0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kırkayaklar Hangi Ayda Çoğalır

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kırkayaklar Hangi Ayda Çoğalır? sıcak ve ılıman bölgelerde yaşarlar. Böcek ilaçlama yaptığımız kırkayakların yaklaşık 13 bin türü bulunan çeşitli renk ve büyüklükte görülen kara hayvanları olup farklı görünümlere sahiptirler. Gündüzleri yaprak ve taş altı gibi nemli yerlerde, bodrum, depo, ağaç kabukları ve taş altına gizlenir, gece beslenmeye çıkarlar. Genellikle çürümüş bitkisel besinler yiyen kırkayakların vücutları belirgin bir baş, çok sayıda halka ve her halkasından iki çift bacak çıkan kırkayaklar yumurta ile çoğalırlar.

Kırkayak çeşitleri yumurtalarını topraktan yapılmış bir yuvaya yumurtlar ve bu yumurtalar dişi tarafından korunur. Genellikle yavrular 12-15 gün sonra yumurtalardan çıkarlar. Gelişimleri süresince birkaç kez deri değiştiren kırkayak yavrularının her deri değişiminde vücutlarındaki halka sayısı artar. Kırkayak yavru larvalar bir yıl içinde gelişerek ergin hale gelirler. Ergin kırkayaklar nasıl çoğalır? hem yavrulayarak hem de mekanlara dış alanlardan girerek zamanla rahatsızlık verici boyutları bir hayli fazlalaşır.

İnsanların huzurunu kaçırır ve kırkayaklar dan korunmak için evde kırkayak ilaçlamasına mecbur kalırlar. Evdeki kırkayaklar nasıl ürer? elbette kırkayaklar yumurta yolu ile üreyerek evlerde insanların korkmasına ve olası kırkayak sokma durumları ile karşı karşıya kalabilirler. Kırk ayaklardan korunmak ve kırkayakların çoğalmasını önlemek için öncelikle kırkayaklar nasıl çoğalır? ve nerelerde ilaçlama yaptırılmalıdır bunun bilinmesi lazımdır. ev içinde ve apartmanda kırk ayaklara karşı mücadele şarttır.

Kırkayak Ve Çıyan Sokmasından Korunma Yolu

En etkili kırkayak mücadelesinin yaptırılarak kırkayakların yok edilmesi sağlanmalıdır. Atlas Türk ilaçlama firması olarak kırkayakların zararlarını ortadan kaldırmak için öncelikle eve giriş yerlerinin belirlenmesini tavsiye ediyoruz. Yeşil alan ve piknik sahalarında çıplak ayakla dolaşmak kene ve kırkayak sokması gibi durumlara maruz kalabilir. Bu nedenle bina çevrelerindeki çimenlerde bile bu durum göz ardı edilmemelidir. Kırkayak ve çıyan sokmasından korunmak için bina çevresinde ilaçlama önemlidir.

Kırkayaklar nasıl çoğalır? diye bizi arayıp kırk ayaklara karşı ilaçlama hizmeti talebinde bulunanların şikayetlerini sona erdirmek için en etkili yöntemleri kullanmaktayız. Kırkayakların üreme dönemlerinde evlere binaların su boruları ve lavabo giderlerinden küçük kırkayak yavrularının girdiği sıklıkla görülür. Kırkayak sokması ve kırkayaklardan insanlara yönelen tehlikelerin ortadan kaldırılması için evde kırkayak ilaçlama yaptırmak gerekir. Aslında bu evin yılda en az bir defa ilaçlanmasını gerekli kılar.

İnsanlar dönemsel olarak önleyici ilaçlama yaptırma alışkanlığına sahip olmadıkları için ancak zararlı şikayetleri ile tedirgin olup evde böcek ilaçlama yada kırkayak mücadele hizmeti alma yoluna gider. Kırkayak ilaçlama aslında her türlü böcek ve haşere girişlerinin önlenmesi için gerek bahçe ve bina etraflarında, gerek daire içlerinde mutlaka yapılması gereken bir uygulamadır. Kırkayaklar Nasıl Çoğalır? evdeki kırkayak nasıl yok edilir? iyi anlamak ve kapsamlı bir ilaçlama servisi almak gerekir.