Karafatma İle Mücadele

Karafatma İle Mücadele

Karafatma İle Mücadele her şeyden önce halk sağlığı ilaçları ve evde fiziksel mücadele edilerek yapılmalıdır. Yeni başlayan sorunlarda böceklere karşı mücadele daha kolaydır. Doğal böcek kaçırıcı ev ilaçları tek tük böcek görülmesi durumunda işe yarayacaktır. Ancak geç farkedilen durumlar ve tedbir alınmayan şikayetlerde pek bir işe yaramaz. Böcek ilaçlama için yüksek haşere kontrolü sağlayan kaliteli haşere mücadele ilaçları kullanılmalıdır. Karafatma böceği mücadelesi kokusuz ve jel ilaçlama gibi yöntemler ile yapılmalıdır.

Evlerde karafatmayla mücadele edilirken bu böceklerin ne denli yoğun üredikleri ve duvar aralarına kadar saklandıkları bilinmelidir. Bu haşerelerin ilaçlaması için kullanılacak haşere ilaçları hem ani etkili olmaları, hemde kalıcılığı uzun süren karafatma ile mücadele ilaçları olmalıdır. Apartmanlar, siteler, villa ve iş hanları bu böceklerin yaz aylarda sık görüldüğü yerler arasındadır. Profesyonel olarak karafatmaların yok edilmesi için güvenilir ilaçlama firmalarında ilaçlama servisi talep edilmesi en doğru yoldur.

En Fazla Hangi Aylarda Çoğalır

Yaz dönemleri karafatmaların yumurtadan çıkma dönemleri olup, bu zaman diliminde çok hızlı çoğalır ve konutlarda çok daha fazla oranda görülürler. Parke araları, dolap altları gibi kuytu yerlerde gizlenerek gece olunca etrafta yiyecek ararlar. Hamam böcekleri her türlü gıda ve kalıntıya gelir. Evlerin temiz tutulması, gıda ve ekmek kırıntısı gibi atıkların temizlenmesi gerekir. Geceleri evde çöp tutmamak, lavaboda bulaşık bırakmamak önemlidir. Bir dişi böcek yılda binlerce yavru böceğin oluşmasına sebep olur.

Atlas Türk ilaçlama ekipleri karafatmalar ile mücadele için yüksek oranda böcek öldürücü aktif maddeler içeren ilaçlar kullanır. Böcek türüne özel uygulamalar ile evlerde ve açıkça alanlarda insanların canını sıkan bu böceklerin kısa sürede imha edilmesi için özel bileşenli birinci sınıf haşere kimyasalları ile profesyonel karafatma ile mücadele servisi vermektedir. Mutfak ve banyolar bu böceklerin ana üreme noktaları olup ilk girişler çoğu apartman dairesinde su giderleri ve açık havalandırma boşluklarından başlamaktadır.

Karafatma Böceğine Karşı Erken Önlem Almak

Evlere yerleşen karafatma ve diğer böcek türleri giderek çoğalmaya başladığı zaman evin diğer bölümlerine yayılarak insanlar için oldukça ciddi rahatsızlık nedeni olmaktadırlar. En etkili çözüm daha bu böceklerin ilk görülmeye başladıkları anda yaptırılan ilaçlama ile sağlanır. Her tarafı sarmadan erken önlem alınan durumlar için daha kalıcı böcekten kurtulmak mümkün olmaktadır. Evlere girip üreyen ve çoğalan böcekler ile mücadele daha zorlu ve çok daha zahmetli olmaktadır.

Evde karafatma böceği mücadelesi jel ilaçlama ile yapıldığı zaman yaklaşık olarak 15 gün gibi bir zaman bu böceklerin görülmesi normaldir. Aynı şekilde sıvı kokusuz ilaçlar ile yapıldığı zaman böcekler belirli bir süre çıkmaya devam eder. Böcek ilaçlama yöntemi içinde en etkili olan hiç kuşkusuz ani öldürücü etkisi ile sisleme yöntem ve kokulu böcek ilaçlama şekli olmasına karşın temizlik gerektireceği için jel ilaçlama en fazla tercih edilen yöntemdir. Karafatma Böceği İle Mücadele için bizden destek alabilirsiniz. Karafatma Böcekleri Nereden Gelir? yazımızı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir