0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kokusuz İlaçlama Nasıl Yapılır

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kokusuz İlaçlama Nasıl Yapılır? kokusuz böcek ilacı evi terk etmeden böcek ilaçlama yapılmasına imkan sağlayan bir içeriktedir. Sıvı yöntem olarak uygulanan kokusuz ilaç özel olarak yüzeylere püskürtülen karışımsız bir ilaç olma özelliği taşır. Kokusuz ilaçlama için yapılan uygulamada spreyli yöntem seçilmişse evi boşaltmaya kesinlikle gerek yoktur. Kokusuz ilaçlar su içerikli olduğu gibi hamam böcekleri için özel olarak üretilmiş kokusuz jel ilaçlar şırınga şeklinde hazır bir tüp içerisinde bulunur.

Kokusuz ilaçları mekana her zaman uygulatabilirsiniz. Ancak kullanılan kokusuz böcek ilaçları mutlaka ruhsatlı olmak zorundadır. Ucuz böcek ilacı her zaman insanların mağdur olmasına sebep olur kokusuz ilaçlama yapılırken insanların dikkat etmesi gereken en önemli nokta hiç kuşkusuz bu uygulamada ilacın gıda maddelerine kesinlikle temas etmemesidir. Nasıl olsa evde kokusuz ilaçlama yaptırıyorum diyerek hiçbir gıdayı kaldırmamak ya da bilinçsiz biri tarafından gıdaların üzerine ilaç püskürtmek olası böcek ilacı zehirlenmelerine sebep olur.

Yiyeceklere ilaç bulaşması gıdaları bozar. İlaçlama hiç kuşkusuz bilinerek yapılması gereken bir iştir ve mutlaka bu arada tedbirlerin alınmasını zorunlu kılar. Kokusuz ilaçlama nasıl yapılır? diyorsanız öncelikle hemen belirtelim 2 çeşit kokusuz ilaçlama uygulaması mevcuttur. Bunlardan biri sıvı spreyli olarak uygulanan sıvı ilaçlar bir diğeri ulv makinesi içerisinde buhar yöntemi ile uygulanan kokusuz ilaçlardır. Sıvı sprey ile uygulama evin kenar bölgelerine, kapı pervazı, mutfak dipleri, süpürgelik kenarları gibi alanlara uygulanır.

Bu aşamadan sonra buralarda bir hafta 10 gün kadar temizlik yapılmaz. Ancak yoğun böcek şikayetlerinde mutfak dolaplarına ilaçlama yapılıyorsa özellikle hamam böceği ilaçlama için gıdaların kaldırılması ve dolap içindeki tencere tabakların yıkanması gerekir. Kokusuz ilaçlama için diğer bir önemli nokta ise bu ilaçların aşırı derecede dirençli böcek şikayetleri üzerinde ve yoğun böcek sorunlarında çok fazla etki göstermediğidir.

Evde Kullanılan İlaç Ve Yöntemin Belirlenmesi

Zor ölen böceklerden en başta tahtakurusu, pire, toz akarı, beyaz nem böceği, kertenkele gibi zararlılardır. Bu tür zararlılar için kokusuz ilaçlama pek tavsiye edilmez. İlaçlama hizmeti alırken mutlaka kısa bir araştırma yapmanız seçeceğiniz ilaçlama servisi hakkında bilgi edinmenizi kolaylaştırır. Hiç kuşkusuz İstanbul ilaçlama kapsamında ilaçlama servisi veren çok sayıda ekip mevcuttur. Ev ilaçlama ve işyeri ilaçlama uygulamalarında böcek ilaçlarının insanlara zararları düşünülerek ne gibi tedbirler alınacağı dikkatlice öğrenilmelidir.

Gelecek ekipten bu konuda yardım istenmelidir. İlaçlama servisi verecek ekip ise insana zarar vermeyen böcek ilaçları kullanmakla yükümlüdür. Çünkü bilinçsizce seçilen böcek ilaçları böcekleri öldürmekten çok insanlara zarar verme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle kokusuz ilaçlama nasıl yapılır? bebekli evde ilaçlama jel ilaçlama şeklindeki uygulanabilir mi? bu gibi konuları kısa bir araştırma ile öğrenebilirsiniz. İnsanların en önem verdiği noktalardan biri hiç kuşkusuz böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer? bebeklere zarar vermeyen böcek ilacı nasıl olur? gibi konulardır.

Böcek ilaçlamanın etkisi ilaçlama yapıldıktan sonra ortalama 3 ay kadar kalıcı bir özellik sergiler. Ancak evin sürekli temizlenmesi ve ortamın sıcaklığı bu durumunun değişken olmasına sebep olabilir. Hamam böceği ilaçlama için kullanılan ilaçlar ile zor olan böcekler için kullanılan ilaçlar arasında elbette farklar vardır. İnsana zarar vermeyen böcek ilaçları bilinçli ekipler tarafından titizlikle seçilir. Bebeklere zarar vermeyen böcek ilacı genellikle jel ilaçlama, kokusuz ilaçlama, az kokulu karışım ilaçlardır.

Ancak her ne kadar bebeğe zararsız böcek ilacı gibi görünse de gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda hem bebekler, hem de insanların cildini tahriş yapma özelliği mevcuttur. İnsana zarar vermeyen böcek ilaçları doğru ekip tarafından uygulandığı takdirde hiçbir sorun yaşanmaz. Pek çok insan böcek ilaçlarının insanlara zararları konusunda tedirginlik yaşar bu doğru bilgi edinmemekten ya da bazı firma ve kişilerin insanları yanıltıcı söylemlerinden kaynaklanır. İster kokusuz olsun ister kokulu olsun böcek ilaçları bilinçsiz olarak kullanıldığı zaman çeşitleri riskler yaşanabilir.

Böcek ilaçlama Yöntemleri Ve Kalıcı Etkileri

Öncelikle ilaçlama firması seçerken bu konuda deneyimli firmalardan destek almak önemlidir. Dilerseniz kokusuz ilaçlama nasıl yapılır? bu konuda insanlardan gelen bazı sorulara kısa ve öz şekilde değinelim. Kokusuz ilaçlar tehlikeli mi? Kokusuz ilacın uygulanmasında herhangi bir zararı yoktur ancak bilmeniz gereken bu sadece spreyli yöntem için geçerlidir. Ulv yöntemler kokusuz ilaç bile olsa insanların ciğerlerine havaya karışan böcek ilacı gitme riski yüksek olduğu için kısa sürede insanı ciddi şekilde etkiler.

Bir diğer nokta da kokusuz ilaçlar gıdalara temas ederse mutlaka gıdaların atılması gerekir. Kokusuz ilaçlama sonrası ilaçlanan alanı boşaltmalı mıyız? kokulu ilaçlama esnasında ve sonrasında ortamınızı terk etmenize gerek yoktur. Koku salgılayan bir içerikte değildir ancak karışım az kokulu ilaçlar birden fazla kokusuz ilacın bir araya getirilmesi ile ortaya çıktığı için belirli bir süre boşaltmak faydalı olacaktır.

Kokusuz ilaçlar nasıl uygulanır? bilindiği gibi kokusuz böcek ilaçları su ile seyreltilir ve su bazlı ilaçlardır. Bu tür ilaçlar günün herhangi bir saatinde gönül rahatlığı ile uygulanabilir. Kokusuz ilaçlama sonrası nelere dikkat edilmeli? bilindiği gibi kokusuz ilaçların ani düşürücü etkisi zayıftır. Bu nedenle uygulan alanda ilacın belirli bir süre kalması gerekir. Kokusuz ilaçlama yapıldıktan sonra özellikle mutfak içinde dolapların içleri ilaçlanmışsa buradaki tencere tabakların yıkanması gerekir.

Ayrıca insanların oturup kullandığı yüzeyler silinmeli, dolap altları, parke kenarları, kapı pervazları gibi yerlere dokunulmamalıdır. Kokusuz ilaçlamadan sonra evi kapatmak faydalı olur mu? bilindiği gibi kokusuz ilaçlama yapılırken spreyli yöntemde evi boşaltmanıza gerek yoktur. Ancak bazı ilaçlar karışım olduğu için bu durumlarda evi ortalama 1-2 saat kadar kapalı tutmanız da fayda vardır. Ayrıca bu tür ilaçlar da evin camlarının açık olması sorun oluşturmaz. Ancak bu ulv ilaçlama yapıldığı zaman değişir.

Karışım Az Kokulu İlaçlar Zararlı Mıdır?

Kokusuz ilaçlama nasıl yapılır? kokusuz ilacın etkileri nelerdir? diyorsanız hemen belirtelim kokusuz ilaçlar diğer ilaçlar gibi gıda maddelerine kesinlikle ama kesinlikle temas ettirilmemelidir. İlaçlamaya gelen teknisyenden bu konuda mutlaka bilgi edilmelidir. Kokusuz ilaçlar sanılanın aksine pire, tahtakurusu, kertenkele, toz böceği gibi zor olan haşereler üzerinde fazla etkili değildir. Ayrıca bazı firmalar kokulu ilaçlar tarım ilaçlarıdır diyerek işin içinden hemen çıkmaktadır. Halbuki birden fazla aktif maddenin bir araya getirilmesi ile az kokulu ilaçlar edinilebilir.

Örnek verecek olursak deltamethrin aktif maddeli ilacın ortama uygulandığı zaman hiçbir koku çıkmaz. Ancak buna ilave olarak farklı bir aktif madde karışım yapıldığı zaman evde dururken insanı etkiler. Bu nedenle birden fazla az kokusuz ilaçlar kullanmak böceklerin sinir sistemlerini felç etme açısından oldukça etkilidir. Ancak yasal olmayan tarım ilaçları kullanmak elbetteki ev içinde mümkün değildir. Kokusuz böcek ilaçlama insanların toplu kullanım alanlarında en fazla uygulanan ilaçlama şeklidir.

Özellikle kapalı alanlarda kokusuz ilaç hem sorunsuz bir ilaçlama hem de insanların herhangi bir yan etkiye kalmadan ilaçlama yaptırmasına büyük kolaylık sağlar. Kokusuz ilaçlama servisi isterken hangi böcekler üzerinde etkili olduğu ve ne şekilde uygulama yaptırılması gerektiği hakkında bilgi vermelerini talep etmek gerekir. Pek çok ilaçlama firması önce ruhsatlı böcek ilaçlaması ile çalışın diye insanları uyarır bu bir bakıma doğrudur. Ancak bir firmanın ruhsatlı olması yaptığı işin mükemmel olması anlamına gelmez.

Çünkü piyasada ruhsatlı olarak çalışan çok sayıda ilaçlama ekibi insanların mekanlarında yaptığı ilaçlamalar da istenilen etkiyi sağlayamadığı için ciddi anlamda maddi kayıplar yaşanmasına sebep olur. Bu tamamen firmanın hizmet vermesi ile alakalı bir durumdur. Atlas Türk ilaçlama olarak kokusuz ilaçlama nasıl yapılır? kokusuz böcek ilacı hangi haşereler üzerinde kullanılır? insanlara gerekli bilgilendirmeleri yaparak en iyi sonuçları almaları için yardımcı oluyoruz. İlaçlama uzmanlık gerektirir ve öncelik olarak insana hizmet ön planda olmalıdır.

İlaçlama Hizmetinin Önemi

Böcek ilaçlama yapanların pek çoğu maalesef kazanç odaklı hizmet verdikleri için sadece para kazanmak için çaba harcarlar. Bu da insanların gereksiz yere mağdur edilmesi, yapılan işin kalitesiz olması ve pek çok yanlışın ortaya çıkmasına sebep olur. Halk Sağlığı hizmeti olan ilaçlama servisi verirken öncelik olarak daima insanların haşere şikayetlerine kalıcı ve tam çözümler sunmayı hedef edinmek şarttır. Bilinçli bir firma olarak insanların şikayetlerini tamamen ortadan kaldırmak üzerine çaba sarf ediyoruz.

Kullandığımız ilaç ve ekipmanlar bu nedenle en iyileri olup, önceliğimiz müşteri memnuniyetini tam olarak sağlamaktır. Zaten kullanılan ekipmanlar kaliteli olduktan sonra bilinçli yapılan uygulamalarla insanlara gerekli bilgiler aktardıktan sonra böcek şikayetleri ortamdan kolaylıkla arındırılır. Ancak bazı böcekler çok zor öldükleri için bu tür böceklerin kolay kolay önlenemeyeceğini bilen ekipler insanlara ne gibi tedbirler alınması gerektiğini nelere uyması konusunda bilgilendirme yapmaktadır. Atlas Türk ilaçlama firması daima en iyisini yapar.