0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kalorifer Böceği

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği, kahverengi renkli, antenli ve mutfak gibi bölgelerde sıkça görülen zararlı bir böcektir. Böcek ilaçlama için en fazla servis talep edilen böceklerden biri olan kalorifer böcekleri insanlara hastalık mikrobu bulaştırma açısından oldukça sabıkalıdır. Kalorifer böceği zararları daha çok insanların gıdalarını kirletme, gıda zehirlenmelerine sebep olma ve çeşitli hastalıkların insanlara bulaştırılması gibi oldukça sıkıntılı bir böcektir.

Kalorifer böceği ısırığı görülen bir böcek olmasa bile mekanlarda aşırı derecede üremeye başladıkları zaman bebekler ve yatalak hastalarda zaman, zaman böcek ısırıklarına sebep olabilmektedir. Kalorifer böceği neden hoşlanmaz? kalorifer böceği hangi kokuyu sevmez? bu ve benzeri sorularla zaman, zaman karşılaşmaktayız.

Kalorifer böceklerinin sevmediği kokular genellikle keskin kokulardır. Örneğin limon, acı biber benzeri keskin kokulu bitkilerden hiç hoşlanmazlar. Kalorifer böceklerinin evlerden uzak tutulması için bu böceklerin giriş yollarının kapatılması ve evin sürekli temiz tutulması evin hijyenine önem verilmesi son derece önemlidir.

Pis Ve Hastalı Taşıyıcı Böceklerdir

Kalorifer böceği ve hamam böcekleri pis ortamları, karanlık nemli ve rutubetli bölgeleri çok severler. İnsanlar zaman, zaman bu böceklerin bir türlü ortadan kaldırılamadığından şikayet eder. Bunun nedeni kalorifer böceklerinin dip bölgelere saklanarak hızla üreme yoluna gitmeleridir. Kalorifer böceği uçar mı? diye merak edenler için hemen belirtelim Alman hamam böceği olarak bilinen kalorifer böceklerinden bazıları nadir olarak uçtuğu görülür. Ancak uzun mesafede değil kısa mesafeli açabilmektedir.

Bu nedenle kalorifer böceğinin zararlarını ortadan kaldırmak için mekanın öncelikle temiz olması şarttır. Dış ortamlardan evlere giriş bölgelerini sağlamlaştırılarak, tam olarak kapatılması şarttır. Kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız bu yazıyı dikkatlice okuduğunuz zaman bu böceklerin ne gibi özellikleri olduğunu ve nasıl mücadele edeceğini daha yakından tanıma şansı bulacaksınız. Öncelikle kalorifer böceği nasıl yok edilir? merak edenlerin bilmesi gereken bu böcekler ile bireysel mücadeleniz çokta başarılı olmayacaktır.

Kalorifer Böceklerinin Özelliği

Bu tür böcekler oldukça pis ve son derece istilacı yapıları ile insanları adeta canından bezdirir. Ayrıca eve giren kalorifer böceği neyi sevmez? bu konuda kısa bir bilgi edinerek bu böceklerin sevmediği ortamı sağlamanız ortamda üremelerini ve çoğalmalarını ortadan kaldıracaktır. Alman hamam böceği olarak ta isimlendirilen kalorifer böceği renk olarak kahverengi ve sarımtırak bir renk tonuna sahiptir. Boyutları ortalama olarak yetişkin dönemde bir iki santimetre civarında olur. Renginden dolayı sarı böcek olarak isimlendirilen bir hamam böceği türüdür. Kalorifer böceklerinin yaşam süreleri ortalama olarak 15 ay arasında değişir.

Hem ülkemizde, hem de Dünyanın değişik bölgelerinde oldukça fazla bulunurlar. Baştan belirtelim kalorifer böceklerinden kurtulmanın en kestirme ve en etkili yolu hiç kuşkusuz güvenilir bir ilaçlama şirketinden kalorifer böceği ilaçlama servisi almanızdır. Dilerseniz kalorifer böceği nerede yaşar? hangi bölgelerde görülür? kısaca bilgi verelim. Eve giren kalorifer böcekleri öncelikle nemli sıcak ve karanlık bölgeleri kendilerine hedef seçerler. Bu nedenle evin mutfak bölümü ve banyolar kalorifer böceklerinin en fazla görüldüğü alanlardır.

Ayrıca restoran ve gemiler gibi ortamlar kalorifer böceklerinin en sevdiği özelliğe sahiptir. Evin içinde elektrikli cihazların motor bölümlerine girerler. Ayrıca mutfak bölgesinde tezgahların altında, duvar çatlakları yarıklarında, beyaz eşyaların arka kısımlarında kalorifer böceğine sıkça rastlanır. Kalorifer böcekleri neden olur? kalorifer böceği evlere nereden nasıl girer? diye çok sayıda soru sorulmaktadır. Evlere genellikle kanalizasyon boruları ve sızıntılarının olduğu bölgelerden girerler.

Ayrıca alışveriş poşetlerinin içinde evlere getirilebilir. Ayrıca yeni alınan beyaz eşyalar ve mobilyalar arasında da gelebilir. Çünkü kolilerin içini çok severler oldukça pis ve her şeyi yiyebilme özelliğine sahiptirler. Besinlerimizin üzerinde dolaşarak buraya sağlaya ve dışkılarını bulaştırarak insan sağlığını ciddi şekilde tehdit ederler. Hamam böceği pisliği gıdaların üzerine bulaşarak hem tadını bozar, hem de zaman zaman gıda zehirlenmelerine sebep olur. kalorifer böceğinin bulaştırdığı hastalıklar arasında, Verem, dizanteri astım, mantar ve bunun gibi hastalıklar vardır.

Kalorifer Böceğine Karşı Bilinçli Mücadele

Aşırı sıcak ve nemli bölgeleri kendilerine hedef seçerler yumurtlayarak çoğalır ve kısa sürede ortamı istila edebilirler. Bir dişi kalorifer böceği tek seferde 200 kadar hamam böceği ve kalorifer böceği yumurtası bırakabilir. Bıraktığı yumurtalar 18 gün içinde gelişimini tamamlayarak kalorifer böceği yani Alman hamam böceğine dönüşür. Geceleri ortalıkta dolaşırlar 10 katlı bir binada bir uçtan bir uca hareket halinde gidip gelebilirler. Ortalama 4,5 kilometre yol kat ettikleri saptanmıştır.

Kalorifer böceği nasıl yok edilir? diyorsanız bu böceklerin çok hızlı ürediğini bilmelisiniz ve ona göre bir an önce ilaçlama servisi almalısınız. Bu böcekler ile bireysel mücadele mümkün değildir. Kalorifer böceğinden kurtulmanın en kestirme yolu hiç kuşkusuz profesyonel kalorifer böceği ilaçlama firmaları ile temasa geçerek evinizde ilaçlama servisi almak olmalıdır. Kalorifer böcekleri ile mücadele için sıvı böcek ilaçları ve jel ilaçlama yöntemi en etkili çözümdür. Yeni nesil bir böcek ilacı olan jel hamam böceği ilacı hamam böceğinin yok etmek için pek çok insanın tercih ettiği hamam böceği mücadele yollarından biridir.

Jel böcek yemleri kokusuzdur, herhangi bir zehirlenme riski oluşturmaz ve evdeki evcil hayvanlara, bebeklere hiçbir yan etkisi yoktur. Jel ilacın özelliği böcek yemi yedikten sonra hemen ölmez. Belirli bir süre yaşar yuvasına gider yuvasında ölür. Yuvasında ölen bu böceği yiyen diğer hamam böcekleri de böceğim vücudundaki böcek zehrinden etkilenerek yavaş yavaş zincirleme bir şekilde ölmeye başlarlar. Ancak jel ilaçlama öyle gelişi güzel yapılacak bir uygulama değildir.

Ancak bu konuda uzman, ne yaptığını bilen ilaçlama teknisyenleri tarafından jel ilacın belirli bölgelere damlacıklar halinde uygun dozda yerleştirilmesi gerekir. Jel böcek yeminin uygulanacağı bölgeler elektrik prizleri, makinelerin motor bölümleri, beyaz eşyaların arka kısımları ve diğer kırık çatlak ve dolap arkaları gibi bölgelerdir. Son derece sağlıklı ve kokusuz bir yöntem olduğu için evi boşaltmak, kapatmak ve temizlik yapmak gerekmez. Alman hamam böceği olarak bilinen bu böcekler özellikle evler, apartmanlar, restoranlar, oteller gibi kalabalık ortamlarda yaşamayı severler.

Kalorifer Böceği Üremesi Ve İstila

Kalorifer böceklerinin yok edilmesi için ilaçlama teknikleri bilinçli olarak kullanılmalı ve gerek böcek yoğunluğu, gerekse mekanın özelliğine göre ilaçlama türü seçilmelidir. Aslında hamam böcekleri doğada çöpçü olarak yaşayan temizleyici rolü gören bir böcek türüdür. Her türlü gıda atıkları ile ve ham maddeler ile beslenebilme özelliğine sahiptir. Özellikle sevdiği şeyler nişasta, tatlı, et ve süt ürünleri benzeri pek çok şeyi tüketirler. Kalorifer böcekleri geceleri yiyecek ve su aramak için ortaya çıkar ve çiftleşirler. Gün boyunca dip bölgelerde kırık ve çatlaklarda saklanarak ortalıkta dolaşmazlar.

Kalorifer böceği hızlı üreyen bir böcektir kapsül şeklinde çok sayıda yumurta bırakabilme kapasitesine sahiptir. Bazı dişi böcek yumurtalarını embriyoların yumurta içinde geliştiği süre boyunca yumurta kapsülünde yaşar. Yapılan sıvı ilaçlamalar bu böceğin kuyruk kısmında hazır bekleyen yumurtayı belirli bölgelere bırakmasına sebep olur. Yumurtalara ilaç işlemeyeceği için bu ise ilaçlamanın etkisiz kalmasına yol açar. Bu nedenle kokusuz sıvı ilaçlama yapılıyorsa 15 gün sonra ya da 21 gün sonra tekrar servis almak gerekir.

Bazı insanlar evimi ilaçlattım ama böcekler ölmediği gibi çoğaldı şeklinde yakınarak bizden destek talep eder. Unutmamanız gereken haşere ilaçlama bilinçli yapılması gereken bir hizmettir. Alman hamam böceği ve diğer hamam böcekleri oldukça hızlı üreyen böceklerdir. Ayrıca böcek ilaçlarına çok çabuk direnç geliştirdikleri için ortamı istila özellikleri son derece yüksektir. Kalorifer böceğinin evlere girişini engellemek bu böcekler ile mücadelede ilaçlama kadar önemli bir rol üstlenir. Hamam böceğinin koliler, çantalar, valizler gibi değişik yollarla eve girdiğim malumdur.

Özellikle banyo ve mutfak giderleri geceleri böceklerin en fazla giriş yaptığı bölgeler arasında yer alır. Havalandırma ve kapı altları gibi yerler böcek girişini tetikleyen özelliktedir. Bu nedenle buraların güzelce kapatılması önemlidir. Kiler ve mutfaklarda şeker, ekmek, kurabiye benzeri malzemelerin açıkta bırakılması, kırıntıların yerlere dökülmesi bu böcekleri adeta davet eder. Bu nedenle hamam böceklerini kontrol etmek temizlik yapmalı evinizde profesyonel kalorifer böceği ilaçlama servisi almalısınız. Atlas Türk ilaçlama olarak daima en İyi ilaçları kullanarak en kalıcı çözümleri sunmak için müşterilerimizle birinci sınıf ilaçlama servisi veriyoruz.