0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kırkayak Ne Yer

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kırkayak Ne Yer? kırkayak nasıl yok edilir? genellikle açık havada ve nemli bölgelerde görülen kırkayaklar ortamlara girdiği zaman ciddi anlamda huzursuzluk yaşar. Böcek ilaçlama yaptırarak insanlar huzursuzluk nedeni olan kırkayaklardan bir an önce kurtulma yoluna gitmektedir. Yaz ve ilkbahar aylarında daha çok evlerin çevresinde bahçe ve çiçek, bitki gibi yeşillik bölgelerde yaşam sürerler. Çimen yığınları, ölü yaprak, malçlar ve rutubetli bölgeler kırkayakların en fazla görüldüğü yerler olarak dikkat çeker.

Ayrıca sundurmanın altı, depo, köpek kulübesi gibi yerler kırkayaklar için iyi bir üreme alanıdır. Karanlık ve nemli alanlar, rutubetli bölgelerin olduğu yerleri kırkayaklar son derece sever. Ölü yaprakların çürümekte olan kısımları ve çürümüş tahta parçalarını tercih ederler. Genellikle sonbahar ayında göçmeye başlayan kırkayaklar kendi üreme alanlarının dışına çıkma eğilimi gösterir.

Bilim adamları kış, ayı için hazırlık yaptıklarını düşünse bile çoğu kırkayak yuvalarını su basması ile göç etmek durumunda kalır. Bu gibi durumlarda çoğu zaman kırkayaklar evlere girmektedir eve girdiklerinde ise sundurma gibi evin temellerine yakın olan bölgelerde kendilerine yaşam alanı edinirler. Ayrıca döşeme altları, pencere kısımları, kapı altı gibi yerler havalandırma boşlukları, garaj kapıları gibi yerlerden kolaylıkla binaların zemin katlarına girebilirler.

Kırkayaklar bodrum katlarında rutubet ve nem olduğu için daha fazla görülür. Özellikle depolarda kullanılan koli ve kutuların altında kırkayak görmek mümkündür. Bodrum katlarının rutubetli ve oldukça karanlık olması sakin bir yer anlamına geldiği için kırkayakların buralarda daha çok olduğu görülür. Döşeme altı boşlukları gibi yerler kırkayaklar için ideal yaşam alanı olarak öne çıkar. Çoğunlukla evlerin alt kısımlarında depolanmış eşyalar, koliler kırkayakların buralarda üremesine sebep olur.

Evdeki Kırkayaklar Nasıl Çoğalır?

Yaş ve çürük tahta parçacıkları, yapraklar gibi yerlerde beslenmesini sağladığı için bu bölgeler kırkayaklar için bulunmaz bir fırsattır. Kırkayaklar sürünme şeklinde kapı altından ve pencere yalıtımı olmadığı bölgelerden evlere giriş yolu bulup zemin katlar ve garajlardan yoğun şekilde evlerin ortak kullanım alanlarından mekanlara yönelir. Kırkayaklar yumurtasını toprağa bıraktıkları için üreme hızlı gerçekleşir.

Kırkayak türlerinin erişkin olarak cinsel olgunluğa erişmesi 2 yıl içerisinde gerçekleşmektedir. Kırkayak istilasının belirtileri kırkayak görülmesi dışında çeşitli belirtiler olarak kendini gösterir. Binaların zemin katlarda insanların karşısına çıkabilirler. Buraların nemli olmaları nedeniyle mutfak ve banyolar, çamaşırlık bölgeler kırkayaklar için son derece ideal şartları sağlar. Kırkayaklar sadece buralarda değil evin başka bölgelerinde yaşadığı gibi gider borularından da kolaylıkla evlere girebilir.

İnsanlar kırkayak zehirli mi? kırkayak neye gelmez? kırkayak ilacı nerede satılır? kırkayak öldürmek tehlikeli mi? gibi çeşitli sorular yöneltir. Bu canlıların kısa sürede öldürülmesi için etkili ilaçların seçilmesi gerekir. Kırkayak öldürmek için üzerine sert bir cisimle vurmanız gerekiyor. Çıplak ayakla kesinlikle temas etmekten kaçınmalısınız kırkayakların bacakları insanlar için tehlikeli sonuçlara sebep olabilir.

Kırkayaklar sokar mı? kırkayak zehirler mi? diyorsanız kırkayakların zararları hem ısırıp sokması hem de yiyecek malzemelerde kirlenme ve bakteri şeklinde görülür. Bahçede görülen kırkayaklar ne ile beslenir? diyorsanız çürümüş yaprak ve tahta parçaları onlar için iyi bir beslenme imkanı sağlar. Kırkayak türleri içerisinde etçil ve otçul beslenen kırkayaklar bulunmaktadır. Bazı türler böceklerle beslenebilirken bazıları bitkisel olarak beslenmesini karşılar bitkisel beslenenler. Çürümüş yaprak, bitkilerin hassas kısımlarını tüketir.

Kırkayaklar İnsanlar İçin Zararlıdır

Etçil beslenen kırkayak türleri örümcek, hamam böceği, karınca gibi değişik haşereler ile beslenir. Kırkayak ilaçlama evdeki kırkayakların yok edilmesi için en etkili yoldur ancak eve geliş yollarını kapatmak, gerekli tedbirlerin alınması kırkayakların evlere girişini engeller. Açık ve zayıf noktaların dikkatlice tamir edilmesi kesin çözüm sunar. Kırkayak eve nereden gelir? diyorsanız açık ve zayıf kısımlar kırkayakların evlere yönelmesinde büyük kolaylık sağlar. Ayrıca nemli ve karanlık ortamlar onlar için çekicilik özelliği sergiler.

Kapı altları, açık pencere, boru kenarları, lavabo giderleri gibi yerler kırkayakların evlere girmesinde önemli etkenler arasında yer alır. Eve giren kırkayak insanlar için çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına sebep olabilir. Bu nedenle kırkayakların evlere girmesine önlem olarak giriş yerleri tespit edilerek gerekli tedbirlerin mutlaka alınması gerekir. Binaların bodrum ve zemin kısımları en çok şikayet yaşanan ortam olarak dikkat çeker.

Geceleri açık bırakılan lavabo giderlerinin deliklerinden de böcek ve kırkayak girişi sıkça yaşanır. Kırkayaklar ile mücadelede bireysel davranmaktan çok profesyonel kırkayak ilaçlama firmaları ile çalışmanız gerekir. Kırkayak ilaçlama yöntemleri hem kokusuz hem de az kokulu kırkayak ilaçları ile yapılabilir. Kırkayakların üreme ve yaşam alanlarında etkin mücadele evlere girişlerini ortadan kaldırmak için son derece önemlidir. Kapalı mekanlarda spreyli yöntem ve sisleme kırkayak ilaçlama tekniği kullanmak mümkündür.

Açık alanlarda ise daha çok püskürtme uygulama ile mücadelede sıvı sprey şeklinde bahçe ilaçlaması kapsamında yapılması gerekir. Kırkayak türleri arasında zehirli olanlar bulunmasına karşın çoğunluğu ölümcül zehir taşıyan bir özellikte değildir. Ancak kırkayakların bacak yapısındaki zehir keseleri onlara temas ettiğiniz zaman cildinizde alerji ve kabarmaların oluşmasına sebep olacaktır. Bu nedenle çıplak elle kırkayaklara temastan kaçınmanız şarttır.

Kırkayak İlaçları Nasıl Olmalı?

Kırkayakların kısa sürede yok edilmesi için geniş kapsamlı sisleme yöntem tercih edilebilir. Ancak evi kapatmadan ve temizliğe ihtiyaç duymadan kokusuz kırkayak ilaçlaması yada kokulu kırkayak ilaçları spreyleme yöntemler ile uygulanabilir. Kırkayaklar ile mücadelede az kokulu karışım ilaçlar tercih edilmesi daha mantıklıdır. Kokusuz ilaç daha uzun sürede kırkayaklara etkili olduğu için insanlar genellikle pek tercih etmemekte. Zehirli ve paniğe neden olan canlıların evlerden arındırılması için daha çok ani öldürücü böcek ilaçları kullanılır.

İnsanlar için ciddi tehlike nedeni olabilecek böcek ve haşerelerin yok edilmesi için düşürücü etkili ilaçlar tercih edilmelidir. Kokusuz haşere ilacı kalıcı etkisi ön planda olan özellikte olduğu için yaklaşık olarak bir hafta içinde etkisini gösterir. Bu ise evinde kırkayak gören insanların pek tasvip etmeyeceği durum olacağı için genellikle bir an önce öldürülmesini talep ederler.

Ani öldürücü özellikte olan yüksel haşere kontrol etkisi olan böcek ilaçları hem kalıcı etkili hemde ani düşürücü özelliğe sahiptir. En iyi kırkayak ilaçları özel olarak hazırlanmış farklı aktif maddeler içeren birinci sınıf ürünlerdir. yaşadığınız kırkayak sorunlarında kırkayak ilaçlama servisi almanız en kestirme yoldur. Kırkayak ve çıyanlar insan sağlığı açısından ciddi riskleri doğurur. Evde çıyan ilaçlama ve kırkayak mücadelesinde bu nedenle ani etkili kimyasallar tercih edilmelidir.

Atlas Türk ilaçlama ekibi olarak kırkayaklardan evlerin arındırılması için en etkili ilaç ve yöntemleri kullanıyoruz. Yaşadığınız kırkayak şikayetlerinde bizi arayarak ilaçlama servisi talep edebilirsiniz. Kırkayak ilaçlama basite alınacak bir hizmet değildir insanların sağlığını korumak için zehirli böcek ve kırkayakların evlerden yok edilmesi şarttır. İstanbul ilaçlama firmaları arasında profesyonel çözümler sunan ekibimiz daima en etkili yöntem ve kırkayak ilaçlarını kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir