0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele İlaçlama

Kertenkele İlaçlama özellikle bebek ve çocukların korunması açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Ev içine giren kertenkele insanlarda panik ve tedirginliğe yol açtığı için bu canlı evdeki yaşamı ciddi anlamda olumsuz biçimde etkilemektedir. Bu nedenle böcek ilaçlama firmaları tarafından verilen kertenkele ile mücadele hizmeti almak bunu da bilen firmalardan talep etmek gerekir. Ev kertenkelesi diye nitelenen yavru kertenkeleler zararsızdır. Yeryüzünde ortalama olarak 3000 civarı kertenkele türü olduğu bilinmektedir.

Soğuk yapılı olan bu canlılar sürüngen özelliktedir. Serin bölgeleri tercih eden bu canlılar özellikle sıcak havalarda taşların üzerine çıkarak güneşlenmeyi çok sever. Tehlike anında kuyruğunun kopması durumunda o bölgeden hızlı uzaklaşarak kaçar ve kuyruğu yeniden kısa bir zaman içerisinde yerine gelir. Kertenkele sesi olur mu, yavru kertenkele zehirli midir? gibi kimi zaman ilginç sorular ile karşılaşırız. Evinde kertenkele olan insanlar içinde en fazla bayanlar kertenkeleden korkuyorum, kertenkele karanfil kokusu ile uzaklaşır mı? gibi soru sormakta evdeki kertenkelenin yok edilmesi için bilgi talebinde bulunmaktadır.

Şayet eve süleymancık girmesi ne anlama gelir diye merak ediyorsanız hemen belirtelim aslında çoğu kertenkeleler zararsız ve insanlar için herhangi bir tehdit içermez. Kapı altlarından ya da açık buldukları pencere gibi yerlerden evlerin içine meraktan dolayı girebilirler. Ayrıca peşine takıldığı böcek, sinek gibi canlıları yakalamak için de eve girme durumları söz konusudur. Kertenkelenin eve girmesi hiç kuşkusuz beslenme ve barınma arayışından kaynaklanır. Kertenkele pek çok canlıdan farklı olarak karada ve suda yaşayabilme özelliğine sahiptir.

Kertenkele Eve Nerelerden Gelir?

Kertenkelenin dili avlanmasında ve beslenmesinde çok ciddi bir silah vazifesi görür. Kertenkele’den kurtulmak böceklere oranla daha zordur. Hızlı hareket eden bu canlılar kolayca gözden kaybolup saklanabildiği için yakalamak oldukça zahmetlidir. Ev kertenkelesi ve dış alanlardaki kertenkele ile mücadele için bu konuda deneyimli kertenkele ilaçlama şirketleri ile çalışmak ve en iyi ilaçların kullanılmasını talep etmek gerekir. Kertenkele ilaçlama İstanbul genelinde oldukça fazla yapılmaktadır. Bunun nedeni yeşil alanların olduğu bölgelerde yapılan site ve konutların bu tür şikayetlere maruz kalmasından kaynaklanmaktadır.

Evdeki kertenkelenin uzaklaştırılması için kertenkelenin sevmediği koku ya da kertenkeleyi kaçırıcı bitkiler arasında kertenkele karanfil kokusundan hoşlanmaz. Üzerine su sıktığınız zaman hava değişimine hassas olduğu için o bölgeden kaçar. Kertenkele zehri insanı öldürür mü? diye merak ediyorsanız hemen belirtelim zehirli kertenkele sayısı oldukça azdır. Büyük oranda kertenkele türleri zararsızdır. Anadolu kertenkelesi olarak bilinen yeşil kertenkeleler zehir taşır ve iri oranları tehlikeli sayılabilir.

Çatıda kertenkele yaz dönemlerinde oldukça fazla karşılaşılan bir durumdur. Burada güneşlenmek için duvardan tırmanarak çatı arasına yuvalanıp yumurtlamak için bu bölgeleri tercih ederler. Eve kertenkele girmesi neye işarettir? diye merak ediyorsanız muhtemelen evinizde kertenkelenin kolaylıkla beslenebileceği böceklerin bulunduğu anlamına gelir. Kertenkele ilaçlama açık ve kapalı mekanlarda değişik ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Bilmeniz gereken ucuz kertenkele ilaçları kullanılarak bu tür zararlar ile başa çıkmak mümkün değildir. Ucuz ilaçlama fiyatları verenlerden bu nedenle uzak durmanız yararınıza olacaktır.

Kertenkele İlaçlama Şekilleri

Açık alanlarda kertenkele ile mücadele için spreyli yöntemi uygundur. Özellikle çimenler ve bitkilerin yeşil sürgünlerinin cazibesine kapılarak gelen ve bitkilerin yeşil kısımlarını yiyen kertenkelelerin ilaçtan etkilenerek imha edilmesi mümkündür. Kertenkele zor ölen canlılar arasında yer alır. Hiç kuşkusuz tahta kurusu, ağaç kurdu, mite, pire ve kertenkele gibi canlılar zor ölen yapıları ile dikkat çektikleri için bunlarla mücadele en etkili ilaçlar ve profesyonel yöntemler yardımı ile yapılmalıdır. Kertenkele ilaçlama fiyatları ucuz değildir. Çünkü kullanılan ilaçlar birden fazla ilaçların karışımı ile meydana gelmektedir.

Buda doğal olarak maliyetinin yüksek olmasına sebep verir. Kertenkele nerede görülür? evin içinde kertenkele nerelere yuva yapar? diyorsanız evin parkelerin alt kısımları, kapı dipleri, eşyaların arkaları, mutfak dolapları ve beyaz eşyaların motor kısımları gibi bölgelere girerek buralarda yuvarlanırlar. Özellikle binaların çatı arası, teras belgeleri kertenkelelerin sıkça uğradığı yerlerden biridir. Kertenkele hem kapalı alanlarda, hem de açık mekanlarda karşılaşılan bir canlı türüdür. Soğuk yapısı ile dikkat çeken kertenkeleler pek çok ev hanımının resimlerini bile görünce irkildiği bir yapıya sahiptir.

Karşılaştığımız durumlardan bağları arasında ilginç olanları evde kertenkele görüldüğü zaman evi terk eden ve yakınlarının yanında kalan pek çok müşterinin bizden kertenkele ilaçlama desteği talebinde bulunmasıdır. Kertenkele ilaçları nasıl olmalıdır. kertenkele ilaçlama nasıl yapılır? merak ediyorsanız kertenkele için kullanılan ilaçlar derisini tahriş edecek özellikle ve uzun süre kalıcı etkiye sahip olmalıdır. Kertenkele ilaçlama saklandıkları bölgelere spreyli şekilde ilaç püskürtülerek yapılabilir. Bu uygulamada kertenkele geceleri dolaşırken ilaçlı bölgelere temas ederek derisinin tahriş olması sonucu belirli bir süre sonra ölecektir.

Kertenkele Nasıl Bir Canlıdır?

Kertenkelenin yok edilmesi için en kapsamlı uygulama hiç kuşkusuz sisleme yöntemle yapılan kertenkele ilaçlama şeklidir. Profesyonel ilaçlama yöntemi olan bu tür uygulamada evin tamamı kapsamlı bir şekilde ilaçlanır ve evdeki kertenkele birkaç gün içinde ölür. Dip bölgelere yuvalanmış kertenkeleler geceleri beslenmek için böcek yada canlı yakalamak için çıktıkları zaman ilacın etkisine maruz kalarak kısa zamanda ölürler. Kertenkele türü omurgalı canlılar grubunda yer alan sürüngenimsi bir özelliğe sahiptir. Kertenkele türleri değişik renk ve yapıdadır.

Bazı kertenkele türleri renk değiştirip bazıları da uçabilme kapasitesine sahip olan canlılardır. Yılanımsı kertenkele, dikenli kertenkele, zehirli kertenkele türleri yeryüzünde yaşam sürer. Kertenkele türleri içinde en iri ve en tehlikeli olanı Ejder ismi ile bilinen komodo kertenkelesidir. Kertenkele daha çok ağaçlık bölgelerde ve yeşillik ortamlarda yaşam sürer. Toprağın içinde yuva yaparak buralara yumurtasını bırakırlar. Kertenkelenin vücut yapısı pürtüklü ve pullu bir özellikte derisi oldukça serttir. Kertenkelelerin bazı türleri dört ayaklı bazı türlerinde ise hiç ayak yoktur. Kertenkelenin gözlerini koruyan göz kapakları mevcuttur.

Yer altında yaşayan dış kulak bulunan canlılar olarak bilinirler. Kertenkelelerin dış alanlarda yaşadığı yerler ağaç kovukları ve toprak altı olarak dikkat çeker. Kertenkelenin kuyruğu oldukça sağlamdır onların ağaçlara asılmaya imkan sağlayan ince ve kuvvetli bir kuyruğu mevcuttur. Kertenkele ne yer, Kertenkele nasıl beslenir? diye merak ediyorsanız böcek akrep ve çok bacaklı canlılar ile beslenebilirler. Kertenkele avını yakalamak için dilini ileri doğru fırlatarak yapışkan yapılı dili ile kolayca yakalayabilir. Yeşil kertenkele taş altına ve toprak içine açtığı çukurlarını içine yumurtasını bırakır.

Kertenkele Nerelerde Saklanır?

Kuytu köşelere yumurtalarını bırakabilirler. Yağmurlu havalarda yuvalarının su dolması ile harekete geçerek çoğunlukla açık buldukları bölgelerde evin içine girerler. Bu ise insanlarda panik ve endişeye sebep olmaktadır. Kertenkele teraslarda ki yeşil bitkilere zarar verme özelliği olan canlılardan olduğu için bu gibi yerlere sıkça gelir. Kertenkele ilaçlaması oldukça zor ve zahmetlidir. Oldukça dirençli bir deri yapısına sahip olduğu için sıradan böcek ilaçları kertenkeleye etki etmekte yetersiz kalır. Evin içine girip yuvalanan kertenkele buralarda yumurtlayarak üreme yoluna gider.

Özellikle evin içinde duvar delikleri, küçük çaplı boşluklar, kapı pervazları, süpürgelik araları ve dolap altları gibi bölgeler kertenkelenin kolaylıkla saklanabileceği alanlar olarak dikkat çeker. Kertenkele ilaçlama yöntemleri arasında en etkili olanı hiç kuşkusuz sisleme yöntemi olarak dikkat çeker. Evin tamamına ilaç uygulanarak kertenkelenin kaçış ve kurtulma olanağı çok ciddi anlamda kısıtlanır. Evdeki kertenkele’den nasıl kurtulurum, kertenkele ilaçlama nasıl yapılır? diyorsanız kertenkelenin derisini tahriş edecek hareketlerini kısıtlayan özellikte ilaç ve yöntemler kullanılarak kertenkelenin yok edilmesi mümkündür.

Aksi takdirde basit uygulamalar ile kertenkele ile başa çıkmak mümkün değildir. Kertenkele nasıl yok edilir? bilmeden üstünkörü ilaçlar ile evdeki kertenkeleyi yok etmek kesinlikle söz konusu olamaz. Genellikle ev içerisinde serin yerlere gizlenen kertenkeleler buralara yumurtalarını bırakarak kısa zamanda çoğalma yoluna giderler. Evdeki kertenkeleler ile mücadele bireysel olarak çözüm sağlamayacaktır. Evdeki bitkilere zarar verdikleri için sıkıntıya sebep olurlar. Kertenkele bahçe ev apartman gibi bölgelerde zaman zaman görülmektedir. Bu ise insanlar için tedirginliğe sebep olur.

Kertenkele İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

Dumanlı kertenkele ilaçlama yapılmadan önce ev içerisinde açık gıdaların kapatılması önemlidir. İlaçlamadan sonra mekan belirli bir süre kapalı tutularak uygulanan ilacın etki göstermesi beklenir. Daha sonra ilaçlamadan sonra gerekli temizlik yapılarak evin içinde yaşamaya devam edilir. Kertenkele ev içerisinde açık bulduğu bölgelerden girmektedir. Mutfak havalandırması, kapı altı, doğal gaz borularının boşlukları gibi çeşitli yerlerden evlere girerler. Bu insanların huzurunu ciddi anlamda kaçırır. Nadir de olsa zehirli çeşitleri olan kertenkele zararlı ve tehlikeye yol açar. Kertenkele ilaçlama dan önce mekan boşaltılır.

İlaçlamadan sonra gerekli havalandırma yapılması gerekir. İlaçlama esnasında her hangi bir şekilde ilaçla temas edilmez ve mutlaka maske takılır. Evin içerisinde akvaryum ya da canlı kuş gibi şeyler varsa ya çıkartılır ya da akvaryum güzelce hava geçirmeyecek şekilde kapatılır. Evde kertenkeleden kurtulmak için bu konuda uzman ekiplerden yardım alınması gerekir. Ayrıca evlere giriş noktaları tespit edilerek mutlaka kapatılmalıdır. Kertenkele ilaçlama mutlaka profesyonel kertenkele ilaçlama firmalarına yaptırılması gerekir. Kertenkele ilaçlama fiyatları ortalama daireler için 240-250 lira arasında değişiklik gösterir.

Kullanılan ilaç ve yöntemler kertenkele ilaçlama ücretlerinde belirleyici etkendir. Yaşadığınız kertenkele şikayetlerinde bir an önce kertenkelenin evden arındırılması gerekir. Yaşadığınız paniğin ortadan kalkması için Atlas Türk İlaçlama ile irtibata geçerek yaşadığınız kertenkele şikayetlerinden kurtulabilirsiniz. Ev kertenkelesi ile mücadele için biz daima en etkili kertenkele ilaçları ve profesyonel ilaçlama teknikleri kullanarak kertenkele ile mücadele ediyoruz. Yaşadığınız tüm şikayetlerde size daima yardıma hazırız. Çünkü biz işimizi çok iyi biliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir