0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Karınca İlaçlama Yöntemleri

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Karınca çeşitleri koloniler halinde yaşayan son derece kompleks ve sosyal bir haşere türleridir. Karınca İlaçlama Yöntemleri evlere giren karıncaların önlenmesi için uygulanır. Karınca çeşitleri evin mutfak bölümü başta olmak üzere evlerin tüm odalarına yayılmaya başlarlar. Karıncalar gerek gıda ve yiyeceklerin içine girip kullanılamaz hale getirirler. İnsanları ısırıp huzursuzluk vermeleri yüzünden pek hoş karşılanmayan özelliğe sahiplerdir. Aslında diğer böceklere oranla karınca türlerine karşı insanlar çok daha nazik ve sempati duydukları bilinen gerçektir.

Hatta halk arasında karınca bereketin sembolü olarak görülüp evlerine giren karıncaların bereket getireceğine inanan insanların sayısı hiçte azımsanmayacak sayıdadır. Karınca ilaçlama firması olarak karıncaların giriş alanları başta olmak üzere karınca yuvaları ve karınca şikayeti yaşanan tüm yaşam alanlarında mücadele verilir. İnsanları rahatsız edip huzurunu kaçıran karınca çeşitlerini engellemek için açık yada kapalı alanların tamamına yönelik önleyici ve arındırıcı haşere mücadele hizmetleri veriyoruz.

Karınca çalışkan ve zeki bir haşere türü olup evlere karınca girişleri öncü bir karıncanın eve girip ekmek kırıntısı, şekerli gıda, ve karıncalara cazip gelir. Bu tür yiyeceklerin ortalıkta bırakılması ve kırıntıların yerlerde olması nedeni ile çok rahat buraların beslenme için kendilerine uygun özellikte bölgelerdir. Bu karıncaların hızlı bir şekilde evlerde üremelerine sebep olur. Karınca türleri koloni şeklinde yaşayan ve toplu olarak mekanlara girip çok sayıda karıncanın evin her tarafında insanları huzursuz etmesine yol açarlar.

Karınca İlaçlama Yöntemleri kokusuz ilaçlar, kokulu ilaçlar ve jel karınca ilaçları kullanılarak yapılabilir. Sistem olarak ta spreyleme püskürtme şeklinde ve buharlı karınca ilaçlaması yöntemi ile yapılarak yaşam alanlarında ciddi şekilde çoğalan karıncaların evlerden arındırılması sağlanmaktadır. Karıncalar zehirli ve zehirsiz türleri olan kimi iri yapılı kimide daha küçük boyutlara sahip pek çok türü bulunan insanlara hastalık bulaştırmasa bile rahatsızlık veren küçük böceklerdir.

Karınca İlaçlama Ne Zaman Yapılmalı

Karınca ilaçlama  zamanı olarak özel bir zaman aralığı olmasa da daha çok bahar ve yaz aylarında karınca şikayetleri ciddi oranda artış gösterir. Evlerin içinde hızla ürer ve insanları ciddi anlamda rahatsız ederler. Karınca türleri içinde kanatlı karıncalar daha iri yapılıdır. Siyah karıncalar olarak bilinen ve daha minik yapıda olanlarda mevcuttur. Karıncalar hakkında bilinen çok sayıda bireyin bir arada yaşadığı hızlı üreyip adeta mekanları istila ettikleri ve kendilerinden boyca ve yapıca çok büyük böcekleri bile kolayca etkisiz hale getirdikleri bilinmektedir.

Karınca türleri içinde marangoz karınca, işçi karınca, asker karınca, ve katil karıncalar olarak isimlendirilen karınca türlerine rastlanır. Karınca ilaçlama servisleri pek çok türün varlığına tanık olup en zorlu karınca türleri ilaçlama yönünden termit ve kanatlı karıncalar için yapılmaktadır. İç bölgelere yuva yapan bu türler diğerlerine oranla daha fazla tecrübeli karınca mücadele bilinci gerektirmektedir.

Karıncalar arasında çeşitli iş dağılımı olduğu gibi karıncaların oldukça ilginç özelliklerine de rastlanmaktadır. Bir kaç örnekle belirtecek olursak şöyle sıralayabiliriz.

    1. Karıncalar, termitler ile birlikte tarımı ilk kullanan canlılardır. Yuvalarının belirli alanlarında mantar yetiştirirler ve toprağın altında katmanlar halinde damarlar şeklinde yuva yaparlar.
    1. Karıncaların baharda ortaya çıkan ve kanada sahip olan türleri üremek ve yeni yuva kurmak için dışarı çıkar. Bunlara kanatlı karıncalar denmekte olup ısıran ve boyları ile renkleri farklı olanları mevcuttur
    1. Bir karınca kendi ağırlığının 10 katı ağırlığı kaldırabilir. Çok hızlı ürer ve çok çalışkan türler olup sosyal haşere gurubudur.
    1. Karıncalar insanlar gibi ordu kurup kendi kolonilerini korurlar. Bazen de koloniler arasında insanlar gibi savaşırlar. Hatta asker karıncalar olarak isimlendirilen karınca türü de bulunmaktadır.
  1. Karıncalar yemek bulmak için öncü karınca yollarlar. Bu karıncalar yemek ararken koku molekülleri bırakırlar. Bunun sebebi, yemeklerin bulunduğu rotayı kaybetmek istememeleridir. Öncü karıncalar yuvaya gidip diğer karıncaları haberdar ederler. Onlar da koku moleküllerini izleyerek yemeği bulurlar bu süreçten sonrası karıncaların hızlı bir şekilde mekanları istila etmesi demektir

Karınca İlaçlama Kaç Defa Yapılmalıdır?

Karınca İlaçlama Yöntemleri yaz dönemleri başta olmak üzere yılın her döneminde özellikle kapalı alanlar ve evlerde yapılmaktadır. Eve giren bir kaç karınca aslında diğer karıncaların çok hızlı bir şekilde evleri istila edeceğine işaret olduğu için zaman kaybetmeden evde karınca ilaçlama yaptırılmalı karıncaların türü ve yoğunluğuna göre değişik özellikte karınca ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır.

Apartman etrafı ve bahçelerde yoğun karınca sorunlarına karşı binaların dış duvarları bir metre boyunda çepeçevre ilaçlanarak bahçelerdeki karınca kolonilerinin yaşam alanlarını basması önlenmelidir. Karınca ilaçlamanın önemi çoğu insan tarafından bilinmese de daire içlerine girip insanların yiyecekleri ve kullandıkları mutfak eşyalarının arasına girerek elini attığı her eşyanın arasında çıkarak hayli rahatsızlık vermektedir.

Kullanılan karınca ilaçları arasında en etkili olanları kokulu ve sisleme karınca ilaçlama şekli ile jel karınca ilaçlarıdır. Kokusuz ilaçlar daha kısmi olan bölgelerde ve çok fazla yoğun karınca şikayeti yaşanmayan mekanlarda tercih edilmelidir. Küçük yapılı olmaları ve sürü psikolojisi ile hareket ettikleri için evlere giren karıncalar özellikle duvar dipleri, süpürgelik kenarları ve halı altları gibi yerlerde çok yoğun karşılaşılır. Karıncaların ortadan kaldırılması için dumanlı karınca ilaçlama ile jel karınca ilaçlama teknikleri kullanılıp mekanlarda sıkıntı sebebi olan termitler ve karınca çeşitleri etkili bir ilaçlama ortadan kaldırılmalıdır.

Özellikle evlerde küçük bebekleri ısırıp ciltlerinde kızarıklık ve kabarmalara neden oldukları için karıncaların giriş yaptığı bölgeler ve karınca üreme alanları titiz bir şekilde karıncalara karşı ilaçlanarak evde yaşanan zararlı karınca şikayetleri ortadan kaldırılmalıdır. Astek ilaçlama ekibi olarak bilinçli yöntemleri kullanarak evlerde karınca ilaçlama hizmeti veriyor sizlerin tüm haşere sorunlarınıza kalıcı çözümler sunuyoruz. En Etkili Karınca İlaçlama Yöntemleri ile sorunlarınızı çözüyoruz. Böcek Haşere İlaçlama Şirketleri yazımız ilginizi çekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir