0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Nerede Ürer

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Nerede Ürer? insanların mekanlarına kertenkele girmesi niye yaşanır? ilaçlama yapılarak kertenkele önlenir mi? gibi merak edilenler hakkında kısaca bilgilendirme yaparak kertenkele hakkında bilgi verelim. Kertenkele yaşam alanları hangi özelliklerde yerlerdir. Kertenkele zararlısı için ideal yaşam alanları yaz aylarında yeşil ve ağaçlık alanlar olarak dikkat çeker. Kertenkele çeşitleri sayı olarak dünya üzerinde 3000’den fazla türü mevcut olan bir türdür. Soğuk iklime dayanıklı olmayan kertenkele türleri çok fazla soğuk iklime sahip olan bölgelerde çok nadir yaşam sürer.

İnsanlar için son derece korku salan ve soğuk bir hayvan olan Kertenkele Nerede Ürer Ve Yaşar? kışın nasıl hayatta kalırlar çoğu insan için merak konusudur. Kertenkeleler soğuk kış dönemlerinde ortalarda görünmeyip kış uykusuna çekildikleri için evlerin içi hariç dış mekanlarda kertenkele görmek pek mümkün olmaz. Havaları ısınıp yaz gelene kadar toprak içinde yuvalarında mevsimsel uykuya çekilirler. Yeşillik bölgeler ve sıcak çöl ikliminde bol miktarda bulunan kertenkele zaman, zaman evlere girerek insanları tedirgin eder.

Zaralı kertenkele türleri ve pek çok kertenkele çeşidi sıcak iklim şartlarında ve kumlu sıcak çöl ikliminde daha fazla görülür. Genelde insanların uzağında ve yerleşim alanlarından uzakta yaşarlar. Kertenkele yaşam alanları çoğunlukla yer altında, ağaçlar üzerinde, binaların duvar kovuklarında yaşamayı tercih ederler. Kertenkele türlerinin bazıları arasında havada uçanları, suda yüzenleri, renk değiştirip kamufle olanları bile vardır.

Kertenkele Nerede Ürer? diyenlerin bilmesi gereken hemen her şartta yaşam iç güdüsüne sahip olan sert derisi ile dikkat çene kertenkele ile mücadele için bilinçli uygulama ve teknikler kullanılır. Kertenkele saklanma alanları genelde kuytu bölgeler ve gürültüden uzak ortamlar olduğu için insanlardan ve sesten çabuk ürkerler. Kertenkelenin yaşadığı alanlar ormanlık ve ağaçlık iklim koşulları olması nedeni ile yerleşim bölgelerine avlanmak ve üremek için için gelerek evlere girdikleri olur.

Evde Kertenkele Yuvası Olur Mu?

Ülkemizde farklı kertenkele çeşitleri değişik boy ve renklerde olmasına karşın çok büyük yapılı kertenkele türlerine rastlanmaz. Türkiye de yaşayan kertenkele türleri genelde zararsız ve küçük yapılı olup çoğu zararsız ve zehirsiz kertenkeledir. Kertenkele şikayetleri yaşanan mekanlarda tedirgin olan daire sakinleri bizi arayıp, evlere giren kertenkele nerelerde yaşar? evde nerelere saklanır? evde kertenkele yuvası olur mu? gibi pek çok soruyu yöneltmektedir.

Kertenkele ile mücadele eden ekiplerin evdeki kertenkele yuvası ve saklanma alanlarını bilmesi kertenkele mücadelesinde önemli avantaj sağlar. Evdeki kertenkele yuvası ve saklanma bölgeleri çoğunlukla, yatak odaları, mutfak ve salonlar, banyo, kapı dipleri gibi bölgelerdir. Daire ve eve giren kertenkele türleri, tüm odalarda yuvalanabilir. Başlıca saklanma bölgeleri, kapı pervazları, parke araları, dolaplar ve çeşitli ev eşyalarının araları kertenkele saklanma yeridir.

Parke altları ve kapı aralarına saklanarak buralara yumurtalarını bırakıp zamanla evde sayılarını artırırlar. İnsanlar farkına bile varmadan evlere pek çok kertenkele türü ev içinde yavruları sayesinde insanların huzurunu kaçırır. Kertenkeleden korkan kişiler, Kertenkele Nerelerde Ürer? diye tedirgin ve huzursuz olmasına ve uykusuz kalıp çoğu kimselerde görüldüğü gibi panik atağa yol açar. Kertenkele ilaçlaması yaptırıp tamamen yok edilmeleri gerçekleşene kadar evlerini terk ederek evlerinden uzak kalan çok fazla insan mevcuttur.

Kertenkele Nerede Yaşar? tam olarak bilen uzman kertenkele ilaçlama servisleri özel kertenkele ilaçları ile bu zararlıları tam olarak evlerden arındırabilir. Eve kertenkele giriş yerleri belirlenip gerekli tedbir  alınması ve profesyonel bir kertenkele ilaçlama hizmeti talep edilmesi bu istenmeyen davetsiz misafirlerin kalıcı olarak mekanlardan uzak tutulmasını sağlar. Aksi halde kertenkele mücadelesi zordur. Güve İlaçlama Fiyatı yazımıza göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir