0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kırkayak Hangi Mevsimde Görülür

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kırkayak Hangi Mevsimde Görülür? kırkayaklar serin ve nemli bölgelerde yaşadığı için ilk bahar aylarında daha fazla karşılaşılır. Böcek ilaçlama yapılmayan bahçe ve binaların zemin katlarında kırkayaklar daha fazla ürer. Zamanla buralardan ortak kullanım alanları yolu ile daire içlerine girerek insanlar için risk oluştururlar. Genelde yağışların bol olduğu sonbahar ve ilkbahar aylarında kırkayak şikayetlerinde artış yaşanmaktadır. Binaların duvarlarına tırmanarak çatı bölgelerine kadar çıkabilirler.

Çünkü bu aylar kırkayak böceklerinin yaşamaları ve çoğalmaları için en müsait aylardır. Bu dönemlerde kırkayak mücadelesi diğer dönemlere oranla daha fazla ihtiyaç hissedilen bir durumdur. Evde yapılacak, kırkayak ilaçlama çok daha iyi sonuçlar alınması açısından önemlidir. Bu dönemlerde alınan hizmet daha kalıcı olmakta ev ve apartmanlarda kırkayak şikayetlerinin önlenmesinde bahar aylarında yapılan önlemler daha etkili olmaktadır

Kırkayak üreme mevsimi elbette kırkayakların en yoğun görüldüğü aylar olarak dikkat çeker. Kırkayak hangi mevsimde görülür? diye araştırma yapan insanlar kırkayakların serin ve yağışlı havalarda daha aktif olduklarını görecektir. Kırkayak nasıl yok edilir? diye bizi arayan ve kırkayak ilaçlaması talebinde bulunan müşterilerin yaşadıkları tüm haşere şikayetlerine tek ilaçlama ile kalıcı çözüm sunuyoruz. Bunun için daima en iyi yöntem ve ilaçlar kullanarak ilaçlama servisi veriyoruz.

Kırkayak Evde Nerelere Saklanır?

Kırkayak nasıl yok edilir? diye arayış içinde olanlar için en büyük sorun kırkayakların evler ve bina içlerinde saklandıkları bölgelerin genellikle gizli ve eşyaların altları gibi zor ulaşılan yerleri olmasıdır. Eve kırkayak girmesi sonucu gündüzleri pek ortalıkta görünmezler. Genelde kapıların diplerindeki boşluklar, parkelerin altları, mutfak dolaplarının arkaları, banyo küveti ve duşa kabin altları ile taşınmaz büyük eşyaların altları ile duvar boşluklarıdır. Buralar nemli ve rutubetli olduğu için uygun yaşam yerleridir.

Binaların ve apartmanların içinde ise su saatlerinin bulunduğu tesisat arası, merdiven boşluğundaki en dip yerlere gireler. Bina bodrumu ve sığınaklar gibi yerler ile eski binalarda ardiye ve odunluk gibi bölgeler en fazla kırkayak saklanma bölgeleridir. Kırkayak Hangi Mevsimde Görülür? aslında kırkayakların yapısı incelendiği zaman kendiliğinden ortaya çıkar. Kırkayak mücadelesi böcek ilaçlama firmalarına erken dönemde yaptırılmalıdır. Kırkayak ilaçlama yöntemi bu zararlıların yapısı dikkate alınarak seçilmelidir.

Özellikle kapalı alanlarda ortaya çıkan kırkayak sorunlarında şartlar uygunsa kokulu ve buharlı yöntem tercih edilmelidir. Ancak evde hasta küçük bebek ve evinde temizlik yaptırmak istemeyenler için sırt pompası ile evin kenarlarına ilaçlama yapılarak kokusuz ilaçlar ile uygulama yapılabilir. Hem kokulu hem de kokusuz kırkayak ilaçlaması yapılabilir. Ancak açık alanlar ve çatı aralarında kokulu kırkayak ilaçlaması yaptırmak gerekir. Atlas Türk ilaçlama sizin tüm haşere sorunlarınıza kalıcı çözümler sunar. Kırkayakların yok edilmesi insan sağlığını güvende tutar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir