0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Ne Kadar Yaşar

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Ne Kadar Yaşar? kertenkele eve yumurta bırakır mı? bu konular eve kertenkele girip paniğe kapılan insanların merak ettiği özelliktedir. Bilinmesi gereken böcek ilaçlama ile kertenkele ilaçlama arasında bazı farkların bulunmasıdır. Böcekler ile mücadele ile kertenkele mücadelesi farklılık gösterir. Pek çok haşere de tek ilaçlama ile kurtulmak mümkünken kertenkele ile mücadele daha zor ve çok daha üst seviyede kertenkele ilaçlarının kullanılmasını zorunlu kılar.

Kertenkelenin ortalama ömrü çoğunlukla 10 yıl olabileceği gibi 30 yıl yaşayan türlerde mevcuttur. Bilindiği gibi dünya üzerinde 5 binden fazla kertenkele türü yaşam sürmektedir. Bu nedenle kertenkelelerin yaşam süresi de türlerine göre değişkenlik gösterir. En kısa yaşam süresine sahip kertenkele sadece 1 ila 3 yıl arasında yaşayan bukalemun olarak dikkat çeker. Kertenkele türlerin çoğunda ortalama yaşam süresi 10 ila 20 yıl civarında değişkenlik gösterir.

Geçkos ve iguanalar erişkinlik seviyesine 20 yılın başlarında ulaşır. Ayrıca Meksika boncuklu kertenkelesi gibi bazı kertenkele türleri 30 yıl yaşamaktadır. Bu nedenle kertenkelelerin yaşam süresi türlerine göre farklılık arz eder daha kısa ömürlü olanları varken, daha uzun ömre sahip olan kertenkele çeşitleri mevcuttur. İnsanlar kertenkele ne kadar yaşar? kertenkele ne yer? sorularını bina ve evlerinde karşılaştıkları kertenkele şikayetlerinde sıkça sorgulamaktadır.

Genellikle dış ortamlarda yaşayan kertenkelelerin eve girme sebebi genellikle beslenmek ve barınma ihtiyacını karşılamak içindir. Kertenkele ile mücadelede pek çok ilaçlama firması istenilen sonuca ulaşamamaktadır. Bunda kullanılan ilacın kalitesi yada istenilen özellikte olmaması ve seçilen ilaçlama tekniğinin yeterli sonuç sağlamamasından kaynaklanmaktadır. Şayet sizde evinizde kertenkele ile karşılaşıyor, kertenkele ne yer ve kertenkele nerede yaşar? yer merak ediyorsanız kısaca bilgilendirmekte fayda vardır.

Kertenkele Neyle Beslenerek Yaşam Sürer?

Eve giren bir kertenkele beslenme özelliğini düzenli sağladığı zaman evdeki varlığını çok uzun süre devam ettirebilir. Kertenkele türleri etçil ve otçul özellikleri ile dikkat çeker evde böcek ve bitkiler mevcutsa kertenkele için iyi bir beslenme imkanı sunar. Bu ise evde üreyip kertenkele yumurtası bırakmasına, kuytu bölgelerde çoğalarak sayılarını artırmalarına sebep olur. Kertenkele türlerinin yaşadığı ortamlar doğal ekosistem özelliğine sahip yeşil alanlar olarak öne çıkar. Kertenkele avlanmak için dilini silah olarak kullanır.

Dil yapısı avlarını yakalamak için özel bir yapışkan madde ile güçlendirilmiştir. Dilini fırlatarak uçan bir sineği bile yakalayabilmektedir çok esnek bir yapısı olduğu için kolayca hareket ettirip ileri doğru fırlatabilir. Evde böcek mevcudiyeti varsa eve giren bir kertenkele uzun süre beslenmesini sağlayacaktır. Bu nedenle evde böcek ve örümcek benzeri canlıların olmaması için evin temiz tutulması, ortalıkta bulaşık ve ekmek kırıntısı gibi atıkların olmaması, çöp bulundurulmaması önemlidir.

Şayet evde böcek mevcudiyeti varsa her ne şekilde olursa olsun eve giren bir kertenkele için yaşam imkanı sağlaması ve üremesine sebep olur. Kertenkelelerin beslenme özellikleri yaşadıkları ortamlara göre değişkenlik gösterir. Çoğu kertenkele etçil ve otçul beslenme özellikleri ile bilinmektedir. Etobur kertenkele çeşitleri küçük yapılı haşereler ile beslenme yoluna gider. Açık bir bölgeden evin içine girerek kertenkele evde ölü böcek, gümüş böceği, örümcek, kalorifer böceği, hamam böceği gibi böcek çeşitleri ile kolayca beslenmesini sağlar.

Ayrıca aç kalan bu canlılarda ot obur olanlar evinizde bitki ve yaprakları yiyerek hem bitkilere zarar verir, hem de beslenmesini sağlarlar. Bu türler bitkilere ciddi anlamda zarar verirler. Peki eve giren kertenkele nerede saklanır? bunun da cevabı hiç kuşkusuz elbise dolaplarının arkası, banyolardaki dip bölgeler, yatak altı, mutfak dolaplarının arası, parkelerdeki boşluk, kapı kenarlarıdır. Ayrıca oyuk ve yarık bölgeler gibi kertenkelenin gizlenmesine olanak veren yerler olarak öne çıkar.

Kertenkele Evde Ciddi Huzursuzluk Demektir

Hızlı hareket ettikleri için kolayca kaçıp saklanabilirler insanlar kertenkele ile iç içe yaşamaktan ciddi anlamda tedirginlik duyar. Bu nedenle kertenkele ne yer kertenkele nerede yaşar? eve kertenkele girmesi neye işarettir? evdeki kertenkeleyi ne kaçırır? gibi çok arayışlara yönelirler. Özellikle evinde bebeği olanların en büyük korkusu bebeklerine zarar gelmesidir. Bu nedenle kertenkele uyurken zarar verir mi? kertenkele zararlı mı? şeklinde tedirginlik yaşadıkları için ağırlıklı olarak bu arayışlara yönelirler.

Genel olarak kertenkeleler insanı ısırıp zehirleme gibi Bir tehlike oluşturmaz. Ancak bazı kertenkele türlerinin zehirli olduğu bilinmektedir. Özellikle yeşil kertenkele türleri zehirli özellikleri ile tanınır. Kertenkele karanfil kokusundan hoşlanmaz evde gördüğünüz bölgeye karanfil bitkisi yardımıyla kertenkele kaçırıcı bir etki sağlayabilirsiniz. Evdeki kertenkeleyi yakalamak için yeni başlayan sorunlarda fare yapışkanı kullanarak kertenkele yakalamayı deneyebilirsiniz.

Ancak evde kertenkele nüfusu çoğalarak eve yayılmışsa bu gibi uygulamalar hiçbir işe yaramayacaktır. Evdeki kertenkele şikayetlerinin ortadan kaldırılması için en etkili yol profesyonel kertenkele ilaçlama desteği talep etmektir. Zararlı kertenkeleler evde beslenen çiçek ve bitkilere zarar verebilir. Evde kertenkele görülmesi hem çocuklar hem de kadınlar üzerinde ciddi anlamda korku ve panik ortaya çıkarır. Bu nedenle kertenkele ile mücadele bireysel olmaktan çok profesyonel uygulamalar ile sonuç verecektir.

Kokusuz kertenkele ilacı kullanmak evdeki kertenkeleyi ortadan kaldırmakta işe yaramaz. Ayrıca kertenkele ilaçlama şekli bu canlıların direkt saklandıkları ve yuvalandıkları bölgelere yapılmalıdır. Alakasız yerlere yapılıyorsa çok uzun zaman geçer kısa zamanda kertenkele hiçbir şekilde etkilenmez. Evdeki kertenkeleyi yok etmek için kertenkelenin derisini tahriş edecek karışım kertenkele ilaçları kullanmak şarttır. Evde sisleme kertenkele ilaçlama servisi talep etmek daha etkili olacaktır.

Kertenkele Nasıl Yok Edilir?

Evde kertenkele gören insanlar kertenkele nerede yaşar? kertenkele insanı sokar mı? benzeri panik ve tedirginlik içinde çeşitli sorular yöneltir. Bu kertenkele görmeye alışık olmadıkları ve zehirli olmasından korktukları için yöneltilen sorular olarak öne çıkar. Eve giren kertenkele dip bölgelere gizlendiği için evdeki kertenkeleyi öldürmek ve temizlemek kolay değildir. Apartmanların açık kapıları, çatılardaki zayıf noktalar, açık bırakılan pencereler, kapı altları gibi zayıf noktalar evlere kertenkele girişine olanak sağlar.

Böcek ilaçlarına dirençli olup zor ölen bir yapılarının olması kertenkele ilaçlama ile bu canlının kolaylıkla ortadan kaldırılmasına pek imkan vermez. Ayrıca evinde bebek ve çocuğu olan insanlar kertenkele zehirli mi? kertenkele insanı ısırır mı? gibi tereddüt yaşadıkları için evlerinde yaşayamaz hale gelirler. Bu nedenle ev içinde görülen kertenkelenin bir an önce evden yok edilmesi şarttır. Evdeki kertenkeleleri yok etmek için derisini tahriş edici yakıcı etkili ilaçlar kullanılması gerekir.

Bu ise kokusuz ilaçtan çok az kokulu karışımın özel aktif maddeli ilaçları tercih etmeyi zorunlu kılar. Kertenkele zararlısı sıradan böcek ilacı ve basit uygulama ile evden temizlenecek bir zararlı değildir. Mutlaka çok kaliteli ilaçlar kullanılmalı e evin tüm noktalarına nüfuz edecek profesyonel kertenkele ilaçlama yöntemleri tercih edilmelidir. Atlas Türk ilaçlama şirketi kertenkele ile mücadelede en etkili ilaçları kullanmaktadır. Ancak bilmeniz gereken garantili kertenkele ilaçlama yaptığını söyleyenlerden şiddetle kaçınmanız gerekir.

Çünkü dirençli yapıdaki zararlar ile zor olan böcekler garantili böcek ilaçlama kapsamında kesinlikle yapılmaz. Bunu bilerek davranmalı aldatma peşindeki zayıf karakterli kişilere asla fırsat vermelisiniz. Kertenkele ilaçlama ucuz ilaçlama fiyatları ile yapılacak bir uygulama kesinlikle değildir. İnsanların daha ekonomik arayışlarını bilen ve bunu fırsata çevirmek isteyenler ucuz ilaçlama adı altında insanları mağdur edip sektörde güveni ortadan kaldırmaktadır. Bilinçli müşteriler daima doğru tercih yapar.

2 cevap

  1. MEHMET KIZIL dedi ki:

    İNSANLARIN KERTENKELEDEN KORKMALARI ANLAŞILIR GİBİ DEĞİLDİR.BULUNDUĞUM ODADA BİR KERTENKELE VAR, ONA SU VE GIDA SAĞLIYORUM , YAKLAŞIK 2 AYDIR AYNI MEKANI PAYLAŞIYORUZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir