0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele İlaçlama Fiyatları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele ilaçlamada, Kertenkele İlaçlama Fiyatları belirleyici olmaktadır. Kertenkele ilacı nerede satılır? kokusuz kertenkele ilacı etkili olur mu? gibi arayışlar böcek ilaçlama kadar kertenkele ile mücadele içinde yoğun araştırılır. Evde görülen kertenkele insanların hiçte karşılaştığı ve alışkın olmadığı bir durum olarak paniğe sebep olur. Kertenkele türleri yeşil alanlarda sıkça görülen bir özelliktedir zaman, zaman bahçesi olan apartman ve evlerde kertenkele ile karşılaşmak mümkündür.

Ancak bu her zaman görülmemektedir soğuk iklim bölgesinde ve kırsal çöl ikliminde bile yaşam sürebilen kertenkeleler dünya genelinde yaklaşık olarak 3000 türü bulunan sürüngen canlılardır. Kopan kuyruğunu yenileyebilme özellikleri ile dikkat çekici bir özellikleri vardır. Omurgalı canlılar içinde yer alan kertenkele diğer hayvanlardan değişik bir özelliktedir. Kertenkele türleri arasında zehirli kertenkele olduğu gibi zararsız türlerde çoğunluktadır.

Kertenkele çeşitleri arasında keler, iguana, zehirli kertenkele, dikenli kertenkele, uçan kertenkele, yılansı kertenkele ve su kertenkelesi gibi türler bulunur. Bukalemun gibi renk değiştiren ve ejderha olarak isimlendirilen komada kertenkelesi de bulunmaktadır. Kertenkele daha çok bitkilerin bol olduğu yerler ve ağaçlık alanlarda yaşam sürer. Hareketli bir yapıda olduğu için kertenkeleler sık, sık yer değiştirir. İnsanlardan kaçan özellikte olmalarına karşın bazı durumlarda evlere girerek insanlar tarafından görüldüğünde tedirginlik ver paniğe yol açarlar.

Kertenkelenin özellikleri arasında pullu ve pürtüklü derisi başta gelir. Vücut görünümü yuvarlak ve yumuşak olan, genellikle dört ayaklı olmalarına rağmen iki ayaklı olanlar ve hiç ayağı olmayan yılanımsı kertenkelelerde bulunur. Kertenkelelerin faklı renkleri pek çoğunda göz kapakları olur ve hareketli bir özellik sergiler. Yerin altında yaşayan türler hariç çoğunluğunda dış kulaklar bulunmaktadır.

Kertenkele Ne Yer Nasıl Ürer?

Kertenkele canlısının ağaçlarda asılmasına olanak sağlayan ince uzun ve oldukça kuvvetli bir kuyruk yapısı bulunmaktadır. Bu kuyruğu tehlike hissettiği zaman bırakarak kaçarlar. Kertenkelelerin farklı renk ve boyları mevcuttur sıkıştırılan ve korkuya kapılan kertenkele hissettiği tehlike nedeniyle kuyruğunun son kısmını bırakarak hızlı bir şekilde oradan kaçar. Kertenkele gelmemesi için ne yapmalı? evdeki kertenkeleyi ne kaçırır? gibi insanlar değişik arayışlar içine girerler.

Kertenkele görüp müdahale ettiğiniz zaman kuyruğunu bırakıp kaçan kertenkelenin kopan kuyruğunun yerine yenisi gelebilir. Ancak renk yapısı ve görünümü ilkine oranla daha farklı olur. Yeni kuyruğun oluşmasında kıkırdak dokusu destekleyici bir özellik sağlar. Kertenkele ne yer nerede yaşar? diyorsanız beslenmesini sağlamak için kertenkele türleri böcek, çok bacaklı canlılar, akrep, örümcek, sinek gibi canlıları yer. Kertenkelenin beslenmesinde avına doğru fırlatılabilen uzun dilleri önemli rol oynar.

Bu dil avlarını yakalamada oldukça büyük avantaj sağlar. Ayrıca çenelerinin içerisine oturmuş vaziyette diş yapıları vardır. Yaz aylarında kertenkele taşların ve kayaların üzerinde sabah saatlerinde güneşlenirken görülür. Dişi kertenkele yumurtasını bırakmak için toprağın altına girerek yada taş altında tırnaklı ayakları ile çukur açar ve yumurtasını özenle buraya bırakır. Burada ilkbahara kadar kış uykusuna yatar havalar ısınınca tekrar ortaya çıkar.

Kertenkelenin eve girme sebepleri arasında yuvalarının su dolması ve besin bulamadığı için beslenme amacıyla sığınacak yer arayışından kaynaklanır. Bu nedenle binalara yönelirler kertenkele sadece üzerinde taşıdığı mikroplar değil evdeki hassas bitkilerinize de zarar vererek ciddi anlamda can sıkar. Yetiştirilen bitki ve çiçekler için kertenkele zararlıdır. Bunu etçil kertenkeleler değil, otçul beslenen kertenkele türleri yapmaktadır. Kertenkele insana zarar verir mi? diyorsanız insanlara karşı sakin ve saldırgan bir yapı göstermez.

Kertenkele Zararlı Ve Tedirgin Edicidir

Anadolu’da çok sık karşılaşılan kertenkeleler insanlar için adeta normal bir yaşam koşullu gibi karşılanır. Ancak büyük şehirlerde evlerinde kertenkele gören insanlar adeta şok geçirir. Hiç alışık olmadığı uzun kuyruklu seri kaçan bu canlıyı gördükleri zaman ne yapacaklarını şaşırırlar. Özellikle yeşil kertenkele görülmesi çocuklar ve kadınlarda ciddi anlamda paniğe yol açar. Bu nedenle evdeki kertenkele ile mücadele için bir an önce profesyonel kertenkele ilaçlama yaptırmak ve bu canlılardan kurtulmak için acele ederler.

Çoğu kertenkele insana herhangi bir zarar vermez ancak azda görülen bir durum olsa zehirli kertenkeleler insanlar için tehlike arz eder. Kertenkelelerin pek çok türü vardır. Örneğin karada yaşayanlar varken denizde ve suda yaşayan kertenkelelerde bulunmaktadır. Kertenkelenin dili diğer canlılara oranla daha uzundur. Avını yakalayacağı zaman fırlatarak yakalamasını sağlar. Kertenkele ile mücadele ev içlerinde böceklere oranla daha zordur.

Çok hızlı hareket edip dip bölgelere kaçması, hem de dirençli yapıda olmaları kertenkele ilaçlamanın zor olmasını ortaya çıkarır. Kertenkele ilaçlama firmaları kokusuz spreyli uygulamalarla bu canlıdan kolaylıkla kurtulamayacağınızı bilmelisiniz. Evde kertenkele görülmesi gibi durumlarda insanlar ciddi anlamda etkilenir ve pek çok insan korku duyduğu bu canlılar evdeyken evlerinde yaşamak istemez. Işığı pek sevmedikleri için gündüzleri edip bölgelere gizlenirler.

Bu nedenle ev içinde gündüzleri yavru kertenkele dışında büyük olanlar görülmez. Yumurta bırakarak üredikleri için eve gelen kertenkele evin içinde dip bölgelere yumurtasını bırakabilir. Bu nedenle kertenkele ilaçlama profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Kertenkele ısırır mı? kertenkele insana zarar verir mi? diyorsanız insanı durduk yere ısırma yada saldırma gibi bir tehdit içermezler. Kertenkelenin zararı daha çok ağaç kökleri ve bitkilere yönelmektedir.

Kertenkele İlaçları Nasıl Olmalıdır?

Bireysel olarak kertenkele ile mücadele zordur yapışkan tuzaklar ile kertenkele yakalamak mümkündür. Bir yada iki kertenkele için bir hafta on gün içerisinde sonuç vermesine karşın evde fazla sayıda kertenkele varsa kertenkeleyi yok etmek bireysel olarak mümkün değildir. Kertenkele ilaçları derisini tahriş edecek özellikte olmadığı zaman hiçbir işe yaramaz. Kertenkele ilaçlama nasıl yapılır? kertenkele ilaçları nasıl olmalıdır? diyorsanız kertenkele ilaçları cildini tahriş ederek onun hareketlerini sınırlayacak içerikte olmalıdır.

Açık alanlarda özellikle kokulu kertenkele ilaçları tercih edilmesi gerekir. Sıvı spreyli uygulamada kertenkele ilacı direk onların dolaşma istikametleri ve beslendikleri bitkilerin üzerine yada duvarlara uygulanarak kertenkelenin hareketi kısıtlanır. Apartman ve daire içinde görülen kertenkeleler ile mücadelede hem spreyli hem de sisleme kertenkele ilaçlama şekli uygulanabilir. Kertenkele mücadelesinde kokusuz kertenkele ilaçları etkisiz kalmaktadır.

Bu nedenle kertenkele ilaçlama yöntemleri için yakıcı etkili karışım kertenkele ilaçları kullanılmalıdır. Kertenkele ile mücadelede dumanlı kertenkele ilaçlama en etkili yöntem olarak öne çıkar. Ancak bu yöntem geniş kapsamlı ve mekanın kapatılmasını zorunlu kıldığı için evde evcil hayvan bırakılmaması şarttır. Ayrıca ilaçlamadan sonra evde böcek ilaçlama temizliği gerekir. Kertenkele ilaçlamadan önce bu durumda evdeki halıların kaldırılması, koltukların ve mobilyaların üzerinin kapatılması gerekir.

Kullanılan eşyalar masa ve benzeri mobilyaların naylon yardımı ile muhafaza altına alınması önemlidir. Böcek ilaçlama ve kertenkele ilaçlamadan sonra çok daha düşük oranda temizlik yapılmasına yardımcı olur. Ev içinde kertenkele girişini önlemek için bazı tedbirler almak önemlidir. Ev içlerine kertenkele açık olan pencere ve kapı gibi yerlerden girerek evlerin içine yuvarlanır. Özellikle banyo ve mutfak gibi yerlerde kertenkelenin saklanmasına oldukça uygun bölgeler vardır.

Kertenkele En Çok Nereden Eve Girer?

Mutfak havalandırması, kapı altı, doğal gaz borusu, kablo deliği gibi boşluk bulduğu yerlerden evlere girerek yuvarlanırlar. Ayrıca çatı aralarında kertenkele türleri oldukça fazla görülür. Geceleri aktif oldukları için çıkardıkları tıkırtılar ile insanları rahatsız ederler. Açık olan yerleri ve zayıf noktaları kertenkelelerin girmesini engellemek için tamir etmek önemlidir. İnsanların pek bilmediği yerler arasında aspiratör borusu, tavan kenarı, spot lamba gibi yerler kertenkelenin eve girmesinde sıkça kullandığı alanlar olarak dikkat çeker.

Kertenkelelerin yok edilmesi için mutlaka profesyonel kertenkele ilaçlama firmaları ile çalışılması gerekir. Kertenkele ilaçlama fiyatları düşük ve ucuz olamaz. Kertenkele ile mücadele geniş kapsamlı bir uygulama olarak öne çıkar. Evin dip bölgelerinde ve duvar içlerinde yuvalanabildikleri için kertenkele ile mücadele uzun bir süreç ister. Bu nedenle aynı gün içinde evdeki kertenkelelerin yok edilmesini beklemek acelecilik olur.

Kertenkele ilaçlama için kullanılan ilaçlar etkili ve karışım özellikte olmalıdır. Bu nedenle kertenkele ilaçlama fiyatları normal böcek ilaçlama fiyatlarından biraz daha yüksektir. Kertenkele ile mücadelede kokusuz böcek ilacı kullanmak uygulanan ilacın etkisiz kalması nedeniyle başarısız olur. Bu nedenle az kokusuz karışım etkili ilaçlar kullanılması gerekir. Ev içinde sıvı sprey uygulama yapılacaksa kertenkelenin yuvalandığı bölgeler, dolaşma istikametler gibi yerlere böcek ilacı olarak uygulanır ve 10-15 gün ıslak temizlik yapılmaz.

Sisleme yöntemle kertenkele ile mücadele edilecekse evin tamamına ilaç uygulanacağı için kullanılacak yüzeyler ve kullanılacak eşyaların silinmesi gerekir. Ancak dip bölgeler, dolap altı gibi yerler parke kenarları en az bir hafta silinmemelidir. Fare yapışkanı ile kertenkele tuzağı hazırlamak mümkündür. Kertenkelenin dolaştığı ve saklandığı yerlere bırakılarak geceleri yakalanması beklenir.

Kertenkele Yakalama Ve İlaçlama

İnsanlar zaman zaman kendileri fare yapışkanı gibi tuzaklar ile başarılı olmaktadır. Ancak eve gelip yumurta bırakan ve yavrulayan kertenkeleleri ortadan kaldırmak için yapışkan tuzaklar da yeterli olmamaktadır. Parkelerin arasına yuva yapan ve buraya yumurtlayan bir dişi kertenkele 10 civarında yavrunun üremesine neden olur. Ayrıca evdeki kertenkele yok edilemediği zaman sürekli artış göstereceği için sayıları giderek artacaktır. İri yapılı olanlar çok nadir görüldüğü için insanlar sadece yavru kertenkele var sanmaktadır.

Mutfak dolaplarının arkaları, kapı kasalarının içi, yatak odaları, banyo benzeri bölgelerde dip kısımlara yuvalanırlar. Yapışkan sürülen karton üzerine küçük et parçaları yada ölü böcek koymak evdeki kertenkeleyi yakalama için denenebilir. Yeni oluşan şikayetler için sabırlı olunursa bir hafta on gün içinde yapışkanla yakalamak mümkün olur. Ancak fazla sayıdaki sorunlarda evde bireysel çaba yetersiz kalacaktır.

Bazı kertenkele tehlikeli türleri olduğu için kertenkele ile aynı evde yaşamak istemeyen insanlar bir an önce evdeki kertenkelenin yok edilmesi için ilaçlama desteği talep etmektedir. Doğal olarak soğuk görünümlü bu canlıları gören anneler evde özellikle bebek varsa çok ciddi tedirginlik yaşar. Bu durumda yakınının evine giderek kertenkele ilaçlama yapılarak bu şikayetin bitmesini beklerler. Bu son derece sık karşılaştığımız bir durumdur. Şayet evinizde yada iş yerinizde kertenkele ile sorun yaşıyorsanız bizi arayın.

Atlas Türk ilaçlama firması ile irtibata geçerek en etkili kertenkele ilaçları yardımı ile profesyonel kertenkele ilaçlama servisi talep edebilirsiniz. Yaşadığınız bu tür sorunlarda kertenkele ilaçlama ve böcek ilaçlama gibi sorunlarda bizden destek talep ederek en etkili sonucu almanız mümkündür. Kertenkelelerin yok edilmesi kolay bir iş olmadığı için sabırlı olmak gerekir. Ani etkili ilaçlar kullanılsa bile aynı gün evdeki kertenkeleyi öldürmek mümkün olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir