0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Zarar Verir Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Zarar Verir Mi? kertenkele çeşitleri yaz dönemlerinde yoğun olarak site ve apartmanların etrafındaki ağaçlık yada yeşil alanlarda görülür. Bu bölgelerde böcek ilaçlama sıkça talep edilmektedir. Yavru kertenkele türleri büyük olanlara göre daha meraklı ve avının peşinde açık pencere kapı gibi yerlerden evlerimize dalarlar. Bu nedenle evdeki kertenkeleden korkan çocuk ve kadınlar kertenkelenin tehlikesi var sanarak ciddi panik yaşarlar. İnsanlar en fazla kertenkele uyurken zarar verir mi? kertenkele eve yuva yapar mı? gibi arayışlara meyillidir.

Bunun asıl amacı evin içinde kertenkele yuvası olması ve üreyerek insanları ısırıp sokma gibi olasılıklardan korunmaya çalışma psikolojisidir. Kertenkele normal şartlarda ısıran ve insanı zehirleyerek ölümüne sebep olan bir hayvan türü değildir. Kertenkele Zararlı Mı? eve giren kertenkele insanı ısırır mı? benzeri arayışların temel nedeni çocuk ve bebeği olanların koruma iç güdüsüdür. Kertenkele ilaçlama konusunda önemli yer tutan kertenkele çeşitleri sıcak havaların etkisi ile daha yoğun hizmet talebine neden olur.

Kertenkelenin zararları arasında insanları korkutup, olası kertenkele sokma olasılığının düşünülmesidir. Kertenkele türleri, doğada oldukça çeşitli yaşayan değişik renk ve türde çok sayıda görülen uzun kuyruklu ve pürtüklü derisi olan ilginç bir hayvandır. Yavru kertenkele ve yetişkin kertenkeleler ara sıra evlere girip özellikle çocuk ve ev hanımlarının adeta kabusu haline gelir. Evde kertenkele görmek bir anda ev ahalisinin şoka girmesine neden olsa da elektrik süpürgesi yardımı ile yakalanması mümkündür.

Kertenkele Neden Eve Girer?

Ağaçlık ve yeşil alanlarda yaşayan kertenkele böcek ve sinek gibi canlılarla beslenir. Bazıları etçil olsa da bazı türler otçul olarak beslenebilir. Avlanarak hayatta kalabilmek için çeşitli böceklerin peşinden yer değiştirmesi nedeni ile bina duvarlarına tırmanırlar. Ayrıca güneşlenmek ve sıcaktan korunmak içinde duvara tırmanıp gölge gördüğü evlere açık olan bölgelerden girer. Kertenkele zararlı mı, insanı sokar mı? diye korkan oldukça fazla insan olması aslında bu canlının daha fazla tedirginliğe yol açmasına yol açar.

Kertenkele olan evde böcek şikayetleri varsa çok kolay bir biçimde besin bularak uzun süre evde yaşama imkanı sağlar. Evde kertenkele görülen kişilerin mekanlarında çok nadir böcek sorunu yaşandığı dikkat eden hemen herkes tarafından kolayca anlaşılabilir. Kertenkele ne yer? kertenkele nasıl beslenir? diyorsanız hemen söyleyelim, böcekler ve bitkilerin yeşil yeni çıkan kısımlarını yiyerek hayatta kalırlar. Ormandaki böcek ve bitkilerden beslendikleri için çok sayıda kertenkele ve canlı türü bu yeşil alanlarda varlık gösterir.

Kolayca beslendikleri için ağaçlık yerler ve çiçek gibi cazip süs bitkileri her türlü böcek ve canlıya beslenme olanağı sunar. Böceklerin yoğun olması ağaçlık bölgelerin kertenkele beslenmesinde önemli yeri vardır. Zehirli kertenkele Ülkemizde çok sayıda görülmez. Sadece yeşil keler diye bilinen Anadolu da sıkça görülen kertenkele zehir taşımasına karşın insanlardan korkan ve saldırgan olmayan bir hayvandır. Zehirsiz kertenkele olsa bile görünüm olarak insanların bu soğuk görünüşlü hayvanlardan korkmasında önemli etkendir.

Eve Kertenkele Girmesini Önleme Yolları

Evimin içine kertenkele girdi, evdeki kertenkele nasıl çıkarılır? kertenkele insanı zehirler mi? diye bizi arayan insanlara tavsiyemiz sakin olmaları yönündedir. Bu gibi durumlarda evde kertenkele ilaçlaması yaptırıp bazı tedbirler alınması en akıllı yoldur. Kertenkeleyi evden uzak tutmanın en kalıcı yolu zayıf noktaların kapatılmasıdır. Apartman ve dairelere kertenkele girmesine sebep olan bölgelerin onarılması ve önlem alınması kalıcı mücadele için gereklidir. Kertenkele zararlısı genelde evlerden uzak durur.

Ancak böcek türleri ile beslendiği için sinek ve böcek gibi haşereleri takip ederken açık yerlerden evlere girer. Birde evde saklanma yerleri ve böcek gibi beslenmesini kolaylaştıran durumlar uygunsa evden gitmesini beklemek yanlıştır. Mutlaka bu konuda tedbir almak gerekir. Evlerin içine kolay girmesini engelleme açısından önlem alınmadığı takdirde evde yumurtlar ve kısa zamanda sayılarını artırırlar. Bir defada 6 ila 11 arasında yumurta yapabilen kertenkele canlısı kısa zamanda sayısını artırır. Kertenkele ile mücadele kapsamında evde ilaçlama ve çeşitli tedbirler alınmaz ise kertenkele hızla çoğalır evin tüm odalarında sıkça görülür.

Eve Kertenkele Girmemesi öncelikle zayıf noktaların ortadan kaldırılması ile mümkündür. Eve kertenkele girmesini önlemek için bazı küçük tedbirler kolayca alınabilir. İlk olarak pencereler, kapı altları, çatı arası, havalandırma boşlukları ve aspiratör boruları gibi aralık ve çatlak bölgelerde iyileştirme yapılmalıdır. Kablo boşluğu ve havalandırma mazgalı gibi kısımlardan giriş imkanı bulan kertenkele türleri evdeki insanların ciddi anlamda huzurunu kaçırır.

Bitkiler Kertenkeleyi Çeker Mi?

İnsanlar pek bilmese bile bazı kertenkele çeşitleri çiçeklere, balkon ve terasta yetiştirilen bitkilere daha fazla gelir. Bunun nedeni bazıları yeşil sürgünlere, bazıları ise buralarda yaşayan sinek, böcek gibi canlılara gelmektedir. Kertenkeleden kurtulmak için en etkili yöntem onların cazibesini çeken şeyleri kaldırmak ve profesyonel kertenkele ilaçlama yaptırmak olacaktır. İnsanlara sıkıntı yaşatan kertenkele türleri ağaçlardan, çatı ve pencerelerden açık buldukları yerler vasıtası ile yaşam alanlarına sızarlar.

İlk başta pek görülmezler ama evde sayıları arttıkça evin içinde insanlara korku vermeye başlarlar. Evde yumurtlayıp çoğalmaya başladığı zaman özellikle yavru kertenkele şikayetleri çok ciddi anlamda yaşanmaya başlar. Bunun nedeni yavruların meraklı ve daha hareketli olmalarıdır. Evin içine giren kertenkele çıkış imkanı bulamadığı zaman üreyerek kısa zaman içinde evde sayısını artırır ve etrafta pembe renkli minik kertenkeleler dolaşmaya başlar. Eve kertenkele girdikten sonra gerekli önlem ve kertenkeleye karşı ev ilaçlama yaptırılmazsa üreme aşamasına geçen kertenkele ile mücadele bireysel olmaktan çıkar.

Kertenkele şikayeti yaşandığı zaman mutlaka kertenkele ilaçlama şirketleri ile görüşüp etkili kertenkele ilaçları yardımı ile evinizdeki kertenkeleden kurtulmanız gerekir. Evde bebek, çocuk ve bayanlar için tedirginlik sayılarının artması ile çok daha fazla yaşanmaya başlayacaktır. Eve giren kertenkele zehirli mi? kertenkele insanı ısırır mı? benzeri çok sayıda arayış ve soruya muhatap olmaktayız. Soğuk yapılı bir sürüngen olmaları insanları doğal olarak rahatsız etmektedir.

Kertenkeleye Karşı Ne Yapılır?

İlaçlama firmamız insanların yaşadığı kertenkele sorunlarında bilgilendirici tavır sergiler. Sanılanın aksine aslında çoğu kertenkele zararsız ve insana zarar vermez. Ancak özellikle İstanbul benzeri büyük şehirlerde böylesi bir hayvanla karşılaşmak ciddi korkuya yol açmaktadır. Eve kertenkele sızması insanlar için sıkıntıya sebep olduğu için evdeki kertenkelenin mekandan arındırılması çok önemlidir. Evinizde görülen kertenkelenin yok edilmesi ve sorun olmaktan çıkarılması için kertenkele ilaçlama şekli önemlidir.

Kertenkele zor ölen sıradan ilaçlar ile ölmeyecek bir canlıdır. Ancak sisleme yöntem kullanılarak yok edilen bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle Atlas Türk İlaçlama gibi profesyonel ilaçlama firmaları ile çalışmak şarttır. Evde kertenkeleden kurtulmanın yolu işinde uzman ekipten destek almaktır. Kertenkele ısırır mı? diye korku yaşayanlar kertenkele kaçırıcı olarak karanfil kokusundan faydalanabilir. Bilindiği gibi kertenkele karanfil kokusu seven bir canlı değildir. Bu kokunun olduğu yerden rahatsız olur ve yer değiştirir.

Ancak bu ve benzeri şeyler kesin olarak çözüm olmayacaktır. Evi kertenkeleden temizlemek için erken müdahale gerekir. Dairede tek bir kertenkele varsa fare yapışkanı ile yakalanması mümkündür. Geceleri avlanmak için dolaşan kertenkele dip kenar bölgelerde dolaşırken yapışkana yakalanarak ölecektir. Yavru kertenkeleden kurtulmak daha kolay iken iri olanları yapışkanla yakalamak pek mümkün olmaz. Dolap arkası, parke altı, kapı dipleri gibi boşluklara saklanırlar. Kertenkele ilaçlama bu gibi yerlere yoğun ilaç uygulayarak yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir