0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Neyle Beslenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Neyle Beslenir? eve giren kertenkele neleri yer nasıl İlaçlama yapılır? hiç merak ettiniz mi. İnsanların pek alışık olmadığı bir konu olan kertenkele şikayeti hem korku hemde insan sağlığına zarar açısından insanları tedirgin etmektedir. Kertenkele ısırması ve kertenkele zehirli midir? gibi düşünceler elbette insanlar açısından oldukça tedirginlik veren durumlardır. özellikle ev hanımları ve çocuklar kertenkeleden en fazla korkan yapıdadır. Kertenkele yaşadığı doğal ortam ve ekosistem şartlarına bağlı olarak çeşitli türler ve beslenme alışkanlıklarına sahiptir.

Kertenkelenin avlanmak için sahip olduğu en büyük silah çok çevik ve avını kolayca yakalama donanımına sahip dilidir. Dilinin üzerinde salgıladığı yapışkan sıvı sayesinde dilini yakalayacağı avına doğru hızla ileri hareket ettirip tek hamle ile yakalar. Çok esnek bir dile sahip olan kertenkele küçük böcek çeşitleri ve sinekler gibi farklı yapıdaki haşereleri bu yapışkan dili ile tutar ve yutar. Bu nedenle dili beslenme için en önemli organdır.

Kertenkele çeşitlerine göre değişken yapıda renk ve kamufle özelliklerine sahip olan uzun kuyruklu ve seri hareket eden kertenkele türleri çoğunlukla insanlar için tehlike sebebi olmazlar. Bukalemun gibi kertenkele çeşitlerinden olan sürüngenler bulunduğu ortama öre renk alırlar. Bu özellikleri sayesinde hem av olmaktan kurtulurlar hem de çok kolay yiyecek bulurlar. Tehlike anında renk değiştirerek çok kolay bir biçimde kamufle olur ve kolaylıkla gizlenirler.

Yaşadıkları ortama göre değişik beslenme şekilleri edinen kertenkele türlerinin genel olarak bilinen beslenme şekilleri arasında bitkiler ile ve böcek çeşitleri ile beslenmesi ana besin kaynakları olarak görülür. Etobur kertenkele çeşitleri etcil olarak yaşamlarını sürdüren kertenkele türleridir. Et yiyerek beslenir, ekosistem içerisinde bulunan börtü, böcek ve küçük canlıları yerler. Evde hamam böceğinden, sineğe, pek çok küçük böceği yedikleri için kertenkele olan evde hamam böceği gibi böcek şikayetlrine pek rastlanmaz.

Bitkiler İle Beslenen Kertenkele Çeşitleri

Doğada çok sayıda kertenkele bulunması bitkiler ile beslenen kertenkele çeşitleri açısından çok daha kolay beslenme imkanına sahip olmalarına yol açar. Otobur kertenkele türleri olarak isimlendirilen bu tür kertenkele çeşitleri için Kertenkele Ne Yer? sorusunun cevabı elbette bitkilerdir. Ot yiyen kertenkele türleri olarak bilinen bu türler çevredeki etcil besinlerle beslenirler. Bazı türler ise hem bitkiler ile hemde böcek çeşitleri ile kolayca beslenebilmektedir.

Kertenkele Neyle Beslenir? diyenler için açık alanlardaki bitkilerin yeni çıkan yaprakları ve taze kısımlarını yediklerini söylemek aslında süs bitkileri ve bazı hassas ağaçların kertenkele tarafından zarar görmesine yol açtığı iyi bilinmelidir. Pençeli ayak yapıları sayesinde ağaçlara ve duvarlara çok kolay bir şekilde tırmanan kertenkele ile mücadele böceklere oranla çok daha zor ve uzun sürer. Kertenkele zehirli midir? kertenkele ısırması ölüme neden olur mu? gibi çok sayıda şikayet almaktayız.

Kertenkele ile mücadele bakımından çoğu kertenkele ilaçlama firması ile kıyaslandığımız takdirde çok daha etkili ve kesin çözümler üretiyoruz. Kertenkele şikayeti yaşayan insanların en fazla merak ettiği bir konu ise, kertenkele eve yuva yapar mı? kertenkele evde kaç gün yaşar? şeklinde kafalarını kurcalayan sorulara yanıt bulabilmektir. Kertenkele zararlısı ev girdiği zaman çoğu kişinin sandığının aksine açlıktan hemen ölecek kadar zayıf yapılı bir hayvan değildir.

Evdeki yaşayan böcek çeşitleri ile çok kolayca beslendikleri için eve yuva yapan kertenkeleler çok uzun süre evde yaşayabilir. Yumurtlayarak çoğalan kertenkele zararlısı her seferde 8 ile 11 adet kertenkele yavrusunu dünyaya getirdiği için hızla evdeki sayılarını artırmalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle kertenkele neyle beslenir? diye merak edenlerin zaman kaybetmeden evde kertenkele ilaçlama servisi alarak bu zararlıları önlemesi şarttır. Astek ilaçlama olarak kertenkele ile mücadelede profesyonel ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Kene İlaçlama Fiyatları hakkında ne biliyorsunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir