0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Yuvası

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Yuvası daha çok dış ortamlarda toprak altı ve taş adları gibi yerlerde görülür. Kertenkele nerede ürer? kertenkele evin içinde yuva yapar mı? diye merak ediyorsanız kısaca bu konuda bilgilendirme yapalım. Böcek ilaçlama ile farklı bir özellik sergileyen kertenkele mücadelesi zor ve çok üst seviyede ilaçların uygulanmasını zorunlu kılar. Kertenkele insanların pek alışık olmadığı ve ilk defa gören insanların çok korku ve panik duyduğu bir canlı olarak dikkat çeker.

Eve kertenkele girmesi açıkta bir bölgenin kalması yada zayıf noktaların olması anlamına gelir. Eve giren kertenkele ilaçlanarak önlenir mi? diye çok sayıda soru alırız. Evde kertenkele yuvası olur mu? diyorsanız eve gelip girdikten sonra dip bölgelerde yuvarlanır ve buralara kertenkele yumurtası bırakırlar. Kertenkele türlerinin ideal yaşam ortamları özellikle yaz dönemlerinde ağaçlık ve yeşil alanlar olarak öne çıkar.

Dünya üzerinde kertenkele çeşitleri yaklaşık olarak 3 binden fazladır soğuk iklime dayanamaz sıcak ortamları tercih ederler. Bu nedenle kertenkele türlerinin soğuk iklimlerde fazla görülmesi pek mümkün değildir. İnsanlar arasında korku ve paniğe sebep oldukları için kertenkele görülmesi özellikle çocuk ve kadınlarda ciddi anlamda paniğe sevk eder. Kertenkele nerede yaşar? diyorsanız daha çok toprak içi, taş altları, binaların dip bölgeleri gibi yerlerde görülürler.

Kışın hayatta kalmak için toprak altında açtıkları yuvalarda gizlenirler. Soğuk dönemlerde ortalıkta kertenkele görmek pek mümkün olmaz kış uykusuna çekildikleri için ortalıkta görünmezler. Havaları ısınıp yaz geldiği zaman toprağın ısınması ile ortaya çıkarlar. Çöl iklimlerinde çok sayıda kertenkele görmek mümkündür yeşillik bölgeler ve sıcak ortamlar onların en fazla ortaya çıktı zaman ve mekanlar olarak dikkat çeker.

Kertenkele Nerelerde Yaşar

Kertenkele çeşitleri genellikle insanlardan uzakta yaşam sürme eğilimindedir. Kertenkelelerin yaşam bölgeleri yeraltı, ağaçlar, bina dipleri ve kovuklar taşların araları gibi yerlerdir. Havada uçan kertenkele olduğu gibi suda yüzenleri renk değiştirip kamufle olanları vardır. Zehirli ve zehirsiz kertenkele türleri mevcuttur. Kertenkele nerede ve nasıl yaşar? diyorsanız hemen her şartta yaşam sürme yeteneğine sahip olan bir canlıdır.

Sert derisi ile dikkat çekerler kertenkele ile mücadele mutlaka ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekir. Kertenkelenin saklanmak için seçtiği kertenkele yuvaları daha çok kuytu bölgeler ve insanlardan uzak olan alanlardır. İnsanlardan ve sesten rahatsız oldukları için pek hoşlanmazlar kertenkelelerin yaşam sürdüğü ortamlar genellikle ağaçlık bölgeler, ormanlık yerler ve soğuk olmayan iklimlerdir. Zaman, zaman avlanmak ve üremek için uygun ortam buldukları zaman evlere giriş yaparlar.

Evde kertenkele yuvası olur mu? diyorsanız dişi bir kertenkele girmesi ile evde kertenkele üremesi gibi durumlar sıkça görülmektedir. Eve gelen ve yerleşen büyük yapılı kertenkeleyi insanlar kolay kolay göremez. Ancak yumurtadan çıkan ve üreyen kertenkele yavruları zaman zaman insanların karşısına çıktığı için daha kolay fark edilir. Kertenkele şikayetleri daha çok süleymancık diye bilinen bu küçük kertenkelelerin görülmesi ile başlamaktadır.

Evde kertenkele nerede saklanır? kertenkele yuvaları nerede olur? diyorsanız yatak odaları, mutfak, salon, banyo, kapı diplerine, kenarlara ve parke araları gibi yerlere yuva yapmış olarak dikkat çeker. İnsanlar ilk aşamada kertenkelenin varlığından haberdar olmadığı için ortalıkta kertenkelelerin yavrularının sağda solda dolaşmasıyla panik yaşamaya başlar. Özellikle kertenkeleden korkan kişiler kertenkele sokar mı? kertenkele nerede ürer? gibi değişik sorular yöneltilir.

Kertenkele İle Mücadele Bireysel Sonuç Vermez

İstenmeyen durumlardan kurtulmak için kertenkele ilaçlama servisi almanız büyük önem taşır. Ayrıca eve kertenkele giriş bölgeleri iyi bir araştırma ile belirlenip buralarda tedbir alınması ve kertenkelenin girişine müsait olan yerlerin kapatılması şarttır. Bu tür önlemler eve istenmeyen zararların girmesini de engelleyecektir. Kertenkele mücadelesi zor ve zahmetli bir iştir. Bu nedenle çoğu insan kertenkele ilaçlama yaptırmasına karşılık bu canlıların ölmediğinden şikayet etmektedir.

Bu nedenle kertenkele ilaçlama profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Kertenkele karanfil kokusundan pek hoşlanmaz. Kertenkele ilacı derisini tahriş edecek özellikte ve üst seviyede olmak zorundadır. İnsanlar kertenkele aç susuz kaç gün yaşar? kertenkele ne yer? Eve kertenkele girmesi neye işarettir? eve süleymancık girmesi ne anlama gelir? gibi çok değişik sorular yöneltir.

Kertenkele uzun süre açlığa dayanamaz ancak evden böcek, sinek, örümcek gibi canlıları yakaladıkları zaman beslenmesini sağlar. Eve kertenkele girmesi ve süleymancık görülmesi evin içinde kertenkele yuvası olduğuna işarettir. Kertenkele zararlısının evlere giriş bölgeleri olarak delik, kapı altı, havalandırma benzeri yerler bu canlıların gelişme uygun yerlerin varlığı var anlamına gelir. Buraların titizlikle kapatılması gerekir çatıda kertenkele görülme durumu en fazla yaşanan şikayetlerin başında yer alır.

Çünkü çatılar kertenkelelerin gelmesi için uygun şartları sağladığı gibi sıcak olması ile de buralarda daha fazla görürler. Özellikle kartonpiyer tavanlar ve ahşap tavanlar arasından buldukları boşlukları kullanarak evlerin içine gelirler. Kertenkele uyurken zarar verir mi? kertenkele insanı ısırır mı? diye merak edenlerin bilmesi gereken normal şartlarda kertenkele ısırması çok nadir görülen bir durumdur.

Kertenkele Tehlikesi Nasıl Önlenir?

Zehirli kertenkeleler dışında kertenkelenin insanlara belirgin bir zararı yoktur ancak üzerine basıldığı yada sıkıştırıldığı durumlarda kertenkele ısırması gibi durumlar nadir de olsa görülebilir. Kertenkele insanlar uyurken ortalıkta dolaşırken üzerine basılması yada korkarak tehdit hissetmediği durumlarda insana zarar vermez. Ancak her canlının kendini korumak için bazı içgüdüleriyle hareket ettiği gözden kaçırılmamalıdır.

Kertenkele tehlikesini önlemek için açık alanlardan bina içleri ile dairelere girişleri ortadan kaldırılmalıdır. Kapı altı boşlukları, havalandırma mazgalları, aspiratör boruları, delikler ve çatı araları evlere kertenkele girişinde önemli rol oynar. Evlerin etrafındaki çalılıklar, bahçe ve bitkiler, binaların teraslarındaki bitkiler kertenkeleyi evlere çeker. Bu nedenle kertenkele ile mücadele daha dış alanlarda başlatılmalı ve bina çevresi ilaçlanmalıdır.

Atlas Türk ilaçlama olarak kertenkele ilaçlama uygulamalarında en etkili ilaçları kullanıyoruz. Kertenkelenin yok edilmesi için geniş kapsamlı yöntemleri tercih ediyoruz. Yaşadığınız kertenkele şikayetlerinde ilaçlama desteği talep ederek kertenkelelerin arındırılması için hizmet talep edebilirsiniz. Evde kertenkele görmeniz başka kertenkelenin varlığına işaret olabilir. Bu nedenle kertenkele kaçırıcı kokular yada soğuk su püskürterek evdeki kertenkeleyi yok etmek söz konusu olmaz.

Pek çok insan bireysel çabalar ile evde kertenkele yakalama yoluna gider. Yapışkanlı kertenkele yakalama çabaları ile evde pek çok kertenkele yakalamalarına karşın bir türlü baş edemezler. Bunun nedeni evde kertenkele yuvası olmasından kaynaklanır. Dip bölgelere girip saklanan ve buralara yumurta bırakan kertenkele türleri hızlıca sayısını artırır. Profesyonel kertenkele ilaçlama servisi almanız zorunludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir