0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kalorifer Böceğinden Kurtulmak

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kalorifer Böceğinden Kurtulmak için değişik ilaç ve yöntemler mevcuttur. Böcek ilaçlama yolları aslında bireysel olarak yapılamayacak kadar kompleks ve uzmanlık ister. Bu tür böcekler ile mücadele amatörce yapıldığı zaman tam olarak istenilen sonucu vermez. Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri kokusuz ilaçlama şeklinde sıvı ve jel böcek ilaçları yardımı ile yapılabilir. Kokulu ve sisleme yöntem için donanımlı olmak ve mekanda kapsamlı bir hazırlık yapmak şarttır.

Değişik türleri olan Kalorifer böcekleri değişik isimlerle karşımıza çıkar. Bunlardan en belirgin olanı hiç kuşkusuz Alman kalorifer böceği olarak bilinen hamam böceği çeşididir. Banyo böceği olarak ta insanların fazlaca gördüğü bu böcek genelde pis ve rutubetli ortamları sever. Yaz mevsiminde pek çok apartman ve daire içinde insanların karşısına çıkarak sinir bozar. Hastalık vektörü olan bu haşereler insan sağlığı açısından oldukça zararlı türler olduğu için evin kapsamlı şekilde ilaçlanması şarttır.

Kalorifer Böceğinin Özellikleri

Kahverengi çizgili hamam böceği olarak ta bilinmesine karşın en fazla bilinen şeyi alman hamam böceği ve kalorifer böceği nedir? insanlar zaman, zaman sorgular. Kalorifer böceği uçar mı? kalorifer böceği ısırır mı? gibi çok değişik sorular genelde bilmektedir. Bu böcekler ısırmaz ancak bazı türleri kısa uçma özelliğine sahip olabilmektedir. Kalorifer böceği türleri istemsiz gelen bazen evin içinde İnsanların karşısına çıkarak ciddi şekilde rahatsızlık veren bir böcektir.

Değişik isimler ile anılan hamam böcekleri arasında orta iri yapılı bir böcektir. Bilindiği gibi hamam böceklerinin halk arasında değişik isimleri vardır. En bilinen hamam böceği karafatma böceği, kakalak, kalorifer böceği gibi isimlerdir. Kalorifer böcekleri hızlı örer ve çok çabuk bir şekilde mekanı istila edebilirler. Dişi bir kalorifer böceği yumurtasını sırtında taşıyabilir ve 30/40 adet yumurtayı üzerinde gittiği yere götürebilir.

Hızlı Ürer Ve Yayılırlar

Üremesi oldukça hızlıdır 200 adet yumurta bırakabilme özelliğine sahiptir. Bu böcek yumurtaları 18 gün içinde yumurtadan çıkar. Kalorifer böceklerinin özellikleri istilacı olmalarıdır. Kalorifer böceği sıcak ve nemli yerlerde yaşar. Genelde atıl ve izbe mekanlarda oldukça fazla karşımıza çıkar. Eve girdikleri zaman ilk uğrak noktaları hiç kuşkusuz mutfak bölgesi, banyo, lavabo gibi su borularının ve nemin olduğu ortamlar olarak dikkat çeker.

Gıda atıkları ve çöpler bu böceklerin beslenmesinde önemli yer tutar. Kalorifer böceğinin on on beş ay kadar bir ömrü mevcuttur. Gündüzleri yuvalarında gizlenerek geçiren bu böcekler gece olunca ortaya çıkar ortalama günde 4 – 5 kilometre kadar bir yol mesafesi katılabilirler. Oldukça pis olmaları bir yana insanların yediği yemediği hemen her şeyi tüketebilme kabiliyetleri vardır. Oldukça dirençli bir yapıları olduğu görülür eksi 32 dereceye kadar soğukta bile yaşayabilirler.

Kalorifer Böceklerini Erken Önlemek

Bu böceklerin en belirgin özellikleri mikrop taşıma ve pek çok hastalığın oluşmasına sebep olmalarıdır. Bu nedenle kalorifer böceklerinin evlerde görünmesini engellemek erken mücadele büyük önem taşır. Evde görülen bir kaç tane bile böcek evin aslında böcekler tarafından istila edilmesinin önemli bir göstergesi olarak ortaya çıkar. Bu nedenle erken önlem ve evde ilaçlama yaptırmak bu böceklerin üremesini engellemek için büyük önem taşır.

Kalorifer böceği kapı altları, çatlak, kırık noktalar, açık pencereler, havalandırma, lavabo giderleri ve su giderleri gibi bölgelerden kolaylıkla girebilir. Bu böceklerin Eve girişini önlemek için bazı küçük önlemler alarak engelleme sağlayabilirsiniz. Örneğin yapışkanlı tuzaklar kurarak evinizin hangi bölgelerinde böcek yoğunluğu olup olmadığını tespit etmeniz oldukça kolaydır. Kalorifer böceği jel ilacı bu böcekleri ile mücadele de oldukça faydalıdır.

Profesyonel Destek Almak Şarttır

Kalorifer böceklerinin yok edilmesini sağlamak için profesyonel ilaçlama firmasından jel kalorifer böceği ilaçlama hizmeti talep ederek evinizde, işyerinizde böceklerin yok edilmesini sağlayabilirsiniz. Bilindiği gibi jel kalorifer böceği ilaçlaması böceklerin yuvasında ölerek yuvadaki ölü böceği diğer böceklerini yemesi ve tüm böceklerin zincirleme bir etki ile ortadan kaldırılmasını sağlar. Kalorifer böceği ile bireysel mücadele sanıldığı gibi böceklerin ortadan kaldırılması için kesinlikle yeterli olmaz.

Çünkü ortalıkta dolaşan birkaç böcek sadece evdeki böcek istilasının öncü aşaması olarak görülebilir. Asıl görünmeyen böcekler dip bölgelerde gizlenen buralara yuva yapan özellikleri ile çok daha vahim boyutların ortaya çıkmasına sebep olur. Eskiden beri sprey ilaçlama olarak tabir edilen mekanik pompası ile yapılan uygulama insanların alışagelmiş olduğu bir ilaçlama çeşididir. Daha önceleri kokulu ve ağır etkiye sebep olan ilaçlar kullanılarak böceklere karşı mücadele verilirdi.

Yeni Nesi Böcek İlaçları Kullanıyoruz

Ancak teknolojinin gelişmesi ve yeni nesil haşere ilaçlarının kullanılmaya başlaması ile artık kokusuz ilaçlar ve jel böcek yemleri giderek yaygınlaşmıştır. Günümüzde hamam böceklerinden kurtulmak için evinizi boşaltmadan herhangi bir temizliğe gerek kalmadan evinizde kalorifer böceği ve hamam böceği ilaçlaması yaptırmanız artık çok daha kolaydır. Haşereler sayılarını günden güne artırarak evin görülmeyen bölgelerinde hızlıca çoğalma özelliğine sahiptir.

Bu nedenle profesyonel bir kalorifer böceği ilaçlama firması ile görüşerek evdeki böceklerin yok edilmesi için ilaçlama yaptırmanız oldukça önemlidir. Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız öncelikle bu böceklerin göründükleri ortamların nereler olduğuna dikkat etmelisiniz. Daha sonra buralarda kapsamlı bir temizlik yaparak böcek yumurtaları ve böcek yavrularını ortadan kaldırmaya başlamak oldukça iyi bir başlangıçtır.

Kalorifer Böceğinin İsmi Nereden Gelir?

Alman hamam böceği olarak ta isimlendirilen kalorifer böceği görünüm olarak kahverengi renge sahip, sarımtırak bir yapıda böcektir. Yetişkin halindeyken bir iki santimetre boyutlarına ulaşan hamam böceklerinin oldukça fazla görülen bir türüdür. Bu böceğe renk yapısından dolayı sarı böcek ve mutfak böceği olarak isim verilir. Ülkemizde oldukça yaygın olan bu böcek dünya genelinde de son derece fazla sayılarda İnsanların karşısına çıkar.

Kalorifer böceklerinden kurtulmak için en kesin ve etkili yol güvenilir bir ilaçlama şirketinden profesyonel kalorifer böceği ilaçlama hizmeti almak olacaktır. İnsanlar kalorifer böceği nerede yaşar? Kalorifer böcekleri nasıl çoğalır? gibi çeşitli sorularla bu böceklerin oluşma nedenleri ve üreme aşamaları hakkında bilgi talep eder. Bu böcekler karanlık, nemli, rutubetli ve sıcak bölgeleri çok ama çok severler. Bu nedenle evlerin mutfakları ve banyoları kalorifer böceğinin en fazla görüldüğü ortamlardır.

İşletmelerde Çok Yoğun Görülürler

Ayrıca restoranlar, gemiler, fabrikalar, gıda üretim tesisleri gibi işletmelerde kalorifer böceği ve hamam böceklerine sıkça rastlanır. Elektrikli cihazlar ve beyaz eşyaların motor bölümlerinde saklanmayı oldukça fazla severler. Fırın ve imalathanelerde sıcak motor aksamlarında yuvarlanarak buralarda hızlı bir şekilde varlıklarını artırma yoluna giderler. Peki kalorifer böceği neden olur? kalorifer böceğini mekanlara çeken sebepler nelerdir? buna kısaca değinmekte fayda vardır.

Bilindiği gibi kalorifer böcekleri gerek yaşam alanlarına, gerek işletmelere açık buldukları noktalardan kolayca sızabilir. Kanalizasyon borularında sızıntı yapan bölgelerden ve dışarıdan poşet içinde alışveriş malzemeleri arasında rahatlıkla girebilirler. Kalorifer böcekleri insanların tükettiği ve tükenmediği hemen her şeyi yeme kabiliyetine sahip oldukça tembel ve obur bir böcektir. İnsanların tükettiği besinler üzerinde dolaşarak buralara dışkı ve salyalarını bulaştırır insanlar için potansiyel olarak hastalık tetikleyicisi bir hale gelirler.

Kalorifer Böceğinin Zararları

Hamam böceği pisliği genellikle hamam böceği yuvasının olduğu bölgelerde siyah küçük haşhaş tanesi kadar noktacıklar şeklinde görülür. İnsanları ısırmamalarına karşımda gıdalara bulaştırdıkları mikroplarla sağlık için ciddi şekilde zararlı bir hale gelirler. Çok sıcak ve nemli ortamları oldukça sevdikleri için mutfak belgeleri bu böceklerin en fazla tercih ettiği ortamların başında gelir. Kalorifer böceklerinin yaşam alanlarından sökülüp atılması için uzman bir ilaçlama firmasına ihtiyaç vardır.

Kalorifer böcekleri ile mücadele bireysel olarak kesinlikle başarılı olamaz çünkü bu böcekler son derece inatçı ve yayılmacı bir böcek türüdür. Kalorifer böceklerinin zararları aslında insanlara hastalık bulaştırmaları en önde gelen özellikleridir. Kalorifer böceğinden kurtulmak önemlidir. Bulaştırdığı hastalıkların bazıları Verem, dizanteri, astım, mantar, pronomi gibi hastalıklar olarak öne çıkar. Bu böcekler son derece pis bölgelerde yaşadıkları için buralardan üzerlerine ve bacaklarını bulaştırdıkları bakteri, virüsleri mekanlara taşır.

Hastalık Ve Zehirlenme Sebebidirler

Yediğimiz gıdalara bulaştırır ve gıda zehirlenmeleri başta olmak üzere pek çok hastalığın ortaya çıkmasına sebep olurlar. Bireysel olarak mücadele etmek geçici çözüm sağlasa bile çok kısa sürede bu böceklerin tekrar mekanda ortaya çıkmasına sebep olur. Yaptığınız mücadelenin başarısız olması ile size ciddi şekilde sıkıntı yaşatır. Kalorifer böceği jeli ile kalorifer böcekleri ile mücadele etmek oldukça etkili ve son derece sağlıklıdır. Ancak jel kalorifer böceği ilaçlaması bu konuda uzman ilaçlama firmaları tarafından bilinçli bir teknisyen tarafından yapılmak zorundadır.

Çünkü jel böcek ilacını uygulamak sağa, sola böcek jeli bırakmak değildir. Bu böceklerin saklanma alanları dolaştıkları istikametleri saklandıkları bölgeler çok iyi bilinerek doğru aralık ve miktarda jel böcek ilaçlaması yapılmak zorundadır. Ayrıca jel ilaçlama yapıldıktan sonra hemen böceklerin ölmesini beklemek oldukça yanlıştır. Çünkü bu böcekler yemi yedikten sonra yuvasına giderek yuvada ölmesi ve bu ölü böceğin diğer böcekler tarafından tüketilerek yuvadaki tüm böceklerin öldürülmesi üzerine tasarlanmıştır.

Kalorifer Böceği Tam Olarak Nedir?

Kalorifer böceği ve Alman hamam böceği olarak bilinen bu tür özellik olarak başın arka kısmında kanatlara doğru uzanan 2 koyu çizginin paralel olarak uzanması ile tanınır. Yapı olarak oldukça dirençli bir özelliğe sahiptir. Beyaz eşyaların motor bölümleri ve lavaboya etraflarını oldukça fazla severler. Alman hamam böcekleri geceleri yuvalarından çıkarak yiyecek ve su ararlar. Geceleri çiftleşirler ve gün boyu çatlaklara yarıklarda saklanarak buralarda gizlenirler.

Kalorifer böceği kapsül başına çok sayıda yumurta üretme potansiyeline sahiptir. Kuluçka evresinden cinsel olgunluğa kadar kısa sürede nüfus artışını hızlandırabilir. Yumurtaların embriyoları yumurta içinde geçtiği sıra boyunca yumurta kapsülünü üzerinde taşır. Kalorifer böcekleri ile mücadele birinci sınıf böcek ilaçları ve bu konuda uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Kalorifer böceğini öldürmek sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir.

Kısmi Mücadele Çözüm Sağlamaz

Evde bir kaç böceğin öldürülmesi ile kalorifer böceklerini tamamen ortadan kaldırılmasını beklemek son derece büyük hatadır. Kalorifer böceği ilaçlaması kokulu, kokusuz böcek ilaçları yardımı ile yapılabilir. Böcek yoğunluğunun özelliğine göre ilaçlama yöntemi uygulamak en doğru yoldur. Aşırı böcek şikayetlerinde kokusuz ilaç etkisiz kaldığı için sahip olduğu için kokulu ilaçlama yada jel ilaçlama yapılarak kalorifer böceklerinin yok edilmesi gerekir.

Kalorifer böceklerinin yok edilmesi için birinci sınıf böcek ilaçları ve en iyi ilaçlama yöntemlerini kullanmak gerekir. Atlas Türk İlaçlama firması olarak daima en etkili ilaçları kullanmak genel prensibimizdir. Kalorifer böcekleri ile mücadele haşerelerin yoğunluğuna göre değişik yöntem yardımı ile yapılır. Evin içinde jel ilaçlama, kokusuz ilaçlama, ve kokulu karışım ilaçlar kullanılarak yapılır. Kalorifer böceğinin kökünü kurutmak için profesyonel ilaçlama şirketleri ile çalışmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir