0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kırkayak İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kırkayaklar tuhaf görünümleri ile insanları panik ve korkuya sevk eder. Bu nedenle evde Kırkayak İlaçlama insanların yaşadığı şiddetli ortadan kaldırmak için son derece faydalıdır. Böcek ilaçlama yöntemlerinde etkili sonuçların alınması için zararlıların direnç yapısı ve yaşam alanlarını hedef alacak şekilde uygulama yöntemleri kullanılması mühimdir. Uzun ince ve her iki tarafında uzun kılları andıran ayaklarıyla insanların ürkmesine sebep olan kırkayaklar insanlara ölümcül zararlar veren bir canlı değildir.

İnsanları ısırmaz ve sokarak zehirlenmelerine sebep olmazlar. Çıyan ile kırkayaklar birbirine sık. sık karıştırılır. Çünkü bu 2 haşere benzerlik gösteren özelliklere sahiptir. İnsanlar ilk defa evinde böyle zararlı canlı ile karşılaşınca kırkayak böceği zehirli mi? gibi arayışlara yönelmektedir. Kırkayak eklem bacaklılar sınıfına dahil olan sıcak veya ılık iklimlerde yaşayan bir canlıdır. Vücut yapıları kırkayakların halkalardan meydana gelen bir özelliğe sahiptir.

Bu halkaların her birinde bacakları bulunur bacak sayıları 10 ile 750 arasında farklılık gösterir. Çoğu kırkayak türlerinde ortalama olarak bacak sayısı 115 kadardır. Kendilerine kırkayak denilmesi bacak sayılarla ile ilgili değildir. Vücudunda çok sayıda bacaklar olmasından kaynaklanır saldırgan ve insanlara zarar veren zararlı algılanmalarına karşın son derece uysal yapılı canlılar olarak dikkat çeker. Ancak her uysal canlı zararlı olmaz gibi bir anlayışta oldukça yanlıştır.

Kurumuş bitkilerle beslendikleri için pek çok zararlı mikroorganizmanın taşınmasına yol açabilirler. Kırkayak zararlısı uygun şartlar ve yeterli beslenme imkanı bulduğu zaman çok kısa sürede hızlı üreyen koloniler halinde insanların yaşam alanlarını istila edebilir. Kırkayaklar beslenmesini deniz kabuklarını yiyerek tarım işi ile uğraşan insanlara geniş çaplı zararlar verebilir. Son derece obur yapıları ile dikkat çekerler.

Kırkayakları Evlerden Uzak Tutma Yolları

Kırkayak çeşitleri yaklaşık olarak 13 türü zehirli olarak tabir edilen yapıdadır. Kırkayakların evlerden uzak tutulması için bazı tedbirler almak son derece yararlı olur. İlk aşamada bahçeye yerleşen kırkayaklardan kurtulmak olası zararlarını önlemek için de son derece önemlidir. Topraktaki nem oranı onlara iyi bir sığınak ve yuvalanma imkanı oluşturur şayet etrafında kolaylıkla beslenmesini sağlayacak imkan bulunuyorsa kırkayakların kısa zaman içerisinde hızlıca üremelerine yol açacaktır.

Kırkayaklar ile mücadele için bahçede kimyasal mücadele kapsamında kırkayak ilaçlama servisi almanız gerekir. Kırkayak üremesini engellemek için bazı tedbirler alınmasında fayda vardır. Bahçe içerisinde çimler kırkayak için iyi bir barınak anlamına gelir. Uzun çimler nemli bir ortam oluşturacağı için o bölgede kırkayak türlerinin oluşmasına ideal bir zemin hazırlar. Ayrıca çimleri gece değil sabah sulamanız daha doğru olacaktır.

Çünkü kırkayaklar gececi canlılar oldukları için gece ortaya çıkarlar. Bu onların geceleri beslenmesine uygun durum meydana getirir. Kırkayakların saklanıp gizlenecekleri bölgeleri ortadan kaldırmanız da büyük yarar vardır. Bahçeden kuru yaprak altlarında, taş ve kuru ot altları gibi bölgelerde saklanmayı tercih ederler. Bahçenizde kalabalık yığınlar kurumuş yaprak öbekleri ve saklanmasına fırsat verecek materyalleri ortadan kaldırarak sade, temiz ve düzenli bahçe haline getirmelisiniz.

Yağmur giderlerini doğru yapılandırmakta oldukça faydalıdır. Şayet yağmur giderlerinde su birikmesine neden oluyorsa buralardan nenin ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Çatlaklar, yarıklar kırkayakların evlere sızma alanları olarak kullandıkları bölgeler arasında yer alır. Bu nedenle ev duvarlarının kırık, dökük ve çatlak bölgelerini onarmanız ve buralarda iyileştirme yapmanızda fayda vardır. Kapı ve pencere boşluklarının kapatılması zayıf noktaların iyileştirilmesi evlere kırkayak girmesini engeller.

Kırkayaklar İle Bilinçli Mücadele

Kırkayakların önlenmesi için bilinçli hareket etmek büyük avantaj sağlar. Havalandırma boşlukları ve zayıf noktalar evlere giriş alanları olarak dikkat çeker. Lavabo giderleri ile giderler gibi yerler kırkayakların geceleri eve girmesine olanak sağlar. Kırkayaklar ile mücadele için önleyici tedbirler kadar ilaçlama desteği de önemli yer tutar. Evin içine girip yerleşmiş kırkayaklar ile mücadele için bireysel çabalar çoğunlukla sonuçsuz kalacaktır bu gibi durumlarda evde kırkayak ilaçlama yaptırmanız zorunluluk haline gelir.

Kırkayakların yok edilmesi için uzun süre kalıcı birinci sınıf kırkayak ilaçları kullanılması onlar üzerinde son derece etkili olur. Gizlenen kırkayaklar ilk aşamada böcek ilacından etkilenmeyebilir ancak ilacın kalıcı etkisiyle geceleri dışarıya çıktıklarında bacaklarına yapışan ilacın etkisiyle kısa zaman içerisinde ölmeleri gerçekleşecektir. Bahçeler içinde kırkayakların yok edilmesi için ilaçlama servisi alacaksanız doğru ilaç ver uygulamalar büyük avantaj sağlar.

Toprak içine gizlendikleri için buralardaki zararlının etkilenebilir olması önemlidir. Bu nedenle kalıcı kalitesi yüksek ilaçlar kullanılması gerekir. Kalitesiz ucuz ve sıradan böcek ilaçları kullanılması kırkayakları uzun süre ortamlardan uzak tutmak konusunda istenilen sonucu vermez. Kırkayaklar ile doğal mücadele yöntemleri genellikle sonuç vermez ancak geçici koruma sağlama açısından faydalıdır. Özellikle diyatomlu toprak oldukça işinize yarar. Dış alanlarda yeşil bölgelerde oluştuğu için geçiş bölgelerinde önleyici tedbir almanızda fayda vardır.

Bu özelliğiyle yumuşak dokulu canlıların üzerinde küçük kesikler açarak havalanmasını ve kısa süre sonra ölmesini sağlar. Ayrıca doğal mücadele yöntemi içinde asit borik aynı etkiyi gösterecektir kırkayaklar çoğalmak için nemli yerlere ihtiyaç duyar. Topraktaki nemin emilmesi ve kurutulması onların hayatta kalması ve üremesini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İnsanlar genelde kırkayak ilacı nerede satılır, kırkayak ilacı nasıl kullanılır? gibi arayışlara yönelmektedir.

Kırkayaklar Ne Yer Nasıl Çoğalır?

Öncelikle kırkayak nasıl çoğalır, kırkayak çeşitleri nelerdir? merak edenler çıyan ile kırkayakları birbirinden ayırt etmesi gerekir. Kırkayaklara bitkisel çözüm istenilen sonucu vermeyecektir. Kırkayak çeşitleri türüne bağlı olarak değişik boy ve renklerde ortaya çıkar. Ortalama uzunluğu 10 santimetre civarındadır omurgasız bir hayvan olarak dikkat çeker, erişkin ve kırkayağın vücudunda ortalama 200 civarında ayak yapısı bulunabilir. Kırkayakların bu ayakları yön bulmada yada avını algılamadı kullanmaz.

Bu tür algılamayı yapacak bir organı mevcuttur. Kırkayakların vücudu bölmelerden meydana gelir ve renklidir. Kırkayaklar hem otçul, hem de etçil beslenen canlılardır. Pek çok tür bitkileri tükenen özelliğe sahiptir bitkilerin filizlerini yada sürgünlerini kemirerek beslenirler. Ayrıca çürümüş kısımlarını ve hayvanların ölmüş etlerinde tüketme özelliğine sahiplerdir. Ufak böcek türlerini yiyerekte hayatta kalabilirler.

Kırkayak yaşam alanı olarak daha çok kolay beslenebileceği bölgeleri kendine hedef olarak seçer. Özellikle ormanlık bölgelerde, ağaç altında, ağaç kabuğu içlerinde, yaprak altı ve çalılık nemli toprak olan nem ve rutubet barındıran yerleri kendilerine yaşam yeri seçerler. Bu nedenle evlerin çatı araları, bodrum bölgeleri ve farklı yerlerde karşımıza çıkmaları olağandır. Kırkayakların renkleri kahverengi, siyah ve kırmızı görünüm sergiler.

Yuvasınıda yavrularının kolaylıkla besin kaynağına ulaşabileceği yerlerde tercih eder. Toprak içinde kırkayak yavrusu ergenlik aşamasına ulaşır çoğunlukla insanlar ısırmasalarda insanları ısıran kırkayak türleri de bulunmaktadır. Bazı kırkayakların ısırmasında insanları zehirlenme belirtisi göstermesi mümkündür. Şayet kırkayak ısırması ile karşılaşırsanız en yakın sağlık kuruluşuna gitmenizde fayda vardır. İnsanlar kırkayak öldürür mü? kırkayak insana zarar verir mi? bunları sormaktadır.

Kırkayaklar Nasıl Yok Edilir?

Kırkayak sokması çok sık görülen bir durum değildir. Evde kırkayak görmek neye işarettir? diyorsanız muhtemelen ev içinde beslenecek bir ortam ve canlıların ideal yaşamına imkan sağlayacak özelliğin olduğunu anlamanız da fayda vardır. Tuvaletten ve banyo giderinden kırkayak çıkar mı? merak edenler için açık bölgelerden yada borulardan ev içlerine girmeleri mümkündür. Özellikle lağımlara açılan gider boruları bu tür canlıların eve girmesine olanak sağlar. Kırkayaklar ile mücadelede etkili haşere ilaçları kullanılmalıdır.

Dünya üzerinde yedi binden fazla türü olan kırkayakların büyük bir ekseriyeti etçildir. Ancak tamamı değildir. Kırkayaklar yeşil alanlar ve nemli ortamlarda sıkça görülür. Bu canlılar bahçe, apartmanda, ev içinde, evlerin balkonu, ıslak yaprakların bulunduğu alanlar kırkayak canlılarının en fazla görüldüğü yerler olarak dikkat çeker. Kişisel kırkayak mücadelesiyle bu canlıların ortamlardan tam olarak arındırılmasını sağlamak mümkün değildir.

Bu nedenle profesyonel kırkayak ilaçlama firmaları ile çalışmak hem sağlıklı hem de kolaylıkla canlılardan kurtulma imkanı sağlar. Kırkayakların zararları bebek ve hassas ciltli insanlarda daha fazla görülür. Evinizde kırkayaklar ile karşılaşıyorsanız zaman kaybetmeden kırkayakların yok edilmesi için kırkayak ilaçlama servisi almanız gerekir. Kırkayak kolaylıkla kaçıp gizlenebilen bir yapıya sahip olduğu için evin içinde farklı eşyaların altları ve yarık çatlak gibi bölgelere hızla kaçarak gözlenebilir.

Bu nedenle bireysel olarak kırkayakları yok etmek sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Geceleri su giderleri ve tuvalet giderleri içinden gireceği için o bölgelerin gece kapalı tutulması gerekir. Atlas Türk ilaçlama olarak kırkayaklar ile mücadele kapsamında birinci sınıf ilaçla en etkili kırkayak ilaçlama yöntemlerini kullanıyoruz. Yaşadığınız haşere şikayetlerin de bizden destek alabilir yaşadığınız şikayetlerden en kısa sürede kurtulabilirsiniz. Biz daima en iyi şekilde böcek ilaçlama yaparak yaşadığınız sorunları tek seferde yok etmek için çaba gösteriyoruz. Bizim ayrıcalığımız en iyi ilaç ve yöntemleri kullanmamızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir