0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kedi Piresi Saça Geçer Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kedi Piresi Saça Geçer Mi? zıplayan böcekler çoğunlukla sokaklarda yaşayan hayvanlar yada evlerde beslenen kedi köpek benzeri canlılardan bulaşır. Hayvan piresinin insanlara bu tür canlılardan geçtiği bilinmektedir. Böcek ilaçlama yürüyen ve uçan tüm haşerelere karşı yapılan bir uygulama türüdür. Pireler dış ortamlarda daha çok başı boş hayvanlarda ve tozlu mekanlarda bulunmaktadır. Buralara yavrulayan kediler ve pis ortamlarda kalan sokak hayvanları vasıtası ile yayılır.

Bina çevrelerinde ve binaların zemin altlarında yoğun olarak pire şikayetlerine rastlanır. İnsanlar evlerinde kedi, köpek benzeri evcil hayvan besliyorlarsa zaman, zaman kedi piresi gibi pire çeşitlerine maruz kalmaktadır. Pire ilaçlama apartman ve evlerde ortaya çıkan pirelerin yok edilmesi için mutlaka yaptırılması gereken bir ilaçlama hizmetidir. Evlerde pirelerin yok edilmesi kadar önemli olan bir hususta hiç kuşkusuz pirelerin bıraktığı yumurtaları ve pire larvası ile pupaların ortadan kaldırmak olmalıdır.

İnsanlar çoğu zaman evlerinde kendilerini ısıran bir şeylerin olduğunu görerek kendilerini neyin ısırdığını araştırır. Kuş biti ve kumru bitleri ile pire ısırıkları ve toz böceği ısırması birbirine benzerlik gösterir. İnsanların ciltlerinde bir şeylerin dolaşması ve ciltlerinde sabah uyandıkları zaman kabarık ve kırmızı lekeler olması insanları huzursuz eder. Çoğu insan kedi piresi insan saçına geçer mi? insan saçında pire dolaşır mı? gibi değişik arayışlara yöneltir. Bilindiği gibi kedi piresinin oluşma nedeni sokak hayvanlarından kaynaklıdır.

Kan emmek için pire bir konakçıya ihtiyaç duyar. Kedi ve köpek pireleri yeterli besin bulamadığı takdirde insanlara musallat olarak ısırıp kan emer. Bu esnada ısırmadan sonra kaşınma ile kırmızı minik lekelere yol açtığı için insanlarda ciddi huzursuzluk yaşanmasına yol açarlar. Ancak bunlar sadece kedi piresi yada hayvan piresi olmayabilir. Aynı şekilde ısırma özelliğine sahip olan kuş biti ya akar alerjisi insanlarda alerjik reaksiyonlara sebep olan minik canlılar olarak dikkat çeker.

Pire Ve Kuş Biti Nasıl Anlaşılır?

Şayet evinizde bir şeylerden şüphe ediyor siyah nokta kadar böcekler görüyorsanız pireler tarafından ısırıldığınızı bilmeniz gerekir. Ayrıca insanların saçında kedi piresi olma durumu çok nadir olan bir durumdur. Sadece yatarken oluşabilecek bir pire dolaşması olup uzun süre insan saçı arasında pire yaşam süremez. Çünkü insanlar saçlarını yıkadıkları yada duşa girdikleri zaman üzerindeki pireler kendiliğinden dökülerek kaybolacaktır.

Bilindiği gibi bit ve pire insan teninde uzun süre yaşama imkanı bulamaz bu nedenle insan vücudunda ve insan saçında pire yaşaması pek mümkün değildir. Saçta dolaşan minik böcek sorunu varsa muhtemelen kuş biti yada insan biti gibi şikayetlerden muzdarip olduğumuzu anlamanızda fayda vardır. Pireler hassas yapılı insanlarda daha fazla alerjik etkilere sebep olur. Normal bir insanı pire ısırması ile nokta kadar kabarık iğne başı gibi kızarma olurken, alerjik yapılır insanlarda bu durum daha fazla olur.

Hassas ciltli insanlarda kaşıma sonucunda sulu yaralara dönüşür. Aynı şekilde güvercin ve muhabbet kuşlarında görülen bitler alerjik yapılı insanlarda pire ısırmasına benzer yan etkiler meydana getirir. Hayvan pirelerinin görüldüğü yerler ev içinde genellikle yatak, koltuk, halı ve kıyafetler olarak öne çıkar. Buralarda görülen pireler kan emmek için özellikle geceleri insanlara saldırılar. Saç bitleri ise insanların kılları ve saç kökenlerine tutunarak yapışık bir vaziyette olur. Kuş bitleri ise saçta dolaşmasına rağmen uzun süre kalamaz.

Ayrıca yıkanan saçlarda kuş biti ve pire yaşaması mümkün değildir. Bu bakımdan saçın arasında pire üremesi gibi bir durum söz konusu değildir. Şayet siz de saçta nokta kadar böceklerle karşılaşıyor ve insan saçında görülen minik böcekler nedir? diyorsanız bunların hayvan piresinden daha ziyade kuş biti olduğundan şüphelenmenizde fayda vardır. Bilindiği gibi pireler zıplayarak hareket eder Ve fark edilmesi daha kolay olmaktadır. Ancak kuş bitleri daha minik yapılı oldukları için pireden daha zor fark edilmektedir.

Kuş Biti ve Pirelerden Kurtulmak Şarttır

Özellikle tablet, bilgisayar ve telefon ekranlarında kuş bitlerinin daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Bu gibi durumlarda evinizin çevresinde balkon, havalandırma, pencere gibi yerlerde kuşların olup olmadığına dikkat etmeniz buralarda kumru veya güvercin gibi kuşlar varsa evinize kuş bitinin bulaştığını bilmenizde fayda vardır. İnsan saçına bulaşan minik böceklerin tetikleyicisi hiç kuşkusuz pencere önlerine ve balkon gibi yerlere yapılan kuş yuvalarıdır.

İnsanlar genellikle pencere ve balkon gibi bölgelerde kuş yuvası ile karşılaştıkları zaman özellikle yuvada kuş yumurtası varsa bu kuşları kıyamaz ve kovalayıp yuvasını bozmak istemez. Ancak hastalanan bir kuş kuş bitlerinin insanlara musallat olmasına sebep olan en önemli özellikler arasında gelir. Saçta dolaşan minik böcekler saç bitleri yada pirelerden daha fazla kuş biti olarak ortaya çıkar. Kuş bitlerinin insan saçından arındırılması için sıcak suyla saçların yıkanıp şampuanla ovalanması yeterli olur.

Pire Ve Kuş Biti İlaçlaması

Kuş bitleri ile kedi pireleri hem yapı olarak hem de ısırma özellikleri olarak birbirinden farklılık gösterir. Kedi piresi insan saçına geçer mi? kedi piresi insan saçında yaşar mı? diye düşünenlerin saçların arasında kedi piresinden uzun süre yaşayamayacağını bilmesinde fayda vardır. Pire ilaçlama firmaları ile irtibata geçerek gerek kuş biti gerekse hayvan pireleri ile mücadele için profesyonel pire ilaçlama tekniklerinden talep etmelisiniz.

Yaşadığınız bit ve pire sorunlarına çözüm bulmanız mümkündür insanların en fazla sorduğu sorular arasında kedi piresi insanı ısırır mı? kedi piresi eve bulaşır mı? kedilerdeki bit pire insana geçer mi? kedi piresi nasıl temizlenir? gibi sorular olarak öne çıkar. Kedi piresi sirke ile kedinin vücudundan temizlenebilir. Pireler sirke kokusunu ve bazı doğal kokuları sevmediği için rahatsız olur ve uzaklaşırlar.

Kedi piresi için doğal yöntemler ile evinizde spreyler hazırlayarak bu canlıları belirli bir süre uzak tutmanız mümkündür. Şayet evinizde pire sorunu yaşıyor ve kedi piresi nasıl temizlenir? insanda pire olduğu nasıl anlaşılır? diye merak içinde iseniz pireler ile ilgili yazılarımıza göz atabilirsiniz. Pire, toz böceği ve tahtakurusu gibi şikayetlerinizde Atlas Türk ilaçlama firmasını arayarak yaşadığınız bit pire sorunlarında bizden profesyonel pire ilaçlama hizmeti talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir