0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Nerede Yaşar

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Nerede Yaşar? Kertenkele nasıl çoğalır? evde kertenkele gören pek çok insan eve gelen bu zararlardan çekindiği için eve niye geldikleri hakkında pek fazla bilgiye sahip değillerdir. Kertenkele ilaçlama, böcek ilaçlamaya oranla daha zor olduğu için kertenkele ile mücadele hakkında kısa bilgi sahibi olmak insanların daha doğru kertenkele ilaçlama yaptırmasına büyük fayda sağlayacaktır. Kertenkele türleri dünyanın hemen her yerinde her kıtasında yaşama özelliğine sahip olan canlılardır. Serin ve soğuk iklimlerden çöl ortamlarına kadar pek çok bölgede kertenkele türleri görülmektedir.

Bazı kertenkele türleri karada, bazıları suda Hatta bazıları da uçma özelliğine sahiptir. Genel olarak söyleyecek olursak kertenkele kendisine uygun beslenme imkanı olan her bölgede ve dünyanın her bölgesinde değişik çeşitleri ile yaşam süren bir hayvandır. Kertenkele türleri irili ufaklı yüzlerce farklı çeşidi ve değişik renkleri olan özelliğe sahiptir. Kış aylarında kış uykusuna çekilen kertenkele türleri ilkbahar dönemlerinde ortaya çıkarlar. Avlanma ve beslenme alışkanlıkları nedeni ile binaların duvarlarına ya da ağaçlardan tırmanarak evlerin içine girebilmektedir.

Kertenkele Ne Yer Nerede Yaşar? diyorsanız bilmeniz gereken kertenkele sinek ve böcek gibi pek çok canlı ile beslenebilmektedir. Ayrıca bazı kertenkele çeşitleri bitkilerle de beslendiği için özellikle teraslarda ve bahçede çok fazla görülmektedir.Yaşam sürecekleri bölgelerde beslenme imkanı ve yeşil bitkilerin olması bu kısımları tercih etmelerine neden olmaktadır. Evde kertenkele yaşayacak bölgeler daha çok parke araları, kapı dipleri, eşyaların altları gibi gizli bölmeler olup buralarda saklanan kertenkele zararlısı insanlara görünmeden kolayca yaşamını sürdürmektedir.

Kertenkele zararlısı yumurtlama yolu ile evin içinde hızlı bir şekilde çoğalma imkanı bulmaktadır. Genelde evin dip bölgelerine saklanan büyük kertenkele insanlara pek görülmediği için evde ilk anda görülmesi her zaman mümkün olmaz. Evde yumurtlayıp üremeye başladıktan sonra yavru küçük kertenkele ile karşılaşan insanlar tedirginlik yaşar. Kertenkelenin zararları insanlar için ölümcül sonuçlara sebep olmaz. Ancak bazı türler zehirli olduğu için insanlar için risk potansiyelleri mevcuttur. Kertenkelenin evden uzaklaştırılması kolay olmadığı için evde kertenkele ilaçlama servisi büyük öneme sahiptir.

Kertenkele Neden Eve Yuva Yapar?

Kertenkele ile mücadele bireysel olarak pek çok insanın baş etmesi mümkün olmayan bir durumdur. Evinde kertenkele şikayeti yaşayan pek çok insan gerek yapışkan kullanarak gerekse çeşitli yolları deneyerek kertenkeleden kurtulmaya çalışmaktadır. Yapışkanlı kertenkeleyi yakalama çabaları ve kertenkele kaçırıcı özelliğe sahip olan kükürt taşı gibi kertenkele önleyici yöntemler olsa da bunlar belirli bir derecede fayda sağlamasına karşın evde yürümeye başlayan kertenkelelerin ortadan kaldırılmasına yetmemektedir. Kertenkele türleri yaşadıkları doğal ortamları ve ekosisteme gereği olarak sürekli beslenmek zorunda olan hayvanlardır.

Kertenkele dış ortamlarda ağaç kovukları, toprak altı ve taş araları gibi yerlerde yuvalanır. Evlerde kertenkele yuvası olarak kapı dipleri, parke arası, dolap arkaları gibi yerler uygun kertenkele saklanma alanlarıdır. Kertenkele ne yer? merak edenlerin bilmesi gereken kertenkelenin beslenmesinde en önemli silah hiç kuşkusuz avını yakalamak için ileriye doğru fırlattığı yapışkan özellikli dil yapısıdır. Kertenkelenin beslenmesinde evde görülen böcekler önemli yer tutar. Kertenkele türlerinin değişik avlanma yetenekleri mevcuttur. Bazı kertenkele türleri geceleri avlanarak hayatta kalırken, bazı kertenkele çeşitleri de mükemmel bir kamufle yeteneğine sahiptir.

Bu kertenkelelerin içinde en bilineni bukalemun olarak dikkat çeker. Kertenkelenin beslenmesi yaşadıkları ortama göre değişkenlik gösterebilmektedir. Etçil ve otçul olarak beslenebilme özelliğine sahip kertenkele türleri mevcut olduğu için bazı kertenkeleler böcekler ve küçük hayvanlarla beslenir. bazı kertenkele çeşitleri bitkilerin yaprakları ile yaşamlarını sürdürürler. Eve giren kertenkele nasıl beslenir? diyorsanız evde hamam böceği, örümcek, kalorifer böceği, gümüş böceği gibi böcek ölüleri ya da bu böcekleri avlayarak yaşamını sürdürür.

Otobur olarak bilinen kertenkele türleri ise bitkilerin yeşil kısımlarını yiyerek beslenen yapıya sahiptir. Çiçek ve süs bitkilerine ciddi şekilde zarar verirler. Kertenkele nasıl yok edilir? diyorsanız mutlaka evde kertenkele ilaçlama hizmeti almalısınız. Bu konuda Astek ilaçlama size en etkili kertenkele ilaçlama yöntemleri ve kaliteli kertenkele ilaçları kullanarak en kalıcı çözümü sunmaktadır. Kertenkelenin mekanlardan arındırılması için çok etkili bir ilaçlama yapmak kaçınılmazdır. Sıradan böcek ilaçları ve klasik ilaçlama şekilleri ile evdeki kertenkele şikayetlerinden kurtulmanız asla söz konusu olamaz. Çıyan Eve Nereden Girer biliyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir