0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kalorifer Böceği Isırığı

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kalorifer Böceği Isırığı pek fazla rastlanılan bir durum değildir. İnsanlar evlerinde ilk defa gördükleri böceklerden çekinerek, Kalorifer böcekleri insanı ısırır mı? evin mutfak bölümünde antenli kahverengi renkli hızlı kaçan böcekler görüyorum diyerek destek talebinde bulunur. Böcek ilaçlama pek çok haşerenin konutlara ve daire içlerine girmesiyle kaçınılmaz bir zorunluluk haline gelir. Evin içine girerek mutfak ve banyo bölgelerinde çok fazla karşılaşılan kahverengi renkli antenli ve hızlı kaçan böcekler özellikle ev hanımlarının en fazla rahatsız olduğu yerler arasında ilk sırada gelir.

Evinin sürekli temizlenmesi ve sık sık havalandırılmasına karşın evinde hamam böceği ya da kalorifer böcekleri ile karşılaşınca doğal olarak pek çok insan oldukça ciddi rahatsızlık yaşamaktadır. Evler içerisinde görülen pek çok haşere ve böcek türü mevcuttur. Bunlardan bazıları insanları ısırıp sokarken bazıları herhangi bir zarar vermez. Ancak buna karşın ciddi şekilde hastalık mikrobu taşıma potansiyelleri vardır. Kalorifer böceği ısırığı olmayan, insanı ısırarak zarar vermeyen bir böcektir. Ancak yatalak hastalar ve bebekler üzerinde çok aşırı böcek üremesi gibi durumlarda ısırma ve çeşitli sıkıntılara sebep olacakları malumdur.

Geceleri yattığınız zaman uykudayken herhangi bir böcek tarafından ısırılarak vücudunuzda kabarmalar ve şişliklerle uyanıyorsanız evde başka böceklerin olduğu bilinmelidir. Böcek ısırıklarını ortadan kaldırmak için en önemli çözüm hiç kuşkusuz evdeki böceklerin yok edilmesidir. Özellikle yatak böcekleri olarak bilinen tahta kurusu, pire, akar böceği, kuş biti gibi canlılar insanlar için ciddi anlamda ısırma riski oluşturur. Isıran böceklerin yok edilmesi için mutlaka evde haşerelere karşı ilaçlama servisi almak şarttır.

Evdeki Böcekler Nasıl Anlaşılır?

İnsanlar kendini ısıran ve cildini kabartan böceklerin ne olduğunu çoğu zaman bilemez. Bu ise tedirginlik ve olası zehirlenme, böcek sokması yan etkileri gibi korkuları tetikler. Kendini ısıran böceğin ne olduğunu anlamak istiyorsanız öncelikle yatak ve nevresimlerin dikkatlice incelemesi gerekir. Ayrıca evin dip köşelerini kontrol etmeli evde herhangi bir böcek olup olmadığını anlamaya çalışmalısınız. Bazı böcekler çok minik boyutlu oldukları için gözle görülmeleri oldukça zordur. Özellikler yatak böcekleri arasında nokta kadar minik böcekler olan toz akarları yatak böcekleri içerisinde önde gelir.

Oldukça dirençli olmaları inatçı ve kolay kolay yok edilememeleri bu böceklerin çok zor kontrol edilmesinde başlıca sebeplerdir. Böcek ısırıklarını önlemek için alınması gereken tedbirler genellikle çeşitli merhemler ve doktor tedavisi olarak öne çıkar. Kalorifer böceği ile doğal mücadele sorunları ortadan kaldırmaya yetmez. Böcek ısırıklarının ortadan kaldırılması için doğal yollardan çözüm bulmak kısada olsa elbette mümkündür. Örneğin en fazla görülen yatak böcekleri içindeki nem böceklerini azaltmak için ortamı havalandırmak oldukça faydalıdır.

Ayrıca elektrikli süpürge ile süpürmek, halı yıkama makinesi ile halıları yıkamak, yatağı buhar makinesi ile yüksek ısıda temizlemek oldukça faydalıdır. Ayrıca karbonat ve sirke gibi temizlik malzemeleri ile evi temizlemek, evin zararlı organizmalardan arındırılmasında son derece faydalıdır. Ancak bilmeniz gereken evdeki böcekleri yok etmek öyle basit çabalar ile kesinlikle tam olarak çözüm sağlamaz. Pek çok böcek türü bu tür uygulamalara kolaylıkla direnç geliştirip farklı bölgelerde üremelerini artırırlar. Bazı böcekler oldukça zor ölen özellikleri ile öne çıkar. Bu işi dahada zorlaştırır.

Böcek Isırıklarına Karşı Önlem

Isıran haşereler içerisinde tahta kurusu, pire gibi canlılar insanlar için adeta kabus gibidir. Isıran böceklerin ne olduğunu bilmiyor ve kalorifer böceği ısırığı olmasından şüpheleniyorsanız geceleri ışığı yaktığınız zaman sağa sola kaçan böcekler olup olmadığını anlamanız gerekir. Şayet mutfak bölümünde motor bölümlerinde böcekler varsa muhtemelen evde kalorifer böceği vardır. Ancak bu böcekler sizi ısırmazlar. Muhtemelen pire yada tahtakurusu ısırıkları ile karşılaştığınızı bilmelisiniz. Tahta kurusu ısırığı sancılı ve kaşıntı veren kabarcıklar olarak ortaya çıkar. Vücudun bazı bölgelerinde sıra şeklinde görülür ve küme şeklinde 5- 6 adet şişlik olarak dikkat çeker.

Pire ve tahtakurusu gibi böceklerin geceleri yatarken ısırıkları engellemek için nevresimleri sıkça değiştirmeli yatağı sık aralıklarla temizlemeniz gerekir. Bazı böcekler ciltteki ölü hücrelerin yatağa dökülmesi ile yatakta ciddi anlamda üreme imkanı bulur. Yatak böcekleri döküntüler ile beslendikleri için hedef olarak insanlara yakın bölgeleri seçer. Şayet toz akarı gibi böcekler ile başınız dertte ise bunlardan bireysel olarak kurtulmanız imkansız denecek ölçüde zordur. Kalorifer böceğinin zararları ısırma yada sokma şeklinde olmayıp taşıdıkları bakteri ve virüsler nedeni ile hastalık bulaştırma yönünde olur.

Yazın üredikleri için minik kalorifer böceği yavrusu evin her tarafında karşımıza çıkar. Bunlar çoğu zaman taşıdıkları bakteri ve mikroplar ile ciddi anlamda hastalık nedeni olurlar. Kalorifer böceğinin en fazla görüldüğü bölgeler mutfak ile banyo bölgeleridir. Kalorifer böceği sadece bebekler ve yataklık hastalığı olanlarda ısırma benzeri durumlarla karşılaşılmasına sebep olmaktadır. Kalorifer böceği zor ölür mü? diye merak edenler için bu böcekleri önlemenin çok daha mantıklı olduğunu belirtmek isteriz.

Kalorifer Böceği Nerede Olur Nasıl Yok Edilir?

Kalorifer böcekleri kablo tesisatlarının, çatlak ve duvar boşluklarının içerisinde gizlendiklerini bilmeli ve buraları en kısa sürede kapatma yoluna gitmelisiniz. Evdeki böceklere yuvalanma imkanı oluşturan bazı bölgeler böceklerin hızlı üremesine yardımcı olmaktadır. Mutfak bölgeleri pek çok böcek için cazip noktaların başında gelir. Buzdolabı ve çamaşır makinesinin motor bölümleri gibi yerler sıcak olduğu için böceklerin buralara yuva yapmasını çekici hale getirir. Bu tip bölgeler sık sık silinmeli elektrik süpürgesi ile çektirilmeli ve böcek yumurtası olan bölgeler temizlenmelidir.

Bilmeniz gereken böcek ısırıkları birden fazla böcek türü tarafından gerçekleştiriliyor olabilir. Böcekler evleri istila ettiği zaman ciddi şekilde sıkıntı yaşamanıza sebep olur. Bu nedenle ilk aşamada müdahale edilmesi gerekir. Evde böcek ısırığına maruz kalmamak için evin mutlaka böceklerden arındırılması oldukça önemli rol oynar. Kalorifer böcekleri evden nasıl temizlenir? evde ısıran böcekleri nasıl yok ederiz? diyorsanız kesinlikle profesyonel bir ilaçlama firması ile irtibata geçmelisiniz.

Evdeki kalorifer böceği ve diğer böceklerden kurtulmak için bireysel çabalar geçici çözüm sunsa da kısa zamanda yeniden görülür. Böylece kısa zamanda böcekler üreyerek evi istila etmeye başlar. Doğal ev yapımı ilaçlar kalorifer böceklerini kısa süreliğine önlese bile hiç bir çözüm sunmaz. Evdeki böcekleri yok etmek için kalorifer böceği ilaçlama ve diğer böceklere karşı ilaçlama servisi talep etmelisiniz. Böcekler ile mücadele için Atlas Türk İlaçlama en iyi ilaç ve ilaçlama yöntemlerini kullanır. Yaşadığınız her türlü haşere şikayetlerinde bizden ilaçlama desteği talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir