0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kertenkele Eve Neden Girer

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kertenkele Eve Neden Girer? kertenkele için ilaç genellikle bulunmadığı için eve giren kertenkeleyi çıkarmak oldukça zordur. Böcek ilaçlama ile kertenkeleyi evden yok etmek her zaman mümkün olmayabilir en etkili ilaçlar kullanmak gerekir. Bu canlılar evin dip bölgelerine girip saklandıkları için mücadelesi zordur. Ülkemizdeki kertenkelelerin hemen hepsi zararsızdır bu nedenle evde kertenkele gördüğünüz zaman korkmanıza ve panik yaşamanıza gerek yoktur.

Ancak büyük kentlerde apartman dairelerinde kertenkele görülmesi gibi durumlarda çocuklar ve bayanlar büyük korku yaşar. Evinde kertenkeleyi gördükten sonra pek yok insanın gece evde kalmadığına yakından tanık olduk. Yavru kertenkele zararlı mıdır? diyorsanız yavru kertenkeleler zararsızdır yeşil kertenkele olarak bilinen yeşilbaş denen kertenkele bazen yeşil kertenkele olarak ta isimlendirilir.

Çoğu insan zehirli kertenkele olarak bilinmesine karşın bu türün zehirli özelliği bulunmamaktadır kertenkeleler evde bazı zararlı yönleri olmasına karşın böcekleri yedikleri için faydalı bile sayılır. İnsanlara ısırıp sokma benzeri tehdit içermezler insanlardan korkup kaçtıkları için ortalıkta genellikle dolaşmazlar. Kertenkele türleri arasında ejder ismi verilen dev kertenkele zehirlidir ayrıca iri yapılı komodo olarak ta isimlendirilir.

Bina ve evlerde kertenkele şikayetleri özellikle yaz dönemlerinde ağaçlık bölgeler ve bahçeli evlerde daha fazla görülür. Evde kertenkele ilaçlama yapılarak kertenkeleyi yok etmek mümkündür. Ancak tek başına kertenkele ilaçlama ile uzun süre kertenkeleyi uzak tutmak söz konusu olmayabilir. Çünkü açık alanlardan sürekli eve giriş yapıyorsa kertenkele sorunları ara ara görülmeye devam eder bu nedenle giriş yerlerini tespit edip kapatmak şarttır. Dış ortamlarda kertenkele oldukça fazla görülür.

Kertenkele Neden Olur?

Kertenkele eve neden girer? diyorsanız bunun başlıca nedeni beslenmek ve daha rahat yaşam ortamı bulmak içindir. Dış alanlarda yeşil kertenkele ve diğer kertenkele türleri bolca bulunur. İnsanlar evinde yavru kertenkele gördüğü zaman kertenkele zararlı mıdır? yavru kertenkele insanı ısırır mı? gibi değişik sorular yöneltir. Oldukça fazla kertenkele çeşidi vardır ancak kertenkeleler insanlar için zararlı ve saldırgan özellikle değildir.

Evde kertenkele neden olur? diyorsanız yetiştirdiğiniz bitkiler kertenkeleyi kendine çeker açık kapı, pencere gibi bölgelerden evlere girerek çoğalırlar. Evde böcek ve benzeri canlılar olması kertenkele için çok iyi bir beslenme imkanı sağlar bu şekilde ortamlarda rahat beslenme imkanı olursa üreyerek çoğaldıkları için yıllar boyu kertenkele şikayeti ile başınız ağrıyacaktır. Eve kertenkele girişine müsait yerler genellikle kapı altları ve pencere gibi bölgelerdir.

Ayrıca havalandırma boşluğu, banyo, tuvalet penceresi, aspiratör havalandırma borusu ve çatı katları en fazla kertenkele gelişme müsait olan bölgelerdir. Kertenkele eve nereden girer? diyorsanız bunun değişik sebepleri vardır. Genelde yavru kertenkeleler meraklı oldukları ve hareketli oldukları için güneş vuran duvarlara tırmanır açık buldukları camlardan girebilirler. Ayrıca böcek ve sinek peşine takılarak bir şekilde eve girme ihtimali de vardır.

Çoğu kertenkele balkon ve teraslarda gördükleri bitki, çiçek gibi yeşil yapraklı yeşilliklerin cazibesine kapılarak evlere girmektedir. Eve girdikten sonra sinek, böcek yada ölü böcekler ile beslenmesini sağladığı sürece evden ayrılmaz. Evden kertenkeleyi uzak tutmak için pencerelere sineklik taktırmak, kapı altlarını doldurmak eve giriş imkanı olacak diğer yerleri tamir etmek oldukça önemlidir. Evde kertenkele yuva yapar mı? diyorsanız kertenkele içeri girip parke altı, dolap altı gibi yerlere yuvarlanır ve yumurtasını bırakır.

Kertenkeleyi Yakalamak Mümkün Mü?

Pek çok insan kertenkele ilacı nerede satılır? evimde kertenkele gördüm bir türlü kurtulamıyorum gibi sorular yönetmektedir. Kertenkeleden kurtulma bu nedenle böceklere oranla daha zordur ancak kertenkele ile mücadele için çeşitli yollar mevcuttur. Özellikle kertenkele yuvası olarak şüphelendiğiniz bölgelere karton üzerine fare yapışkanı sürerek bırakırsanız gece beslenmesi için çıkan kertenkele muhtemelen bu yapışkana yapışacaktır.

Bireysel olarak tuzak kurarak evdeki kertenkeleyi yakalayabilirsiniz ancak bu sabır gerektiren bir süreçtir. Ayrıca birden fazla kertenkele olması durumunda yapışkan ile kertenkeleden kurtulma mümkün olmayabilir. Kertenkele ilaçlama yöntemleri arasında en etkili uygulama hiç kuşkusuz kokulu kertenkele ilaçlama şeklidir. Sıvı sprey ile yapılabilen kertenkele mücadelesinde yakıcı etkili kertenkele ilaçlarının kullanılması ve kertenkelenin saklandığı alanların direkt olarak hedef alınması şarttır.

Tırmanıcı özellikleri ile bilinen kertenkele türleri sadece zeminlere gizlenmez. Dolap arkası, kapı içleri, tavan bölgeleri ve mutfak bölgelerine girerek gizlenir. Sprey ilaçlama kertenkelenin gizlendikleri bölgelere direkt olarak yapılmalıdır. Ayrıca kullanılacak kertenkele ilaçları son derece etkili ve karışım özelikte olmak zorundadır. Zor ölen canlılar olduğu için sıradan ve basit ilaçlarla kertenkele yok edilemez.

Kertenkele evde kaç gün yaşar? kertenkele ışığa gelir mi? evde kertenkeleden kurtulma yolları nelerdir? gibi çok değişik sorular ile karşılaşırız. Kertenkele karanfil kokusundan hoşlanmaz eve kertenkele girmesi açık bölgelerin olduğu anlamına gelir. Kertenkelenin sevmediği koku yardımı ile eve yeni giren kertenkeleyi kaçırmak mümkün olabilir. Bunun için suda kaynatılmış karanfilli kertenkele gördüğünüz odaya koyar camları açık bırakmanız halinde kertenkele bu karanfil kokusundan nefret ettiği için çıkacaktır.

Kertenkele İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Kertenkele kaçırıcı bitki yada kokular çözüm olabilir yapışkanlı tuzak ve itici kokulardan yararlanabilirsiniz ancak bu birden fazla kertenkele şikayetlerinde etkili olmaz. Fare yapışkanı ile kertenkele yakalamak söz konusudur ancak bu uzun süre sabırlı bir şekilde beklemenizi gerektirir. Bir karton yada cam parçasının üzerine yapışkan sürerek üzerine ekmek parası, ölü böcek tarzı şeyler bırakırsanız kertenkele muhtemelen buraya gelecektir.

Evinizdeki kertenkeleden kurtulmak için profesyonel kertenkele ilaçlama firmaları ile irtibata geçmeniz gerekir. Kertenkele dirençli yapılı bir canlı olduğu için derisini tahriş eden ilaçlar kullanılması gerekir. En etkili kertenkele ilaçları yakıcı etkili olanlardır. Açık alan bahçe ve bina çevresi gibi bölgelerde alanın durumuna göre kertenkele ilaçlama tekniği kullanılır. Evdeki kertenkeleyi yok etmek için kokusuz ilaçlar çoğunlukla yetersiz kalmaktadır. Bunu dikkate alarak servis istemeniz gerekir.

Atlas Türk ilaçlama olarak kertenkelenin yok edilmesi için en iyi ilaçları kullanıyoruz. Ancak kertenkele ilaçlama garantili olarak yapılan bir uygulama değildir. Bu nedenle yaşadığınız kertenkele şikayetinin boyutuna göre farklı ilaçlama yöntemi tercih etmeniz gerekir. Piyasada pek çok böcek ilaçlama firması garantili ilaçlama yaptığını söylemesine karşın insanları yanıltmakta ve ciddi anlamda mağduriyete sebep olmaktadır.

Kertenkele ilaçlama yaptıracağınız firmayı titizlikle seçmeniz yararınıza olacaktır. Kapalı mekanlarda sisleme ve püskürtme olarak iki farklı yöntem uygulanabilir. Kertenkelenin saklandıkları bölgeler dikkate alınarak evde kertenkele ile mücadele etmek gerekir. İstanbul kertenkele ilaçlama şirketleri arasında en iyi kertenkele ilaçlarını kullanıyoruz ve bilinçli mücadele yapıyoruz. Kertenkelenin yok edilmesi sıradan böcek ilaçları ve basit yollardan mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir