0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Karafatma Böcekleri İle Mücadele

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Karafatma Böcekleri İle Mücadele sağlığımız açısından önemlidir. Hamam böceği, karafatma böcekleri her şeyden önce insan sağlığına zarar veren bir böcektir. Evde böcek ilaçlama Halk Sağlığı İlaçları kullanılarak hem fiziksel hem de kimyasal olarak bazı tedbirler alınarak yapılır. Bilindiği gibi evde yeni başlayan böcek sorunlarında haşerelerle mücadele çok daha kolaydır. Doğal böcek kaçırıcı ev yapımı böcek ilaçları yeni başlayan böcek şikayetlerinde çözüm olsa da ilerlemeye başlayan böcek şikayetlerinde pek bir varlık gösteremez.

Evde böcek ilaçlama böceklerin yoğunluğu ve haşerelerin direnç yapılarına göre ilaç seçilerek uygulanır. Karafatma böcekleri ile mücadele hem kokusuz ilaçlar, hem kokulu ve jel ilaçlar kullanılarak yapılabilir. Evde görülen karafatma böceklerinin ortadan kaldırılması için bu böceklerin saklanma ve üreme alanlarına etki eden ilaçlar kullanılması gerekir. Apartman, site, İş hanı, villa, ve pek çok mekanda bu böcekler özellikle yaz dönemlerinde yoğun olarak görülür.

Hamam böceği en fazla yaz dönemlerinde insanlar için huzursuzluk sebebi olmaktadır. Çünkü bilindiği gibi gerek karafatma böcekleri, gerek diğer pek çok haşere türleri için yumurtadan çıkma dönemleri yaz dönemleri olarak dikkat çeker. Bu böcekler parke araları, kapı dipleri, dolap arkası, nemli ortamlar, karanlık yerler gibi kuytu bölgelerde gizlenirler. Geceleri ortaya çıkarak etrafta yiyecek aramaya koyulurlar.

Karafatma Böceği Ne Yer Nerelerde Görülür?

Gerek karafatma böceği, gerek hamam böcekleri her türlü gıda ve açıkta bırakılan malzemelere gelirler. Evin temiz tutulması karafatma böcekleri için önemli bir mücadele şeklidir. Bilindiği gibi ekmek kırıntısı, gıda atıkları, açıkta bırakılan yiyecekler, mutfak lavabosunda bırakılan bulaşık böcekleri kendine çeker. Karafatma böcekleri ile mücadele yüksek oranda böcek öldürücü içeriğe sahip kaliteli ilaçlar ile yapılmalıdır.

İnsanlara tiksinti ve strese sokan böcekler erken önlem alınmadığı takdirde evin her tarafında insanların karşılarına çıkmaya başlar. Bu da son derece sinir bozucu bir durumdur. Evin içinde banyo ve mutfaklar böceklerin ana üreme bölgeleri olarak dikkat çeker. Genellikle zemin katlarda görülen böcekler zamanla binaların içinde diğer dairelerin içlerine kadar yayılır. Karafatma böceği ile erken mücadele etmek evlerin içine yerleşen karafatma böceklerini kısa sürede ortamlardan arındırır. İlaçlanmayan bu böcekler çok hızlı üremeye başlar.

Tek bir bölgede bile böcek görülmesi kısa zamanda evin diğer bölgelerinde yavru böceklerin üremesiyle yayılır. Böcekler ile mücadelede en etkili çözüm hiç kuşkusuz daha ilk geldiklerinde erken müdahale ile ilaçlama yapılarak önlenmelidir. Karafatma böceklerinden kurtulmak için daha ilk böceği gördüğünüz anda ilaçlama servisi almanız çok faydalı olacaktır. Böceklerle jel ilaçlama ve kokusuz ilaçlama uygulamaları ile kurtulmanız mümkündür.

Karafatma Böceğini Önleme Yolları

Önemli olan hangi ilaçların ne kadar sürede etki edeceğini bilmektir. Karafatma böceği ile mücadelenin en önemli yolu evlere giriş noktalarını kapatmak, saklanma bölgelerinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Evde ilaçlama ile böcekleri ortamdan söküp atmak erken mücadele ile çok daha kolay olur. Atlas Türk ilaçlama olarak gerek hamam böceği türleri, gerek karafatma böcekleri ile mücadelede en etkili böcek ilaçlarını kullanıyoruz.

Apartmanların sığınak, otopark, bodrum ve bahçelerinde kara böcekler yoğun şekilde görülür. Buralarda ilaçlama yaptırmak dışarıdan daire içlerine böcek girişlerini ortadan kaldırır. Bahçe ve apartman ortak alanlarında spreyli sıvı böcek ilaçları ile ilaçlama yapılır. İnsanların sağlığını bozan böceklerden uzun süreli olarak sizleri kurtarıyoruz. Pis ve hastalık taşıyıcısı tüm böceklerin mekanlardan arındırılması insan sağlığı açısından olmazsa olmaz şartlardan biridir. İşletme ve konutlarda böcek yoğunluğuna göre ilaçlama şekli belirlemek daha etkilidir.

Bilindiği gibi hamam böceği türleri son derece istilacı ve zararlı yapıları ile insanların huzurunu kaçırırlar. Yaz ayları ile yumurtlayan böcekler önemsenmediği zaman çok hızlı çoğalır. Kapı dipleri, parke araları, mutfak dolaplarının arkası, kiler gibi yerler son derece iyi böcek saklanma ve üreme noktalarıdır. Atlas Türk ilaçlama ile iletişime geçerek yaşadığınız haşere şikayetlerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Kara böcekler olarak bilinen bu antenli nem ve rutubet böcekleri oldukça zararlı türlerdir. Kalorifer ve hamam böceği ilaçlama için etkili ilaç ve yöntemler kullanmak kaçınılmazdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir