0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele İlaçlama Servisi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele İlaçlama Servisi özellikle, açık ve kapalı alanlarda farklı şekillerde uygulanan bir özelliğe sahiptir. Böcek ilaçlama yöntemleri içinde zor bir uygulama şekline sahip olan kertenkele kontrol servisi ucuz kertenkele ilaçları kullanılarak yapılamayacağı için kertenkele kontrol fiyatları düşük ücrete yapmaz. Böcek ilaçlama teknikleri arasında bazı haşereler daha kolay imha edildiği için spreyli ilaçlama şekli kullanılarak önlenebilir.

Kokusuz böcek ilaçları ile mekanlarda ilaçlama yapılması hem uygulama kolaylığı sağlar, hemde evin boş tutulmasına gerek olmaz. Ancak kertenkele imha, tahta kurusu, akrep, ağaç kurdu mayt, mite, toz böceği ilaçlama gibi bazı zor ölen böceklerin yok edilmesi için sisleme yöntem kullanılması gerekir. Haşereler ile kertenkele türleri arasında ilaçlama ve kullanılan ilaç bakımından bazı değişikler olması doğaldır.

Çok daha etkili ilaçlar kullanılması kaçınılmaz olacağı için kertenkele mücadelesinde kertenkele ilaçlama fiyatları normal haşere mücadelesine oranla daha yüksek olması kaçınılmazdır. Kertenkele mücadelesi çoğu böcek ilaçlama şekillerinden daha pahalı fiyata yapılmasına rağmen biz tek seferde kertenkele şikayetine son veriyoruz. Kertenkele ile mücadele zor ve daha etkili yöntemlerin kullanılması zorunlu olan bir ilaçlama servisidir.

Kertenkele Nerelerde Görülür?

Apartman bahçesi, bina içi ve dairelerde uygulanan kertenkele mücadelesi binaların çatı arası, teras gibi bölgelerinde sıkça yaptığımız bir ilaçlama türüdür. Kertenkele hem kapalı alanlar hem de açık alanlarda görülen bir zararlı olup, kertenkele sorunlarının çözümü için kokulu kertenkele ilaçları kullanılması gerekir. Zor ölen kertenkele türleri için profesyonel olarak kertenkele ilaçlama hizmeti veriyoruz. Kertenkeleden kurtulmak ucuz böcek ilaçları ile mümkün olmadığı için ucuz ilaçlama yapanlardan uzak durulmalıdır.

Evde kertenkele görmeyi bırakın sadece kertenkele resimleri görünce bile pek çok ev hanımının irkildiği bilinen bir gerçektir. Evde kertenkele şikayetleri sonucu gece evi terk eden pek çok müşterimizin kertenkele sorunlarını etkili bir ilaçlama ile yaşadıkları sorunları ortadan kaldırdık. Evinde kertenkele gören bayanların iç hali sanılandan daha panik halindedir. Bu nedenle kertenkele ilaçlama firmaları evdeki kertenkele şikayetlerinin yok edilmesinde büyük önem taşır. Bilinçli mücadele ile ortadan kaldırılmaları gerekir.

Kertenkele İlaçları Nasıl Seçilir?

Kokusuz haşere ilaçları ve kenarlara ilaç sıkarak evdeki kertenkele ile mücadele asla başarıya ulaşması mümkün olmayacağı için bu boşa zaman kaybetmekten öteye geçemez. Kertenkele ilaçlama sıradan bir ilaçlama türü olmadığı için Kertenkele İlaçlama Şirketleri ile çalışmadan önce araştırma yapılmalıdır. Ucuz kertenkele ilaçları ile hizmet verenler değil en etkili kertenkele önlem teknikleri ile hizmet veren kertenkele ilaçlama servisleri seçilmelidir. Evlerde kertenkele mücadelesi profesyonel olarak yapılmalıdır.

Haşere ilaçlama ekipleri kertenkelelerin yok edilmesi için ani etkili ve yakıcı özelliğe sahip en etkili kertenkele öldürücü ilaçlar ile sizlerin sorunlarınızı çözüyoruz. Yaşamını olumsuz etkileyen bu zararlıların ortadan kaldırılması için profesyonel anlamda kertenkele imhası yaparak kısa sürede bu zararlılardan sizleri kurtarmaktayız. Evlerinize girerek hayatı zehir eden bu zararlı canlıların bina ve evlerden sökülüp atılması için güvenilir kertenkele ilaçlama firmaları ile çalışmak kaçınılmazdır.

Kertenkele Zararlısı Hakkında

Kertenkele İlaçlamanın Önemi aslında görünüm olarak insanların bu zararlardan korkmaları ile daha iyi anlaşılmaktadır. Kertenkele türleri omurgalı hayvanlar grubundan olup sürüngenler sınıfı içinde incelenen bir özelliğe sahiptir. kertenkelenin yapısı diğer haşerelere oranla çok farklıdır. Bazı kertenkele türleri renk ve şekil değiştirip, bazıları uçabilme özelliğine sahiptir. Hatta dikenli kertenkele, yılansı kertenkele ve zehirli kertenkele gibi türler mevcuttur.

Ejder olarak anılan komada kertenkelesi ve su kertenkelesi gibi değişik kertenkele çeşitleri mevcuttur. Kertenkele yeşil alanlarda ağaçlık bölgelerde ve böcek olan her türlü ortamda karşınıza çıkabilir. Kertenkelenin vücudunu pullu ve pürtüklü bir yapıya sahip olduğu için sert deriye sahiptir. Dört ayaklı kertenkeleler olduğu gibi hiç ayağı olmayan kertenkelelere de rastlamak mümkündür. Kertenkele göz kapakları olan bazıları yer altında yaşayan dış kulakları bulunan, ağaç kovuklarında ve toprak altında yaşayan kertenkele çeşitleri bulunmaktadır.

Kertenkele Nasıl Beslenir?

Kertenkelelerin ağaçlara asılmaya yarayan ince ve kuvvetli kuyrukları en belirgin özelliklerinden olup tehlike hissettiği anda kertenkele kuyruğunu bırakarak kolayca kaça bilme yapısına da sahiptir. Kertenkele ne ile beslenir? kertenkele ne yer? diyorsanız hemen söyleyelim kertenkele böcek, akrep ve çok bacaklar ile beslenen bir özelliğe sahiptir. Kertenkele kaslı hareket eden dilini ileriye doğru fırlatabilir.

Avlarını diliyle yakalama özelliğine sahip bir yönü vardır. Bu dil kertenkelenin avlanmasındaki en büyük silahı olarak dikkat çeker. Deri üzerindeki yapışkan tükürük sıvısı avı yakalayıp bırakmamaya yarayan dili kertenkele için çok büyük bir avantaj teşkil etmektedir. Dişi kertenkele toprağın içine veya bir taşın altına çengel tırnakla açtıkları çukurlara yumurtasını bırakarak üremesini sağlamaktadır.

Kertenkele besin bulamadığı takdirde yağmurlu havalarda yuvalarının su dolması nedeniyle kendilerine barınacak bir yer aradığı için çoğunlukla açık olan çatlak ve deliklerden zayıf bölgelerden evlere, daire içlerine girebilmektedir. Özellikle çatı katlarında ahşap tavanların kenarları açık ve boşluk olduğu için buralardan evlerin içine kertenkele girişleri çok daha kolay olmaktadır. Buraların mutlaka kapsamlı olarak kapatılması gerekir.

Kertenkele Nasıl İlaçlanmalıdır?

Kertenkele evdeki yeşil bitkilere ve eve zarar verme kapasitesine sahip zararlı bir türdür. Kertenkele görüldüğü takdirde bireysel mücadele yeterli olmadığı için mutlaka profesyonel bir kertenkele ilaçlama firmasından kertenkele ilaçlama desteği almanız gereklidir. Kertenkele ilaçları güçlü özel böcek öldürücü içeriğe sahip ani düşürücü ve yakıcı etkide olmak zorundadır.

Kertenkele daha çok derisi tahriş edilerek çok daha kolay imha edilip ortadan kaldırılmalıdır. Kertenkele zor olen pek çok böcek ilacına dirençli olan oldukça sağlam yapılı bir hayvandır. Ayrıca kertenkele evin içinde eşyaların altına, duvar deliklerine, küçük boşluklara, kapı pervazları ve süpürgelik aralarına kolayca saklandığı için spreyli yöntem ile kertenkele mücadelesi yapmak çoğu zaman tam çözüm alma da yetersiz kalmaktadır.

Kertenkele İlaçlama Yöntemleri içinde en etkili yöntem hiç kuşkusuz sisleme ve kokulu kertenkele ilaçlama şeklidir. Bu uygulama kertenkeleyi saklandığı bölgeden çıkararak çok kısa sürede imha eder. Kertenkele şikayetleri yaz aylarında çok daha fazla yaşanmaktadır. Yeşil alanlarda daha çok üreyen bu zararlı yaşam alanlarına girdiği zaman panik ve korkuya neden olur. Kertenkele ilaçlama firmaları ısınan havalar ile birlikte çok yoğun destek verir.

Kertenkeleden Kurtulmak İçin Alınacak Önlemler

Evlerin çatı bölgelerinden, duvar aralarından, açık pencerelerden, kalorifer borularının boşluklarından, mutfakların aspiratör borusu kenarları gibi deliklerden içeri girerler. Evde yumurta bırakarak kısa zaman içinde evdeki kertenkele sayısı giderek artmaktadır. Ayrıca çocuklar ve kadınlar kertenkeleden çekindikleri için çoğu zaman kertenkele görülmesi durumunda evde kalamazlar. Bu nedenle bir an önce kertenkelenin ortadan kaldırılmasını arzu etmektedirler.

Kertenkeleden nasıl kurtulurum? kertenkele ilaçlama nasıl yapılır? en etkili kertenkele ilaçları nelerdir? diyorsanız bu yazımızı dikkatli okuyun. Unutmayın ki kertenkele son derece dirençli yapısı ile sıradan böcek ilaçlarına kolayca karşı koyabilmekte çoğu zamanda yapılan ilaçlama başarısız kalmaktadır. Kertenkeleden kurtulmak istiyorsanız mutlaka sisleme yöntem ve kokulu kertenkele ilaçları kullanan firmaları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde yaptıracağınız yanlış bir ilaçlama sonrası hayal kırıklığına uğrarsınız.

Kertenkele Nasıl Yok Edilir?

Bitmeyen kertenkele şikayetleri neticesinde defalarca ilaçlama yaptırmanız ciddi maddi yüklere sebep olmaktadır. Bu nedenle kertenkele ilaçlama konusunda uzman olan Atlas Türk ilaçlamadan ilaçlama desteği almanız yararınıza olacaktır. Böcek ilaçlama ile kertenkele ilaçlaması benzer özellikte olmasına karşın kullanılacak kertenkele ilaçları son derece güçlü olmak zorundadır. Kertenkele ile mücadele basit ve ucuz böcek ilaçları ile asla yapılamaz. Kertenkele ilaçlama fiyatları normal böceklere oranla daha yüksektir.

İstanbul ilaçlama firması olarak ekonomik kertenkele ilaçlama fiyatları kapsamında ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Kertenkele hem zararlı, hem de soğuk görünüşlü bir hayvan olduğu için görülen evde ciddi rahatsızlığa yol açar. Buda bir an önce yaşam alanından arındırılmasını zorunlu kılmaktadır. Kokusuz kertenkele ilaçları etkisiz olduğu için mutlaka yakıcı ve cildini tahriş edecek yapıda kertenkele ilaçları kullanmak şarttır. En Etkili Kertenkele İlaçlama Şekli dumanlı tabir edilen ulv kertenkele kontrol tekniğidir.

Evdeki Kertenkeleden Kurtulma Yolları iki şekilde ele alınabilir Birincisi kertenkele ilaçlama ile evdeki kertenkeleyi yok etmedir. Bir diğeri ise kertenkele kaçırıcı yardımcı uygulamalarla kertenkeleyi evden uzak tutmaya çalışmaktır. Bilindiği gibi son dönemlerde özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde kertenkele şikayetleri giderek artış göstermeye başlamıştır. Eskiye oranla 3 – 4 kat artış gösteren bu zararlının eve gelişleri arasında yeşil alanlara yapılan yüksek ölçekli binaların ve sitelerinin kurulması önemli etkendir.

Bina Çevrelerinde Önlem Almak Şarttır

Kertenkelenin yaşam alanlarının binalarda olması, binadaki bitkiler ve canlılar ile beslenmeye çalışması gibi etkenler tetikler. Özellikle binaların etrafındaki yeşil alanlar ve bitkiler pek yok kertenkele zararlısını kendine çeker. Kertenkelenin özellikleri arasında kısaca bilgi vermek gerekirse sürüngen olarak hayatını sürdüren bu hayvan genellikle bitki ve böcekler ile beslenir.

Kertenkele türlerinin pek çoğu otçul olarak hayatını sürdürmesine karşın evlerin içindeki böcekler ile beslenen kertenkele sayısı hiç de az değildir. Kertenkele özellik olarak tırmanıcı yapısı ile dikkat çeker. Genelde sabah serinliğinde güneşli havanın etkisiyle çimlerin üzerinde güneşlenmeyi seven bir hayvandır. Sürekli hareket halindedirler ve hızlı hareket ederler. Binalara balkonlardan, camlardan, kapılardan ve havalandırma bölgelerinden geçerek dairelerin içlerine gelirler.

En fazla bahçe ve bina duvarlarında karşılaşılan bir türdür. Anadolu’da ev kertenkelesi diye bilinen kertenkele türleri çoğu insan tarafından doğal olarak karşılanmasına karşın büyük kentlerde evde kertenkele görmek pek çok insanın ciddi korku yaşamasına sebep olur. Evdeki kertenkeleden kurtulma yolları içinde iyi bir ilaçlama desteği almak en kesin yoldur. Ancak kertenkele ilaçlama firması bu konuda uzman olmak zorundadır.

Evdeki Kertenkeleden Kurtulmak İçin Neler Yapılmalı?

Kertenkeleden kurtulma yolları arasında değişik uygulamaları olsa da genellikle bireysel ve doğal mücadele tam olarak çözüm vermekten uzaktır. Kertenkele hızlı ve çabuk çoğalan bir tür olduğu için evin dip bölgelerinde kolayca saklanıp insanlardan kendini gizleye bilmektedir. Bu nedenle bina çevresi ve bahçelerin kertenkeleye karşı ilaçlama uygulamasından geçirilmesini zorunlu kılar. Ayrıca bu bölgelerde böcek şikayetlerinin olması kertenkele için bulunmaz bir fırsattır.

Çünkü kertenkele böceklerle beslenmeyi oldukça fazla sever. Kertenkele yapı olarak dört ayaklı ve ayaklarında 5 adet parmak bulunan bir türdür. Ayaklarındaki tırnakları bu zararlının ağaçlara ve dik bölgelere tırmanmasını kolaylaştırır. Ancak bazı kertenkele türleri iki ayaklı yada hiç ayak olmadığı görülebilmektedir. Bu yaşadığı bölgeye göre değişen bir özellik sergiler. Kertenkelenin baş bölgesinde 2 adet göz ve burun delikleri bulunur. Ağız kısmı geniş bir yapıya sahiptir.

Besin Zincirinde Bitki Ve Böcekler Bulunur

Kertenkelenin dili burada beslenmesi için özel olarak dizayn edilmiş bir özelliktedir. Yapışkan bir sıvı ile avını kolayca yakalayarak beslenmesini gerçekleştirebilir. Bu nedenle uçan böceği bile yakalama potansiyeli vardır. Uzun kuyruklu bir yapıya sahip olan kertenkele tehlike anında kuyruğunu bırakarak oradan kolayca uzaklaşabilir. Pek çoğunda zararsız ve zehirsiz olmasına karşın bazı kertenkele çeşitleri zehirli ve tehlikeli özellikleri ile bilinir.

Kertenkele türlerinin insanlara verdiği zararlar değişkenlik göstermekle birlikte insanların besin kaynaklarını zarar verdikleri bilinir. Özellikle sebze ve meyvelerin bitkilerin taze yapraklarını ve meyvelerin suyunu kullanırlar. Evde yetiştirilen çiçeklere de ciddi şekilde zarar verdikleri bilinmektedir. Zaten evlere girişlerinin ana sebeplerinden biri teras ve balkonlarda bitki görerek bu bitkilere yönelmeleri olarak dikkat çeker. Ayrıca açık pencere ve kapılardan peşine düştüğü bir böcek ve sineğin peşine yakılarak kendini evde bulabilir.

Kertenkelenin Zararları Nedir Nasıl Mücadele Edilir?

Kertenkelenin insanlara zararları fazla görülmese de çoğu insan için bu zararlı tedirgin eden özelliktedir. Çok nadir yaşanan bir olay olmasına karşın sıkıştırıldığı zaman her canlı elbette ki ısırma gibi durumlar sergileyebilir. Özellikle yaz dönemlerinde açık kapı ve pencereler bu türlerin evlere girmesini daha da kolaylaştırır. Kertenkele pek çok insanın alışık olmadığı bir canlı türü olduğu için evde kertenkele görülmesi ciddi panik ve korkuya sebep olur.

Özellikle yeşil kertenkele olarak bilinen büyük keler insanlarda ciddi şekilde korkuyu tetikler. Peki kertenkeleyi evden kaçırmak mümkün mü? Kertenkele kaçırıcı özelliği olarak bilinen bir canlının tüyleri işe yaramaktadır. Tavus kuşu tüyü kertenkeleyi kaçırmak için oldukça faydalıdır. Sebebi tam olarak anlaşılmasa da kertenkele tavus kuşu tüyünden ürkerek uzaklaşmaktadır. Bu nedenle eve kertenkele girişini önlemek için duvarınıza ya da pencerenin kenarına tavus kuşu tüyü atabilirsiniz.

Soğuk Havadan Hoşlanmazlar

Ayrıca kertenkele zararlısı sürekli değişen hava akımından ciddi şekilde rahatsızlık duyar. Soğuk havadan pek hoşlanmadığı için daha çok sıcak mevsiminde görülen kertenkele gördüğünüz zaman üzerine soğuk su püskürtürseniz hemen kaçacaktır. Ayrıca üzerine soğuk su püskürterek kertenkeleyi kolayca yakalamanız mümkün olur. Limon otu, Böcekler ve haşereler için oldukça itici bir koku yayar. Bu nedenle haşereler bu bitkinin kokusundan nefret eder.

Bu nedenle evde kertenkele gördüğünüz noktalara limon otu bırakarak kertenkelenin o bölgeden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Bir diğeri ağır koku salgılayan bir bitkiyi kafurdur. Kertenkeleyi bırakıldığı bölgelerden uzak tutmaya oldukça faydalı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle kertenkele gördüğünüz bölgelere birkaç damla kafur yağı damlatırsanız kertenkele o bölgeyi terk edecektir. Ayrıca kertenkele kaçırıcı özelliği olan bir diğer faydalı şeyde kükürttür.

Kertenkele Nasıl Evden Uzak Tutulur?

Çakıl taşı iriliğinde ufak yapılı kükürt taşlarını kertenkele gördüğünüz bölgelere saçarsanız kertenkele bu bölgelerden uzak duracaktır. Ancak hemen belirtelim kertenkelenin evden yok edilmesi için bu tür yardımcı malzemeler sadece geçici çözümdür. Tam olarak kertenkeleden kurtulmak istiyorsanız evin etrafında ve evin içinde kertenkeleye karşı ilaçlama yaptırmanız şarttır. Evdeki kertenkeleleri yok etmek için ilaçlama yapılmadan bu zararlardan tam olarak kurtulmanız mümkün değildir.

Bazı insanlar yapışkan tuzaklar ile kertenkele yakalamak için tuzak kurumasına karşı bu canlının bir türlü gitmediğinden yakınır. Bunun nedeni evde birden fazla kertenkelenin olması ve evde yumurtlayarak sayısını artırmasından kaynaklanır. Bu nedenle evi kertenkeleden temizlemek istiyorsanız profesyonel bir kertenkele ilaçlama firmasından ilaçlama desteği almanız şarttır. Evdeki kertenkeleden kurtulma yolları profesyonel destek gerektirir.

Kertenkele İlacı Üst Düzey Olmak Zorundadır

Kertenkele ilacı son derece etkili ve keskin kokulu olduğu zaman bu canlıyı rahatsız edecek ortaya çıkan kertenkele ise ilacın cildindeki tahriş neticesinde çok kolay bir şekilde imha edilecektir. Kertenkele ilaçlama firması olarak bu konuda son derece uzman bir ekibiz. Yaptığımız uygulamalarda kesin çözüme ulaşmak bakımından bizden daha fazla etkili uygulama yapan bir firma ile karşılaşmadık. Bu nedenle kertenkele nasıl yok edilir? diyorsanız bizimle iletişime geçerek ilaçlama desteği talep etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kertenkele zor ölen ve pek çok böcek ilacına karşı kolayca direnç gösteren bir zararlıdır. Bu nedenle evdeki kertenkeleden nasıl kurtulurum? diyorsanız bizimle tanışma zamanınız gelmiş demektir. Kertenkeleyi evden temizlemek için sisleme yöntemle evde kertenkele mücadelesi yaptırmanız gerekir. En iyi ilaçlama firması olarak biz kertenkele ilaçlama servisinde tam çözüm sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir