0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kuş Biti İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kuş Biti İlaçlama

Kuş Biti İlaçlama soğuk havalara nazaran sıcak mevsimde çok daha yoğun olur. İnsanların hayvan sevgisi pek çok kişide bilmediği şikayetlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bunlardan en başlıcaları pire ilaçlama ve kuş bitleri ile mücadele olarak öne çıkar. Yaz aylarının başlaması ile özellikle balkon ve pencere önlerinden bulaşan kumru bitleri nedeni ile sıkça yapılır. Kuş piresi, kumru biti ve güvercin ve kuş biti olarak bilinen bu haşereler oldukça minik yapıdadır.

Evlere çoğu zaman çatı yada balkonda yuva yapan güvercinler kumru yada kuşlar vasıtası ile bulaşmaktadır. Pek çok insan kuş sevgisi nedeni ile balkon ve pencere önüne yuva yapan kuşların yuvasını bozmak ve kovalamak istemez. Ancak kumru biti basması sonucu evlerinde kaşınma ve ısırılmadan duramaz hale gelirler. İlk aşamada kendilerini neyin ısırdığını anlamadıkları için bazı kişiler doktora giderek kaşınma ve kızarıkların neden olduğunu anlamaya çalışır.

Evdeki güvercin biti nasıl yok edilir? bireysel olarak bir türlü önlenemeyen güvercin ve kumru bitleri ile kapsamlı bir mücadele edilmesi kaçınılmazdır. Bit türlerinin ortalama 3500 kadar türü olduğu için hayli geniş bir bit çeşidi bulunmaktadır. Isırıcı asalak bitler takımına giren Menoponidae ve Philopteridae familyasına bağlı olan türler kan ve tüy, telek yiyerek beslenir.

Güvercin bitleri hakkında kısaca noktaya benzeyen, şeffaf ve kahverengimsi yapılarının olduğunu belirtmek isteriz. Güvercin bitleri asalak yaşayan haşere türleridir. Kumru ve güvercinlerin üzerinde bulundukları için kumru ve güvercin biti olarak anılır. Halk arasında güvercin biti olarak nitelenen bu parazit asalaklar son derece hızlı çoğalır ve oldukça rahatsız edicilerdir.

Kumru Ve Kuş Bitinin Özelliği

Bu bit türleri iki farklı şekilde beslenir. Güvercin bitleri genelde tüy ve telekle, kumru bitleri kan emerek beslenir. Ancak hem kan emen, hem de tüyle beslenen bitler daha çok evlere musallat olan bitlerdir. Kuş bitleri bulaşacak olan konakçısını sıcaklık kriterine göre belirlemekte vücut yapısına hassas bir özellik sergilemektedir. Şayet evde güvercin yada kuş besleniyorsa güvercin ve kumru bitleri bizden daha sıcak olan kedi, köpek veya güvercinlere çok daha fazla bulaşma potansiyeli taşır.

Bitler çoğunlukla kuşlar üzerinde yaşadıkları için kuş yuvalarına müdahale edilmedikçe insanlara bulaşmayı pek sergilemez. Kuş yuvasına müdahale eden insanlara çok hızlı bir şekilde bulaşmaktadır. İnsanlar üzerinde uzun süre yaşamaz ve kan emdikten sonra ayrılır. Ancak hızlı üredikleri için sürekli kuş biti varmış hissi uyandırır.

İnsanda görülen bit türleri Anoplura takımına mensubiyeti olan bit türleridir. Bu nedenle güvercin üzerinde yaşayan bir bitleri insanın üzerine taşırsanız bu bit insanın üzerinde uzun süre hayatta kalamaz ölür. Evlere giren güvercin biti nasıl yok edilir? diye çok fazla soruya maruz kalırız. Boyut olarak oldukça ufak olmaları nedeni ile pek çok insanın mayt ve miteler ile karıştırdığı güvercin bitleri hızlı hareket eder.

Renk özellikleri kahverengimsi renkli, boyutu ise iğne ucu kadar bir böcek türüdür. Evdeki güvercin bitlerinin yok edilmesi için kokulu ve dumanlı bit ilaçlama yaptırılması çok kısa zamanda sonuç alınmasını sağlar. Güvercin bitlerinin yok edilmesi için en etkili yol arıyorsanız mutlaka sisleme ilaçlama yaptırmanız gerekir. Güvercin biti sirke ile temizlenerek belirli bir seviyede ölür ancak tam olarak çözüm sağlamaz.

Güvercin Ve Kumru Bitlerinin Yaşadığı Yerler

Güvercin bitinin güvercinler üzerinde yaşama sebepleri bu bit türünün diş yapılarının telek ve tüy yiyebilecek bir özellikte olmasıdır. Peki kumru biti ısırığı insanı neden rahatsız eder? diyorsanız ısırılma nedeni ile duyulan bir yan etkidir. Güvercin bitleri insanların üzerinde yaşayamasalar bile çok kısa bir süreliğine bulaşabilir ve evlerimize hızlıca bulaşırlar. Güvercin bitlerinin yumurtaları beyaz tomurcuklar halinde oldukça minik boyuttadır.

Sıvı ilaçlama ulv makineleri yardımıyla uygulanarak kapsamlı bir mücadele ile kuş bitleri önlenebilir. Güvercin bitleri evlerde halı yüzeyleri, mobilyalar, duvarlar, yatak, ve pencerelerin perdelerinde karşımıza çıkar. Saydam yüzeylerde ve ışık olan yerlerde kolayca fark edilirler. Örneğin telefon ekranlarında çok sık karşılaşılınca varlığı anlaşılmaktadır.

Eve bulaşan kuş piresi evin hemen her yerinde görülebilen bir zararlıdır. İnsanların yattığı sırada cildinde dolaşıp ısıran güvercin bitlerinin yaşadığı yerler sıcak olan tüm ortamlardır. İnsan vücudunda baş ve kollarda sürekli bir şeylerin dolaştığı hissini uyandırır. İnsan üzerinde yaşaması mümkün olmamasına karşın hassas ciltli insanlarda cilt alerjisi ve kabarmalara yol açarlar.

Evdeki güvercin biti nasıl yok edilir? diye düşünen kişilerin bu zararlı haşereler karşı mutlaka dumanlı bit ilaçlama servisi yaptırması gerekir. Bu nedenle kuş bitlerinin yok edilmesi için en etkili kokulu sisleme yöntemdir. Kumru ve kuş bitlerin zararlarından korunmak için evde kuşl biti ilaçlaması şarttır. Bireysel olarak kuş bitlerinin önlenmesi oldukça zordur. Balkon, pencere etrafı, duvarlar ve balkonlardaki kombi, ve klima motorlarında sıkça kuş biti kuş yuvalarında yaşamaktadır.

Kuş Bitleri Nasıl Önlenir?

Güvercin ve kuş bitinin evlerimizde varlığını tespit eder etmez ilk önce halılarımızda yoğun olma ihtimaline karşın elektrik süpürgesi ile süpürüp halıları yıkatmak gerekir. Bütün bit türleri gibi güvercin bitleri de sıcak havalarda çok fazla sorun yaşanmasına neden olur. Kışın soğuk aylarda güvercinlerin üzerinde bit çok daha az görülür. Kuş bitleri aniden üremeye başlar ve hızla çoğalır. Kumru biti ile güvercin bitleri rahatlıkla bir kuştan diğer kuşlara geçebilmektedir. Kuş bitinin önlenmesi insan sağlığı açısından bir hayli önemlidir.

Kuş biti ve güvercin bitleri insanlarda sürekli kaşınma, vücutta devamlı bir şeylerin dolaştığı hissi ve ciltte kırmızı lekeler ile sulu yara oluşması gibi yan etkileri tetikler. Minik güvercin biti ile kumru bitine doğal çözüm pek mümkün olmamaktadır. İnsanların kuş bitlerini imha etmek için yaptıkları bireysel çabaların hiç bir işe yaramadığı bizi arayanların ne yaptıysam önleyemediğim diye yakınmalarından ortaya çıkmaktadır.

Kuş bitleri, yumurtalarını kuş tüylerinin diplerine kuşun gövdesine bırakırlar. Bırakılan bu yumurtalar birkaç gün sonra çatlar ve açılır. Yeni oluşan kuş bitleri birçok evreden geçtikten sonra ergin bitler haline gelirler. Bitler, konakçılarından uzakta birkaç günden fazla hayatta kalamaz. Papağan gibi evcil hayvanları etkileyen tavuk ve kuş bitleri, insanlar için de sorun meydana getiren kuş biti türleridir. Normal şartlarda insanlara geçemeseler bile bu bitlerin kuşlarla ilgilenen insanları ısırdıkları ve çok ciddi rahatsızlığa yol açtıkları bilinir.

Kuş bitlerinin bulaştığı evcil hayvan ve diğer konakçılar çok fazla kaşınırlar. Kuş bitlerinin istila ettiği tüyler göze normal gelebilir. Tüy diplerinde yerleşen kuş bitleri çıplak gözle çok zor görülür. Kuş biti kuşların kanat ve derilerini yiyerek beslenirler. Evin sık temizlenmesi, kuş yuvalarına müdahaleden önce ilaçlama yaptırılması, bu uygulamanın geniş kapsamlı olması kuş bitinden kurtulmak için şarttır.

Kuş Bitleri İle Profesyonel Mücadele Şarttır

Kuş bitlerinin renkleri ve yapısı türüne göre değişkenlik gösterir. Kuş biti ile mücadele spreyli ilaçlama ile asla mümkün değildir. Kuş bitlerinin yok edilmesi için ilk adım, istilaya neden olan kaynağı bulmak ve yok etmek gerekir. Çok sayıda kuş biti türü olduğu ve istilaları çok hızlı gerçekleştiği için, bireysel mücadele çok zordur. Güvercin biti uçarmı? güvercin bit ilacı ev için nasıl olmalı gibi çok sayıda soru gelmektedir. Güvercin ve kuş bitleri uçmaz ancak hızlı hareket ederler.

Kuş biti ilaçlama için kullanılan ilaçlar canlılarda farklı, mekanlarda farklı içeriktedir. Mekan için kullanılan ilacı kuşlar ve canlılar üzerinde kullanmak mümkün değildir. Kuş biti kuşların üzerinde yaşayan parazit bir asalaktır. Boyları 2 ile 3 mm civarındadır. Kuş bitleri kuşların kanatlarında yumurta bırakarak hızlı bir şekilde ürerler. Renkleri koyu kahverengi, bazen kızılımsı yada açık renklerde karşımıza çıkar.

Diğer bit ve pireler gibi tüm kuş biti türleri kan emmezler. Kuş bitleri insan veya diğer hayvanların üzerlerine normal şartlarda gelmez ve yaşamazlar. Durup dururken insana bulaşmaz ve insanı ısırmazlar. Ancak kuş yuvalarına müdahale edilmesi, kuşların elle tutulup temas edilmesi ve kuş yuvalarını dağıtıp kurcalanması neticesinde çok seri şekilde insanlara musallat olurlar. Kuş biti daha çok geceleri aktif bir özelliktedir. Işık olduğu zamanlarda kuşların kanatlarına gizlenmeyi tercih ederler.

Kuş bitleri bazen kuşların üzerinden ayrılıp balkon ve pencere önlerinden duvar ve camlardan gelerek evlerimize girebilirler. Bilindiği gibi kuşlar balkonlara, pencere önlerine, çatılara konarlar. Şayet bu kuşlarda bitlenme varsa buralara kuşlar yolu ile bulaşır ve insanların mekanlarında sıkıntıya neden olurlar. Bireysel olarak bildik yöntemler ile kuş bitlerinden kurtulmak çok zordur. En hızlı çözüm kuş biti ilaçlama yaptırmaktır.

Kuş Ve Kumru Biti İlaçlama Nasıl Yapılır?

Haşere ilaçlama birden fazla böcek türünün yaşam alanlarından arındırılması hizmetidir. İstanbul kumru biti ilaçlama servisi olarak kuş biti ilaçlama konusunda sizlere kaliteli ve güvenilir böcek ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Kuş biti sorunlarınızı çözmek ve bilgi almak için bizi arayıp ilaçlama yöntemleri ve neler yapılması gerektiğini öğrenmeniz mümkündür. Kuş bitleri ve kumru bitlerinden kapsamlı bir ilaçlama yapıldıktan sonra tamamen kurtulmanız mümkündür.

Kullanılan ilaçlar ani öldürücü ve uzun süre kalıcı etkinliğe sahip olduğu için mekandaki bir zararlısını imha ederek dışarıdan girişlere karşı uzun süreli koruyuculuk sağlar. Kullandığımız kuş biti ilaçları sağlık bakanlığından onaylı kokusuz yada az kokulu grubunda birinci sınıf ilaçlardır. Kuş bitini evden temizlemek için sıvı spreyli uygulama tam olarak istenilen sonucu vermemektedir. Bunun nedeni duvarlar, tavan, mobilya ve kıyafetlere kadar yayılmalarıdır.

Daha sonraları aynı sorunla karşılaşmamak için kuşların konduğu yerleri yok etmek şarttır. Karton, koli, atıl eşyalar balkonlarda kuşların yuva yapmasını kolaylaştırır. Ayrıca balon, disket, ses çıkaran eşya gibi kuş kovucu tuzaklar yapılarak kuşların korkutularak kaçırılması mümkündür. Kuş bitleri ile mücadele bireysel olarak çok zordur. Kuş biti ilaçlama kokusuz yada kokulu böcek ilaçları yardımı ile yapılabilir. Belirli bir bölgede olan şikayetler için püskürtme yöntemle ilaç sıkmak faydalı olacaktır.

Ancak evin içine bulaşmış kuş bitleri ile mücadele için sadece kenar köşelere haşere ilacı sıkmakla kuş bitleri yok edilemez. Duvar ve eşyalarda görülen kuş bitini ortadan arındırmak için çok daha kapsamlı bir ilaçlama yöntemi kullanmak gerekir. İşte burada ulv ilaçlama şekli imdada yetişir. Kokusuz ilaçlama yada kokulu ilaçlar yardımı ile uygulanabilir. Kuş biti ilaçlama şekli mekanın tamamını etkileyecek şekilde sizleme yöntem kullanılarak yapılmalıdır.

İnsana Bulaşan Kuş Bitlerinden Kurtulmak

Kumru Biti İnsandan Nasıl Temizlenir? Merhabalar, 6 yumurtalı bir çift kuş bakıyorum. Fakat nereden geldiyse kuşlar bitlendi ve kuşları zayıflatıp bizleride ciddi anlamda rahatsız ediyor. Böcek ilaçlama yaptırsam bu bitlerden kurtulur muyum? diyen pek çok insanla karşılaştık. Bazı bitler kuşların kanını emerek beslenirken, bazıları tüy ve telek yiyerek beslenir.

Diğerleri Beyaz ve kahverengi şeffaf renkli nokta kadar minik boyutlarda görülürler. Odada bakılan kuşlar, pencereye konan güvercin ve kumrular, balkonda kombi üstleri ve banyo mutfak havalandırmalarına kanan kuşlar bitlenmeye neden olur. Duvar yada insan üzerine bulaşarak evin içinde kısa zamanda tüm odalara yayılırlar. Odada duvarlarda gezinir, evin içinde koltuk, yatak ve mobilyalara kadar sirayet ederler.

Her yerde gezer insanı canından bezdirirler. Tek, tek bulup ezerek öldürmekle asla baş edilmez. Bunları yani kuş bitlerini nasıl yok ederim? diyorsanız profesyonel bir ilaçlama şarttır. Ardap sprey alsam odada kullanabilir miyim? Yatağa filan sıkılır mı? Ya da ilaçlama şirketiyle mi görüşmeliyim? diye ikilemde kalan insanlar çoğunlukla kulaktan dolma bilgileri okuyup çoğu zaman yanlış uygulamalara imza atar.

Kuş bitleri ile mücadele bireysel olarak çok zordur. Yeni başlangıçlarda baş edilebilir ancak yayılan şikayette asla başa çıkamazsınız. Ayrıca kuş biti ilaçlama servislerine ilaçlama yaptıracağınız zaman spreyli ilaçlamayı yaptırırsanız bu bitlerden kurtulmanız söz konusu olamaz. En kesin ve kalıcı çözüm sisleme kuş biti ilaçlama şeklidir. Pire ilaçlamadan farklı bir özelliği mevcuttur.

Evde Kuş Biti İle Mücadele Şekli

Evimi kuş biti sardı kuş biti nedir? diye bizi arayan kuş bitlerine karşı ilaçlama talep eden pek çok insanla karşılaşır. Bilinmesi gereken kuş bitleri ile mücadele bireysel olmaktan çok profesyonel olarak kapsamlı bir ilaçlama ile mümkündür. Öncelikle kuş biti eve nasıl girer? Evde nasıl ortadan kaldırılır? bunların iyi anlaşılması olacaktır.

Ansızın evlere girip ortaya çıkan nokta kadar siyah ve kahverengi kuş bitleri ilk aşamada çok fazla fark edilmese bile kısa sürede eşyaların üzerinde bile görülmektedir. Görünüm olarak şeffaf insanların vücudunda dolaşarak ciddi şekilde kaşıntıya yol açar. Ayrıca kan emerek beslenen türler insana musallat olarak ciltte kızarmaya, kaşınmaya ve rahatsızlık vermeye başlamaktadır. Kuş biti insana geçer mi? sorusuna verilecek cevap elbette insanlara bulaşır olur.

İnsan kanını emerek vücuttaki kızarmalara yara ve cilt rahatsızlıklarına neden olur. Kuş biti mücadelesinin başarıya ulaşması için doğru ilaçlama yapılıyor olması şarttır. Kuş bitinin nerelerden kaynaklandığı, hangi yerler olduğu tespit edilerek giriş noktaları kapsamlı bir şekilde kumru biti ilaçlamasından geçirilmelidir. Kuş bitleri için mücadele veren ekiplerin çoğu spreyli uygulama yaptığı için kuş bitlerine karşı yeterli başarıyı gösteremez.

Öncelikle kuş bitleri nereden gelir? kısa bir bilgilendirme yapıp konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olalım. Özellikle bina ve apartmanlarda kumru, güvercin ve diğer kuş çeşitleri başlıca sorunlardan biridir. Apartmanların çatı bölgeleri, bina havalandırması, pencere, balkonlardaki kombi dolapları gibi yerler kuşlar için iyi bir eş barınma alanı oluşturur.

Kuş Piresi Ve Bitleri Nereden Eve Gelir?

Balkonlara yumurta bırakıp yuva yapan ve yavrulayan kuşlar çeşitli nedenlerle kuş bitine maruz kaldığı için kuş biti şikayetleri binalarda yaşanmaktadır. Kuşlar yuvadan ayrılmış olsa bile yuvadaki kuş biti dışkılarının asitli özelliği nedeni ile bitleri tetikler. Duvarlardan hareket ederek evlerin içine kadar girerler. Ayrıca sineklik arasından geçtiği gibi camlardaki havalandırma delikleri ve mazgallardan bile kolaylıkla evin içine girebilir.

Kuş biti ilaçlama firmaları öncelikle kuş biti şikayetinin yayıldığı bölgeleri tespit ederek oralardan başlayıp evin tamamında ilaçlama yapmak zorundadır. Eve kuş bitinin bulaşması insan sağlığını ciddi anlamda riske atan bir durumdur. Sürekli olarak kaşınan ve evinde bit sorunu yaşayan insanların kuş biti insana geçer mi? diye soru sorması şüpheden kaynaklanır.

Kumru ve Güvercin biti olarak bilinen bu canlılar Kuşlar yolu ile insanlara bulaşmaktadır. Kuşlar ve İnsanlar üzerinde görülen bitlerin yok edilmesi için doğal kuş biti ilaçları doktor tavsiyesinde ciltlerine karşı uygulanması mümkün ilaçlar alınarak çözülebilir. Evde kuş biti ilaçlama nasıl yapılır? diyorsanız en önemli konu işte budur.

İnsanı ısıran kuş bitine ne iyi gelir? Evde kuş bitinin yaşamaması için hangi önlemleri alınır? diye sorguladığınız zaman pek çok bilgiye ulaşırsınız. Ancak bunların çoğu yalan yanlış içerikleridir. Kuş bitinin ısırdığı bölge ılık suyla yıkanıp kolonya ile hafifçe ovulmalı ve kızarık yerlere sürülerek rahatlama sağlanmalıdır. Bilinmesi gereken kuş bitinin özel bir tedavisi yoktur. Doktor tavsiyesinde verilecek kremler rahatlatmak açısından önemlidir.

Bitlerin Evlere Dağıldığı Yerler

Öncelikle kumru biti nasıl olur? Güvercin biti uçar mı? gibi arayışlara kısa kısa bilgiler vererek konuyu anlaşılır kılalım. İnsanların kumru biti ısırığı nasıl geçer? kumru bitine doğal çözüm var mı? gibi sorular çözüm açısından en önemli arayıştır. Güvercin biti sirke şeklinde küçük ve minik boyutlu beyaz ile kahverengi arasında bir böcektir.

Güvercin biti insanlara geçer mi? diye tedirgin olan insanların bilmesi gereken kuş piresi ile kuş bitleri insanlara bulaşarak ciddi şekilde rahatsızlığa sebep olur. Konakçısından ayrılan ve terkedilmiş yuvadan geriye kalan bitler yaşama döngülerini devam ettirebilmek için kendilerine konakçı arayışına başlar. Bu nedenle evin içine girerek insanlarda sıkıntıya sebep olurlar. Kuş bitinin eve gelmesi insanlarda kaşınma ve rahatsızlıklar yaşanmasına sebep olur.

Gündüzleri pek dolaşmayıp geceleri daha çok ortaya çıkarlar. Kuş bitlerinin muhtemel geçiş yollarını kapı dipleri, havalandırma boşlukları, yatak içleri, evde beslenen evcil kuş türleri olarak dikkat çeker. Buralara kuş biti ilacı uygulamak faydalı olur. Kuş bitleri konakçı bulamadıkları takdirde insandan insana kolaylıklar geçebilmektedir.

Kumru biti ve kuş biti olarak nitelenen küçük nokta kadar şeffaf böcekler kaşındırır insanlarda da çok ciddi şekilde rahatsızlığa yol açar. Nereden geldiği ilk başta bilinmeyen, insanları kaşındıran, ciltte kızarıklığa sebep olan bu haşereler oldukça küçük boyutlarda olduğu için ilk başlarda çok fazla fark edilememektedir. Kuş piresinin evde yayılmaması için erken müdahale şarttır. Kuş ve Güvercin biti ile mücadele ancak profesyonel ilaçlama firmalarının başı çıkacağı bir işlemdir.

Kumru Ve Kuş Biti Nasıl Anlaşılır?

Nokta kadar küçük yapıya sahip oldukları için ilk başlarda insanlar kendilerini neyin ısırdığını fark edemez. Ayrıca saçların arasında yada yüzlerinde bir şeylerin dolaştığını, sürekli kendilerini rahatsız eden böcek olduğunu görürler. Görünüm olarak yakından bakıldığında beyaz, şeffaf renk olmasına karşın insanlar uzaktan bakınca kahverengi tonunda görünür. Kuş piresi insan vücudunda uzun süre yaşayamaz.

Kan emer ve kısa sürede ayrılır. Ancak bu esnada insanlarda ciddi şekilde rahatsızlığa yol açar. Kuş biti ve kuş piresi olarak bilinen kuş bitlerinin evlerden arındırılması için bilinçli olarak ilaçlama yaptırılması gerekir. Tam olarak öldürülmesi ve kalıcı olarak yok edilmesi için mutlaka sisleme yöntemle güvercin biti ilaçlama yaptırmak gerekir. Evimi kuş biti sardı kuş biti insana geçer mi? diye bizi arayan insanlar ciddi sorunlar yaşamaktadır.

Daha önce kuş bitleri ile mücadele için ilaçlama yaptırdım ancak tam çözüm olmadı diye yakınmaktadır. Bunun nedeni yanlış yöntem, kokusuz ilaçlama ve spreyli yöntemle evin kenar köşelerine ilaçlama yaptırmaları gibi yanlışa düşmekten kaynaklanır. Kuş ve kumru piresinin nasıl bulaştığını iyi bilmek, hangi ilaçlama şekli bunları tam olarak ortadan kaldırır bilgi edinmek önemlidir.

Kuş biti ve kumru biti neden olur? onu anlamak işi kolaylaştırır. Eve kuş biti bulaşması insan sağlığına ciddi anlamda olumsuz etkileyecektir. Bir insandan bir insana kuş biti geçer mi? diyorsanız kıyafetler ve kullandıkları eşyalar yoluyla geçtiği herkesçe bilinmektedir. Minik kumru bitleri insanların vücudunda dolaşıp kaşınmalar ve alerjik durumlar ortaya çıkarır. Halk arasında bilinen isimleri güvercin piresi, kuş biti, kumru biti ve kuş akarıdır.

Kuş Biti İlaçlamanın Püf NoktasıGüvercin Biti İlaçlamanın Püf Noktası

Kuş bitlerinden kurtulmak için mutlaka sisleme şeklinde kuş bitleri ile mücadele edilmelidir. İnsanı ısıran kuş bitine ne iyi gelir? diyorsanız özellikle alerjisi olan insanların bir an önce tedavi edilmesi şarttır. İlk başta kuş biti ısırığına maruz kalan tahrişi hafifletmek için ısırılan bölge suyla yıkanıp, kolonya ile hafifçe ovulmalıdır. Ayrıca kaşıntıya iyi gelen kremler sürülerek ısırılan bölgede rahatlama sağlanır.

Özel olarak kuş bitleri ile mücadele için bir tedavi yoktur. Kaşıntı giderici kremler işimize yarayabilir. Ayrıca Doktor tedavisinde verilen kremler sayesinde kaşınma ve rahatsızlıklardan kurtulabilir. Kuş biti daha çok pencere, havalandırma bölgesi, çatı, balkon gibi bölgelerde yuva yapan kuşların vücudundan bulaşarak sayıları gittikçe arttığı için farklı konakçı aramaya başlar.

Kuşların ölmesi ya da yuvadan ayrılması ile insanların yaşadığı ortamlara yönelirler. Ayrıca kuş biti yuvasındaki dışkıların kuruyarak asitli bir duruma gelmesi kuş pirelerini tetiklemektedir Mutfak ve pencere önlerinde oluşan bitler buldukları boşluklardan evlere girerek fark edilmeden insanlara musallat olur. Kapı altları, havalandırma mazgalları, boşluklar ve küçük deliklerden eve girerek insanları evde yaşayamaz hale getirir.

Kuş bitleri ile doğal mücadele için sirke ve limon işimize yarayabilir. Çamaşır suyu ve sirke kuş bitlerini öldürür. Ancak unutmamanız gereken kuş bitleri belirli bir bölgede değildir evin geneline yayıldığı için bireysel mücadele çok ama çok zordur. Kumru biti insandan nasıl temizlenir? diyorsanız evinizde bireysel boş yere bir sürü çaba harcamak yerine bu konuda uzman bir ilaçlama firmasından destek almalısınız.

Sisleme İlaçlamanın Üstün Etkisi

Yaptıracağınız dumanlı bir ilaçlama ile tek seferde kuş bitlerinden ve Kumru pirelerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Unutmamanız gereken burada seçeceğiniz firmanın bilinçli davranması ve doğru ilaçlarla ilaçlama yöntemleri kullanılmasıdır. Kuş bitleri ile mücadelede evin kenarlarına köşelerine püskürtme şekilde ilaç sıkarak başarılı olmak söz konusu değildir.

Kuş bitleri ile doğal mücadele ancak yeni başlamakta olan şikayetlere çözüm getirebilir ancak evin içine girip üreyen kuş bitlerini yok etmek için mutlaka en iyi ilaç ve yöntemlerle kuş türlerinin yok edilmesi şarttır. Profesyonel İlaçlama olarak kuş bitlerini tek seferde yok ederek sizlere daha sağlıklı ve huzurlu mekanlarda yaşama imkanı sağlıyoruz. Bizden alacağınız kuş biti ilaçlama servisi ile kolaylıkla yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Mekanın belirli bölgelerinde görülen haşereler ile mücadele için bölgesel ilaçlama yapılabilir. Ancak evin genelinde her tarafa yayılan şikayetler için çok daha kapsamlı olan ulv ilaçlama tercih edilmelidir. Tahta kurusu, pire, toz böceği, ve kuş pireleri ile mücadele için sıvı püskürtme uygulama yetersiz kalır. Dumanlama diye tabir edilen sisleme uygulama evin genelinde etki gösterdiği için çok daha etkili ve kısa zamanda çözüm sağlar.

Böcek ilaçlama ancak profesyonellik ile başarıya ulaşır. Üstü kapalı kelimeler, süslü laflar ederek insanları aldatmak hizmet anlayışına sığmayan son derece çirkin yaklaşımlardır. Profesyonellik en etkin mücadele ve doğru söylemler ile söz konusudur. Kuş biti ilaçlama için en iyi ilaç ve en doğru çözümü uygulamak başarıyı getirecektir. Güvercin Biti ilaçlama yada kumru biti ilaçlama kapsamlı bir uygulamayı zorunlu kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir