0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Karınca İlaçlama Nasıl Yapılır

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Karınca İlaçlama Nasıl Yapılır? evlere giren karıncaların önlenmesi için iç ve dış alanlarda farklı ilaçlama uygulaması yapılmaktadır. Karıncalar halk arasında bereket sembolü olarak görülen ve çoğunlukla zararsız haşere türleridir. Ev içinde karınca ilaçlama ancak çok yoğun şekilde karınca kolonisi tarafından evin her tarafına yayılan karıncaların temizlenmesi için yapılan bir böcek ilaçlama uygulamasıdır. Karınca türleri içinde kanatlı karıncalar ve kırmızı karıncalar daha zararlı türlerdir. Kanatlı karınca ilaçlama daire içinde yayılan ve insanları ısırıp her türlü yiyecek içecek maddelerini kirleten zararlılara karşı yapılır.

Kanatlı karıncaların evlerden uzak tutulması için mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Karıncaların evlere giriş yolları olarak bilinen yerler önlem olarak ilaçlama servisleri tarafından ilaçlanarak evlere karınca girişleri önlenebilir. Dış alanlarda bulunan karınca yuvaları bahçe ve bina diplerinde ise apartmanda karınca mücadelesi yaptırmak ve binanın dış duvarları ile toprağa birleştiği yerler karınca ilacına tabi tutulmalıdır. Zararlı ilaçlama hem karıncaların evlere girmesini önleyecek hemde evdeki karıncaların imha edilerek sorun olmaktan çıkmasını sağlayacaktır.

Karınca İlaçlama Nerelere Yapılır?

Karıncaların sevdiği şeyler arasında şeker ve tatlı türü yiyecekler başta olup ekmek kırıntıları, meyve ve sebze gibi karıncaları çeken özelliğe sahiptir. Besin maddeleri karıncaların üremesine ve evi istila etmesine neden olmaktadır. Karınca yoğunluğu yaşanan evlerde karıncalara karşı ilaçlama yaptırmak bir zorunluluk haline geldiği için başka bir yol kalmaz ve insanlar istemese bile evde karınca ilaçlama uygulaması yaptırmak zorunda kalırlar. Karıncaların evlere girişini kesmek için en önemli yol onların evlere giriş yollarını bularak kapatmaktır.

Ayrıca bina etrafında haşere ilaçlaması yaparak karıncaların evlere girişini önlemek gerekir. Karıncalar açık buldukları yerlerden evlere girerek her yana dağılırlar. Özellikle süpürgelik araları, kapı pervazları ve mutfak dolaplarının altından kenar köşeleri takip ederek hareket ederler bazı durumlarda insanı ısırıp rahatsızlık verirler. Karınca ile mücadele yöntemi olarak karınca girişlerini kesmeye yönelik ani ve kısa sürede karıncaları etkisiz hale getiren haşere ilaçlama yöntemleri en kısa sürede sorunu çözerek rahatsızlıkların bitmesini sağlar.

Karıncalar  Nasıl İlaçlanır?

Ülkemizde yaşayan karınca çeşitleri irili ufaklı yüzlerce koloniye ayrılır. Ancak zehirli karınca türlerine pek rastlanmaz. Bilinen zehirli karıncalar kırmızı ateş karıncaları ve katil karıncalar olarak adlandırılan karınca çeşidi olup bu zararlılar en çok tropik bölgelerde yaşamaktadır. Zehirli karınca ile mücadele profesyonel bir ekibin işi olup sisleme yöntemle ve çok çabuk imha eden bir özellik kullanılarak yapılmalıdır. Kırmızı karınca şikayetlerinde bu yöntemi kullanarak kısa sürede karınca problemlerine son veriyoruz.

Ekiplerimiz zehirli karınca mücadelesi yapma konusunda bilinçli olsa da bu güne kadar böyle bir sorunla karşılaşmamıştır. Isıran karıncalar zehirli değildir ancak baz karınca çeşitleri vücutlarında çok küçük oranda zehir taşıdığı için insanı ısırınca şiddetli ağrı verir fakat ölümcül bir risk oluşturmazlar. Tehlikeli karınca ilaçlama bilinçli bir şekilde yapılmalı insanların karınca şikayetleri kalıcı olarak aynı gün sona erdirilmelidir. Atlas Türk ilaçlama servisi sizlerin tüm ilaçlama şikayetlerinize anında kalıcı çözümler üretmektedir. Karınca ilaçlama nasıl yapılır? iyi bilmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir