0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Sokar Mı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Sokar Mı? eve giren kertenkele insana zarar verir mi? aslında önemli bir konudur. Kertenkele çeşitleri değişik boy ve renklerde olup kimi zehirli, kimi zehirsiz olan sürüngenlerdir. Kertenkele ile mücadele ve ilaçlaması hayli zor olduğu için bireysel olarak kertenkeleden kurtulmak pek mümkün olmaz. Bizi arayıp Kertenkele Sokar Mı? diye soran çoğu insan kertenkele şikayetleri karşısında son derece tedirgin olmaktadır.

Kertenkele genelde insanlardan kaçan bir zararlı olmasına karşın yaz aylarında apartman ve daire içlerinde çok sık görülmektedir. Yeşil alanlarda yaşam süren bu canlı avlanmak için yada yiyecek arama esnasında açık bölgelerden evlere girer. Aslında çoğu kertenkele çeşidi zararsız olup, süleymancık denen küçük ve şeffaf yapılı kertenkele türü ev kertenkelesi diyede bilinmektedir. Ancak soğuk yapılı hayvanlar oldukları için insanlara korku verirler.

Kertenkele Isırması pek rastlanılan bir durum olmadığı için normal şartlarda insanlardan kaçan kertenkele ancak çok sıra dışı durumlarda saldırgan tavır takınabilir. Gündüzleri kertenkele görmek pek mümkün olmazken gece karanlığında ortaya çıkarak avlanmayı ve yiyecek aramayı tercih ederler. Kertenkele zararlısından kurtulmanın en etkili yolu evde kertenkele ilaçlama yaptırmak ve dış alanlardan evlere giren kertenkelelerin giriş yollarını kapatmaktır.

Kertenkele ilaçlaması bireysel ve ucuz böcek ilaçları ile kesinlikle başarılı olmaz. Bu nedenle profesyonel kertenkele ilaçlama şirketleri ile görüşülerek dumanlı kertenkele mücadelesi yaptırmak şarttır. Kokusuz ilaçlar ile kertenkeleden kurtulmak çok zordur. Astek kertenkele ilaçlama firması olarak özel kertenkele ilaçları kullanıyor ve kertenkeleyi evin içinde yaşayamaz hale getirip imha ederek sizi bu zararlıdan kurtarıyoruz.

Kertenkele İle Mücadele Hakkında

Kertenkele zararlısı görünüş olarak insanlara soğuk gelen ve pek çok insanın ürktüğü bir hayvandır. Doğada yaşayan pek çok türleri olan bu zararlı ile etkili bir mücadele şarttır. Ara sıra evlere girip insanların paniğe kapılmasına neden olan tehlikeli hayvanlar arasında yer alan tırmanıcı bir hayvan olan kertenkele ısırması muhtemel canlılar arasında olsa da genel olarak insanlardan kaçan bir yapıya sahiptir.

Evde görülen kertenkele eve neden gelir? ve kertenkele insana zarar verir mi? merak edenler için hemen belirtelim kertenkele böcekler ve yeşil bitki sürgünleri ile beslenen bir hayvan olduğu için ağaçlık alanlar ve teraslardaki süs bitkileri kertenkelenin bina ve evlere girmesine yol açar. Kertenkele nasıl beslenir? açık yerlerden evlere girer kimi ise bina duvarlarına tırmanıp evdeki çiçek ve bitkilerin cazibesine kapılıp eve girer ve evdeki böcek çeşitleri ile beslenir.

Kertenkele Sokar Mı? aslında eve girdikten sonra çıkış imkanı bulamadığı için evde yumurtlayıp, bir düzine civarında yavru yaparak kısa bir süre sonra evin her tarafında karşımıza çıkar. Yavru kertenkele tüm odalarda insanların karşısına çıkmaya başlar. Kırsal alanlarda hemen her yerde görülen kertenkele çeşitleri kentlerde ve büyük binalarda kertenkele şikayeti sonrası elbette insanlar ilk defa evde kertenkele gördüğü zaman doğal olarak korkuya kapılır ve kertenkele sokmasına maruz kalacağı endişesine kapılır.

Kertenkeleden kurtulmak için eve giriş yerleri belirlenip kapatılmalı ve mutlaka profesyonel kertenkele ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği alınmalıdır. Kertenkelenin zararları insanlara panik ve korku yaşattığı için bazı kertenkele çeşitleri zehirli özelliği ile insanlara tehlike sebebi olurlar. Eve giren kertenkele sokması olmasa bile kertenkele görmek çoğu insanda ciddi panik sebebidir.

Kertenkeleden Nasıl Korunulur?

Evdeki kertenkele geç fark edildiği zaman kısa zaman içinde bütün odalarda insanların karşısına çıkmaya başlar. İnsanlara direkt olarak bir zararları dokunmasa da farkında olmadan üzerine basılması,yada gece yatarken yatakta dolaşan bu zararlının insanın altında kalması gibi durumlarda kertenkele ısırması yaşanabilir. Ayrıca küçük çocuklar için risk daha fazla olup evde görülen kertenkelenin derhal bilinçli bir ilaçlama servisine ilaçlama yaptırılarak öldürülmesi şarttır.

Kertenkele yavrularının da olabileceği hesaplanarak evde kertenkele ilaçlaması asla ihmal edilmemeli ve evin genelinde uygulama yapılmalıdır. Astek ilaçlama firması olarak, yeni nesil güçlü kertenkele ilaçları kullanarak en etkili çözümleri sunmaktayız. Kertenkele ısırmasından korunmak için eve girişlerini ortadan kaldırmak ve korku nedeni olan bu zararlıyı evden uzak tutmak en doğru yoldur. Buda ilaçlama ile çok kolay yapılabilir.

Kertenkele nasıl yok edilir? bu aslında pek çok insanın merak ettiği bir durumdur. Kertenkele ile mücadele ucuz ilaçlar ve etkisiz yöntemler kullanılarak asla mümkün olmamaktadır. Spreyli kertenkele ilaçlama yada kokusuz ilaçlar kullanarak kertenkele ile mücadele başarısız olacak ve zaman kaybı ile maddi kayıp yaşamaktan öteye geçemeyecektir. Kertenkele Sokar Mı? dirençli yapıda bir hayvan olduğu için yakıcı etkiye sahip özel kertenkele ilaçları kullanılarak ilaçlanmalı ve evin değişik bölgelerinde kolayca saklanan kertenkelenin buralarda imha edilmesi sağlanmalıdır.

En etkili kertenkele ilaçlama şekli ulv uygulama olup kullanılacak kokulu kertenkele ilacı güçlü haşere öldürücü içerikte özel hazırlanmış ilaçlardan oluşmalıdır. Kertenkele insana zarar verir mi diye bizi arayan insanlar daha önce ilaçlama yaptırıp çözüm bulamadığından yakınmaktadır. Bu nedenle profesyonel kertenkele ilaçlama hizmeti almak şarttır. İstanbul Böcek İlaçlama Servisi seçerken dikkatli davranın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir