0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Karafatma İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Karafatma böceği daha çok geceleri aktif olan bir zararlı türüdür. Sınıf olarak Kara böcek giller familyasının bir üyesidir. Karafatma İlaçlama hamam böceği ilaçlama türleri ile aynı ilaçlar kullanılarak yapılır. Böcek ilaçlama yöntemleri arasında sisleme ulv ilaçlama ve sıvı ilaçlama yöntemleri kullanılarak karafatma böcekleri ile kolaylıkla mücadele edilebilir. Karafatma böceklerinin diğer bir adı oryantal hamam böceğidir. Yapı olarak karanlık bölgelerde yaşamayı tercih ederler. Gündüzleri pek ortada görülmez geceleri aktif olarak hareket ederler.

Hamam böcekleri ile karıştırılmaları onlara benzerlik göstermelerinden kaynaklanır. Kara böcekler renk olarak siyah iken hamam böcekleri kahverengi ve sarı renklerde karşımıza çıkar. Karafatma böceği uzunluk olarak iki buçuk santimetre civarındadır, uzun bacakları ile örümcekleri andırırlar. Dişi böceğin vücudunda dış koruyucu tabaka bulunmazken erkek vücudunda sert bir kabuk yer alır. Karafatma böcekleri nasıl ürer? karafatmalar çiftleştikten sonra 300-350 arasında yumurta bırakabilir. Daha çok farklı bölgelere yumurtaların dağıtarak üreme yolunu seçerler.

Parke altı, tahta döşemelerin arası, duvar çatlağı, buzdolabı ve çamaşır makinesi benzeri beyaz eşyaların alt kısımları ve kuytu bölgelere yumurta bırakırlar. Karafatma böcekleri ne ile beslenir? diyorsanız başta kepek ve tahıl olmak üzere bitkisel ve hayvansal döküntüler ile kolaylıkla beslenmesini sağlayabilirler. Gündüzleri dinlenmeye çekilen kara böcekler geceleri yiyecek aramak için ortaya çıkar. Bu nedenle ortalıkta bırakılan her türlü besin maddesini tüketirler. Karafatma böcekleri lağımlarda yaşadıkları için mikrop ve bakteri bulaştıran bir özelliktedir.

Kara Böcekler Nerelerde Yaşar?

Yaşam alanları daha çok nemli, kirli ve karanlık ortamlardır. Evlere giriş yerleri lağım boruları, su giderleri ve açık kapı altları gibi yerlerdir. Karafatma ilaçlama evlerin zemin katlarında ve çatı aralarında yaptırılması gereken bir uygulamadır. Evlere girdikleri bölgeler genellikle boruların su giderleri, açık bırakılan pencereler, kırık dökük noktalardır Eve girdikten sonra killer, mutfak, banyo ve benzeri yerlere gizlenirler. Ancak buna karşın apartman bölgeleri, bahçe, ahırlar, otoparklar gibi yerlerde de sıkça karşımıza çıkarlar.

Nemli ve karanlık ortamları seven hamam böceği çeşitlerinden olan karafatma böceği için mekanı hijyenik ve temiz tutmanız oldukça önemlidir. Yiyecek kırıntılarının olduğu evler hamam böceği çeşitleri için ciddi bir beslenme imkanı sağlar. Lavaboda bulaşıkları biriktirmeden mutlaka bulaşık makinesine kaldırmalısınız. Çöp kutuları boşaltılmalı böcek oluşumuna imkan sağlayan şartlar ortadan kaldırılmalıdır. Karafatma böceği tehlike anında koku bırakan bir özelliktedir. Karafatma neden koku bırakır? diyorsanız bilmeniz gereken ona temas ettiğinizde ya da tehlike hissettiğinde kendine has bir koku salgılanmasından kaynaklanır.

Ayaklarının üzerine kalkarak vücudunun alt üst bölümünü yukarı doğru kaldırıp yukarı doğru uzatarak bu kokuyu salgılar. Bu aslında böceğin kendini savunma şekli olarak dikkat çeker. Karafatmanın zararları pis ortamlarda dolaştığı için bakteri ve mikrop taşımasından kaynaklanır. Bu nedenle vücudunda ve bacaklarında pek çok bakteri ve virüsler taşıması mümkündür. Ayrıca insanların tükettik gıdaların arasında dolaşarak salya ve dışkılarını bu gıdalara bulaştırır. İnsanları içerisinde hastalık mikroplarının yayılmasına sebep olurlar.

Karafatma Böceğinin Evlere Giriş Yolları

Karafatma böceği zararları ısırma yada sokma gibi yollardan olmaz. Şayet karafatma böceği insanı ısırır mı? diyorsanız insanı ısıran bir özelliği yoktur. Karafatma böceğinin gerçek adı aslında oryantal hamam böceğidir. Karafatma böceği ilacı olarak kokulu, kokusuz, sıvı jel hamam böceği ilaçları tercih edilebilir. Kara böcekler nasıl yok edilir. Kara fatma böceğinden nasıl kurtulabilirim? diyorsanız evinizde karafatma böceği ilaçlama servisi almanız oldukça önemlidir. Bazı insanlar bizi arayarak evde gördüğü siyah böceklerin ne olduğunu öğrenmek ister ve karafatma böceği uçar mı? diye bilgi talep eder.

Bu böcekler uçmaz ve zıplamaz yaklaşık olarak 300 000 000 yıllık bir tarihe sahip olan oryantal hamam böceği görünüm olarak parlak koyu kırmızı ve siyah renklerle tanınır. Apartman ve dairelerde böcek ilaçlama dahil pek çok haşere kontrol yöntemlerine karşı hamam böceği türleri en istilacı türler olarak dikkat çekerler. Evlere pek yok yolla ben girebilirler bunların başında yarık, çatlak, gider boruları, kapı altları gibi bölgeler özel önem taşır. Hamam böceği türlerinden biri olan oryantal hamam böceği yani karafatma böcekleri sıcak ve nemin olduğu bölgeleri severler. En fazla ısı ve nemin bulunduğu mekanları tercih ederler.

Karafatmalar eve çoğunlukla kanalizasyon ya da çöplük gibi bölgelerde bulunan uygun şartlardan etkilenerek gelir. Kurumuş yiyeceklerle beslenmeyi çok severler. Aydınlıktan hoşlanmaz mutfak tezgahı ve banyodaki çamaşır makinesinin altı gibi yerleri kendilerine saklanma yeri seçerler. Özellikle nem ve rutubet olan yeterince temizlik ve havalandırma yapılmayan evleri tercih ederler. Şayet bu böceklerden hoşlanmıyor ve evin içinde bu böcekler ile yaşamak istemiyorsanız ev temizliğine gereken önemi vermeniz şarttır.

Böcek Giriş Yerlerinde Tedbirler Alın

Ayrıca bu böceklerin beslenme, saklanma imkânlarını ortadan kaldırmanız evinizdeki zayıf noktaları tamir etmeniz gerekir. Karafatma böceği ilaçlama hizmeti almanız da en önemli şartların başında yer alır. Çöp kutusunda çöplerin biriktirilmesi kötü bir koku yayan bu koku ise böcekleri adeta kendine davet eder. Hamam böceği türleri insanı ısırmaz ve zehirli değillerdir. Sürekli pis ortamlarda dolaştıkları için ölümcül sebepler içeren çeşitli bakteri ve virüsleri insanlara taşırlar. Bu onların ısırmayıp zehirlemediği gerçeğinden daha tehlikeli sonuçları insanlara bulaştırmasına sebep olabilir.

Evinizde böceklerle mücadele için lavabo ve banyo giderlerini kapatmanız tavsiye edilir. Buralar böcek giriş yolları olarak dikkat çeker. Ayrıca zeminlerin temizlenmesi ve evde çöp bırakılmaması çok önemlidir. Karafatma böcekleri ile mücadele sabır gerektiren bir iştir. Karafatma böceğinin yumurtası 60 gün boyunca bozulmadan hayatta kalabilir. Çok küçük bir boyutlara sahip özelliktedir. Karafatma böceği nasıl yok edilir diyorsanız mutlaka karafatma ilaçlama hizmeti almalısınız. Bu böceklerde hamam böceklerinde olduğu gibi ilk yerleşmek ve üremek için karanlık, nemli ortamları kendilerine hedef seçer.

Bahçelerde dış mekan bitkileri bu böceklerin popülasyonun da önemli yer tutar. Özellikle sızıntı yapan borular, sıhhi tesisat benzeri akıtan kısımlar mekanı olumsuz etkiler bu böceklerin evlere girişinde son derece önemli yer tutar. Karafatma böceği ilaçlama değişik ilaçlar kullanılarak yapılabilir. Kokusuz spreyli uygulamalar ile eve gelen böceklerin önlenmesi mümkündür. Yeni başlangıç aşamasındaki karafatma böceği şikayetlerinde sıvı spreyli ve kokusuz ilaçlar yardımı ile bu böceklerden kurtulmak mümkündür.

Böcek İlacı Ve Bitkisel Kaçırıcılar Üremeyi Geciktirir

Böceklerin saklandıkları ve dolaşma istikametlerine direkt olarak böcek ilacı uygulanarak bu böceklerin ilaçla temas etmesi beklenir. İlaçla temas eden böcekler ilacın öldürücü etkisine maruz kalarak yavaş, yavaş ölmeye başlayacaktır. Karafatma böcekleri tarımsal ürünler ve hayvansal besinleri tercih eder uzun bacaklı ve tombul gövdeli yapıları ile dikkat çekerler. Karafatma ilaçlama fiyatları, hamam böceği ilaçlama fiyatları ile aynıdır. Karafatma var ne yapmalıyım, Karafatma böceği neyi sevmez? Karafatma böceği nasıl yok edilir? diyorsanız öncelikle evi temiz tutmanız önerilir.

Islak zeminleri ve zayıf noktaları tamir etmeniz gerekir. Böceklerin sevmediği kokulardan böcek kaçırıcı olarak faydalanabilirsiniz. Özellikle limon, sarımsak, lavanta yağı, size yardımcı olabilir. Kara fatma böceği zararları sağlık açısından görülmektedir. İnsanı ısırma gibi bir eğilim sergilemezler. Karafatma böceği nereden gelir? diyorsanız evin dış bölgelerinden ve su giderleri gibi yerlerden evlerin içine sızarlar. Buralarda tedbir almanız, evdeki eksikleri gidermeniz oldukça önemlidir. karafatma böceği için en etkili ilaç kokulu sıvı ilaç, jel hamam böceği ilacı olarak dikkat çeker.

Hamam böceği ve karafatma böceği ilaçlama da yumurta dönemi oldukça önemlidir. Bu böceklerin üremeye başladığı dönemlerde evinizde ilaçlama yaptırarak bu böceklerin etkinliğini kırabilirsiniz. Hamam böceği ilaçlama böceklerin bağışıklık sistemi, cinsi ve üreme dönemleri gibi özellikler dikkate alınarak yapılmalıdır. Çünkü karafatma böcekleri evde hızlı çoğalan hamam böceği çeşididir. Ev taşıma esnasında evlere kolaylıkla taşınırlar. Şayet eve birkaç böcek girmişse kısa zamanda binlerce böceğinin size merhaba diyeceğini unutmamalısınız.

Evlere Kara Böcekler Pek Çok Yolla Gelir

Tamire giden eşyalar ve nakliye sırasında taşınan malzemeler arasında kolaylıkla evlere taşınabilirler. Ayrıca depo ve sığınaklar bu böceklerin en fazla görüldüğü yerler olarak dikkat çeker. Yeni bir ev tuttuğunuz zaman eşyalarınızı taşımadan önce mutlaka karafatma böceği ilaçlama yada böceklere karşı mücadele kapsamında ilaçlama servisi almanız gerekir. Sizden önce evde oturan insanların ne tür bir yaşam sürdüğünü bilmeniz mümkün değildir şayet temizliğe yeteri kadar önem verilmemişse eve böcek bulaşmış olabilir.

Bu böcekler siz farkına varmadan kısa zaman sonra başımıza bela olacaktır. Bu nedenle eve taşınmadan önce ev ilaçlama servisi almanız çok önemlidir. Böcekler dış alanlardan evlere taşınırlar. Bu yollar çeşitlilik gösterir özellikle depolar, ambarlar ve koli içleri bu böceklerin saklandığı önemli yerlerdir. İşyeri yada işletmelerin depolarında böcek mevcutsa ve buralarda ilaçlama servisi alınmamışsa doğal olarak buralarda muhafaza edilen ürünlerin arasında böcek problemleri yaşanacaktır.

Şayet siz de aldığınız bir eşyayı kontrol etmeden yerleştirirseniz bu böcekleri sizin evinizde kısa zaman içerisinde üremeye başlayacaktır. Böceklerin ortamlarda oluşmasını engellemek için pis su giderlerinin kapatılması, kanalizasyon şebekelerinin tamir edilmesi, evdeki ekmek kırıntılarının süpürülmesi ve böcek yuvası haline gelebilecek bölgelerin onarılması büyük önem taşır. Karafatma böceği pis ve karanlık bölgeleri sevdiği için rutubet ve nem gibi oluşumları ortadan kaldırmanız büyük önem taşır.

Evinizde karafatma böcekleri ile başınız derde girdiyse zaman geçirmeden karafatma böceği ilaçlama servisi almanız gerekir. Şayet birkaç böcekten ne çıkar diyerek karafatma ilaçlama servisi almazsanız çok hızlı yumurta bıraktıkları için kısa zamanda evinizde her tarafa yayılıp baş edilemez hale geleceklerdir. Atlas Türk böcek ilaçlama firması yaşadığınız böcek şikayetlerinde daima çözüm odaklı hizmet sunar. Etkili ilaçlar ve profesyonel ilaçlama yöntemleri ile yaşadığınız böcek şikayetlerine son veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir