0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Ne İle Beslenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Ne İle Beslenir? kertenkele zarar verir mi? insanların evde kertenkele görmesinden sonra panik yaşamaları nedeniyle bu ve benzer arayışlar oldukça fazladır. Böcek ilaçlama ile kertenkele mücadelesi farklı ilaç ve yöntemler yardımı ile yapılır. Bilindiği gibi kertenkele oldukça hareketli ve devamlı beslenme ihtiyacını sağlaması gereken bir canlıdır. Kertenkele türleri dilleri sayesinde beslenmelerini karşılayan canlılardır.

Kertenkelenin dili üzerinde yapışkan bir sıvı mevcuttur avını yakalayacağı zaman dilini kullanarak ileri doğru fırlatır ve sinek böcek benzeri canlıları dile ile yakalayarak yapışan avını kolaylıkla yer. Kertenkelelerin büyüklüğü ve özellikleri türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bazıları kendini kamufle ederken, bazıları iri yapıları ile oldukça tehlikelidir. Kertenkele çeşitleri beslenme türlerine göre farklıdır. Bazı kertenkele çeşitleri otçul beslenirken, bazıları ise etçil olarak beslenerek hayatta kalırlar.

Etçil beslenen kertenkele türleri böcek ve küçük canlıları yiyerek hayatta kalırlar. Otçul olanlar ise bitkilerin yapraklarını yiyerek beslenme yoluna gider. İnsanlar kertenkele hakkında Kertenkele nasıl yakalanır? kertenkeleyi ne kaçırır? eve kertenkele girmesi neye işarettir? kertenkele ilacı var mıdır? gibi değişik sorular yöneltmektedir. Kertenkele yakalamak için evde fare yapışkanı ile tuzak hazırlamanız tek bir kertenkele için çözüm olabilir.

Kertenkeleyi kaçırmak için doğal bitkilerin kokusundan faydalanmak kertenkeleyi kendinden uzak tutar. Kertenkele yavrusu şeffaf, pembe ve küçük yapıda bir canlıdır. Şeffaf kertenkele olarak bilinen bu canlılar genellikle yavru kertenkeledir. Kertenkele karanfil kokusundan hiç hoşlanmaz kertenkelenin saklandığı bölgeye karanfil bitkisinin koyarsanız uzak duracaktır. Karanfil bitkisi ile hazırlanmış karışımı kertenkelenin üzerine püskürtürseniz uzak durur. Kertenkele ilacı bireysel olarak kullanılabilecek bir ilaç değildir.

Kertenkele Türleri Evlerde Üreyebilir

Evde kertenkele görülmesi durumunda başka yavru ve yetişkinlerin olabileceği ihtimaline karşın kapsamlı bir mücadele şarttır. Profesyonel kertenkele ilaçlama firmaları tarafından evde etkili bir ilaçlama uygulanması gerekir. Eve kertenkele girmesi neye işarettir? diyorsanız evinize kertenkelenin girişine olanak sağlayan boşluk ve zayıf noktaların olduğunu anlamanız gerekir. Pek çok insan kertenkele ne yer nerede yaşar? şeklinde arayışlar içerisine girer.

Bu genellikle kertenkele şikayetlerine maruz kalan ve evinde kertenkele gören insanların kertenkeleden kurtulmak için yaptığı arayışlardır. Kertenkelenin evde beslenme özelliği evdeki varlığının uzun yada kısa sürmesini belirleyen bir özelliktedir. Evinizde böcek yada bitki bulunuyorsa kertenkele gitmesi durumunda üreyerek sayısını artırır. Ancak evde böcek yada bitki benzeri şeyler bulunmuyorsa kertenkele varlığını uzun süre sürdüremez.

Kertenkele yaşadığı doğal ortam ve ekosistemi gereği devamlı beslenmek zorunda olan bir canlıdır. Dilini ölümcül bir çeviklikle fırlatarak esneklik sayesinde çok kolay bir şekilde avını yakalayabilmektedir. Kertenkelenin türlerine göre avlanma yetenekleri de değişkenlik gösterir. Bazıları gizlenerek avını yakalarken, bazıları gece avlanarak hayatta kalır. Eve gelen bir kertenkele etobur ise hamam böceği, kalorifer böceği örümcek, gümüş böceği benzeri canlıları yakalayarak yer ve yaşamını sürdürür.

Otobur olanlar ise evdeki çiçek ve bitkilerin yeşil yapraklarını yiyerek varlığını sürdürür. Narin yapılı yeni yetişen bitkilerin en büyük düşmanı olarak kertenkeleler bilinmektedir. Kertenkele nerede saklanır? kertenkele ne ile beslenir? diyorsanız saklandıkları bölgeler elbise dolaplarının arkası, banyo bölgeleri, kapı dipleri, süpürgelik araları, dolap altları, taşınmaz eşyaların içleri gibi yerlerdir.

Kertenkele Kolay Kaçıp Kaybolur

Vücutlarının elastiki özellikli olmasından dolayı dar bölgelere bile kolaylıkla girip saklanabilirler. Hızlı hareket ettikleri için yakalanmaları zordur evdeki kertenkeleyi yakalamak bireysel olarak oldukça uğraştırıcı bir durumdur. Fare yapışkanı ile yapılan tuzaklar kurarak kertenkeleyi geceleri dolaşırken yakalamanız mümkün olabilir. Kertenkele ile mücadele bireysel olmaktan çok profesyonel kertenkele ilaçlama firmaları yardımı ile yapılması gerekir.

Korkusuz kertenkele ilacı kullanmak evdeki kertenkeleyi yok etmek için etkili olmaz. Spreyli kertenkele ilaçlaması düşük yoğunluklu kertenkele şikayetlerinde direkt saklandıkları bölgelere yada dolaşma istikametlerine uygulandığı takdirde çözüm sağlar. Ancak eve gelip üremiş kertenkele türleri için geniş kapsamlı ve yakıcı etkili kertenkele mücadelesi şarttır. Büyük kertenkeleler genellikle ortalıkta dolaşmaz çekingen canlılar oldukları için genellikle dip bölgelerde gizlenirler.

Kertenkele nerede yaşar? diyenler parke altları ve kapı içleri gibi bölgelerde kertenkelenin saklandığını bilmeniz gerekir. Minik kertenkele olarak bilinen yavru kertenkeleye daha çok süleymancık ismi verilmektedir. Şeffaf ve pembe bir görünümü vardır. Kırmızımsı pembe görünümde tırnaklı bir özellikte olduğu için kertenkele duvarlara rahatlıkla tutunup yürüyebilir. Kertenkele geceleri dışarıya çıkan bir canlı olmasına karşın yavru kertenkeleler meraklı ve hareketli olmalarından dolayı yerinde duramazlar.

Bunun için gündüzde ortalıkta insanların karşısında çıkabilmektedir. Evdeki kertenkeleyi yok etmek için etkili kertenkele ilaçlarının kullanılması şarttır. Atlas Türk kertenkele ilaçlama firması olarak kullandığımız özel karışım kertenkele ilaçlar sayesinde yaşadığınız kertenkele sorunlarına en yüksek çözümü sağlıyoruz. Kertenkele sokar mı? kertenkele insana zarar verir mi? diye merak edenlerin bilmesi gereken yeşil kertenkele dışında zehirli tür ülkemizde bulunmamaktadır.

Kertenkele İlaçlama Şekilleri

Kertenkelenin sokması gibi bir durum söz konusu değildir. Evde kertenkele ilaçlama yaptırmak için mutlaka uzman ve eğitimli firmalar ile irtibata geçmeniz gerekir. Kertenkele için kullanılan kertenkele ilacı ne kadar kaliteli olursa olsun dip bölgelerde gizlenen kertenkelenin yok edilmesi birkaç haftalık bir süreç ister. Evinizdeki kertenkeleden kurtulmak için bu konuda uzman ilaçlama firmalarından kertenkele ile mücadele için ilaçlama desteği almanız şarttır.

Garantili kertenkele ilaçlama yaptığını söyleyenlerin bu konuda hiçbir bilgisi olmadığını anlamanız gerekir. Çünkü kertenkele çok zor ilaçtan etkilendiği için zor ölen bir yapıdadır. Ancak derisini tahriş edecek karışım kertenkele yok eden ilaçlar kullanılarak önlenebilir. Böcek ilaçlarına karşı son derece dirençli yapıda oldukları için aynı gün içinde evde kertenkeleden kurtulmak çok zordur. Evin kertenkeleden temizlenmesi için doğru içerik ve oranda ilaç uygulamak belirleyici etkenler arasında başta gelir.

Kertenkeleden kurtulmak için açık alan ve yeşil bölgelerde yani bina çevresi ve bahçelerde sıvı sprey uygulama kokulu ilaçlar yardımı ile yapılabilir. Dış ortamlarda dolaşan ve bitkiler ile böceklere gelen kertenkele çeşitleri bu şekilde ilaçtan etkilenerek kontrol altına alınmış olacaktır. kapalı alanlarda ise hem sıvı sprey kertenkele ilaçlaması, hem de dumanlı ilaçlama tabir edilen sisleme yöntem kullanılarak yapılabilir. Burada önemli olan kullanılacak ilaçların özel olarak seçilmiş olmasıdır.

Sıradan basit böcek ilaçları yada tek ilaç ile kertenkeleden evi arındırmak asla söz konusu olmaz. Kertenkele öldüren ilaçlar farklı aktif maddeler birleştirilerek bir araya getirilen kaliteli böcek öldürücü aktif maddeler sayesinde evdeki kertenkele yok edilir. Kokusuz ilaçlar yetersiz geldiği gibi az kokulu ilaçta sorunu çözmez. Özel içerikli karışım ilaç kullanmak ve profesyonel ev ilaçlama firmalarına kertenkele ilaçlama yaptırmak büyük önem taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir