0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kırkayak Ve Çiyan İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kırkayak Ve Çiyan İlaçlama hem insanların çekindiği bir haşere olmasından dolayı, hem de zehirli türler oldukları için oldukça önemlidir. Yaz dönemlerinde pek çok insan evimde çok bacaklı yılana benzer tuhaf bir yaratığa rastladım, bu acaba sokar mı? gibi sorular yöneltmektedir. Bilinmesi gereken çıyanlar ile kırkayaklar birbirlerine fazlaca benzerlik gösterir. Bu türlerin oluşmasında ana etkenlerden biri evlerin içinde rutubet ve nemin olması ve kolay beslenme imkânlarının olmalarından kaynaklanır. Ülkemizde özellikle sıcak iklime sahip bölgelerde insanları ısırarak ciddi zarar verebilecek türde çıyan çeşitleri bulunmaktadır.

Ancak bilinmesi gereken çiyan ve kırkayaklar üzerlerine gidilerek tehdit edilmedikleri sürece durduk yere ısırmazlar. Gerek yaşam alanlarında, gerekse dış ortamlarda çiyan ve kırkayaklar sadece kendilerine doğrudan tehdit içerikli durumlarda ısırma durumunu ortaya çıkarır. Pek çok insan tuhaf görünümlü böceklerden ya çekindiği için, ya da ürktüğü için düşmanca hareket etmektedir. Bu ise doğal olarak kendisini tehlikede hisseden haşere ve böceklerin insanları istem dışı da olsa sokmalarına ve ısırmalarına sebep olur. Kırkayak ve çiyan ilaçlama açık alanlarda spreyli yöntem kullanılarak yapılabilir.

Kapalı alanlarda hem spreyli hem de İsteğe göre dumanlama yöntemi ile kolaylıkla uygulanabilir. Öncelikle çıyanlar ve kırkayakların evlere giriş yollarını ve buralarda ne gibi tedbirler alınacağını bilmek gerekir kısaca belirtelim. Bu canlılar daha çok evlerin bahçe bölgelerinde görülür. Bunun nedeni toprak yüzeyler ve buralarda bulunan birikinti malzemeler, yaprak döküntüleri, taş altları gibi nemli ve serin bölgeler olarak dikkat çeker. Çünkü çıyanların ve kırkayakların gizlenme alanları daha çok duvar oyukları bina duvar dipleri, taş altı ve yığıntı malzemelerin altları gibi bölgelerdir.

Çıyan Ve Kırkayakları Evden Uzak Tutmak

Çıyanları evlerden uzak tutmak için bahçenin daha derli toplu ve canlılar için daha az çekici özellikte olmasına çalışmalıyız. Ancak tüm bu tedbirler alınmasına karşın bahçede çıyanların varlığı devam edeceği için bahçede belirli dönemlerde çıyanlara karşı ilaçlama yapılması son derece belirleyicidir. Bilmeniz gereken bina ve daire içlerinde çıyanlar beslenecekleri özellikle böcek ve canlılar bulunmadığı sürece uzun süre varlıklarını evlerde sürdürmeleri mümkün değildir. Bu nedenle evlerin çıyan ve kırkayaklara uygun üreme ortamlarını ortadan kaldırmak için dönemsel olarak böcek ilaçlama servisi almak son derece önemlidir.

Evi sık sık süpürmek, silmek ve belirli aralıklarla temizliğine dikkat etmek önemlidir. Binaların en zayıf bölgeleri hiç kuşkusuz ortak kullanım alanları ve bodrum, otopark, depo gibi bölgeleridir. Çünkü buralar hem nemli, hem de uzun süre buralara insan girmediği için atıl bölgeler olma özelliğini taşırlar. Ayrıca buralar böcek ve haşerelerin yuvarlanması için son derece uygun özelliktedir. Binaların duvarına bitişik duran odun istifleri, taş yığınları, çalılık ve yaprak birikintileri gibi çeşitli malzemeler çayanların bu bölgelerde daha fazla görülmesine sebep olur.

Unutmamanız gereken kırkayak ve çıyanları evlerin duvarlarından ne kadar uzak tutarsanız bina ve daire içlerine girişleri o kadar geciktirilir. Bu nedenle bina duvarlarına bitişik olan atıl malzemeleri kaldırmanız son derece faydalı olacaktır. Bahçe ve bitkiler doğal olarak pek çok zararlı barındırma ve kendine çekme özelliğine sahiptir. Buraların özellikle yaz dönemlerinin başlangıcında ilaçlama yapılarak koruyucu tedbir almak son derece faydalıdır. Unutmamanız gereken çıyan ve kırkayak ilaçlama yaptırılarak sadece böcek ilacına güvenip bu böceklerin bir daha olmayacağına kendinizi ikna etmeye çalışmak son derece yanlıştır.

Kırkayak Ve Çıyan İlaçlama Etkisi

Uygulanan ilacın belirli bir koruyuculuk seviyesi vardır bu seviyeyi geçtikten sonra tekrar evlere zararlı girişleri çok kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Bu nedenle ilaçlama kadar önleyici tedbirler ve zararlıların evlere giriş yollarını kapatmak son derece belirleyici etkenlerin başında gelir. Çıyan ilaçlama zehirli haşereler içinde tehlikeli bir görünüme sahip oldukları için pek çok insan için aciliyet gerektirir. İnsanların çıyanlar ve kırkayaklar tarafından sokulma düşüncesi bile kendilerini son derece tedirgin etmektedir. Bu nedenle çıyanların çok hızlı bir şekilde yaşam alanlarından arındırılması için çaba gösterirler.

Bilinmesi gereken kırkayak ve çıyanlar hızlı hareket eden haşereler oldukları için çabuk saklanır ve genellikle ulaşılamayacak bölgelere gizlenirler. Buralar kapı dipleri, parke araları, dolapların arka kısımları gibi ulaşılması son derece zor olan bölgelerdir. Bu nedenle çıyanlar ile bireysel olarak mücadele ederek başarılı olmak son derece güçtür. Kırkayak ve çıyanlar görünüm olarak birbirlerine benzerler. Bazı türleri görünüş bakımından kolaylıkla ayırt edilebilir kırkayak ve çıyan ilaçlama hizmeti gerek kokusuz ilaçları gerek ilkokul ilaçları yardım ile yapılabilmektedir. Açık alanlarda daha çok spreyli kokulu ilaçlama uygulaması etkili olacaktır.

Kapalı alanlarda ise isteğinize göre sisleme yöntem ya da kokusuz sprey ile uygulama yaptırılması kolaylıkla mümkündür. Bilindiği gibi kırkayak ve çiyan sokmaları insanların ciddi tehlikeler yaşamasına sebep olabilir. Özellikle evlerinde bebeği olan yada yaşlı hastası olanlar için çıyanlar son derece tehlikeli bir özellik sergiler. İnsanların en çekindikleri haşerelerden bazıları hiç kuşkusuz akrep, çiyan ve kırkayak benzeri zehir barındıran türlerdir. Bu zararlar hem insanların psikolojik yönden yıpranmalarına sebep olur hem de olası sokma durumlarında sağlıklarını ciddi anlamda riske atarlar.

Çıyan İlaçlama Uygulamasının Özellikleri

Bu canlıların yaşam alanlarında en kısa sürede ortadan kaldırılması büyük önem taşımaktadır. Sıvı sprey ilaçlama yaparak çıyanların ölmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken çıyan ilaçlama yöntemleri içerisinde kokusuz spreyli ilaçlama kalıcı özellikle olduğu için ilaçlamadan sonra ortalama olarak 1 hafta 10 gün kadar çıyanların ortalıkta görülmesi söz konusu olabilir. Şayet aynı gün içinde evdeki kırkayak ve çıyanlardan kurtulmak istiyorsanız talep edeceğiniz ilaçlama şekli mutlaka sisleme çıyan ve kırkayak ilaçlama şekli olmalıdır.

Şayet evinizde çıyan ve kırkayak şikayetleri yaşıyorsanız Atlas Türk ilaçlama firmasını arayarak yaşadığınız şikayetlere son vermeniz mümkündür. İlaçlama servisimiz kırkayak ve çıyan ilaçlama konusunda uzman olup en etkili ilaçları kullanarak sizleri bu zararlının tehlikelerinden uzak tutmaktadır. Çıyanlar ile mücadele için doğru ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri kullanmak gerekir. Böcek ve haşereler evlere girdiği zaman insanlar için zararlı organizmalardır.