0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kalorifer Böceği Zararları

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği Zararları insan sağlığı açısından oldukça risklidir. Bilindiği gibi Kalorifer böcekleri insanlar için birçok sağlık problemlerinin yaşanmasına ve hastalık bulaşmasına yol açarlar. Yaşama ortamları ve gezindikleri bölgeler genellikle pis noktalar olduğu için her türlü hastalık ve virüsleri vücutlarına bulaştırarak insanların tükettikleri gıdalar ve konutlarında dolaşarak buralara bakteri ve virüs taşırlar.

Pek çok mekan ve işletmede gıda zehirlenmelerinin ortaya çıkmasında kalorifer böceklerinin büyük bir tetikleyici etkisi olduğu malumdur. Ayrıca kalorifer böceklerinin en tehlikeli yönlerinden biride kalorifer böceklerinin kansere neden olma potansiyelidir. Buna sebep ise kalorifer böceğinin vücudunda bulunan mikropları gıdalarımızın üzerine taşıması, buralara salya ve dışkılarını bırakması gibi sebeplerle görülür. Bu nedenle kalorifer böceği ilaçlama bu böceklerin yok edilmesi için oldukça önemlidir.

Bilindiği gibi kalorifer böcekleri ile hamam böcekleri insanların tükettiği hatta yemediği her türlü gıda ve atık maddesini tüketme potansiyeline sahip böceklerdir. Kalorifer böceklerinin insanlara bulaştırdığı hastalıklardan bazıları Kolera, Dizanteri, Tifo, Verem, Astım, Mantar, Entomoeba, Histolyrica gibi sağlık sorunu yaşatan ciddi sorunlardır. Kalorifer böcekleri 6 adet bacağı bulunan, çok hızlı hareket eden, bir çift anteni olan hızlı kaçan bir böcektir. Binalarda bir daireden bir daireye kolaylıkla geçebilme potansiyeli mevcuttur.

Oldukça dirençli yapıları olduğu bilinen bir böcek olduğu için 40 dakika nefesini tuta bilerek, Nefes almadan yaşam sürebilirler. Kalorifer böceğinden bulaşan hastalıklar insan sağlığı için büyük tehdit içerir. Kalorifer böcekleri ile mücadele de en sağlıklı ve en pratik yol jel ilaçlama ile yapılan ilaçlama şeklidir. Damlacıklar şeklinde uygulanan bu yöntem evde temizlik ve herhangi bir hazırlık gerektirmediği için insanlar açısından son derece caziptir.

Kalorifer Böceğinin Tehlikesi

Zararlı ve bakteri taşıyıcısı bir böcektir. Jel böcek yemi kimyasal bileşim içermediği içinde ne bebeklere nede evcil hayvanlara herhangi bir zararı yoktur. Kalorifer böceğinin zararları arasında elbette ki bu böceklerden insanlara bulaşan hastalıklar son derece ciddi sonuçları beraberinde getirebilir. Gerek Alman hamam böceği ilacı, gerek kalorifer böceği ilacı olarak etkili ilaçların haşere ile mücadelede kullanılması şarttır. Pis böcekler olan bu haşereler en tehlikeli bakteri taşıyıcılar arasında gelir.

Dilerseniz bu böceklerin bulaştırdığı hastalıklar ve belirtilerinden kısaca bahsetmeye Çalışalım. Kalorifer böceği zararları arasında dizanteri bulaştırması bilinmektedir. Şayet bu hastalığa maruz kalan bir hastada öncelikli belirti olarak ishal görülür. Dışkısı kanlı ve sümüksü bir yapıda olduğu için kendini belli eder. İştahsızlık, karın ağrısı, ateş görülür. Bu hastalık daha çok su ve besinlerle insanların bünyesine bulaşır.

Bir diğer tehlikeli hastalık veremdir. Halk arasında ince hastalık adı da verilmektedir. Asıl olarak Verem akciğerlerde yerleşir ancak kan ve lenf yoluyla tüm vücuda dağılabilir. Bakteriyel bulaşıcı ve uzun süre kendini gösteren bir hastalıktır. Ayrıca hepatit tehlikesi de mevcuttur. Türkiye’de hepatit oldukça yaygın olarak görülmektedir ancak hepatit dendiği zaman yaygın olarak Hepatit B anlaşılmaktadır. Önemli bir rahatsızlık oluşturmaları da astım yönünden görülür.

Solunum yollarını etkileyen bu rahatsızlık iltihap sonucu aşırı derecede duyarlı olmak, şeklinde ortaya çıkarır. Nefes daralmasına ve solunum yolu hastalıklarının insanda görülmesine sebep olur. Evlerde ve dış alanlarda yaşayan kalorifer böcekleri hastalık vektörleridir. Çoğunlukla insanları ısırıp, sokmak gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak hastalık bulaştırma potansiyelleri son derece yüksektir. Kalorifer böceğinin zararlarından nasıl kurtulurum? diyorsanız bu böceklerin evden bir an önce yok edilmesini sağlamalısınız.

Bireysel Kalorifer Böceği Mücadelesi Çözüm Sağlar Mı?

Kalorifer böceği ilaçlama servisleri bu böceklerin hem kolay üreyen, hem de pek çok besini kirleten özellikleri ile öne çıkar. Bu da bireysel yollarla doğal yapımı böcek ilaçları, haşere, böcek kaçırıcı sprey ilaçlarla mümkün değildir. Evinizde kapsamlı bir temizlik yapmak böceklerin giriş istikametleri kapatmak ve evinizde profesyonel bir kalorifer böceği ilaçlama servisi almak en kesin ve en kestirme yoldur.

Pek çok zahmete girip de onca para harcamanıza karşın daha sonra tekrar böcek şikayetlerine maruz kalmak yerine bu konuda uzman bir ilaçlama firmasından profesyonel destek almak en kestirme yol olacaktır. Böcekler ile mücadelede erken çözüm önemli rol oynar. Geç kalınan böcek şikayetlerinde böcekler Evin her tarafında yayıldığı için ilaçlama yaptırırsa da mücadele oldukça zor olur. Bu nedenle daha başlangıç aşamasında evinizde hemen bir böcek ilaçlama servisi almanızı tavsiye ederiz.

Ev yapımı kalorifer böceği ilaçları arasında patatesli asit borik ve karbonatlı pudra şekeri zaman, zaman insanların baş vurduğu bir mücadele şeklidir. Ancak bu bazen işe yararken çoğu zaman böcekler bu ilaçlara kolayca bağışıklık gösterip giderek evde yayılmaya başlar. Böceklere karşı kapsamlı bir mücadele yapılması şarttır. Eve böcek girişlerinin önlenmesi, evdeki böcek yuvalarının kapatılması ve evde profesyonel bir ilaçlama desteği alınması gerekir.

Kalorifer Böceği Zararları insanlar için ciddi hastalık sebebi oluşturur. Bu böceklerin evde üreme noktaları karanlık dip bölgelerdir. Mutfak ve banyolar bu böceklerin en fazla ürediği ortamların başında gelir. Buralarda su ve gıda ile buluşmaları çok kolay olduğu için bu ortamlar en iyi kalorifer böceği yaşam alanlarıdır. Atlas Türk böcek ilaçlama daima en iyi haşere ilaçlama hizmetleri veren ve tüm haşereleri en kısa sürede evinizden arındıran bir hizmet bilincine sahiptir.