0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kalorifer Böceği Neden Hoşlanmaz

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kalorifer böceği ile mücadele yöntemleri aslında en uzun zamandan beri uygulanan bir özelliğe sahiptir. Kalorifer Böceği Neden Hoşlanmaz? kalorifer böceği hangi kokuyu sevmez? insanlar bu tür arayışlar içinde olup evden kalorifer böceğini kaçırmak isterler ancak böcek ilaçlama yaptırmadan kurtulamazlar. Kalorifer böceğinden nasıl kurtulursunuz? onların sevdiği şeyleri anlamak ve evlerde koloni kurmalarını engellemek en önemli önceliklerden biridir. Bilindiği gibi bu istilacı ve insanı rahatsız edici görünümlü kalorifer böceği loş, yani karanlık, rutubetli ve besin bulduğu bölgelerde çok ciddi anlamda etkinliğini korur.

Şayet bir mekanda az ışık, rutubet ve nem ile gıda kalıntıları buluyorsa en kısa süre içinde oraya yerleşip üreme yoluna gider. Çok aşırı hamam böceği ve kalorifer böceği olan mekanlarda kötü ve rahatsız edici bir koku oluşur. Kalorifer böceği yuvası evlerin daha çok dip bölgelerinde ve dolap, tezgah, beyaz eşyaların arkalarında olmaktadır. Eve yerleşen kalorifer böcekleri özellikte mutfak ve banyoları hedef almaktadır. Örneğin mutfağa girerek çekmeceyi açtığınız zaman kahverengi antenli bu böcekleri görmeniz hiç zor olmayacaktır.

Kalorifer böceği yuvaları genellikle mutfaklarda dolap arkaları, çürümüş tahta ve suntaların arası ve karanlık bölgelerde olur. Bu nedenle onların lojistik olanaklarını ortadan kaldırmak için düzenli temizlik ve rutubetin önlenmesi gerekmektedir. Kalorifer böceği yuvasını yok edip ve onlara evinizi teslim etmemeniz gerekir. Evdeki kalorifer böceklerinden kurtulmanız için adım atmanın en önemli yolu onların saklandıkları bölgeleri ortadan kaldırmak ve evde tadilat yolu ile hamam böceği yuvalarından kurtulmak gerekir.

Kalorifer Böceği Yuvalarının Kapatılması?

Kalorifer Böceği Yaşam Alanları evdeki böceklerin kalesi gibi vazife görür. Böcek türleri genel olarak yiyecek, su ve barınma gereksinimlerini rahat sağladıkları alanlarda hızla yerleşerek çok süratli olarak varlıklarını artırırlar. Evin içinde gidererek artış gösteren haşereler yaşamlarını sürdürmek için iyi barınaklar ve sürekli beslenmesini sağlayacak gıda alanlarına ihtiyaç duyar ayrıca su onlar için vaz geçilmez bir önceliktir. Evlerimizde onların istediği ve yaşamlarını kolaylaştıracak bu alanları kalorifer ve hamam böceklerine sağlamazsak onlar da evlerimizi istila etme olanağı bulamaz.

Böceklerden kurtulmak için öncelikle kalorifer böceği neden hoşlanmaz? kalorifer böcekleri neyi sevmez? iyi anlamak gerekir. Kalorifer böceği yuvası olacak alanların varlığını önlemek oldukça mühimdir. Bu nedenle ilk olarak duvar çatlaklarını hızlıca tamir etmelisiniz. Çatlakları alçı yada silikon yardımı ile kapatmak önemlidir. Duvardaki yarıkları, kapı diplerindeki boşlukları, tezgah arkalarını, ve parke kenarlarını herhangi bir silikonla kapattığınız zaman onların giriş çıkışlarını önlemiş olursunuz. Bilindiği gibi hamam böceği türleri dip bölgeleri kendine yuva olarak seçer.

Ayrıca böcekler karınlarını doyurmak için yiyecek ve avlanma ihtiyacını geceleri karşılar. Özellikleri kalorifer böcekleri geceleri ortaya çıktığı zaman ortalıkla herhangi bir besin buldukça asla o mekandaki varlığını azaltmaz. Kapatılmamış koliler, ağzı açık gıdalar, damlayan musluklar, yerdeki kırıntılar, atılmamış çöpler ve şekerli yağlı kalıntılar kalorifer böceklerinin beslenmesine olanak sağlar. Kalorifer böceği yuvası yok edilmeden evdeki varlığını tam olarak ortadan kaldırmak oldukça zordur.

Kalorifer Böceği Yuvasını Temizlemek

İlaçlama şirketlerini aramadan önce kısa bir ön temizlik yapmak oldukça yararlı olur. Kalorifer böceği yuvaları kenar kuytu bölgelerde olduğu için en büyük yardımcınız hiç kuşkusuz yüksek çekim gücü olan bir elektrik süpürgesidir. Evinizde yer alan böceklerden kurtulabilmek için mutlaka kenar köşelerin dikkatlice temizlenmesi ve daha sonra profesyonel böcek ilaçlama servisi almanız gerekir. Kapıların dipleri, süpürgelik araları, dolap altı ve arkası, beyaz eşyaların arka kısımları ve motor bölümleri elektrik süpürgesi yardımı ile güzelce çektirilmelidir.

Bu bölgeler böcek yuvası ve yumurtlama alanları olarak öne çıkar. Kalorifer böceği neden hoşlanmaz? diyorsanız temizlik onların hiç sevmediği bir durumdur. Ancak çok temiz bir evde bile kalorifer böceği olması son derece olağandır. Bilinçsiz ve deneyimsizce dışarıdan böcek ilacı alarak evinizi zehirlemenize gerek yoktur. Zira böcek ilacı böceklerin bağışıklık sistemlerini çökertmediği zaman azaltmak yerine iyice evi istila etmelerine yol açar. Kalorifer böceği ve diğer pek çok böcekten kurtulabilmek için profesyonel ev ilaçlama servisi özel önem taşır.

Kendi başınıza alacağınız ne olduğu belli olmayan zehirler ile tüm evinizi zehirlerseniz. Bu nedenle hem böceklerden kurtulamayacaksınız hem de evinizin bütün fertleri olarak boş yere içeriğini bilmediğiniz ilaçlara maruz kalırsınız. Kalorifer böceği hangi kokuyu sevmez? diye merak edenler keskin kokuları pek çok böcek hiç sevmez. Ancak bu onları belirli bir süre ortamdan sadece uzak tutar. Kısa bir süre sonra eskisi gibi her yeri kuşatırlar. Kalorifer böcekleri ile kapsamlı bir mücadele şarttır.

Kalorifer Böceği Nereden Gelir?

Kalorifer böcekleri evlerimize daha çok dış nedenlerden dolayı gelir. Özellikle kanalizasyon borularındaki sızıntılar, alışveriş malzemeleri için kullanılan poşetler ve eve getirdiğimiz diğer eşyalar arasında fark edilmeden kolayca evlere girerler. Kalorifer böcekleri yediğimiz ve yemediğimiz hemen her şey ile beslendiği için ev içinde aklınıza gelemeyecek pek çok şeyi tüketerek hayatta kalabilirler. Bu böcekler besinler üzerinde dolaşarak salya ve dışkılarını bırakır ve gözle görülmeyen potansiyel risk saçarlar. Gece bizler uyurken karanlıkta ortaya çıkarak yiyeceklerimize hamam böceği pisliği bulaştırır ve onlardan afiyetle tüketirler.

İnsanları ısırmazlar ancak gıdalarımıza bulaştırdıkları hamam böceği pisliği ile sağlığımızı adeta dinamitlerler. Kalorifer böcekleri oldukça riskli hastalık vektörleri arasında yer alır. Hamam böceği ve kalorifer böceğinin bulaştırdığı hastalıklardan bazıları dizanteri, verem, pnomoni, astım ve mantar hastalığı olarak dikkat çeker. Çok sıcak ve nemli ortamları sevdikleri için evleri tercih ederler. Kalorifer böceği, yumurtlayarak çoğalır ve çok süratli bir biçimde varlığını artırır.

Dişi bir böcek bir seferde 200 kadar hamam böceği yumurtası bırakabilir. Bu yumurtlar 18 günde gelişimini kazanıp kalorifer böceği olarak başımıza musallat olurlar. Lavabolarınızı devamlı olarak kuru tutmalısınız çünkü bu böcekler su ve neme ihtiyaç duyarlar. Özellikle kadınların böcek türlerinden hoşlanmadıkları bilinen bir gerçektir. Kalorifer böceği bizlere direkt olarak ısırma yolu ile zarar verecek böceklerden değildir. Yani insanları ısırma durumları olmaz ancak ciddi hastalık mikrobu bulaştırırlar.

Evdeki Kalorifer Böceği Nasıl Yok Edilir?

Çok hızlı bir üreme potansiyeline sahip olan kalorifer böceklerinin, ev sahibinin bireysel çabası ile tamamen yok edilmesi söz konusu olamaz. Kalorifer böceğinden kurtulmanın en etkili yolu, kalorifer böceği yuvası ve beslenme alanlarını ortadan kaldırdıktan sonra profesyonel kalorifer böceği ilaçlama yaptırmaktır. Kalorifer böceği ile mücadele için böcek ilaçlama konusunda uzman ve güvenilir ilaçlama servisleri tercih edilmelidir. Aksi takdirde bireysel ve amatör yapılan mücadele lokal anlamda bir çözüm olmaktan öteye geçemez.

Bu durumda kısa zaman sonra kalorifer böcekleri tekrar evin içinde hızla çoğalarak kabusunuz olmaya devam edecektir. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için jel ilaçlama yöntemi ile evlerinizi ve iş yerlerinizi firmamıza güvenli bir biçimde ilaçlatabilirsiniz. Jel hamam böceği ilaçları kokusuzdur ve her hangi bir zehirlenmeye neden olmadan kalorifer böceklerinden evinizi kısa bir dönemde tamamen temizler. Böcek jeli de denilen bu ilaçlar, kalorifer böceklerini yuvaları içinde yok etmek için kullanılır.

Kalorifer böceği ve hamam böceği ile mücadelede en etkili böcek ilaçları içinde yer alır. Jel böcek ilacından etkilenen kalorifer böceği, kısa sürede yuvasında ölür. Hamam böcekleri diğer böceklerin dışkısını ve ölülerini yediği için yuvadaki diğer canlı böceklerde kısa zamanda ölmeye başlar. Böylece yuvadaki diğer böceklerin jel ilaçlamadan etkilenerek ölmesi mümkün olur. Kalorifer Böceği Neden Hoşlanmaz? Kalorifer böceği yuvası nasıl dağıtılır? uğraşmak yerine Atlas Türk Böcek İlaçlama firmasından ilaçlama desteği alarak yaşadığınız sorundan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir