0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kokusuz Sıvı Ve Jel İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Sıvı Ve Jel Kokusuz İlaçlama

Kokusuz Sıvı Ve Jel İlaçlama en son kullanılmaya başlayan oldukça zahmetsiz bir ilaçlama türüdür. Böcek çeşitleri bilindiği kadarı ile yaşamlarını milyonlarca yıldır sürdürmektedir. Geçmişte kullanılan böcek ilaçları daha çok kokulu özellikte ve pek çoğu ciddi zararlar verdiği için kullanımı yasaklanmıştır. Bazı haşereler ile mücadele için kokusuz böcek ilaçları yeterli olmasına karşın bazı haşerelerin yok edilmesi için kokusuz ilaçlar yeterli olamaz.

Birinci dünya savaşından önce ve sonra piyasaya pek çok ilaç sürülmüş ve bunların önemli bir kısmı değişerek günümüzde unutulmuştur. Önceleri sırt pompası ile kullanılan sıvı böcek ilaçları çok daha fazla kullanılırken bu gün jel ilaçlama ve kokusuz ilaçlar giderek yaygınlık kazanmıştır. Böcek ilaçları kullanım alanlarını değiştirmesine karşın toplumda ilaçlama hizmetleri yeşil alanlardan konutların içlerine yayılarak apartman ve dairelerde ilaçlama ağırlık kazanmıştır. Böcek ilaçlama yöntemleri açık ve kapalı alanlarda değişik ilaçlar yardımı ile yapılır.

Yeni Nesil İlaçlama Şekli

Kokusuz ilaçlama yöntemlerinin uygulanması uzman bir ekip tarafından yapılmak zorundadır. İlaçlama teknikleri arasında hiç kuşkusuz en teknolojik uygulama şekli kokusuz ilaçlama şeklidir. İlaçlama firması mekanda haşere kontrol için kokusuz haşere ve böcek ilaçlarına uygularken böcek türü ve yoğunluğunu dikkate alır. Hem mekanın kapalı tutulmasını engeller, hem de haşere ilacı kokması gibi bir durumun yaşanmasını ortadan kaldırır.

Kullanılan pestisitler Sağlık Bakanlığı onaylı ve 1. kalitede ilaçlar olmalıdır. Böcek türüne göre uygulanan karışım İlaçlarda mevcuttur. Bunlar içinde az kokulu ilaçlar, birden fazla ilacın bir araya getirilmesi ile ortaya çıkmış genellikle dirençli haşereler için kullanılan aktif maddeli böcek öldürücü ilaçlardır bilindiği gibi yeni nesil ilaçlama yöntemleri arasında jel ilaçlama ve kokusuz sıvı ilaçlar.

İnsan Hayatını Kolaylaştıran Yönleri

Sıvı olsun, jel içerikte haşere ilaçları olsun kullanıldığı böceğin direnç yapısına göre belirlenir. Hiç kokusuz ilaçlama yada az kokulu sıvı böcek ilaçlama esnasında pek çok insan evi terk etme zahmetine katlanmak istemez. Bu durumda kokusuz ilaçlar en fazla tercih ettikleri uygulama olarak öne çıkar.

  • Jel hamam böceği ilaçlamasında evi terk etmenize gerek yoktur.
  • Sıvı kokusuz ilaç esnasında kısa bir süre evde durmasanız da, bir saat kadar havalandırıp içeride kalabilirsiniz.
  • Evinde bebek olanlar için kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemleri daha fazla tercih nedenidir.
  • Sıvı sprey uygulama evin kenar köşelerine yapıldığı için daire içinde genel temizliği gerekli kılmaz.
  • Tahta kurusu, pire, kertenkele, toz böceği gibi zor ölen haşereler dışında diğer böcekler ile mücadele için yeterli olur. Ancak ilaçlama sonrası bir hafta yada 10 gün ıslak temizlik yapmamak gerekir.
  • Astım hastası, solunum yolu rahatsızlığı olanlar için jel ilaçlama çok pratik ve sağlıklı bir çözümdür.

Kokusuz İlaçlama Türleri

Bilinen uygulamalardan en pratik ve sağlıklı olanları kokusuz ilaçlama jel ilaçlar özellikleri ile insanların sağlığını tehdit etmeyen içerikte bir yöntemdir. Jel ilaçlama hamam böceği ve karıncalar üzerinde son derece etkili olurken, kokusuz sıvı ilaçlar ise pek çok böcek türü için etkili olmaktadır. Sıvı spreyli yöntemle böceklerin geçiş istikametleri, üreme ve saklanma alanlarına böcek ilacı sıkılarak böceklerin bu ilacı yalayıp vücutlarının temas etmesi ile ortadan kaldırılmasını hedefler.

Ancak toz akarı ve daha değişik böcek türleri için Ulv makinesi ile yapılan kokusuz ilaçlamada ilaç mekanın daha fazla bölgesine nüfuz etmesini amaçlar. Bunun için bazı durumlarda kokusuz ilaçlama sonrası temizlik gerekebilir. Haşere ilaçlama sonrası mekanın bir saat kadar kapalı tutulması da gerekli olabilir. Bilindiği gibi ilaçlama yöntemi insanların haşere şikayetlerinden kurtulmaları için 20. yüzyılın sonları ile İçinde bulunduğumuz dönemlerde çok daha ciddi olarak ön plana çıkmıştır.

Kokusuz İlaçlama Nasıl Uygulanırsa Çözüm Sağlar?

Ancak bu yöntemi sadece bu işin uzmanı eğitimli ekipler tarafından, son model ekipmanlar ve teknolojik cihazlar yardımı ile yapılabilmektedir. Ayrıca kullanılan ilaçlar insana ve çevreye zarar vermeyen ilaçlar olmak durumundadır. Haşere ilaçları bu iş konusunda uzman olmayan ve hiçbir uygulama yeteneğine sahip olmayan kişiler tarafından yapılırsa böcek ilacı zehirlenmeleri yaşanmasına sebep olur.

Ayrıca ilacın menşei ve içeriği böcekler ile mücadelede önemli bir etkendir. Neticede kokusu da olsa az kokulu kimyasal karışımı etken maddelerden meydana gelmektedir. Burada ilaçlama hizmetinin az kokulu olsun, kokusuz ilaçlama olsun bilinerek ve bu işin uzmanı olan ekipler tarafından uygulanmasını zorunlu kılar. Kokusuz ilaçlama uzun süre kalıcı etkisi ve böceklerin solunum sistemini çökertme özelliği taşır.

En İyi Kokusuz İlaçlama Uygulamaları

Bunun için daha çok kalıcı etkili özellikte aktif madde içerenlerden seçilmesi gerekir. Bu ilaçlar en iyi markalardan en iyi doğru oranda bilinçli ekipler tarafından uygulanmak zorundadır. Bazı insanlar jel ilaçlama ne olacak herkes yapabilir diye düşünebilir ancak işin rengi hiç de öyle değildir. Böceklerin geçiş istikametleri, saklanma kısımları, yuvalandıkları ve yumurta bıraktıkları bölgeler bilinmediği takdirde etkisiz kalır.

Yanlış bölgelere, yanlış ve gereğinden az bırakılan jel ilaç böceklerin bazılarını öldürürken pek çoğununda hayatta kalmasına yol açar. Bu ise yapılan İlaçlamayı başarısız kırıldığı için evin kısa süre sonra tekrar böcekler tarafından istila edilmesine sebep olur. Kokusuz ilaçlar böceklerin yoğunluğu ile türü bilinerek özellikle seçilmelidir. Her böcek için kokusuz ilaç yeterli olmaz. Ayrıca etkisiz kokusuz ilaçlar insanların haşere şikayetlerine çözüm sağlayamaz.

Yeni Nesil Yöntem

Çoğu böcek gerek kullanılan ilaçlar neticesinde, gerek yaratılış özellikleri olarak defalarca başkalaşım geçirerek daha da dayanıklı hale gelmişlerdir. İnsanlık yüzlerce yıldır gerek kemirgenler gerekse böcekler ile mücadele etmeyi çeşitli şekilde sürdüregelmiştir. Ancak günümüzde böcek ilaçlama oldukça kolaydır.

İlaçlama yöntemleri 20. yüzyılın sonları ile içinde bulunduğumuz dönemde, son derece etkili ilaçlar ile yapılmaya başlanmıştır. Ancak bu ilaçlama türleri ve böcek ilaçları, sadece ehil ve eğitimli ekipler tarafından uygulanmaktadır. Son sistem teknik ve teknolojik cihazlar kullanılarak ilaçlama hizmeti vermek çok daha kolay hale gelmiştir.

Kokusuz İlaçlama Nerelerde Uygulanır?

Haşere, böcek ve kemirgenlerle mücadele ederken bazı mekanlarda, ortamın boşaltılması mümkün olmayabilir. Özellikle sürekli üretim yapan imalathaneler, restoran ve kafeler, hastaneler gibi yerler devamlı hizmet veren ve 7/24 açık olan işletmeler olarak dikkat çeker. Buraların kapatılması öyle kolay değildir.

Ancak çoğu mekanda olduğu gibi bu tür alanların böcek ve haşerelerden arındırılması hayati önem taşımaktadır. İnsan sağlığı açısından özel öneme sahip bu tesisler özel olarak üretilen kokusuz ilaçlar kullanılarak dezenfekte ve böceklere karşı ilaçlanmak durumundadır. Buda sağlıklı ve kokusuz ilaçlar ile mümkün olur

Her Zaman İlaçlama Yapılması Mümkündür

Hastane, otel restoran gibi yerlerde kokusuz ilaçlama yapılırken mekanın terk edilmesi ya da boşaltılmasına ihtiyaç olmadan uygulama yapılabilir. Ayrıca böcek ilaçlama işlemi öncesinde ekstra bir hazırlık yapılmasına yada ilaçlama sonrası mekanın kapatılarak temizlik yapılmasına kesinlikle gerek kalmaz.

Böcek çeşitleri ile alakalı olarak değişen ilaçlama şekilleri ve farklı içerikte haşere ilaçları kullanmak gerekir. Çok zor imha olan bir kaç böcek türü haricinde kokusuz ilaçlama ile jel ilaçlama yöntemi kullanılabilir. Fare ilaçlama, toz böceği ilaçlama, kertenkele ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama, pire ilaçlama daha etkili ilaçlar yardımı ile yapılır.

Kokusuz İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kokusuz ilaçlar uygulanırken ilacın insanlara ve gıda maddelerine temas etmesi olası böcek ilacı zehirlenmesine yol açabilir. Bu nedenle böcek ilacı uygulaması profesyonel firmalarca bilinçli şekilde yapılmalıdır. Kokusuz ilaçlar hem spreyli şekilde hem de ulv cihazı yardımı ile kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Kokusuz böcek ilacı oldukça yoğun kıvamda olup, suyla iyice seyreltilerek ve sırt pompasına ilaç ve su doldurularak tam karışım şeklinde yapılmaktadır. Bu yöntem kokulu ilaç tekniği kadar ani öldürücü etki sağlamasa bile uzun süre kalıcı etkilidir. Çevreye ve doğaya herhangi bir zararı yoktur.

Kokusuz İlaç Uygulanırken Alınacak Tedbirler

Uygulama sonrasında açıkta gıda maddesi varsa mutlaka kaldırılmalı ve üzerleri kapatılmalıdır. Şayet açıkta yiyecek unutulmuşsa ve üzerine ilaç temas etmişse atılmalıdır. Bunun dışında pire ilaçlaması ve yüzeylerin ilaçlanmasında dışarıda bırakılan günlük eşyalarda iyice yıkanmalı ve yüzeyle silinmelidir.

Böceklerin yuvalanma bölgelerine ve dolaşma istikametlerine kokusuz ilaç püskürtülerek uygulama yapılır. Kapı pervazları, süpürgelik etrafları, dolapların çevresi, tezgah altları gibi böceklerin saklanma bölgelerine kokusuz ilaç püskürtmek ve bir hafta kadar ıslak temizlik yapmadan beklemek gerekir. Aksi halde tam etki göstermez.

Kokusuz İlaçlama Şeklinin Avantajları

Genellikle toplu kullanım alanlarının ilaçlanmasında kullanılan kokusuz ilaçlar, özel olarak üretilmiştir. İçerdiği aktif bileşenleri ile mekanda bulunan insanlara zarar vermemektedir. Bu nedenle mekanlarınızda kokusuz ilaçlama yapılırken, çalışmaya devam edebilirsiniz. Müşteri yemek yerken bile kolayca uygulanır.

Ortamda bulunan ve kişilerin kullandığı kişisel eşyalar bir poşetle muhafaza edilebilir. Dolap içindeki kıyafetler ilaçtan etkilenmez. Herhangi bir kokusu olmadığı için rahatlıkla içeride durulacağı için solunum yollarınızda her hangi bir sıkıntıya sebep olmaz. Sadece ilaç sıkılan bölgelerin ilaçtan etkilenmesi söz konusudur.

Kokusuz İlacın Etkili Olduğu Böcekler

Kokusuz İlaçlama, tatarcık sineği, hamam böceği, gümüş böceği, kakalak, kalorifer böceği, karafatma böceği, sinek, sivrisinek, örümcek, güve, ve karınca gibi haşereler üzerinde etkili olur. Görüldüğü gibi kokusuz ilaç tekniği genel olarak hamam böceği familyasından olan canlılar üzerinde kullanılan bir ilaçlama şeklidir.

Kokusuz ilaçlama sonrasında açık yerlerde temizlik yapılmasında sakınca yoktur. Ancak evin özellikle kapı çevreleri, fırın ve buzdolaplarının arkaları, bir hafta yada 15 gün boyunca silinmemelidir. İlacın tesirinin bu bölgelerde devam etmesi gerekir. Çünkü haşereler daha çok bu bölgelerde ve diğer kuytu alanlarda daha fazla yuvalanmış durumdadır.

Kokusuz Böcek İlacının Özellikleri

Sıvı kokusuz ilaç özel hazırlanan karışımsız koyu yoğunlukta bir ilaçtır. Bu ilaç ile ilaçlama yapıldığı zaman kesinlikle ilaçlanan yeri terk etmemize gerek yoktur. Sadece sisleme yöntemle uygulandığı zaman mekanda durulmaz. Kokusuz ilaçlar su bazlı olup su karışımı ile hazırlanan ilaçlardır. Bu ilaçlar her zaman kapalı mekanlarda uygulanır.

Kokusuz ilaçlama için kullanılan ilaçlar mutlak şekilde kaliteli ve onaylı olmalıdır. Kokusuz ilaçlama bilinçli olarak uygulanmalı ve gıdaların üzerine ilaç püskürtülmemelidir. Bu ilaçlar kokusuz diye aldatıcı olmasın kesinlikle diğer ilaçlar gibi zehirlenme riskine yol açabilmektedir. Bu nedenle çok dikkatli uygulama gerekir.

Bilinçli Uygulama İle Tam Çözüm

Kokusuz ilaçlama esnasında ilaç teması kesinlikle gıda maddelerini bozar ve ilaç temas eden gıdalar zehirlenmeye yol açar. Kokusuz ilaçlama evdeki pek çok böcek için kullanılabilir. Fakat pire ve tahta kurusu gibi çok zor ölen haşereler için etkisi oldukça zayıftır. Genel ilaçlama türü olan kokulu ilaçlama ile kokusuz ilaçlama farklıdır.

Atlas Türk ilaçlama olarak haşerelerin kontrol altına alınması için en iyi böcek ilaçlarını kullanarak ilaçlama yapıyoruz. Kokusuz ilaçlamanın etkili olmadığı böcek türleri için jel ilaçlama ve kokulu ilaçlama seçenekleri kullanılır. Fare ilaçları fare mücadelesinde önemli olup, kertenkele ve maytlar için kokusuz böcek ilaçlarının neredeyse hiç bir etkisi yoktur. Böcek İlaçlama Şirketleri Sıkça jel ve kokusuz ilaçlama yöntemini kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir