0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Karınca İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama pek çok insanın ilk başlarda yaptırmak istemediği ve doğal olarak kendi başlarına bireysel girişimler ile ortadan kaldırmak için çözüm aradığı bir özelliktedir. Böcek ilaçlama ilk görüldükleri anda insanların daha çok yaptırmak istediği bir özelliğe sahip iken karıncalar ile mücadele için daha çok karınca öldürmek günah diyerek uzak durdukları bir durumdur. Karıncalar küçük yapılı canlılar olmasına karşın etkileri sıkıntılara neden olmaktadır. Karıncalar her mevsim her mekanın içinde ve dışında görülen canlılardır. Kimi zaman evlerin içinde büyük koloniler halinde geniş çaplı sıkıntılara yol açarlar.

Daha çok yaz aylarında çok fazla karınca çeşidi ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Ev ve işyerlerine giriş yaparak evlerin kenar köşelerinde şeritler halinde sağa sola gelip giderken karşılaşırlar. İnsanlar arasında bereket ve birlik beraberliğin simgesi gibi görünürler. Evde pek çok yiyeceğe ve ekmek kırıntısına gelerek yiyebilecek özellikleriyle gıdalara ciddi anlamda akın ederler. Karınca ilk görüldüğü anda birkaç karıncadan insanlar genellikle rahatsız olmaz bu yönüyle böcekler kadar rahatsız edici özellik sergilemezler.

Daha çok insanlar karıncalar ile bireysel mücadeleyi tercih etmektedir ancak karınca hızla mekana yayılmaya başladığı zaman çözüm alamayan insanlar karınca ilaçlama şirketleri ile irtibata geçer. Karıncalar daha çok güneşli havalarda havanın ısınması ile hızlı bir şekilde yayılır. Karıncalar girdikleri ortamlarda bazı durumlarda aylarca hatta yıllarca varlığını sürdürebilir. Hızlı üreme potansiyelleri eşyaların ve yiyeceklerin üzerini sarmaları ile insanlar için ciddi sorun teşkil ederler. Ayrıca dolaştıkları yerlerden üzerlerine mikrop bulaştırır ve insanların tükettikleri gıdalara bakteri ve mikrop bulaştırır.

Karıncalar Sağlık İçin Zararlı Olur

İnsanlar için sağlık açısından ciddi şekilde risk içerirler. Bu nedenle karıncaların yok edilmesi için karınca ilaçlama servisleri ile bir an önce irtibata geçilmesi gerekir. Karıncalar daha çok küçük boyutları ile bilinmesine karşın bazı karıncaların türlerinde büyük yapılı olanları mevcuttur. Bu tür karınca ısırmalarında son derece acı verir ve karınca türlerinden bazılarının zehirli olduğu unutulmamalıdır. Karınca ilaçları kokusuz ve kokulu olarak farklı gruplara ayrılır evde karınca ilaçlama bireysel olarak ilk anda ve etkili olmasına karşın evi istila eden karıncaların yok edilmesi için yetersiz kalır.

İnsanlar karınca ilaçlama günah mı? karıncaya kesin çözüm var mı? karınca için ev ilaçlama ne kadar? gibi çeşitli sorular yönetmektedir. Karınca ilaçlama fiyatları normal böcek ilaçlama ücretleri ile aynıdır evde karınca ilaçlama evlerin dip bölgelerinde ve saklandıkları, dolaştıkları istikametlerde yapılır. Aşırı derecede üreyen karınca şikayetlerinde ya da kanatlı karıncalar ile mücadelede sisleme yöntemler yapılabilir. Karınca ilaçlama İstanbul genelinde çok sık talep gören bir öneme sahiptir. Karıncalar evlere yiyecek bulmak için girmektedir. Karınca yuvası genellikle evin dış bölgelerinde yada zemin bölgelerde koloniler halinde bulunur.

Karıncalarla mücadelede karınca yuvasının tespit edilmesi önemlidir evdeki karıncaları yok etmek için öncelikle onların giriş bölgelerini belirlemek gerekir. Evlere en çok geldikleri bölgeler duvar çatlakları, kapı altları, pencere dipleri ve kablo kanalları gibi bölgelerdir. Karınca izlerini silmek dip bölgeleri takip ederek hareket etmelerini önler. Karıncalar dolaşırken bir salgı bıraktığı için bol sabunlu suyla silmek onların yolunu kaybetmesine sebep olur. Bu nedenle evde temizlik karıncaların çoğalmasını geciktirme de büyük önem taşır.

Doğal Karınca Mücadele Yolları

Ayrıca tezgah ve zeminlerin kurutulması yerlerde kırıntı bırakılmaması şekerli kalıntıların olmaması önemlidir. Karıncaların giriş noktalarını kapatmak son derece faydalı olacaktır doğal karınca kaçırıcı olarak nane yağı, sarımsak, tarçın, defne yaprağı, kırmızı biber, kahve telvesi, gibi malzemeler karıncaların sevmediği özelliktedir. Ayrıca elma sirkesi, tebeşir tozu, talk pudrası ile karıncaları kaçırmak mümkündür. Kabartma tozu, pudra şekeri karıncaların oldukça sevdiği bir yiyecektir ancak kabartma tozlu karıncaların sinir sisteminde şişerek onları etkisiz hale getirir.

Borik asit zehri karıncaları önlese bile düşük seviyelerde etkili olacaktır. Ancak bilinmesi gereken karıncalar ile mücadelede en etkili yöntem profesyonel karınca ilaçlama firmaları ile çalışma olacaktır. Karıncaların yok edilmesi için bilinçli mücadele şarttır. Limonu suyunu sıkıp yarım litre suya ekleyin. Karışımı bir sprey şişesinin içine dökün ve karınca bulunan alanlara dikkatlice uygulayın. Gerekirse bu karışımı günde birkaç kez kullanabilirsiniz limon karıncaları uzak tutan bir öneme sahiptir. Kahve telvesi ve suyu birlikte karıştırın ve bir sprey şişesi kullanarak evinizin haşerelerden etkilenen alanlarına bu karışımı güzelce sıkın.

Hazırladığınız bu karışımı, en az haftada üç kere olmak üzere uygulamalısınız. Nane çayı seviyorsanız karıncaya karşı kullanmak kolay olacaktır. Nane çayınızı içtikten sonra poşetlerindeki nane yapraklarını çıkararak evinizin giriş bölgelerine serpmek faydalı olacaktır. Ayrıca su ile karıştırılmış nane yağını, bir sprey şişesi yardımı ile bu noktalara uygulamaktır. Su ile elma sirkesini eşit oranda karıştırıp bu karışımı bir sprey şişesine boşaltın. Hazırladığınız bu karışımı tezgahlara, lavabolara, pencerelere ve karınca karşı uygulayın.

Karıncalar Evde Zarara Neden Olur

Karınca İlaçlama özellikle bahçe ve yeşil alanlarda çok fazla yapılan bir ilaçlama türüdür. Böcek ilaçlama uygulamaları arasında değişik yöntemler ve farklı haşerelere karşı mücadele teknikleri bulunmaktadır. İlaçlama nasıl yapılır? hangi böcek türü için hangi ilaç ve ilaçlama yöntemi tercih edilmeli çok iyi bilmek başarılı bir mücadelenin anahtarıdır. Karınca ve termitler kimi zaman evlere girip parke altı, fayans araları, tezgah üzeri gibi yerlerde sıra halinde gidip gelirken dikkat çeker.

Ancak karıncaların zararları sağlık açısından olabildiği gibi binaların betonlarını aşındırma ve fayans yapışkanlarını zayıflatıp dökülmesine sebep olarak maddi zararlara neden olurlar. Ülkemizde karıncalar içinde değişik boy ve renklerde yüzlerce karınca çeşidi yaşam sürer. Bazı karıncalar tehlikeli, bazıları zararsız olmasına karşın karınca kolonisinde binlerce karınca yaşamaktadır. Karınca çeşitleri işçilerden, asker ve izci karıncalara kadar çok farklı işlevleri ile dikkat çekerler.

Evde karınca ilaçlama servisi daha çok yaz aylarında talep görmektedir. Bina içleri ve bahçe bölgelerinde ortaya çıkan kanatlı karınca ile diğer türler buldukları boşluklardan evlere girerek rahatsızlık vermektedir. Karınca ilaçlama yöntemleri kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama dahil değişik içerikte ilaç ve uygulamalar ile mümkündür. Evi karıncalardan arındırmak için giriş yollarının kapatılması, evin temiz tutulması, nem ve su biriken yerlerin kurutulması gerekir. Zayıf noktalardan karınca girişine son vermek şarttır.

Hijyen İçin İlaçlama Gereklidir

Evinde karınca sorunu yaşayan insanların karınca zararsız ve ilaçlaması günah diye pek sıcak bakmadığı bir uygulamadır. Böcek ilaçlama kapsam olarak yürüyen ve uçan tüm haşereler ile mücadeledir. Karınca çeşitleri zararsız olarak bilinse de sanıldıkları kadar masum değillerdir. Yapı itibari ile birbirlerine destek olarak yaşar ve çalışkanlıklarıyla hepimizin hayranlığını kazanmış oldukça organize canlılardır.

Özellikle insanların yaşam alanlarında, bitkilerde ve bahçelerde ortaya çıktıkları zaman çok ciddi istilaya maruz bırakabilirler. Zehirli karıncalardan, işçi karıncaya kadar çok değişken karınca türleri vardır. Konutlarda ortaya çıkan zararlılar ile mücadele erken davranılmadığı takdirde verebilecekleri zarar bir hayli korkutucudur. Çünkü koloni halinde yaşayan karınca türleri toplu hareket ettikleri zaman son derce dayanıklı hayvanlar olarak kendilerinden kat, kat büyük canlıları yok eder.

Hemen her yerde dolaşan karıncalar çeşitli hastalıkların mikroplarını taşıyarak sağlığımıza tehdit içerir. İstila ettikleri mekânlar, en azından bu nedenle hijyenini kaybedeceği için evdeki karıncanın varlığı ciddi rahatsızlık verir. Doğrudan zarar vermedikleri sanılsa da karıncalar bebekleri ısırır ve zarar verir. Bazı karıncalar daha fazla büyük boyutlu olduğu için insanları ısırmaktan çekinmezler. Bu ısırıklar hem taşıdıkları mikropları bulaştırma, hem de alerjiye yatkın olanlarda alerjik reaksiyon yaşanmasını tetikleyecektir.

Karıncaların Yol Açtığı Hastalıklar

Eve girdiği zaman, yiyecekler dahil her şeyin üzerinde dolaşmaları oldukça sinir bozucudur. Üzerlerinde taşıdıkları mikropların yayılmasına ve olası hastalıkları tetiklemelerine dikkat etmek gerekir. Bulaştırdıkları başlıca hastalıklar muhtemelen tifüs, verem, dizanteri, veba ve şarbon olduğu saptanmış zararsız karınca bile insan sağlığına risk içerebilmektedir. Bununla birlikte bazı karınca türleri bahçe, ev ve iş yerlerindeki bitkilere aşırı oranda birikerek zarar görmelerine, hatta kuruyup odun haline gelmelerine yol açarlar.

Mekânların ahşap kısımlarını çürüten mantar türü bilindiği gibi ciddi zarara yol açar. Ev sünger ismi verilen mantar hastalığını karıncaların yaydığı düşünülürse karıncalar pekte zararsız haşereler olarak lanse edilemez. Eve giren karınca burada doğal yaşam ve barınma imkanı bulursa koloninin buralara yönelmesine öncülük eder. Bu nedenle dışarıda ve evin etrafında koloni ilk başta pek fark edilmez. Çünkü karıncalar oldukça bilinçli hareket etmektedir.

Öncü karınca vasıtasıyla kendilerine uygun beslenme alanlarını bulduktan sonra yavaş yavaş evi istila etmeye doğru sayılarını hızla artırırlar. Karıncaların yok edilmesi için fiziksel tedbirler ve karınca ilaçlama birlikte yapılırsa çok daha faydalı olur. Karıncayı eve ulaştıran karıncaların girdiği noktaları dikkatlice kapatmak ve karıncalara karşı evde etkili bir karınca ilaçlaması yaptırılmak gerekir. Doğal karınca kaçırıcılar ilk aşamada belirli bir fayda sağlayabilir.

Karıncalar Nerelerde Yaşar?

Karıncalar türlerine göre çok farklı yerlerde yaşam sürebilen oldukça sosyal türlerdir. Oldukça usta yuva yapma potansiyeli olan karıncalar termitler gibi kendi yuvalarını topraktan inşa edebilirler. Katmanlar halinde oluşturdukları geniş ölçekli yuvasında yer altında kolonileşmesi çok sayıda karıncanın üremesine neden olur. Yuva kurmak için kütüklerin içlerini çok severler. Karıncaların evlerimizde de bolca görülmesinin nedeni buralarda su ve besin maddelerinin oldukça kolay bulunabilir olmasıdır.

Evlerimizde parke altı ve kırık fayansların iç kısımlarına yuva yaparlar. Koloninin daha kolay barınması ve yuvalarını genişletmek için karoların altındaki kumları ve beton malzemeyi aşındırıp dışarı taşırlar. Evin içinde özellikle mutfak karıncaların en yoğun görüldüğü bölgedir. Karıncalar insanların yemeklerini paylaşırken pek çok eşyanın arasında dolaşırlar. Ev ve ofislerin yanı sıra insanların toplu halde bulundukları mekânlarda, karınca şikayetleri sıkça ortaya çıkar.

Hastaneler, okullar, camiler, banka şubeleri ve kamu binalarında karıncalara karşı yaz aylarında böcek ve karıncalara karşı ilaçlama servisi verilmektedir. Özellikle hastaneler ile okullar, insanları ısırıp taşıdıkları mikropları her yere yayması bakımından karıncalardan en kısa zamanda arındırılmalıdır. Sosyal böcekler olarak bilinen karıncalarla mücadele, bu minik ve hızlı hayvanların çabuk çoğalmaları ve her yere girip kolayca gizlenmesi nedeniyle bireysel olmaktan çok profesyonelce yapılmalıdır.

Bina Etrafında Önleyici Karınca Mücadelesi

Amatör yöntemler sadece geçici çözümler alınacak derecede uygulama sağlar. Karınca ile mücadele apartman bahçesi ve bina etrafında erken teşhis sonucu karınca şikayetleri baş gösterdiği zaman zaman kaybetmeden yaptırılmalıdır. Karınca ilaçlama daha karıncalar evin dışına yani bina etrafına yaptıkları yuvanın varlığının anlaşılması ile başlamalıdır. Karıncalardan kurtulmak bazen insanlar için oldukça zahmetli olabilmektedir.

Özellikle kanatlı karıncalar daha zor kontrol altına alınır. Karıncaların eve giriş yolları arasında doğal gaz borularının etrafı, kapı pencere kenarları, duvardaki çatlak ve boşluklar, kabloların geçiş kanalları en sorunlu yerler olarak karşımıza çıkar. Buralarda fiziksel çalışma şarttır. Karınca ilaçlama yöntemleri açık ve kapalı mekanlarda değişkenlik gösterebilir. Karıncaların ortadan kaldırılması için jel karınca ilacı, kokusuz ve kokulu karınca ilaçları kullanarak karıncalar yaşam alanlarından sökülüp atılır.

Eve giren karıncaların dolaşma istikametleri parke kenarları, halıların dipleri, kapı ve pencerelerin kenar bölümleri gibi dip şerit bölgeler olduğu için buraların dikkatlice ilaçlanması gerekir. Evdeki karınca ile mücadele için doğal karınca ilaçları yeni başlayan karınca şikayeti için yeterli olur. Buna karşın çok sayıda karınca ile başa çıkmak mümkün olmayacağı için jel karınca ilacı, kokusuz sıvı ilaçlama yada kokulu karınca ilaçlama yaptırılmalıdır. Evde karınca ilaçlama yaptırmak donanımlı bir firmadan destek almalısınız.

Karıncalar Neye Gelir?

Unutmayın karıncalar açıkta bırakılan gıdalar ve ekmek kırıntılarına fazlaca gelir. Su ve şekerli gıdalar gibi mutfak ve banyo bölümlerindeki nemli bölgeleri oldukça çok tercih etmektedir Bu nedenle evde karınca istilasına sebep olacak çöp, ekmek kırıntısı, tezgah üzerinde su birikmesi, ve evde açıkta şekerli gıdaların ortada bulunması karıncaların eve yeni girmesini en yoğun seviyeye çeker. Öncelikle bu tür ortamların engellemesi karınca mücadelesinde önemli yer tutar.

Karınca ile mücadele doğru ilaçlama yaptırıldığı zaman kolaylıkla başarıya ulaşabilir. Karıncalar nasıl yok edilir? evdeki karıncalardan nasıl kurtulurum? diyorsanız öncelikle karıncaların girmesini önlemek için tedbirler almalısınız. Unutmayın her türlü böcek ile mücadelede gerek karıncaların gerek böceklerin giriş yollarının kapatılması haşere mücadelesinde uzun süre çözüm sağlar. Ağzı açık gıdalar, yerlerdeki ekmek kırıntıları, su birikintisi, çöpler, şekerli gıdaların ambalajları karıncaları adeta evlerde yaşamaya teşvik eder.

Atlas Türk ilaçlama ekipleri karıncaların mekânlarda yaptığı yuvaları tek tek tespit ederek işe başlar. En kuytu köşelere ve bahçelerde toprağın altına yaptıkları yuvaların yeri dikkatlice ilaçlanmalıdır. Bu işlemler bu canlıların yok edilmesini ve tekrar yuva yapmalarının engelleme amaçlı olmaktadır. Pencere kenarları, kapı altları, kablo kanalları benzeri zayıf noktalar karıncaları evlere girmede önemli yer tutar.

Karıncaların Özellikleri Nelerdir?

Karıncalar Formicidae familyasına mensup küçük böceklerdir. 14 bin türü bulunan ve arılarla akraba olan bir yapıları vardır. Zar kanatlılar sınıfında incelenirler. Karıncalar koloniler halinde yaşayan sosyal canlılardır. 100 civarında avcı üyeye mensup koloniler olduğu gibi milyonlarca üyeden oluşan kolonilerde torağa derince geniş yuvalar yaparak yaşam sürerler. Büyük kolonilerde karıncalar işçi karınca, asker karınca gibi çeşitli iş bölümlerine ayrılarak belirli görevler üstlenmişlerdir.

Bu tür koloni içinde 1 ya da birkaç kraliçe karınca bulunmaktadır. Karıncalardaki uyum ve ahenk o kadar gelişmiştir ki onlar için süper organizma tabiri kullanmak tamda yerinde bir tabirdir. Karıncalar karada yaşayan hayvanların kapladığı alanın %25’ini dolduracak kadar ciddi bir yer tutar. Bu aslında şaşılacak kadar çok büyük bir rakamdır. Yeryüzündeki tüm kara parçalarında karıncalar ile karşılaşmak mümkündür.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre karıncalar bundan tam 130 milyon yıl önce ortaya çıkmış sosyal yaşam süren iş bölümlerine ayrılan oldukça ilginç canlılardır. Karıncaların oldukça ilginç yapı ve özelliği bulunur. Mesele kendi ağırlığının 10 katına kadar ağırlık kaldırabilme yetenekleri vardır. Yaşam sürdükleri yuvalarında mantar yetiştirirler. Tıpkı insanlar gibi aralarında sosyal iletişim vardır. Koloniyi korumak için ordu kurabilir ve koloniyi savunurlar.

Yaşamlarını idame ettirmek için yemek bulurken öncü karıncalar önden gidip bir koku salgılarlar bu koku yardımı ile diğer karıncalar öncülerin yerlerini bulabilirler. Türkiye’deki karınca türlerinin sayısı 306 dır. Karınca ilaçlama günah mı? diye merak edenler için belirtelim evi karıncalar sarmışsa uzaklaştırmak için imkan kalmamışsa karınca ilaçlama yaptırmak zorunluluk haline gelir. Keyfi bir canlıyı öldürmekle zorunlu bir müdahale arasında ciddi fark vardır.

Doğal Karınca İlaçları Nelerdir?

Karınca ilaçlama doğal yöntemler olarak bazı bitkiler yardımı ile kimyasal kullanılmadan yapılabilir. Ancak bu çok az karınca şikayeti yaşanan durumlarda mümkündür. Karınca ilaçları yoğunluk seviyelerine göre kullanılmalıdır. Evde karınca ilaçlama için bazı doğal maddelerden yararlanmak söz konusu olabilir bu kısa süreli kaçırıcı etki sağlayacaktır. Karıncalar kokuya duyarlıdır. Hatta diğer böceklerle karşılaştırıldıklarında beş kat daha hassaslar. Hemen hemen insan tarçın kokusuna bayılır. Ancak karıncalar tarçından ciddi anlamda nefret ederler.

Tarçın yağı veya toz tarçını karıncaların evinize girdiği yolun üstüne dökerek onları uzak tutmanız mümkündür. Yarım çay kaşığı toz tarçını veya tarçın yağını bir bardak suyun içine dökün. Karışıma pamuk bandırarak karıncaların geçtiği yerlere sürebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise pencere, kapı girişleri ve evin diğer girişlerine çubuk tarçın bırakmak. Ayrıca sprey şişesine tarçın yağı ve su ekleyip bunu karıncaların geçtiği yolların üstüne püskürtmek onları uzak tutar. Arnavut biberi de karıncaların kaçmasına sebep olacak bir doğal malzemedir.

Büyük bir tencerede suyu kaynattıktan sonra içine Arnavut biberi atıp bir süre daha kaynamasını sağlayın. Daha sonra bu suyu karıncaların sık geçtiği yerlere azar azar dökün. Karıncaların bir diğer nefret ettiği şey de hiç kuşkusuz sirkedir. Sirke aynı zamanda temizlik yapmak için de kullanıldığından bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Sprey şişesinin içine su, sirke ve limon suyu ekleyin. Günde bir kez karışımı karıncaların geldiği yerlere püskürtün. Bir süre sonra karıncaların kaçtığını göreceksiniz.

Karıncaları Önlemek İçin Temizlik Önemlidir

Karıncalar, buldukları besinlerin izini kaybetmemek için kendilerince iz bırakırlar. Yaptıkları en önemli uygulama ise geldikleri yollara koku bırakmaktır. Sprey şişesinin yarısını suyla yarısını sirkeyle doldurun. İçine birkaç damla deterjan damlatın. Karıncaların geldikleri yol üzerine, çatlaklara ve deliklere hazırladığınız bu spreyi sıkın. Evde temizlik karıncaların pek hoşlanmayacağı bir durumdur. Gıda atıklarını temizlemek, nemli bölgeleri silip kurulamak onlara uygun ortamları sağlama imkanı vermez.

Karıncalar evlerde besinleri tüketirler. Bina yapısının içlerini boşaltarak yapının zayıflamasına yol açarlar. Yine bazı karıncalar ağrılı ısırıklara ve semptomlara neden olabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve daha temiz bir yaşam alanına sahip olmak için karınca ile mücadele şarttır. Karınca ilaçlama ciddi bir böcek ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır. Çünkü karıncaların yumurtlama dönemleri onların çok ciddi oranda üremelerini sağlar. Yuvaları tespit edilerek ona göre belirli periyotlarda karınca ilaçlama yapılmalıdır.

Karınca ilaçlaması jel ilaçlama ve sıvı kokusuz, kokulu ilaçlama olarak yapılır. Kokusuz karınca ilaçlama yada jel uygulama yapılırken evi boşaltmanıza gerek yoktur. Karınca ilaçlama fiyatları mekanın büyüklüğü ve kullanılan ilacın kalitesine göre değişebilir. Yaz aylarında daha sık görülen karıncalar yemek artıklarının olduğu bölgelerde koloni halinde toplanırlar. İnsan sağlığını tehdit edebilecek birçok hastalığı bulaştırma potansiyelleri olduğu için karınca ilaçlama servisi şarttır.

Karınca İlaçlama Nasıl Yapılır?

Her ne kadar haşereler içinde en masum canlılar olsalar da dolaştıkları mikrop dolu ortamlar karınca çeşitlerinin masumiyetlerini ortadan kaldırır. İnsan sağlığını tehdit eden karıncaların evden arındırılması için kişinin kendi başına uyguladığı yöntemler tam olarak karıncaların kökünü kurutmaktan uzaktır. Bunun için işin uzmanı ilaçlama servisleri ile çalışmak gerekir. İstanbul böcek ilaçlama firmamız etkin karınca ilaçlama yöntemleri kullanarak sizlerin karınca şikayetlerinize ekonomik karınca ilaçlama fiyatları ile çözüm sunar.

Genelde yaz aylarında yoğunlaşan karınca şikayeti evlerde özellikle mutfak tezgâhlarında baş göstermektedir. Eğer kışın evinizde karıncaları yoğun şekilde görüyorsanız bu durumda evinizde karıncaların yuva yaptığını söyleyebiliriz. Kesinlikle evdeki karınca yuvaları tespit edilerek uygun ilaçlama yöntemi yapılmalı ve yuvaları yok edilmelidir. Şayet karıncaların tamamı yok edilmezse evinizde yere düşen en ufacık bir yemek artığının başında onlarca karıncanın üşüştüğünü görmek sinir bozucudur.

Karıncaların türü ve yoğunluğuna göre değişik karınca ilaçlama şekilleri uygulanır. Tuvalet ve mikropların yoğun olduğu diğer ortamlarda da dolaşan karıncaların ayaklarına takılan parazitler bulunur. Yiyecek ve içeceklerin üzerlerinde dolaşarak sağlığımızı büyük ölçüde tehdit edebilecek hastalıklara yol açarlar. Sıvı spreyli karınca ilaçlama, jel karınca ilaçlama ve sisleme yöntemle karıncalar ile mücadele edilmektedir. Tür ve yoğunluğuna göre karınca ilaçlama şekli kullanıyoruz.

Karınca İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama firmaları haşereler ile mücadele ederken kullandıkları ilaç ve verdikleri hizmetin kalitesine bağlı olarak ilaçlama fiyatı belirlemektedir. Örneğin tahta kurusu ile karınca ilaçlama fiyatları arasında değişkenlik olması muhtemeldir. Tahta kurusu, pire, kertenkele, toz akarı, yatak böcekleri ve arılar ile mücadele hem zor hem de çok daha etkili ilaç ve yöntemler kullanılmasını zorunlu kılar. Karıncalar ile mücadele için hizmetin kalitesi kadar ekibin uzman ve donanımlı olması da önemlidir.

İstanbul ilaçlama fiyatları ortalama olarak 250 350 lira civarında olup, bu dairenin büyüklüğü ve daha küçük olması ile değişkenlik gösterir. Böcek ilacının içerdiği aktif maddeler kalite ve haşere kontrolünü etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Ucuz böcek ilaçları yalnızca kolay imha edilebilen böceklere etkili olurken dirençli böceklere karşı çözümsüz kalır. Kanatlı karınca ve marangoz karıncalar gibi karınca çeşitleri ile daha etkin mücadele gerekir.

Karınca için ev ilaçlama fiyatları ile bahçe ve bina çevresindeki ilaçlama ücreti alanın ölçüsüne göre değişir. Yaşam alanlarının daha hijyenik ve ferah olması için düzenli olarak ilaçlama servisi alınmalıdır. Karınca zararsız gibi görünmesine karşın hem sağlığımızı olumsuz etkiler, hem de yiyecekleri kirleterek maddi kayıplara neden olur. Atlas Türk İlaçlama olarak en zor kontrol edilen haşerelere karşı bile en yüksek oranda çözümleri üretmekteyiz. Kokusuz, jel, az kokulu ve fare ilaçları konusunda son derece seçici davranmaktayız. Karıncalar nasıl yok edilir? diyorsanız bizimle iletişime geçin,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir