0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kumru Biti İnsandan Nasıl Temizlenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kumru Biti İnsandan Nasıl Temizlenir? Merhabalar, 6 yumurtalı bir çift kuş bakıyorum. Fakat nereden geldiyse kuşlar bitlendi ve kuşları zayıflatıp bizleri de ciddi anlamda rahatsız ediyor. Böcek ilaçlama yaptırsam bu bitlerden kurtulur muyum? diyen pek çok insanla karşılaştık. Bazı bitler kuşların kanını emerek beslenirken, bazıları tüy ve telek yiyerek beslenir. Diğerleri Beyaz ve kahverengi şeffaf renkli nokta kadar minik boyutlarda görülürler. Odada bakılan kuşlar, pencereye konan güvercin ve kumrular, balkonda kombi üstleri ve banyo mutfak havalandırmalarına kanan kuşlar bitlenmeye neden olur.

Duvar yada insan üzerine bulaşarak evin içinde kısa zamanda tüm odalara yayılırlar. Odada duvarlarda gezinir, evin içinde koltuk, yatak ve mobilyalara kadar sirayet ederler. Her yerde gezer insanı canından bezdirirler. Tek, tek bulup ezerek öldürmekle asla baş edilmez. Bunları yani kuş bitlerini nasıl yok ederim? diyorsanız profesyonel bir ilaçlama şarttır. Ardap sprey alsam odada kullanabilir miyim? Yatağa filan sıkılır mı? Ya da ilaçlama şirketiyle mi görüşmeliyim? diye ikilemde kalır.

İnsanlar çoğunlukla kulaktan dolma bilgileri okuyup çoğu zaman yanlış uygulamalara imza atar. Kuş bitleri ile mücadele bireysel olarak çok zordur. Yeni başlangıçlarda baş edilebilir ancak yayılan şikayette asla başa çıkamazsınız. Ayrıca kuş biti ilaçlama servislerine ilaçlama yaptıracağınız zaman spreyli ilaçlamayı yaptırırsanız bu bitlerden kurtulmanız söz konusu olamaz. En kesin ve kalıcı çözüm sisleme kuş biti ilaçlama şeklidir. Pire ilaçlamadan farklı bir özelliği mevcuttur.

Evde Kuş Biti İle Mücadele Şekli

Evimi kuş biti sardı kuş biti nedir? diye bizi arayan kuş bitlerine karşı ilaçlama talep eden pek çok insanla karşılaşır. Bilinmesi gereken kuş bitleri ile mücadele bireysel olmaktan çok profesyonel olarak kapsamlı bir ilaçlama ile mümkündür. Öncelikle kuş biti eve nasıl girer? Evde nasıl ortadan kaldırılır? bunların iyi anlaşılması olacaktır. Ansızın evlere girip ortaya çıkan nokta kadar siyah ve kahverengi kuş bitleri ilk aşamada çok fazla fark edilmese bile kısa sürede eşyaların üzerinde bile görülmektedir.

Görünüm olarak şeffaf insanların vücudunda dolaşarak ciddi şekilde kaşıntıya yol açar. Ayrıca kan emerek beslenen türler insana musallat olarak ciltte kızarmaya, kaşınmaya ve rahatsızlık vermeye başlamaktadır. Kuş biti insana geçer mi? sorusuna verilecek cevap elbette insanlara bulaşır olur. İnsan kanını emerek vücuttaki kızarmalara yara ve cilt rahatsızlıklarına neden olur. Kuş  biti mücadelesinin başarıya ulaşması için doğru ilaçlama yapılıyor olması şarttır. Kuş bitinin nerelerden kaynaklandığı, hangi yerler olduğu tespit edilerek giriş noktaları kapsamlı bir şekilde kuş biti ilaçlamasından geçirilmelidir.

Kuş bitleri için mücadele veren ekiplerin çoğu spreyli uygulama yaptığı için kuş bitlerine karşı yeterli başarıyı gösteremez. Öncelikle kuş bitleri nereden gelir? kısa bir bilgilendirme yapıp konuyu daha iyi anlamanıza yardımcı olalım. Özellikle bina ve apartmanlarda kumru, güvercin ve diğer kuş çeşitleri başlıca sorunlardan biridir. Apartmanların çatı bölgeleri, bina havalandırması, pencere, balkonlardaki kombi dolapları gibi yerler kuşlar için iyi bir eş barınma alanı oluşturur.

Kuş Piresi Ve Bitleri Nereden Eve Gelir?

Balkonlara yumurta bırakıp yuva yapan ve yavrulayan kuşlar çeşitli nedenlerle kuş bitine maruz kaldığı için kuş biti şikayetleri binalarda yaşanmaktadır. Kuşlar yuvadan ayrılmış olsa bile yuvadaki kuş biti dışkılarının asitli özelliği nedeni ile bitleri tetikler. Duvarlardan hareket ederek evlerin içine kadar girerler. Ayrıca sineklik arasından geçtiği gibi camlardaki havalandırma delikleri ve mazgallardan bile kolaylıkla evin içine girebilir.

Kuş biti ilaçlama firmaları öncelikle kuş biti şikayetinin yayıldığı bölgeleri tespit ederek oralardan başlayıp evin tamamında ilaçlama yapmak zorundadır. Eve kuş bitinin bulaşması insan sağlığını ciddi anlamda riske atan bir durumdur. Sürekli olarak kaşınan ve evinde bit sorunu yaşayan insanların kuş biti insana geçer mi? diye soru sorması şüpheden kaynaklanır. Kumru ve Güvercin biti olarak bilinen bu canlılar Kuşlar yolu ile insanlara bulaşmaktadır. Kuşlar ve İnsanlar üzerinde görülen bitlerin yok edilmesi için doğal kuş biti ilaçları doktor tavsiyesinde ciltlerine karşı uygulanması mümkün ilaçlar alınarak çözülebilir.

Evde kuş biti ilaçlama nasıl yapılır? diyorsanız en önemli konu işte budur. İnsanı ısıran kuş bitine ne iyi gelir? Evde kuş bitinin yaşamaması için hangi önlemleri alınır? diye sorguladığınız zaman pek çok bilgiye ulaşırsınız. Ancak bunların çoğu yalan yanlış içerikleridir. Kuş bitinin ısırdığı bölge ılık suyla yıkanıp kolonya ile hafifçe ovulmalı ve kızarık yerlere sürülerek rahatlama sağlanmalıdır. Bilinmesi gereken kuş bitinin özel bir tedavisi yoktur. Doktor tavsiyesinde verilecek kremler rahatlatmak açısından önemlidir.

Bitlerin Evlere Dağıldığı Yerler

Öncelikle kumru biti nasıl olur? Güvercin biti uçar mı? gibi arayışlara kısa kısa bilgiler vererek konuyu anlaşılır kılalım. İnsanların kumru biti ısırığı nasıl geçer? kumru bitine doğal çözüm var mı? gibi sorular çözüm açısından en önemli arayıştır. Güvercin biti sirke şeklinde küçük ve minik boyutlu beyaz ile kahverengi arasında bir böcektir. Güvercin biti insanlara geçer mi? diye tedirgin olan insanların bilmesi gereken kuş piresi ile kuş bitleri insanlara bulaşarak ciddi şekilde rahatsızlığa sebep olur.

Konakçısından ayrılan ve terk edilmiş yuvadan geriye kalan bitler yaşama döngülerini devam ettirebilmek için kendilerine konakçı arayışına başlar. Bu nedenle evin içine girerek insanlarda sıkıntıya sebep olurlar. Kuş bitinin eve gelmesi insanlarda kaşınma ve rahatsızlıklar yaşanmasına sebep olur. Gündüzleri pek dolaşmayıp geceleri daha çok ortaya çıkarlar. Kuş bitlerinin muhtemel geçiş yollarını kapı dipleri, havalandırma boşlukları, yatak içleri, evde beslenen evcil kuş türleri olarak dikkat çeker.

Buralara kuş biti ilacı uygulamak faydalı olur. Kuş bitleri konakçı bulamadıkları takdirde insandan insana kolaylıklar geçebilmektedir. Kumru biti ve kuş biti olarak nitelenen küçük nokta kadar şeffaf böcekler kaşındırır insanlarda da çok ciddi şekilde rahatsızlığa yol açar. Nereden geldiği ilk başta bilinmeyen, insanları kaşındıran, ciltte kızarıklığa sebep olan bu haşereler oldukça küçük boyutlarda olduğu için ilk başlarda çok fazla fark edilememektedir. Kuş piresinin evde yayılmaması için erken müdahale şarttır. Kuş ve Güvercin biti ile mücadele ancak profesyonel ilaçlama firmalarının başı çıkacağı bir işlemdir.

Kumru Ve Kuş Biti Nasıl Anlaşılır?

Nokta kadar küçük yapıya sahip oldukları için ilk başlarda insanlar kendilerini neyin ısırdığını fark edemez. Ayrıca saçların arasında yada yüzlerinde bir şeylerin dolaştığını, sürekli kendilerini rahatsız eden böcek olduğunu görürler. Görünüm olarak yakından bakıldığında beyaz, şeffaf renk olmasına karşın insanlar uzaktan bakınca kahverengi tonunda görünür. Kuş piresi insan vücudunda uzun süre yaşayamaz. Kan emer ve kısa sürede ayrılır. Ancak bu esnada insanlarda ciddi şekilde rahatsızlığa yol açar.

Kuş biti ve kuş piresi olarak bilinen kuş bitlerinin evlerden arındırılması için bilinçli olarak ilaçlama yaptırılması gerekir. Tam olarak öldürülmesi ve kalıcı olarak yok edilmesi için mutlaka sisleme yöntemle ilaçlama yaptırmak gerekir. Evimi kuş biti sardı kuş biti insana geçer mi? diye bizi arayan insanlar ciddi sorunlar yaşamaktadır. Daha önce kuş bitleri ile mücadele için ilaçlama yaptırdım ancak tam çözüm olmadı diye yakınmaktadır. Bunun nedeni yanlış yöntem, kokusuz ilaçlama ve spreyli yöntemle evin kenar köşelerine ilaçlama yaptırmaları gibi yanlışa düşmekten kaynaklanır.

Kuş ve kumru piresinin nasıl bulaştığını iyi bilmek, hangi ilaçlama şekli bunları tam olarak ortadan kaldırır bilgi edinmek önemlidir. Kuş biti ve kumru biti neden olur? onu anlamak işi kolaylaştırır. Eve kuş biti bulaşması insan sağlığına ciddi anlamda olumsuz etkileyecektir. Bir insandan bir insana kuş biti geçer mi? diyorsanız kıyafetler ve kullandıkları eşyalar yoluyla geçtiği herkesçe bilinmektedir. Minik kumru bitleri insanların vücudunda dolaşıp kaşınmalar ve alerjik durumlar ortaya çıkarır. Halk arasında bilinen isimleri güvercin piresi, kuş biti, kumru biti ve kuş akarıdır.

Kuş Biti İlaçlama Nasıl Yapılmalı?

Kuş bitlerinden kurtulmak için mutlaka sisleme şeklinde kuş bitleri ile mücadele edilmelidir. İnsanı ısıran kuş bitine ne iyi gelir? diyorsanız özellikle alerjisi olan insanların bir an önce tedavi edilmesi şarttır. İlk başta kuş biti ısırığına maruz kalan tahrişi hafifletmek için ısırılan bölge suyla yıkanıp, kolonya ile hafifçe ovulmalıdır. Ayrıca kaşıntıya iyi gelen kremler sürülerek ısırılan bölgede rahatlama sağlanır. Özel olarak kuş bitleri ile mücadele için bir tedavi yoktur. Kaşıntı giderici kremler işimize yarayabilir.

Ayrıca Doktor tedavisinde verilen kremler sayesinde kaşınma ve rahatsızlıklardan kurtulabilir. Kuş biti daha çok pencere, havalandırma bölgesi, çatı, balkon gibi bölgelerde yuva yapan kuşların vücudundan bulaşarak sayıları gittikçe arttığı için farklı konakçı aramaya başlar. Kuşların ölmesi ya da yuvadan ayrılması ile insanların yaşadığı ortamlara yönelirler. Ayrıca kuş biti yuvasındaki dışkıların kuruyarak asitli bir duruma gelmesi kuş pirelerini tetiklemektedir Mutfak ve pencere önlerinde oluşan bitler buldukları boşluklardan evlere girerek fark edilmeden insanlara musallat olur.

Kapı altları, havalandırma mazgalları, boşluklar ve küçük deliklerden eve girerek insanları evde yaşayamaz hale getirir. Kuş bitleri ile doğal mücadele için sirke ve limon işimize yarayabilir. Çamaşır suyu ve sirke kuş bitlerini öldürür. Ancak unutmamanız gereken kuş bitleri belirli bir bölgede değildir evin geneline yayıldığı için bireysel mücadele çok ama çok zordur. Kumru biti insandan nasıl temizlenir? diyorsanız evinizde bireysel boş yere bir sürü çaba harcamak yerine bu konuda uzman bir ilaçlama firmasından destek almalısınız.

Dumanlı İlaçlamanın Üstün Etkisi

Yaptıracağınız dumanlı bir ilaçlama ile tek seferde kuş bitlerinden ve Kumru pirelerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Unutmamanız gereken burada seçeceğiniz firmanın bilinçli davranması ve doğru ilaçlarla ilaçlama yöntemleri kullanılmasıdır. Kuş bitleri ile mücadelede evin kenarlarına köşelerine püskürtme şekilde ilaç sıkarak başarılı olmak söz konusu değildir. Kuş bitleri ile doğal mücadele ancak yeni başlamakta olan şikayetlere çözüm getirebilir ancak evin içine girip üreyen kuş bitlerini yok etmek için mutlaka en iyi ilaç ve yöntemlerle kuş türlerinin yok edilmesi şarttır.

Atlas Türk İlaçlama olarak kuş bitlerini tek seferde yok ederek sizlere daha sağlıklı ve huzurlu mekanlarda yaşama imkanı sağlıyoruz. Bizden alacağınız kuş biti ilaçlama servisi ile kolaylıkla yaşadığınız sorunlardan kurtulabilirsiniz. Mekanın belirli bölgelerinde görülen haşereler ile mücadele için bölgesel ilaçlama yapılabilir. Ancak evin genelinde her tarafa yayılan şikayetler için çok daha kapsamlı olan sisleme ilaçlama tercih edilmelidir. Tahta kurusu, pire, toz böceği, ve kuş pireleri ile mücadele için sıvı püskürtme uygulama yetersiz kalır.

Dumanlama diye tabir edilen sisleme uygulama evin genelinde etki gösterdiği için çok daha etkili ve kısa zamanda çözüm sağlar. Böcek ilaçlama ancak profesyonellik ile başarıya ulaşır. Üstü kapalı kelimeler, süslü laflar ederek insanları aldatmak hizmet anlayışına sığmayan son derece çirkin yaklaşımlardır. Profesyonellik en etkin mücadele ve doğru söylemler ile söz konusudur. Kuş biti ilaçlama için en iyi ilaç ve en doğru çözümü uygulamak başarıyı getirecektir.

48 cevap

 1. mustafa ahkemoğlu dedi ki:

  Harika anlatmışsınız .!

 2. Aynur dedi ki:

  Merhaba yangın merdivenin orada kuşlar vardı sanırım ordan oluştu,yanında kiler var kiler gördük ve akabinde kızımla bana bulaştı,önce evdeki ilaçları sıktım ama 3 gün oldu akşamları uyku uyuyamıyoruz üzerimizde ve saçlarımızda dolaştıgını gördük eve ilaçlama yaptırıcam randevu aldım ama bizden nasıl geçer bu bitler lütfen bilgi verirseniz sevinirim çook fenayız teşekkür ederim.

 3. ipek dedi ki:

  evde bizi çok kaşıtan küçük küçük bitler var bir an önce ilaçlama yapmak istiyorum

 4. Yasin dedi ki:

  Balkonumuza kuş girip yuva yapmış kıyamadık sonra dün kuş ölmüş gece de bitler balkona yayılmış sinek ilacını her yere sıktık her yeri yıkadık ilaçlama yapmamız gerekirmi ?

 5. Betül dedi ki:

  Merhaba, bizim sikayetimiz aynı mi bilmiyorum beyaz yani şeffaf diyebilirim,sarı ve kahverengi şeklinde ince uzun ama minikler vücutları iki bölümlü gibi öldürecekken zıplayarak kaçıyor kumru biti mi acaba bunlarda sadece mobilya üstlerinde görüyorum cama yakın bir dolabımın üzerinde gördüm ilk en üst katta oturuyorum ve evet kuşlar çok fazla..bilgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   zıplayan genelde piredir. ancak rüzgar nedeni ile uçabilir. kuş biti minik olur.

  • hürrıyet altıntas dedi ki:

   merhaba binanın hava boşluguna yuva yapan güvercinlerden bit geliyor sanırım evin içine yayıldı çünkü sürekli kasınıyorum lütfen çare

   • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

    Merhaba evi ve havalandırma boşluğunu ilaçlatmalısınız.

   • Bahar dedi ki:

    Merhaba guguk kuşu bir kaç gündür gelmiyordu bir tane yavrusu soğuktu 2 gün olmuş daha çıkalı diğeride yumurtadan çıktı yeni. Onlarda bit gibi bir şeye rastlar mıyız evde bakıyoruz :/

 6. Bahar Küpeli dedi ki:

  Merhaba balkonumda kumrular vardı.. kumrular uçtu ama bana kabus bıraktılar. Evin hertarafinda siyah noktalar.kendim ilac almistim bitmedi…ilaçlama yapıldı bi firmadan fakat 1 ay oldu yene görmeye başladım…. artik ne yapacağımı şaşırdım.

 7. Tuba dedi ki:

  Mrblar bnm de bir sorum olacaktı içinde uzun suredir yasamadigumiz bir evimiz var icinde eşyalar mevcut arada havalandiriyoruz pencere açık kalmış ve kuşlar eve girip yuva yapmış aylarca orda yasamis evi temizledik ama evde kimse kalmıyor gene de ilaclatmak gerekirmi yumurtalari sıcakta catlarmi bitlerin çok tedirginim evde bişi görünmüyor ama içinde durulmuyor eşyalara sarar mi acaba

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   Merhaba şayet kaşınma belirtileri varsa evi ilaçlatmanızı öneririz. Zamanla eşyalarada yayılabilir.

 8. Kübra dedi ki:

  Merhabalar bizim evimize yayıldı muhabbet kuşlarımızdan bir ilaç firmasını çağırdık çok iddialı konuşuyorlardı rokkar diye bir ilaç kullandıklarını söylediler evi 3 kere ilaçlama yaptırmamıza rağmen hiç bir etki etmedi . Sisleme yöntemi dediğiniz yöntemi uyguladılar geçmemesinin nedeni nedir acaba biz kurtuşamıyacakmıyız bu durumdan

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   Merhaba kıuş biti çok zor önlenen bir haşere değildir. Sanırım eksik uygulama yapmışlar.

 9. Elif dedi ki:

  Merhabalar, balkonumuzda yuvan yapan kuşlardan eve bit bulaştı. Erken farkettik. Her yeri ilaçladik ve temizledik. Görünürde hiç bir şey yok. Fakat bende bir kaşıntı hissi var. Kendime baktığımda bir böceğe rastlamıyorum. Sizce bu durum neden oluyor?

 10. semra dedi ki:

  Benim odama da bulaştı. Odadaki çamaşırları yıkayıp balkona astım. Yıkadıktan sonra ölmüşmülerdir.Balkona astım ama rahat değilim.

 11. Başak dedi ki:

  Merhaba,
  Balkonumuza yuva yapan kumrulardan mı oldu bilmiyorum 6 aydık bizlerle 3 defa yumurta yaptılar. Ancak son 2 gündür kaşıntı başladı. Çok küçük siyah ya da beyaz yeşil gibiler. Kumrulardan mı kaynaklı bilmiyorum. Yatağımda bile varlar. Derimde ısırırlar var. Evi ilaçladıktan sonra ne kadar süre sonra eve girebiliyoruz ? Dolaptaki kıyafetlere, yayalara kadar ilaçlama yapıyor musunuz ?

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   ilaçlama sonrası kokusuzda 1 saat evde durulmaz, diğerinde 3 saat. Sonra havalandırılıp temizlik yapılır. Tek ilaçlama ile sona ere şikayetiniz. Eve yayılmışsa her taraf dolap içlerine kadar ilaçlanır.

 12. Başak dedi ki:

  Merhaba, Balkonumuza yuva yapan kumrulardan mı oldu bilmiyorum 6 aydır bizlerleler. 3 defa yumurta yaptılar. Ancak son 2 gündür kaşıntı başladı. Çok küçük siyah ya da beyaz yeşil gibiler. Kumrulardan mı kaynaklı bilmiyorum. Yatağımda bile varlar. Derimde ısırıklar var. Evi ilaçladıktan sonra ne kadar süre sonra eve girebiliyoruz ? Dolaptaki kıyafetlere, yataklara, koltuklara kadar ilaçlama yapıyor musunuz ?

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   Merhaba kumru ve kuş biti olma ihtimali yüksek. Sitede ilaçlama ile ilgili geniş bilgi mevcut. dilerseniz oradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 13. Seyhan aktaş dedi ki:

  Mrb bizim balkonda kombinin üzrerine kuşlar yuva yapmıştı onlardan eve bit bulaştı ilaçlamadan sonra aceba dolaptaki tüm kıyafetleri yıkamak gerekir mi

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   Dolaplar kapalı ise kıyafetlere bulaşması pek mümkün olmaz. Ancak balkonda çamarış kurutup dolaba koymuşsanız ilaçlanması gerekir. Ve yıkanmalı.

 14. Esen dedi ki:

  Merhaba salonumuzun balkonuna kumru yuva yaptı daha çok yeni yumurtasunin üstünde oturuyor.o cami hiç açmıyorum bit olur korkusuna ama salonda ki diğer cami açıyorum ikisinin arası 5 metre kadar oradan oraya kumru biti olursa gelebilirim.olurda eve girer diye korkuyorum

 15. Arzu Çekmek dedi ki:

  Merhabalar kızımın balkonunda güvercin veya kumru yuva yapmıştı şimdi evin her tarafında ve kendilerini ısıran nokta kadar böcek var bit heralde halı altları dolaplar ayakkabılar tepeden tırnağa storler nasıl yapmalıyız yardımcı olurmusunuz acilen

 16. Canan dedi ki:

  Merhaba ilaçlama yapıldı iki gün oldu vücudumda hala dolaşan Kumru bitleri var çok kasiniyorum ne zaman tamamen biter ayrıca dolap içleri ilaclanmadi eksikmi yapıldı acaba.İslak temizlik kaç gün sonra yapılmalı ve bütün dolaplar boşaltılıp silinmeli mıdır.

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   kıyafetlerde varsa şikayet sürebilir. normalde aynı günde yapılabilir, kokusuz ilaçlsa bir kaç gün sonra

   • Derya dedi ki:

    Bi yorumda evde beslenecek biseu bulmadıklarında yok olurlar yazmişsiniz ilaclamadan sonra bi kac gun evde olmazsak temelli biter mi acaba ? Yumurtalama falan olmaz mi ureyemezler mi

 17. Derya dedi ki:

  Merhaba 24 saat oldu kokulu ilaclanma yapilali ve hala evde kuş bitleri var. Çocuklarımı hep isirdilar kızarıklıklar var. Islak temizlik 3 4 gun sonra mi yapilmali butun kıyafetler halilar yikanmali midir ?

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   kullanılan ilaca göre değişir, ilaçlama yaptırdığınız firma gerekli bilgiyi vermesi lazımdı.

 18. Saliha dedi ki:

  Merhaba ,2 gün önce ilaçlama yaptırdık ama hala kaşınıyoruz.balkondaki kumrulardan bulaştı bize de.küçük çocuklarım var kaşınmaktan uyuyamıyorlar kaç gündür.insan için bir ilacı yok mu bunun?günde birkaç kez yıkıyorum çocukları ama geçmiyor.saçlar için en azından normal bit ilacı kullansam geçer mi acaba?

  • AtlasTürk İlaçlama dedi ki:

   merhaba, mobilyalarda varsa temas ettikçe bulaşır. Bit ilacı çözüm olmaz, duş alınca geçer ama kıyafet ve mekandan yine bulaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir