olur.

Kuş piresi ve kuş akarları küçük nokta kadar canlılar oldukları için pek kolay görülemez. Kuş akarları ve pireler ile mücadelede bireysel olarak temizlik yolu ile bu canlıları ortamdan tam olarak arındırmak sonuç vermeyecektir. Kuş bitleri ile mücadele iki türlü önlem ile başa çıkılması gereken bir durumdur. Öncelikle evinizde kuş biti ve kumru piresi ilaçlama servisi almanız önemlidir. Aksi takdirde evdeki yoğunlukları hızla artış gösterip mekanda durulmaz hale gelirsiniz.

Ancak ilk aşamada evi güzelce süpürmek, dip köşe bölgeleri elektrik süpürgesi ile çektirmek ,halıları, mobilyaları, parkeleri sirkeli su ile silmek yavaşlatıcı önleyici bir özellik sergiler. Kuş akarları ve kuş bitleri genellikle yarık ve çatlak bölgelerde saklanırlar. Evinizden kuş piresi ve kuşak akarlarının yok edilmesi için süpürge içine çekilen bu canlıların torbası çıkarılıp gerekli şekilde temizlenerek önlenmesi mümkündür. Yüzeyleri günlük olarak dezenfektan yada alkollü su ile silmek akarları öldürmek için faydalıdır.

Toz piresi, kuş piresi ve kumru piresi olarak isimlendirilen bu minik canlılar ortamlarda keskin kokulardan nefret ederler. Ancak kuşlardan taşından pire ve akarların bireysel olarak evlerden tam olarak temizlenmesi oldukça zor canlılardır. Çünkü evin belirli bir bölgelerinde değil tamamına yayılma eğilimi gösterirler. Evin çevresindeki kuş yuvalarının ortadan kaldırılması, havalandırma bölgelerine girip çıkan kuşların engellenmesi, balkon gibi yerlere kuş yuvası yapılmışsa buraların dikkatlice temizlenmesi gerekir.

Kuş Bitine Önlem Almak Şarttır

Ayrıca kuşların her sene aynı bölgeye tekrar gelmesini ortadan kaldırmak için kuşların geldiği bölgelere yuvalarını yapmasını engellemek için önleyici bazı tedbirler almanız son derece faydalıdır. Güvercin bit ilacı kesin çözüm sunar mı? güvercin bit ilacı ev için nasıl olmalı? kumru bitine doğal çözüm var mıdır? değişik sorular ile karşılaşırız. Evlerde kumru ve kuş bitleri ile mücadele doğal bazı malzemeler ile mümkündür. Ancak bu önleyici bir etki sağlar.

insanlar kumru biti insandan nasıl temizlenir? kumru biti ısırığı nasıl geçer? kumru biti evi sardı bir türlü kurtulamıyorum benzeri değişik arayışlar ile bizi aramaktadır. İnsanların bilmesi gereken kuş piresi ve kumru bitleri uzun süre insanda yaşayamaz. Evde kıyafetler ve insanlar sıcak su ile duş aldığı, kıyafetleri yıkadığı zaman bu bitler kolaylıkla arındırılır. Ancak evi kumru ve kuş biti sarmışsa mutlaka kuş biti ilaçlama yaptırmak şarttır.

Güvercin biti sirke yardımı ile belirli oranda temizlenmesi mümkün olan bir canlıdır. Ancak bu sadece kısmi olarak çözüm sağlar kesin olarak kuş ve güvercinlerin sebep olduğu bitlerden kurtulmak için evinizde kuş biti ilaçlama yada güvercin biti ilaçlama yaptırmanız gerekir. Kuş bitlerinin yapısı son derece ufak olduğu için kolay fark edilmez. İnsanların çoğu ekranda hareket eden minik böcekleri fark ettikleri zaman bu minik nokta kadar böceklerin varlığından haberdar olur.

Yada üzerlerinde bir şeyin gezdiğini ve ısırıldıklarını fark etmeleri ile bu şikayetlerden haberleri olmaktadır. Kuş biti ve kumru biti ilaçlama nasıl yapılır? kuş bitleri nasıl nasıl yok edilir? gibi değişik sorularla insanlar yaşadıkları şikayetlere çözüm aramaktadır. Kuş bitinden nasıl kurtulunur? diyorsanız kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama tekniklerinden birini yaptırarak evinizdeki kuş akarı ve kuş pirelerinden kurtulmanız mümkündür.

Kuş Bitinin Kökünü Kazımak

Kuş piresi, kumru piresi gibi kaşındıran kan emici asalak canlılar ciddi huzursuzluk nedenidir. Evde kuş akarı, kuş biti gibi alerjen yapıcı böceklerin erken teşhisi daha kolay kurtulmanıza imkan sağlar. Evinizi kuş bitlerinden arındırmak için sisleme yada püskürtme ilaçlama yaptırmanız büyük farkları beraberinde getirir. Kuş bitleri kolay ölür ancak kuş biti ile mücadele evin köşe kenar yerlerine böcek ilacı sıkılarak bitlerin önlenmesi mümkün değildir.

Bu canlılar mobilyaların üzerinde, yataklarda, kıyafetlerde, duvara da, perdelerde pek çok bölgede olabileceği için geniş kapsamlı bir kuş biti ilaçlama servisi almanız şarttır. Evlere mutfak penceresi, banyo ve tuvalet havalandırması gibi bölgelerden kolayca girerek çoğalabilirler. Ayrıca pencere önünde yuva yapan ve buralara konan kuşlardan kaynaklı kuş bitleri kolayca evinizin içine girebilirler. Buralarda görülen kuşların uzaklaştırılması ve gerekli kaçırıcı önlemlerin alınması şarttır.

Bu nedenle kuş bitlerinden nasıl kurtulunur? diyorsanız profesyonel ilaçlama servisi almanız kaçınılmazdır. Sırt pompası ile evdeki kuş pirelerine karşı ilaçlama yapmak çözüm olarak yetersiz kalır. Bu gibi şikayetler yaşadığınız zaman Atlas Türk ilaçlama firması ile iletişime geçerek sisleme yöntemi ile evinizde kumru biti ilaçlama ve kuş piresi ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Evinizde yaşadığınız şikayetlerden kolaylıkla kurtulabilmeniz için kuş bitlerinin her tarafta olabileceğini bilmelisiniz.

Bunun için zeminlerden tavanlara kadar çok etkili ve kapsamlı bir ev ilaçlama yaptırmalısınız. Kuş bitine kesin çözüm ancak ulv ilaçlama diye tabir edilen sisleme kuş biti mücadelesi ile olur. Kumru pireleri kan emdikleri için minik kabarmalar ve kızarıklık ile kaşıntıları ortaya çıkarır. Böceksiz ve daha hijyenik mekanlarda yaşamanız için en iyi kuş biti ilaçlama şekli ve kaliteli böcek ilaçlarını kullanıyoruz. Amacımız en iyi hizmeti vermektir.

3 cevap

  1. eyüp dalkıran dedi ki:

    camımıza kumru yuva yapmıştı bu aradakuşlar yumurtadan cıktı bu arada kızım camı birkac kez acmış evde özellikle yatarken göremedigimiz birşeyler vucudumuzda dolaşıp kaşındırmaya başladı bir ilaclama servisiyle iletişime gecip evi ilaclattırdık birrahatlama oldu ama kesin cözüme ulaşamadık .
    21 gün sonra tekrar geldiler fakat halen şikayetlerimiz sürüyor sizin bir cözümünüz varmı

  2. Melisa dedi ki:

    Son bickac senedir iyice artmış durumda bu kuş bitleri ve herkes kolay kolay bitmeyeceğini söylüyor. 10 kere ilaçlatan bile var. Şehir değiştireni duydum akıl almaz. Bu güvercinler her geldiği yeri mahvediyor her yer evin dibi köşesi yatağın en içine kadar işlemiş durumda bana kalırsa ilaçlatmak yetersiz kalır böyle büyük bir facia için kimden dinlediysem çözüm yok diyor. Kısacası pire için yorgan yakmak mecbur kalındı. Bana kalsa şimdi evi ateşe vereceğim. Kafayı yedirttiler artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir