0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kokusuz Haşere İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kokusuz Haşere İlaçlama haşereler için en fazla kullanılan bir ilaçlama türü olup farklı böcek ilaçları ve uygulama yöntemleri ile uygulanır. Kokusuz Böcek İlaçlama uygulamaları arasında jel böcek ilaçları ve sıvı kokusuz ilaçlar farklı özellikteki haşere mücadele ilaçlarıdır. Kokusuz ilaçlama hem sıvı böcek ilaçları, hemde jel böcek yemleri kullanılarak belirli böcekler için kullanılabilir. Kokusuz ilaç özel hazırlanan karışımsız halk sağlığı alanında kullanılan sentetik içerikli yada daha değişik türlere sahip bir ilaçtır.

Bu ilaç ile ilaçlama yapıldığı zaman kesinlikle ilaçlanan yeri terk etmemize gerek yoktur. Ancak bu sırt pompası ile uygulanan kokusuz haşere ilaçları için geçerli olup, ulv makinesi ile yapılan Kokusuz Haşere İlaçlama için bir saat kadar evden çıkmak gerekir. Kokusuz ilaçların kullanıldığı haşereler sınırlı sayıda olup tüm böcek çeşitleri üzerinde kullanılması eksik çözüm sebeplerinden biridir.

Örneğin jel böcek ilacı yapılan kokusuz ilaçlama sırasında evi terk etmenize gerek yoktur. İlaçlama öncesi her hangi bir hazırlık gerekmez, eşyalar kaldırılıp hiç bir malzeme kaldırılmaz. İlaçlama sonrası temizlik yada evin boş kalmasına ihtiyaç duyulmaz. Kısacası siz yemeğinizi yerken, çayınızı yudumlayıp, kahvenizi içerken bile çok rahat bir şekilde evinize jel böcek ilacı uygulatmanız mümkündür. Jel yemler haricindeki kokusuz ilaçlar su içerikli olup su karışımı ile hazırlanan koyu kıvamlı ve su içinde iyice seyreltilmesi gereken ilaçlardır.

Bu ilaçları her zaman ve her mekana uygulama imkanı olmasına karşın açık alanlarda kullanılması tavsiye edilmez. Kokusuz İlaçlama için kullanılan yeni nesil halk sağlığı ilaçları, Sağlık Bakanlığı onaylı ve kanserojen madde içermeyen yapıda ilaçlardır. Ancak sahte ilaçlar kullananlar bu tür ilaçların kaçak versiyonlarını ve çok ucuz yan ürünlerini tercih ettiği için uzak durmak gerekir. Bu nedenle profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışmak şarttır.

Kokusuz İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Kokusuz Haşere İlaçlama yapılırken dikkatli olmak hem ilaçlama yapan kişi için, hemde ev sahipleri için bazı kuralları bilmeyi zorunlu kılar. Bu ilaçlar kesinlikle gıda maddelerine temas etmemeli şayet yanlışlıkla kokusuz sıvı ilaç gıdaların üzerinde akmış sa o gıda mutlaka çöpe atılmalıdır. Bu ilaçlar kokusuz diye hiç bir yan etkisi yada içeriğinde zehir olmadığı gibi bir düşünce son derece yanlıştır. Sıvı içerikli kokusuz ilaçlarda tıpkı diğer ilaçlar gibi zehirlidir ve insanlar için ciddi böcek ilacı zehirlenmesine sebep olabilir.

Böceklerin saklanma alanları, yuvaları, dolaştıkları bölgeler ve evin çeşitli kısımlarına direkt olarak püskürtülerek uygulanır. Örneğin kapı kenarları, süpürgelik etrafı, dolap kenarları, ve böceklerin olduğu bölgelere direkt olarak püskürtülür. Şayet dolap içleri ve gıda yada tabak, tencere konulan raflar ilaçlanmışsa ilaçlama sonrası buralarda temizlik yapmak zorunlu hale gelecektir. Kokulu ilaçlar bile püskürtme şekilde yapılırsa bu tedbirler alınır.

Ancak kokulu yada az kokulu ilaçlar buharlaşma etkisi nedeni ile insanların solunum yoluna içeride durulursa zarar verir. Kokusuz İlaçlama yapılırken kesinlikle gıda maddelerini bozar ve ilaç temas eden gıdalar atılmalıdır. Eğer ilaçlı gıdalar tüketilse zehirlenmeler ve hatta ölümler yaşanması kaçınılmaz olabilir. Kokusuz Haşere İlaçlama yapılmadan önce ve yapıldıktan sonra bazı kurallara uymak hem sağlıklı, hemde çok daha etkili bir ilaçlama sonucu için büyük önem taşır. Kokusuz Haşere İlaçlama evdeki her türlü böcek için kullanılabilir.

Ancak pire ve tahta kurusu, toz akarı, tahta kurdu, kertenkele, beyaz toz böceği gibi çok zor ölen haşereler için kokusuz ilaçlar ile müdahale edilmesi önerilmez. Bu tür dirençli haşereler için mutlaka kokulu ilaç özel karışım ilaçlardan az kokulu yada kokulu şekilde doğru ayarlanan ilaçlar ile sisleme yöntem kullanılarak uygulanmalıdır. Bireysel yada amatörce haşere mücadelesi yapmaya çalışanlar böceklerin yok edilmesinde asla başarılı olamazlar.

Kokusuz Haşere İlaçları Ne Tür Aktif Madde İçerir?

CS Formül yapısı olan ve güçlü zeon teknolojisi ile üretilen bir aktif madde içeren icon cs 10 kokusuz ilaçlar içinde en etkili ilaçlardan biridir. Ancak hafif bir koku çıkarması yüksek doz uygulamada görülebilmektedir. İona markalı ilaçla benzer özellikler içerir. Basf Fendona SC isimli ürünle alphanext sc aynı etken maddeyi aynı oranlarda içeren geniş kullanım alanına sahip kokusuz ilaçlardır. Alphacypermetrin etken maddesi yıllardır başarıyla böceklerin önlenmesinde kullanılan profesyonel böcek öldürücü etken maddelerdir.

Sinek Sivrisinek benzeri uçkun haşerelerle birlikte özellikle hamam böceği, kalorifer böceği, bit, pire, tahtakurusu, karınca vb yürüyen haşereler üzerinde, güçlü sc formülasyonuyla ani düşürücü etkili yeni kuşak haşere ilacıdır. Bayer K-othrine SC 50, SC Formül yapısı itibarıyla içerdiği aktif madde delthamethrindir tek başına kullanıldığı zaman hiç bir kokusu yoktur. Kokusuz leke bırakmayan ilaçlama esnasında ve sonrasında mekanı terk etmeyi gerektirmeyen sınıf ilaçlardandır.

Draker 10.2 cs geniş kulanım alanı olan bir ilaç olup içerdiği üç farklı etken madde sayesinde başarılı bir üründür. Tetramethrin – Bu etken madde ani düşürücü (knock- down) etkisine sahip pirethroid. Cypermethrin – Bu etken madde geniş spektrumlu oldukça güçlü öldürme etkisine sahip pirethroid. Pbo (piperonyl butoxide) – Bu etken sinerjist etken maddesidir ve mükemmel uyumu sağlar. Solfac EC 50 , pyrethroid grubundan Cyfluthrin etken maddesi ihtiva eder. Ani etkilidir ve yüzeylere uygulandığında kalıcı etkisi uzun süre devam eder. Su ile seyreltilerek ULV veya yüzey spreyleme, mazot ile seyreltilerek Termal Sisleme yöntemi ile kullanılır.

Halk sağlığı kullanımına uygundur. Burada saydığımız kokusuz ve az kokulu ilaçlar profesyonel bir uzman tarafından uygun dozda birleştirilerek kokulu ilaç elde etmek ve çok mükemmel bir sonuç elde etmek mümkündür. İçerdikleri özel aktif maddeler en zor ölen böceklerin bile en üst seviyede önlenmesinde aktif rol oynar. Astek ilaçlama olarak özel ilaçları farklı aktif maddeler ile birleştirerek kullanmaktayız. Kokusuz Haşere İlaçlama kapalı mekanlarda sıkça uygulanmaktadır. Nem Böceği Zararları hakkında neler biliyorsunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir