0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kalorifer böceği Ve Hamam Böceği Neyi Sevmez

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Ev ve işyerlerinde böcek ilaçlama yapılan böcekler içinde Kalorifer böceği Ve Hamam Böceği Neyi Sevmez? merak edilen bir durumdur. Kalorifer böceklerine kesin çözüm olarak kullanılacak ilaç ve doğal böcek kaçırdılar nelerdir? pek çok insanın bu gibi konularda araştırma yaptığı bilinen bir gerçektir. Evlerde hızlı üreyen ve çok sayıda yumurta bırakan kalorifer böceğinin de elbette her haşere çeşidinde olduğu gibi sevmediği ve uzak durduğu bazı rahatsızlık duyduğu kokular mevcuttur.

Bunlar kimyasal ilaçlardan daha farklı özelliktedir. Evdeki kalorifer böceğini kaçırmak için ev yapımı bazı doğal bitkilerden faydalanmak mümkündür. Bilindiği gibi yüzlerce yıldır böcek türleri varlığını sürdürmektedir. Pek çok medeniyette böcekler önemli yer tutan canlı organizmalar oldukları bilinen bir gerçektir. Kimi ortaya çıkardığı bulaşıcı hastalıkların ölümcül sonuçları ile, kimi de pek çok kimyevi ve yardımcı maddeler şeklinde kullanılagelmiştir.

Böcekler Hastalık Vektörüdür

İnsanların sağlığını tehlikeye atan böcekleri evlerden uzak tutmak insan sağlığının korunması için en önemli etkenlerin başında gelir. Günümüzde kalorifer böceklerine ilaç kullanarak ve ilaçlama yaparak çözüm sağlanmaktadır. Ancak doğal kalorifer böceği kaçırıcılar olarak bazı bitkilerden faydalanılabilir. Bunlardan özellikle defne yaprağı, okaliptüs bitkisi ve sarımsak gibi maddeler böceklere karşı oldukça itici gelen bitkisel maddeler olarak öne çıkar.

Kalorifer böcekleri ve diğer bazı böcekler bu bitkilerin kokusunu hiç sevmez ve hemen o bölgeden uzaklaşırlar. Ayrıca bu böceklerin sevdiği ve tercih ettiği bazı besin maddelerinden de faydalanarak kalorifer böceği ilacı yapmak mümkün olabilmektedir. Bu böcekler özellikle nişastalı ve karbonhidratlı yiyecekleri çok ama çok severler. Pek çok insan evinde kalorifer böceği patates ve asit borik karışımı ilaçlar kullanmıştır. Elbette bunlar bu böcekleri ilk aşamada öldürmeye yeterlidir.

Kalorifer Böceği Neden Hemen Bitmez?

Zaman geçtikçe böceklerin direnç ve bağışıklık mekanizmaları bu tür maddelere ve gıdalara kolayca bağışıklık sağladığı için bir türlü bireysel çabalarla önlenemez. Sürekli ucuz ilaç ve farklı malzemeler kullanmak zamanla bu böcekleri başa çıkılamaz boyuta ulaştırmaktadır. Bunlar sadece böcek kaçırıcı etkiler gösteren yada geçici olarak böcekleri öldürmek amacı taşıyan önlemlerdir. Kesin olarak kalorifer böceklerini yok etmek için kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alınması ve bunu da profesyonel bir firmadan destek talep ederek yapılması önemlidir.

Kalorifer böceklerine karşı kesin çözüm arayan insanların mutlaka çok iyi bir böcek ilaçlama firmasından ilaçlama servisi alması gerekir. Geçici çözüm çabaları sadece böcekleri yavaşlatır yada belirli bir zaman aralığında evde görünmemelerini sağlayabilir. Ancak unutmamanız gereken, zaman geçtikçe böcekler çok kolay bu bitki ve böcek kaçırıcılara direnç geliştirdiği için zaman içerisinde sayılarını hızlı artırıp insanların karşı koyamadığı bir yoğunluğa ulaşırlar.

Amatör İlaçlama Çözüm Sunmaz

Kalorifer böceklerine kesin çözüm için bilinçli mücadele şarttır. Şayet sizde kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? evinde antenli kahverengi böcekler görüyorum diyorsanız bu böceklerinin evde hızlı üremeye başladığını bilmelisiniz. Kahverengi antenli böcekler olan Kalorifer böcekleri, Alman hamam böceği olarak bilinir. Yapı olarak 2 santimetre boyutlara ulaşabilmektedir. Renginden ötürü sarı böcekler olarak ta pek çok insan tarafından isimlendirilir.

Ortalama yaşam sureleri 10 – 15 ay kadar civarındadır. Oldukça yaygın görülen bir böcek türü olup, insanların gıdalarını kirletir gıda zehirlenmelerine sebep olabilirler. Evde kalorifer böceği neden olur? diyorsanız hiç kuşkusuz beslenme, barınma imkanı sağlamak amacıyla uygun ortam bulunca yumurtlar ve çoğalırlar. Özellikle evde nemli bölgeler, dolap içleri, mutfak tezgahının altı, elektrikli cihazların içleri, beyaz eşyaların motor bölümleri, yarık, çatlak ve karanlık nemli bölgelerde ürerler.

Eve Kalorifer Böcekleri Niye Gelirler?

Kalorifer böceği neden olur? Öncelikle bunu sorgulamak gerekir. Çünkü bu böcekler uygun beslenme şartının olduğu takdirde evde çok hızlı bir şekilde üreme potansiyeline sahiptir. Kalorifer böceğinin evde oluşmasının sebeplerinden biri yeterince temiz olmaması, etrafta gıda birikintisi, ekmek kırıntısı yada açıkta gıdaların bulmasıdır. Ayrıca mutfak tezgahında bırakılan bulaşıklar böcekleri kendine çeker.

Dışarıdan içeriye girişine müsait olan, kırık, çatlak gibi noktalar kalorifer böceklerinin oluşmasında önemli etkendir. Ayrıca lavabo giderleri ve banyo giderleri gibi yerler ev içinde en sevdikleri kısımlardır. Evdeki kalorifer böceği zararları arasında besinlerin üzerinde gezerek salya ve dışkılarını buraya bırakmaları neticesinde pislik bulaştırır. İnsanlara hastalık yayarlar böylece kalorifer böceklerinin hastalık bulaştırma riskleri ortaya çıkar. Bu böceklerden bulaşan hastalıklardan bazıları Verem, pnonomi, dizanteri, astım, mantar hastalıkları gibi tehlikeli hastalıklardır.

Böcekler Nem Ve Sıcak Ortama Gelir

Sıcak ortamları oldukça fazla severler. Bir seferde 200 kadar kalorifer böceği yumurtası bırakabilirler. Kalorifer böceği ile doğal mücadele için başta da belirttiğimiz gibi bazı ev yapımı böcek kaçırıcı spreyler yapılabilir. Sitemizde bu konuda hamam böcekleri ile ilgili geniş bir yer verilmiştir. Kalorifer böceği neyi ve hangi kokuyu sevmez? hala merak ediyorsanız hemen belirtelim keskin kokulu bitkileri ve kimyasalları hiç sevmezler.

Bu böcekler için keskin kokular, ekşi, acı biber, sarımsak kokusunu, Soğan kokusu, okaliptüs ve defne yaprağı iticidir. Hamam böcekleri ve kalorifer böceklerinin hiç sevmediği kokular geçici bir çözüm olduğu için bu bitkilerle çözüm geçicidir. Kalorifer böceğini yok etmek için mutlaka kalorifer böceklerine karşı profesyonel bir ilaçlama hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde yaptığınız mücadele belirli bir aşamadan sonra işe yaramaz çok daha başımızda ağrıtacak seviyeye ulaşabilirler. İyi bir kalorifer böceği ilaçlama ile evdeki böcekleri yok edebilirsiniz.