0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kokusuz Ev İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kokusuz Ev İlaçlama yeni nesil böcek ilaçları yardımı ile yapılan insan sağlığına zararsız, mekanı kapatmaya gerek olmadan yapılan bir uygulama yöntemidir. Böcek ilaçlama değişik haşere ilaçları ve farklı ilaçlama teknikleri yardımı ile direnç yapısına göre farklı uygulamalar şeklinde yapılır. Sıvı kokusuz ilaçlama açık alanlardan ziyade işletme ve daire içlerinde bazı böcek türlerine karşı sıkça uygulanmaktadır.

Kokulu ilaçlama yöntemine oranla daha zahmetsizdir evin dip bölgelerine, böcek görülen yerlere direkt olarak uygulanır. İnsan sağlığına zararsız kokusuz böcek ilaçları sıvı spreyli olarak uygulandığı zaman mekanınızı kapatmanıza ihtiyaç hissettirmez. Kokusuz yöntem tamamen Halk Sağlığı ilaçları yardımı ile yapılır. Bazı aşırı derecede böcek ilacına direnç gösteren haşereler haricinde pek çok böcek türü için kokusuz ev ilaçlama yaptırmak mümkündür.

Kokusuz ilaçlar arasında etkili böcek ilaçları ve profesyonel özellikteki ilaçlar mevcuttur. Tekbir kokusuz ilaç uygulandığı zaman mekanı kapatmanıza, evden çıkmanıza ilaçlama sonrası evde temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Ancak genel pire ve tahtakurusu benzeri haşereler için geçerli değildir. Kokusuz ilaçlama esnasında açıkta olan gıdaların mutlaka üzerinin ve ağızlarının kapatılması gerekir. İster kokulu ister kokusuz ilaç olsun gıdaların üzerine ilaç bulaştığı zaman tüketildiği durumlarda zehirlenme riskini ortaya çıkarır.

İlaçlama esnasında gıda ürünlerinin mutlaka uygun şekilde kapatılması, açıkta bırakılmaması şayet unutma gibi durumlarda gıda üzerine ilaç bulaşmışsa bu gıdaların mutlaka çöpe atılması gerekir. Kokusuz ev ilaçlamadan önce bazı tedbirler almak daha sağlıklı ve sorunsuz bir ilaçlama için oldukça faydalıdır. Özellikle bebek ve çocukların kıyafet ve oyuncaklarının kapalı bir kutu içine yada dolapların içine kaldırılması gerekir.

Kokusuz Ev İlaçlama Hangi Böceklere Uygulanır?

Kokusuz ilaçların koku yaymaması bu ilaçların zehirsiz olduğu anlamına gelmez. Tüm böcek ilaçları kimyasal yapıları ile yüksek oranda haşere kontrolü sağlamak için üretilmiştir gerekli tedbirler alındığı takdirde yapılan uygulama yüksek seviyede başarı sağlar. Kokusuz ilaçlama bazı böcekler için etkili iken bazı böceklerin üzerinde istenilen kontrolü sağlamaz. Bu nedenle haşere türüne göre ilaçlama yöntemi ve böcek ilacı seçimine dikkat edilmesi gerekir.

Kokusuz böcek ilaçlarının etkili olduğu haşereler karınca, gümüş böceği, tespih böceği, kulağa kaçan, kalorifer böceği, hamam böceği, güve, kırkayak gibi canlılar başta gelir. Ancak aşırı böcek şikayetlerinde kokusuz ilaçlar yetersiz kalabilmektedir. Şayet evde böcek şikayetleri istila haline gelmişse ya kokusuz ilaçlar birleştirilerek kullanılmalı, yada az kokulu böcek ilaçları tercih edilmelidir. Tahta kurusu, pire, kertenkele, toz böceği benzeri dirençli böcekler için kokusuz ilaçlama zayıf kalmaktadır.

Bazı firmalar kokusuz ilaçlar tüm böcekleri öldürür diyerek en zor şikayetlerde bile kokusuz ilaçlama yapma yoluna gitmektedir. Bu aslında ya bilgisizlik yada art niyet taşıyan bir durum olarak ortaya çıkmaktadır. Kokusuz ilaç işlemini uygularken bu konuda uzman teknik donanımlı ekibin böcek ilacını uygulaması önemlidir. Atlas Türk ilaçlama firması olarak her türlü böcek ilaçlama uygulamalarında bilinçli ve en yüksek verimi alacak şekilde hizmet veriyoruz.

Bireysel ve amatör kişilerin uygulayacağı ilaçlar ve teknikler hem kendileri, hem de insanlar için ciddi anlamda risk teşkil eder. Kokusuz ev ilaçlama uygulamasında dikkatli davranmak böcek ilacının kokusu yok diye ilaca teneffüs etmemek gerekir. İlaç aktif maddesine maruz kalınmaması için yaşlı kişilerin, bebek ve alerjik yapılı insanların ilaçlanan alandan ayrılmasını sağlamak önemlidir. Tedbirsiz davranmak istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Atlas Türk Profesyonel Çözüm Sağlar

Biz firma olarak sadece tek bir kokusuz ilaç kullanmıyoruz. Bu nedenle uygulama esnasında oluşacak etkiden insanların zarar görmemesi için uygulama esnasında teknisyen yanında durmalarını tavsiye etmiyoruz. Kokulu ilaç yada kokusuz ilaçlar hiç fark etmez gıda maddelerinin kesinlikle üstleri kapatılmalı ve gıdalar böcek ilacına maruz kalırsa bu gıdaların mutlaka çöpe atılması gerekir. Nasıl olsa kokusuz ilaç sıkıldı etkilenmez diye düşünüyorsanız ilaç bulaşmış tüketildiği durumlarda ölümcül sonuçlara sebep olabilir.

Bu nedenle ilaçlama öncesinde gerekli tedbirlerin alınması çok önemlidir. İnsanlar kokusuz yöntem hakkında çeşitli soru yöneltmektedir. Kokusuz ilaçlar tehlikeli mi? kokusuz ilaçlamada evi terk etmek gerekir mi? kokusuz ilaçlar nasıl uygulanır? kokusuz ilaçlama sonrası neler yapılmalı? gibi değişik sorular almaktayız. Kokusuz ilacın uygulaması esnasında havanın solunması kokulu ilaçlar gibi zararlı değildir.

Ancak gıdaların kesinlikle muhafaza altına alınması gerekir tam kokusuz ilaçlar mekanda bulunmanıza herhangi bir zarar vermez. Bunlar daha çok tek bir ilaç kullanılarak yapılan ilaçlama uygulamaları olarak dikkat çeker. Ancak daha kaliteli sonuç almak için birden fazla kokusuz ilacın bir araya getirilmesi ile daha etkili aktif maddeler ortaya çıkarılır. Bu gibi durumlarda bir iki saat mekanda durmamak son derece faydalıdır.

Kokusuz ilaçları su ile seyreltilerek böceklerin dolaştıkları istikametlere püskürtme şeklinde ve yuvalanma alanlarına direkt olarak uygulanır. Bazı durumlarda kokusuz böcek ilacı elektrikli ulv makinesi yardımı ile de yapılır. Ancak bu durumda ilacın aktif maddesi hava ile temasa geçeceği için mekanın kapatılması ve ilaçlama esnasında teknisyenden başka kimsenin içeride bulunmaması gerekir. Havaya karışan ilaç aktif maddesi insanın solunum yollarında ciddi şekilde tahribata sebep olur. Bu nedenle içeride durulmaz.

Kokusuz Böcek İlaçlama Sonrası Ne yapılmalı?

Kokusuz ilaçlamadan sonra özellikle mutfakta eşyaların yıkanması, yüzeylerin silinmesi gerekir ancak ilaç uygulanan dip köşe yerlerin bir hafta 10 gün kadar ıslak temizlik yapılmadan bekletilmesi gerekir. Şayet dolap içlerinde hamam böceği ve benzeri böcekler varsa buralara direkt ilaç uygulandığı zaman içinde olan kap kacaklar yıkanması gerekir. Bilinçsiz ilaçlama insanlarda ciddi riskler meydana getirir bazı insanlar yada firmalar ucuz ürünlere yöneldikleri için hem uygulamanın yetersiz kalmasına hem de insanların sağlıklarının tehlikeye girmesine sebep olabilir.

Yasal ilaç kullanılmadığı zaman insan sağlığı tehlikeye girer uygulanan böcek ilaçlama amacına ulaşmaz ve böceklerin birçoğu ölmez. Kaptıkaçtı iş yapanlara her zaman ulaşmanız ve şikayet yaşadığınız durumlarda anlatmanız söz konusu olmaz. İnsanların mağdur olmasına sebep olur ciddi sıkıntılara yol açarlar. İlaçlama yaptıracağınız firma ile görüştüğünüz zaman olumlu izlenim elde etmeniz önemlidir.

Ancak hemen belirtelim günümüzde lafta maharetli, icraatta zayıf olan firma sayısı hiç de az değildir. Sorduğunuz sorulara doğru yanıtları almalısınız böcekler ve yapıları hakkında bilgi sahibi her türlü şikayete garanti veriyorum diyerek iş yapmaya çalışanlara dikkatli yaklaşmalısınız. Çünkü böceklerin direnç yapıları birbirinden çok farklıdır bazı böcekler tek ilaçlama ile önlenirken bazıları kesinlikle böcek ilaçlamadan pek etkilenmez. İlaçlama servisi talep ederken bu gibi durumlara azami dikkat etmeniz gerekir.

İnsanların en zayıf noktaları garantili ilaçlama yapıyorum diyen kişilere çok çabuk güvenmeleridir. Böcek ilaçlama bilinçli olarak yapılması gerekir. Kokusuz ev ilacı insanların evi terk etmeden yaptırdıkları sağlıklı bir uygulamadır. Ev ilaçlama zararları ancak bilinçsiz ve amatör kişilerin yanlış yaptığı uygulamalarda ortaya çıkar. Kokusuz böcek ilacı etkili mi? diye merak edenlerin bilmesi gereken bazı böcek türleri hariç pek yok böcek üzerinde etkili olduğudur.

İlaçlama Ciddi Bir İştir Uzmanlık İster

Kokusuz böcek ilacı zehirler mi? diye merak ediyorsanız tüm ilaçların içeriğinde kimyasal aktif madde bulunmaktadır bu böcek ilaçları direkt olarak gıdaların üzerine sıkılırsa gıdayı bozar ve zehirler. Böyle bir durumda bu gıdaların çöpe atılması gerekir yada ilaçlamadan önce mutlaka uygun şekilde muhafazaları şarttır. Böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer diye merak eden insanların bilmesi gereken ilaç uygulandıktan sonra kalıcı özelliği yaklaşık olarak 3 ay kadardır.

Bu en kaliteli ilaçların dayanma süresi olarak belirtilir ucuz ve kalitesiz ilaçlar çok daha kısa sürede etkinliğini kaybedeceği için böceklerin üzerinde hakimiyeti tam olarak görülmez. Bazı müşteriler ev ilaçlama ya geldiler ancak 5 dakika sonra ilaçlama bitti çekti gittiler gibi yakınmalar içindedir. Ev ilaçlama ne kadar sürer? diyorsanız yaklaşık olarak sırt pompası ile uygulanan ilaçlama esnasında ev ilaçlaması 10-15 dakikadır. Elektrikli sisleme makineyle uygulanan böcek ilaçlama süresi dairenin büyüklüğüne göre 15 ile 20 dakika arasında değişkenlik gösterir.

Kokusuz böcek ilacı insana zarar verir mi? kokusuz ilaçlar insan sağlığını etkiler mi? diye düşünenlerin bilmesi gereken uygun şekilde yapılan ilaçlamada herhangi bir sakınca olmaz. Böcek ilaçlama türleri içerisinde en etkili olan ulv ilaçlama yöntemidir daha çok dirençli böceklerin üzerinde uygulanır. Uygun tedbirler alındığı ve insanlar bilgilendirildiği takdirde en zor yöntemde bile insanlar üzerinde tehlike oluşturmaz. Ancak bu işi bilmeyen amatör kişilerin uyguladığı ilaçlama yöntemleri en basit uygulamada bile tehlikeli olabilir.

Kokusuz ilaçlarda canlıların ilacı soluması sıkıntıya yol açmaz ancak birden fazla kokusuz ilacın kullanılması durumunda daha fazla aktif madde salınımı çıkacağı için mekanın en az yarım saat kapatılması gerekir. Ayrıca sisleme yöntem ile yapılan ilaçlamada kokulu ilaç da olduğu gibi 2 saat dairenin kapatılması ve havalandırılması gerekir. Çünkü havaya karışan ilaç aktif maddeleri partiküler şekilde mekana yayıldığı için belli bir süre havada kalır. Daha sonra çöker bu nedenle gerekli tedbirlerin alınması zorunludur.

Kokusuz İlaçların Avantajları

Kokusuz ilaçlar su karışımlı, yoğun kıvamlı ilaçlardır günün herhangi bir saatinde sırt pompası ile herhangi bir mekana uygulanabilir. Kokusuz ilaçlama sonrası nelere dikkat edilmeli? bilmekte fayda vardır. Uygulama sonrası açıkta bulunan tabak, tencere gibi malzeme gerekir. Tezgahların üzerleri silinmeli şayet mobilyaların üzerine ilaç sıkılmışsa buraların silinmesi gerekir. Ancak ilaç süpürgelik kenarları, kapı pervazları, dip kenarlar, dolap altları gibi yerlerde ıslak temizlik yapılmaması önemlidir.

Kokusuz ilaçlamada çoğunlukla mekanı kapatmaya gerek olmaz. Ancak bazı uygulamalarda üst seviyede ilaçlar kullanılacağı için mekanın spreyi ilaçlamada yarım saat, bir saat kapatılması ve bir o kadar havalandırılması gerekir. Elektrikli ulv cihazı ile yapılan kokusuz ev ilaçlamada mekan 2 saat kadar kapatılarak bir o kadarda havalandırılması şarttır. İlaçlamadan sonra ortamında bir iki saat kadar havalandırılmasında fayda vardır.

Çünkü kokusuz ilaç bile olsa bazı insanların solunum yollarında duyarlılık olabilir. Ayrıca astım hastası yada kanser hastaları gibi insanların bu tür ilaçlardan etkilenmemesi için mekana temiz hava girişi mutlaka sağlanmalıdır. Hangi yöntemlerle kokusuz ilaç uygulanır? diyorsanız iki yöntem vardır. Birincisi sıvı spreyli olarak sırt pompası ile uygulanan kokusuz ilaçlama şeklidir. Bu yöntemde ilacın korkusu olmaz evin dip bölgelerine ve böcek görülen yerlere direkt olarak püskürtme şeklinde yapılır.

Dolap içlerinde böcek ilacı sıkılmamışsa kenar köşelerdeki ilaç bir hafta 15 gün silinmesi gerekir. Şayet dolap içi ya da kıyafet üzerleri gibi yerler ilaçlanmışsa temizlenmesi gerekir. Bir diğer yöntem ise kokusuz ilacın uygulanmasında sisleme şeklidir. Bu yöntem geniş kapsamlı bir uygulama olduğu için böcek ilacı evin tavanından, duvarlarına kadar her tarafa etki eder. Böyle durumda kullanılan eşyaların temizlenmesi, tencere tabakların yıkanması şarttır.

Böceklerin Direnç Yapısına Göre İlaç Seçilmeli?

Tüm böcekler için kokusuz ilaçlama yapmak mümkün değildir. Bunu bilerek hareket etmeli insanları doğru bilgilendiren böcek ilaçlamada en yüksek verimi almak için çaba gösteren ilaçlama firmalarından yardım talep edilmelidir. Piyasada çok sayıda haşere ilaçlama firması olduğu için bazıları daha fazla para kazanmak için insanların mağdur olmasını önemsemez. Sadece kazanç odaklı çalıştıkları için yanlış söylemleri doğruymuş gibi aldatmaca yanıtlar verebilmektedir.

Bu nedenle seçeceğiniz ilaçlama firmasına iyi odaklanmanız gerekir. Kokusuz ilaçlama yada kokulu ilaçlama olması önemli değildir önemli olan firmanın işi ne kadar doğru yaptığı, ne derecede işine sadık olduğudur. Uzman ilaçlama firmaları her türlü uygulamalarda en yüksek verim alan ekipler olarak dikkat eder. Sizde seçeceğiniz firmada kaliteye önem vermelisiniz. Böcek ilaçları kalitesine ve böcek öldürücü aktif maddesinin etkisine bağlı olarak farklı fiyatta satılır.

Kalitesiz ürünler sonuca olumsuz yansır. Sıradan böcek ilaçları ve klasik ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılan ev ilaçlama servisi maliyet olarak daha düşük olur. Bu ise doğal olarak ucuz ilaçlama servisi verilmesini mümkün kılar. Ancak insanlar hayatlarında her işi kaliteli ister ve bununda maliyetinin düşük olamayacağını çok iyi bilir. Profesyonel ilaçlama firmaları kullandıkları haşere ilaçları ve uzman ekiplere karşın ekonomik ilaçlama fiyatları vermeye çaba gösterir.

Atlas Türk ilaçlama olarak biz asla kokusuz yada az kokulu böcek ilaçlarında ucuz ürün kullanmıyoruz. Ayrıca değişik aktif maddeli ilaçları karıştırıp kokusuz ev ilaçlamada bile çok daha etkili sonuçlar için gayret ediyoruz. Pek çok ilaçlama firmasına göre daha yüksek fiyat vermemiz gerekirken elimizden geldiğince uygun ücretler belirliyoruz. Ucuz böcek ilaçlama sanıldığı gibi az para vermek değildir. Bitmeyen böcek şikayetleri çok daha fazla para kaybı yaşamanız anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir