Karafatma Böceği İlaçlama

Karafatma Böceği İlaçlama

Karafatma Böceği İlaçlama evlerde ve zemin katlarda görülen siyah renkli kalorifer böceğine karşı şarttır. Hamam böceklerinin farklı bir türüdür bu siyah renkli böcekler.  Evde ilaçlama karafatma böceklerinin ortadan kaldırılması için şarttır. Bu böcekler için kokulu, kokusuz ve jel karafatma ilaçlama türleri ile yapılabilen bir böcek ilaçlama türü almanız mümkündür. Karafatma ilaçlama uygulaması diğer hamam böceklerinin ilaçlanma şekilleri ile aynı olup hiç bir farkı yoktur.

Karafatmaların üreme şekli ve yaşam süreleri diğerlerinde olduğu gibi benzerlik gösterir. Karanlı, nemli ve çöplüklerin olduğu yerler ile toprak zeminlerde bolca bulunurlar. Evde karafatma ilaçlama yaptırmadan önce karafatma böcekleri hakkında biraz araştırma yaptıktan sonra hangi ilaçlama türünü yaptıracağınıza rahatlıkla karar verebilirsiniz. Karafatma İlaçlama Servisi kapsamında apartman bodrumları, ekmek fırınları, gıda depoları ve imalathaneler gibi karafatmaların kolay ürediği yerlerde hamam böceği ilaçlama hizmeti veriyoruz.

Ev ve iş yerlerinde içeri girip yumurta bırakarak kısa sürede üreyen karafatma böcekleri zamanla tüm mekana dağılır ve her taraftan çıkarak insanlar için çok rahatsız edici olurlar karafatma ilaçlama servislerimiz sizlerin ev yada iş yerlerinizde görülen karafatma böceklerine karşı jel, kokusuz ve kokulu karafatma ilaçlama yöntemlerini kullanarak kalıcı bir şekilde en etkili hizmeti veriyoruz. Unutmayın pis ve atıl alanları mesken tutan lağım kanallarında yaşayan bu böcekler insan sağlığı için bir hayli tehlikelidir.

Karafatma Böceklerinin Zararları

Hamam böceği çeşitleri olan karafatma böceği evinizin hijyeni ve aile bireylerinin sağlığının korunması için kesinlikle bu pis böceklerin önlenmesi zorunludur. Ev İlaçlama geciktirilmeden yaptırılmalıdır. Bireysel olarak market ve ilaç satan yerlerden alınan ucuz ilaçların bu böcekleri ortadan kaldırmakta yeterli olmayacağı bilinmelidir. Karafatma böcekleri insanları ısırmaz ancak geceleri uyurken insanların eşyaları arasında ve yattıkları yerlerde dolaşarak rahatsız ederler.

Karafatma ilaçlama yapılması bu böceklerin pis alanlarından ayaklarına bulaştırdıkları mikroplu organizmaları yiyeceklere ve kullanılan mutfak eşyalarına bulaştırarak hastalık bulaşmasını önler. Karafatmaların istilasından kurtulmak için karafatma yaşam alanları karafatma ilaçlama işleminden geçirilmelidir. Astım, kanser ve alerjik cilt rahatsızlıkları gibi pek çok rahatsızlığa sebep olan pis böceklerin insanların yaşam alanlarında özellikle çocuklar için vereceği zararlar oldukça çoktur. Karafatma ilaçlama uygulaması yaptırılarak yok edilmelidir.

Karafatmalar yaz aylarında daha sık görülür ve evlerin banyo yada mutfak bölümlerinde yerleşerek zamanla tüm odalarda dolaşarak rahatsızlık sebebi olurlar. Apartmanda karafatma ilaçlama yaptırmak ev içine girmelerini önleme açısından önemlidir. Her türlü böcek ve zararlı karafatma ilaçlaması düzenli olarak hiç olmazsa yılda bir defa yaptırılarak böceklerin zararları önlenebilir. Dış alanlarda üreyen böceklerin açık buldukları alanlardan ev içlerine ve bina içlerine girerek yumurta bırakarak kısa sürede üremelerinin önüne geçmek gerekir.

En Etkili Karafatma Böceği İlaçlama Yöntemi

Karafatma böceklerinin ilaçlanması için uygulanacak bir diğer ilaçlama türü sıvı ilaçlardan farklı bir özelliğe sahip olan jel ilaçlama tekniğidir. Ancak üremelerine bağlı olarak etrafta bıraktıkları yumurtaların yapılacak ilk ilaçlamada hemen yok edilmeyecekleri göz önüne alınmalıdır. Yaklaşık 20 gün sonra yumurtadan çıkacak karafatma böceklerinin imha olabilmesi için 3 ay kalıcı özelliği bulunan jel böcek ilacının silinmemesi gerekir Evdeki tüm böceklerin yok edilmesi gerçekleşene kadar beklemede kalınması şarttır.

Böylece yumurtalarından yeni çıkmış karafatma böcekleri de da yok edilebilir. Koloniler halinde yaşayan karafatmalar üremelerinin çok olmasıyla da her geçen gün daha büyük böcek yoğunluğunun artmasına ev ve iş yerlerinin tamamına yayılmasına neden olur. Karafatma böceği imhası için kokusuz ve kokulu ilaçlama şekilleri uygulanabilir en kısa sürede etki gösteren yöntem dumanlı ve kokulu ilaçlama şekli olup ani bir şekilde yok etme özelliği bulunmaktadır. İnsanlar böcek şikayetleri için değişik türde ilaçlama talebinde bulunmaktadır.

Kara Fatma Böcekleri Nerelere Yuvalanır?

Devamlı olarak hareket halinde olan Kara Fatmalar bir günde ortalama 4- 5 km gibi bir yolu rahatlıkla gezebilirler, bu sebepten ötürü devamlı olarak ev ve iş yerlerinin her yerinde karşımıza çıkabilirler. Özellikle yaz aylarında yuvalarından dışarı çıkarak ortada dolaşmaya başlarlar. Her türlü pis gıda artıklarını yiyerek beslenebilen karafatma böcekleri gıda sıcaklık gibi ihtiyaçlarından ötürü genel olarak insanların yakınında binaların etrafı ve içlerinde yuvalanırlar.

Kara böcekler gerek hızlı hareket edişlerinden gerekse hızlıca çoğalabilmeleri sebebi ile bireysel olarak başa çıkılması zor böcek türüdür. Özellikle Karafatmalar ile başa çıkabilmek için uygulanan ucuz ve yanlış ilaç kullanılmasından dolayı bünyeleri belirli bir dirence gelen Karafatma ilaçlama böceği daha dirençli hale getirebilir. Karafatmaları en etkili şekilde yok etmek için profesyonel bir ilaçlama hizmeti almak gerekir. Bu ise deneyimli karafatma ilaçlama firmaları tarafından yapılabilecek bir hizmet olup kesin çözüm için yetkili ilaçlama servislerinden hizmet alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir