0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kuş Bitinin İnsana Zararı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kuş Bitinin İnsana Zararı bulaşma yaşandığı zaman kaşınma ve huzursuzluk vermesidir. Kuş biti insana bulaşır mı? diyen insanlar için hemen söyleyelim kuş bitleri evlere girerek insanların mekanında yaşam sürer. Böcek ilaçlama haşerelerin türüne göre farklı yapılan bir özelliktedir. Masum bir şekilde evlerin balkonlarına yuva yapan kumru ve güvercinler üzerlerinde parazit olarak yaşayan kumru ve güvercin bitlerini beraberinde getirir. Bu şekilde güvercin ve kumru bitleri balkonunuzdan eve kolayca taşınır.

Güvercin biti insana geçer mi? diye merak edenlerin bilmesi gereken kuşlarda beslenme imkanı bulduğu sürece insanlara musallat olmaz. Bit nasıl ürer? konakçısından ayrılan ve terk edilmiş yuvada geride kalan bitler yaşam döngülerini sürdürebilmek için kendilerine beslenmek ve yuvarlanmak için yeni bir konakçı arar. Bu nedenle evin içine kuş biti ve kumru biti bulaşma durumları sıkça yaşanır. Kuş bitlerinin eve girmesi çok sıkıntılı bir süreç meydana getirir çünkü pek çok noktaya gizlendikleri için ortalıkta görülmezler.

Gece olup karanlık çökünce kan emmek için ortalığa çıkarlar. Kumru ve kuş bitleri ile mücadelede klasik ilaçlama yöntemleri pek bir işe yaramaz. Kullanılan pek çok ilaca bağışıklık kazandıkları için akarisit içerikli ilaçlar kullanılması kuş bitlerinin yok edilmesi için önemlidir. Kuş bitlerinin muhtemel geçiş güzergahları kapı eşikleri, havalandırma boşluğu, yatak örtüleri, evde beslenen hayvanlar ve banyo havalandırması gibi bölgelerdir. Evdeki beslenen hayvanların tüyleri arasında birden fazla kuş biti türü yaşam sürer.

Kısacası kuş bitleri konakçı bulamadıkları takdirde kolaylıkla insanlara geçebilir. Evlerinde kuş besleyen kişiler bitlenme yaşandığı zaman, zaman geçirmeden kuş biti insana geçer mi? diye araştırma yapmak yerine en kısa sürede ilaçlama yaptırmaları gerekir. Bilindiği gibi kuşlarda bitlenme kuşun hayatı boyunca karşılaştığı en önemli sorunlar arasında gelir. Çoğu zaman kuşlar bu bitleri kendi çabaları ile öldürürler. Ancak bazı durumlarda bitlenme kuşları öldürebilir.

Kuş Biti Kan Emmek İçin İnsana Bulaşır

Kuşların bitlendiğini anlamak için kısa bir gözlem oldukça faydalıdır. Kuş sürekli kaşınıyorsa, sürekli bir yerlere kendini sürtüyorsa üzerinde herhangi bir parazit taşıdığı açıktır. Kuşlarda ve evde yaşayan bit ve pireyi temizlemek için bazı önlemler mümkündür. Kuşlar için üretilen petshoplarda satılan kuş biti ilaçları ile kuşlarının bitleri için temizlik yapabilirsiniz. Bunlar jel losyon şeklinde yada ilaç şeklinde olur. Ancak bunu uygularken kuşların ağzına ve gözlerine gelmemesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca kuşun kafesi içerisinde yer alan yemek ve su kabını dezenfekte etmek şarttır.

Kuş biti insana bulaşır mı? diyenlerin bilmesi gereken kuşların kanları ile beslendikleri için kuşlardan ayrılmayı tercih etmezler. Ancak bazı kuş bitleri ölü deriler ile beslenir kuşlardan bulaşan bitler çoğunlukla insanlara bulaşmaz. Bilindiği gibi insanların derileri ile kuşların derileri tamamen farklıdır. İnsanlarda kanat ve uzun tüyler olmadığı için kuş bitleri için insan vücudu barınacak ortam sağlamaz. Ancak beslenme imkanı bulamadıkları zaman insan kanını emmek için insana musallat olurlar.

İnsanlar çok çeşitli sorular ile arayış içine girer. Güvercin biti insanlara geçer mi? muhabbet kuşundan bit insana geçer mi? muhabbet kuşu piresi insana geçer mi? güvercin biti neden olur? gibi arayışlar en fazla karşılaştığımız türde sorular olarak öne çıkar. Muhabbet kuşu ve güvercin bitleri insanlara sadece beslenmek için geçer. Kan emdikten sonra insan vücudundan ayrılmaları gerekir aksi takdirde İnsan vücudunda uzun süre yaşayamaz ve ölürler.

Güvercin biti, sirke olarak ta isimlendirilmektedir ancak bit sirkeleri genellikle bitlerin yumurtasıdır. Küçük kızarık ve şişlikler meydana getirirken vücutta kaşınmalara sebep olur. Muhabbet kuşu bit ilacı yapımı evde bireysel olarak çeşitli şekillerde mümkün olmasına karşın kuş bitleri ile mücadelede çözüm sağlamaz. Kuş bitleri çoğu zaman evlere balkon, çatı bölgelerine yuva yapan kumru ve güvercinler ile bulaşır. Eve gelen kuş bitleri nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka sisleme kuş biti ilaçlama servisi talep etmeniz gerekir.

Kuş Piresi Ve Güvercin Biti İstilacıdır

Bitlerin ortalama 3500 kadar türü bulunmaktadır kuş bitleri kanla beslenen ısırıcı bitkiler takımına girer. Güvercin bitleri tüy, telek yiyen ve kanla beslenerek yaşam süren zararlı bir canlı türüdür. Muhabbet kuşu, papağan, güvercin, kumru gibi kuşların üzerinde bulundukları için halk arasında bunlara kuş biti ismi verilmiştir. Kuş bitleri sıcaklık kriterlerine göre bulaşacağı konakçıyı özellikle seçmektedir. Evde kuş besleniyorsa yada evcil hayvan varsa insanlardan çok kuşlar ve kedi, köpek benzeri hayvanlara buluşmayı tercih eder.

Güvercin, kuş bitleri insanlara çok nadir bulaşır. Hayvanlara bulaşması insanlara göre daha yüksek olduğu için bu kuşlarda daha çok bulunur. Kuş bitlerinin insanları ısırma durumu oldukça rahatsızlık verici bir durumdur. Hastalık potansiyeli olmalarına karşın bu her zaman görülen bir durum değildir. Kuş bitleri kuş yuvasında kuş bulundukça ve beslenme imkanı sağladıkça insanlara bulaşma eğilimi göstermezler. Şayet insanlara bulaşır ve üzerine gelirlerse kan emer ve kısa zamanda ayrılmak zorundadır.

Yoksa uzun süreli insan üzerinde kuş biti yaşaması mümkün değildir. İnsanlar çoğunlukla toz böcekleri ile kuş bitini karıştırır. Kuş bitleri ile mücadele kokulu yada kokusuz ilaçlama yardımı ile yapılabilir. Bitlerinin evlerden arındırılması için geniş kapsamlı bir uygulama olan sisleme kuş biti ilaçlama yapılması şarttır. Güvercin bitleri insanlar üzerinde yaşasalar bile kısa bir süreliğine beslenmek için gelebilir. Güvercin bitinin yumurtası beyaz, küçük, tomurcuk şeklindedir. Bu böceklerden kurtulmak için spreyli uygulama kesinlikle yeterli değildir.

Bu nedenle dumanlı kuş biti ilaçlama yaptırmanız tavsiye edilir. Evdeki güvercin ve kuş bitlerini yok etmek için eve bulaşmasın tespit ettiğiniz anda hemen bir ilaçlama servisi almanız gerekir. Evde yaptırılacak dumanlı güvercin biti ilaçlama hem kuşların bitlenmesini önler, hem de evdeki bitlerin yok edilmesini sağlar. Evde ortaya çıkarak hızlı bir şekilde üremeye başlar rahatlıkla güvercin ve kuşlardan birbirine geçebilir. İnsanlara bulaştığı zaman insan sağlığı açısından zararlı belirtiler meydana getirir.

Kuş Bitleri Parazit Dış Kaynaklı Böcektir

Özellikle kaşınma problemleri, minik güvercin bitlerinin yok edilmesi için son derece önemlidir. Muhabbet kuşu biti insana geçer mi? diyenlerin bilmesi gereken diğer bit çeşitleri de insanlara sadece beslenmek için bulaşır. Kuş biti ilaçlaması etkili ilaçlar ve bilinçli yöntemler kullanılarak yapılmak zorundadır. Nokta kadar şeffaf bir görünüme sahip olan kumru ve kuş bitleri oldukça fazla şikayete neden olur. Özellikle yaz aylarında havaların ısınması ile çok ciddi bir yayılma gösterir.

Vücuda bulaşmış kuş bitleri kaşınma ve vücutta şişlik, kızarma gibi yan etkilere sebep olur. Bu gibi durumlarda bireysel olarak kuş bitleri ile mücadele yapmak yerine zaman kaybetmeden profesyonel ilaçlama firmalarına danışarak ilaçlama servisi almanız gerekir. Kuş bitleri oldukça küçük yapıda olduğu için insanlar ilk başta kendisini ısıran şeyin ne olduğunu bilmez. Ancak telefon ekranı gibi bölgelerde yada yüzlerinde bir şeylerin dolaştığını hissederek eliyle yakaladığı zaman minik nokta kadar şeffaf böceklerin olduğunu fark eder.

Şeffaf beyaz ve kahverengi bir görünüme sahip kuş biti insanın üzerinde uzun süreli yaşam süremez ancak kuşlar üzerinde yaşar ve kuşların zayıf düşerek ölmesine bile sebep olur. Kuş biti insandan insana geçer mi? diyorsanız bir insandan başka bir insana kuş biti bulaşabilir. Ancak bu uzun süreli olmaz bir insandan başka mekana kuş biti taşınacağı için kıyafetlerin yıkanması ve insan üzerindeki bitlerin arındırılması şarttır. Kuş biti nasıl bulaşır? diyorsanız insan vücudunda dolaşıp insanları ısırır ve rahatsız eder.

Duvarlar yolu ile yürüyerek evlerin içine girerler kuş biti ilaçlama yöntemleri arasında kesin çözüm sağlayan hiç kuşkusuz dumanlı kuş biti ilaçlama şeklidir. Sırt pompası kullanılarak yapılan kuş biti sadece geçici çözüm sağlar. Kuş biti nedir nereden gelir? diyorsanız minik nokta kadar olan bu canlılar yuvalarından ve yaşadığı bölgelerden insanlara bulaşır. Apartman, bina havalandırması ve kuşların yuva yaptığı bölgeler en fazla kuş biti bulunan kısımlar olarak öne çıkar.

Kuş Ve Güvercin Bitleri Neden Eve Girer?

Kuş bitinin insana zararı yaz dönemlerinde çok daha yoğun olur. Özellikle kuşlar yuvalarından ayrıldıktan sonra dışkılarının kuruyarak asitli hale dönüşmesi kuş bitlerinin etrafa yayılmasına sebep olur. Yuvada ölen kuşlar üzerinde de ciddi anlamda kuş biti üremesi görülür ancak beslenme imkanları ortadan kalktığı zaman beslenecek konakçı arayışına geçerler. Konakçısı ayrılan yada ölen bitlerinin evlere girişi daha sık görülür. Genellikle balkona yerleşen ve yumurta bırakarak burada uzun süre kalan kuşlar ve yavrularından bit istilası evlerde sorunlar yaşanmasına sebep olur.

Kuş yumurtasının çatlayarak yavru kuşların büyümesi yaklaşık olarak 45 günlük zaman alır. Bu uzun zamanda etrafa kuş biti yayılma durumu ortaya çıkar. İnsana kuş biti bulaşmasında vücutta karıncalanma gibi bir şeyler uyandırır. Çok küçük oldukları için tespit edilemezler saçlar arasında, yüzde, ellerde ve vücudun değişik bölgelerinde yürüdükleri belli olur. Kahverengi ve hızlı hareket eden bir canlıdır evin temiz ve bakımlı olması koş bitlerinin üremesine engel olmaz.

Kuş bitleri insan üzerinde uzun süreli yaşam süremez. Ayrıca duş alındığı zaman vücuttaki kuş bitleri kıyafetler yıkandığı zaman kıyafetteki kuş bitleri ortamda yayılmaya sebep olmaz. Hızlı üredikleri için yatak, yorgan, nevresim, kıyafetler gibi bölgelere yerleşirler istila eder ve ciddi anlamda sıkıntıya sebep olurlar. Evdeki kuş bitinden kurtulmak için profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışmanız önemlidir. Kuş biti çamaşır suyu ile evden temizlenemez. Normal haşere ilaçlaması ile kuş biti ilaçlama yapmak büyük bir yanılgıdır.

Kuş bitinin insana zararı ciddi anlamda tedirginlik veren kaşıntı ve ısırılma durumudur. Kuş biti insana bulaşır mı? diyenlerin insana bulaştığı ve beslenme yoluna gittiğini bilmesi gerekir. Evdeki kuş bitleri ile mücadelede Atlas Türk Böcek İlaçlama ekibi daima en etkili ilaçları kullanmaktadır. Evinize yayılan bitler ile mücadelede sisleme kuş biti ilaçlama ile sizi bu zararlılardan tek seferde kurtarıyoruz. Güvercin biti ilaçlama ısınan havaların etkisi ile çok daha fazla yaptığımız böcek ilaçlama yöntemleri arasında başta gelir.

4 cevap

 1. Hamza dedi ki:

  Peki saçımıza girerse ne yapacağız

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   Duş aldığınızda geçer

   • Emine dedi ki:

    Benim eski oturdugum evde kus biti vardi.evin etrafinda yuvalar oldugunu tesbit ettik ve temizledik.ama evden hala temizlenmedi.ustelik 1 ay once o evden tasindim.simdi bu evimdede gormeye basladim bu bitleri.ne yapmaliyim.acil cevaplarmisiniz.cogalirlarmi.

    • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

     önlem almazsanız çoğalabilir. en doğrusu ilaçlama desteğialmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir