0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Nasıl Beslenir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Nasıl Beslenir? küçük kertenkele ne yer? bunların ne olduğunu hiç düşündünüz mü. Eve kertenkele girmesi sonucunda neleri yiyerek hayatta kalır bilmek önemlidir. Böcek ilaçlama hem evdeki haşerelerin yok edilmesi hem de eve kertenkele girdikten sonra uzun süre yaşamasını engelleyen bir özelliktedir. Kertenkele ne ile beslenir? diyorsanız otçul ve böceklerle beslenen etçil kertenkele türleri mevcuttur.

İnsanların hiç alışık olmadığı evde kertenkele görülmesi gibi durumlar pek çok insan tarafından oldukça huzursuzluk nedeni olmaktadır. Kertenkele ısırması ve kertenkele zehirlemesi gibi durumlar yaşamaktan çekinen insanlar evlerinde kertenkele gördükleri zaman ciddi anlamda panik ve tedirginlik yaşamaktadır. Daha çok çocuklar ve ev hanımları kertenkele görmesi gibi durumlarda evde yaşanmaz bir durumun oluştuğunu fark eder ve evde durmazlar.

Bilindiği gibi kertenkele yaşam alanları buldukça beslenmesi mümkün oldukça üreyen bir canlıdır. Kertenkelenin beslenebilmek için en büyük avantajı yapışkan özellikli ileriye doğru fırlatabileceği bir dildir. Dilin üzerinde yapışkan sıvı avını kolaylıkla yakalamasına sebep olur. Kertenkele türleri etçil olanlarda sinekler, böcek çeşitleri gibi farklı canlılar ile beslenmektedir. Değişik renk yapısı ve özellikleri bulunur pek çok kertenkele insanlar için ısırıp sokma gibi zararlar ortaya çıkarmaz.

Kertenkeleler kendine yönelen bir tehlike hissettiği zaman kuyruğunu bırakır olduğu bölgeden uzaklaşır. Kertenkelenin beslenme şekilleri arasında bitkiler ve yapraklar önemli yer tutar. Etobur kertenkeleler evlere girdikleri zaman yakaladığı böceklerle beslenir. Etobur olanların içerisinde küçük kertenkele ne yer? diyorsanız onlarda küçük canlılar ile beslenir. Ot obur kertenkele çeşitleri ise çeşitli bitkilerle beslenerek hayatta kalır.

Kertenkele Nasıl Ürer Nerelere Saklanır?

Bunlar teraslardaki çiçek ve bitkilere ciddi anlamda zarar verirler. Kertenkele türleri pençeleri bulunan ayak yapıları yardımı ile duvarlara ve ağaçlara çok kolay bir şekilde tırmanma potansiyeline sahiptir. Evde kertenkele kaç gün yaşar? diyorsanız beslenme şartları ve uygun barınma imkanı olduğu sürece çoğalma yoluna gittikleri için kertenkelenin varlığı yıllarca evin içinde görülebilir. Bilindiği gibi yumurta bırakarak üreyen kertenkele her defasında 8 ile 11 adet yumurta üretebilme potansiyeline sahiptir.

Bu nedenle eve giren kertenkele beslenme imkanı bulduğu takdirde devamlı üreme yoluna gidecek ve sayısını artıracaktır. İnsanlar kertenkele ne yer nerede yaşar? kertenkeleyi ne kaçırır? eve kertenkele girmesi neye işarettir? kertenkele nasıl bir hayvan gibi değişik sorulara yanıt aramaktadır. Kertenkele karanfil kokusundan hoşlanmayan ve uzak duran bir canlıdır.

Kertenkele türleri değişik renkler ve farklı yapıda görülebilen canlılardır. Kertenkele ilacı kullanırken onun derisinde tahriş edecek özellikte kaliteli ilaç yardımı ile kertenkele mücadelesi yapılmalıdır. Kertenkele türleri arasında zehirli olanlar azınlıkta olur pek çok kertenkele insan için zararlı değildir. Eve giren kertenkele nerede saklanır? diyorsanız kertenkeleler elbise dolaplarının arkaları, yatak altları, parke altı, banyo ve mutfak bölgeleri, kapı kenarları gibi dip bölgelere girerek kendini kolaylıkla gizleyebilir.

Hatta duvar içlerine kadar girip yuvarlandıkları için kertenkele ile mücadele oldukça zor ve uzun bir süreç gerektirir. Eve giren tek bir kertenkele ile mücadele için fare yapışkanını kartona sürerek kertenkeleyi yapışkan yardımı ile yakalamak mümkündür. Ancak evde kertenkele üremesi başladığı takdirde yapışkan ile kertenkelenin tamamını ortadan kaldırmak oldukça zordur.

Kertenkelenin Evden Temizlenmesi

Eve kertenkele girmesi gibi durumlar hem çocuklar hem de kadınlar için büyük korku kaynağı haline gelmektedir. Bireysel olarak kertenkele ile mücadele sıkıntılı olduğu için kertenkele ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği talep etmeniz gerekir. Kertenkele ile mücadele spreyli yöntem ve kokulu ilaçlar yardımı ile yapılabilir. Kertenkele ne yer nerede yaşar? diyorsanız bitki ve böceklerle beslenip evin dip bölgelerinde gizlenir ve buralara yumurta bırakıp ürerler.

Kertenkele yavrularına süleymancık ismi verilir. Görünüm olarak şeffaf ve küçük yapılı canlılardır. Gece ve gündüz insanların gördüğü bu canlılar oldukça hareketli olduğu için gündüzleri de ortada zaman zaman dolaşır. Evdeki kertenkelenin zararlarından korunmak ve yaşadığınız kertenkele şikayetlerin ortadan kaldırılması için profesyonel ilaçlama firmalarından kertenkele ilaçlama servisi almanız gerekir.

Atlas Türk ilaçlama olarak kertenkelelerin yok edilmesi için daima en etkili ilaçlar ve profesyonel yöntemlerini kullanıyoruz. Yaşadığınız her türlü böcek ve kemirgen şikayetlerinde bizden ilaçlama desteği talep edebilirsiniz. Kertenkele zor ölen bir özelliğe sahip olduğu için klasik yöntem ve sıradan ucuz ilaçlar ile önlenemez. Evdeki kertenkeleden kurtulmak için en iyi ilaçların kullanılması ve bu zararlıların yok edilmesi gerekir.

Evdeki böcekler ile beslendikleri için bu canlılar ile mücadelede kullanılan kertenkele ilaçları hem kertenkele hem de diğer böcekleri öldüren içerikte olmalıdır. Kertenkele ilaçlama yaptıracağınız zaman doğru firma ile çalışmanız alacağınız sonucun kalıcılığı açısından son derece önemlidir. Kertenkele nasıl beslenir? evdeki kertenkele ne yer? bilmeden bu canlıların evlere girişini tam olarak anlamak zordur.

2 cevap

  1. Difai dedi ki:

    Bisey sora bilirmiyim bazen evlerde kertenkele goruruz onlari beslemek veya hayvan edinmek ne kadar dogrudur?
    Ve tehlikeleri nedir?
    Turunun ismi nedir ve neyle beslenir bocekmi yaprakmi? (Evde bulunan kertenkelelerden bahsediyorum)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir