Kalorifer Böceği İlaçlama

Evde görülen böcekler içinde sarı ve kahverengi antenli böcek türü can sıkıcıdır. Kalorifer Böceği İlaçlama özellikle mutfak ve banyolarda görülen bu zararlı haşerelere karşı çok sık yaptırılan bir ilaçlama hizmetidir. Kalorifer böcekleri ile mücadele mekanın hijyeni kadar insan sağlığı içinde büyük önem taşır. Ancak bu sadece böcek ilaçlama ile değil önleyici tedbirler alınarak ta yapılmalıdır. Aksi halde eksik kalır.

Hamam böcekleri ile mücadele kapsamında yapılan ilaçlama ile evlerin daha hijyenik ve böceklerin yaşam alanlarından arındırılması için belirli periyotlar halinde yapılmalıdır. Kalorifer böcekleri nerede yaşar? kalorifer böcekleri nasıl ürer? gibi pek çok soru insanların aklını kurcalar. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için en az kalorifer böceği ilaçlama kadar kalorifer böceklerinin evlere girişini önlemek için alınacak tedbirlerde oldukça önemlidir.

  • Evde açıkta ağzı açık gıda maddeleri sıkıca kapatılmalıdır.
  • Yerlerin sürekli elektrikli süpürge ile temizlenmesi evdeki ekmek kırıntılarının ortadan kaldırılmasında önemli etkendir.
  • Çöpleri düzenli olarak boşaltmak, gece evde çöp bırakmamak gerekir. Ayrıca çöp kovalarının ağzı açık kalmamalıdır.
  • Bina içinde çöp kovası ve çöpler kesinlikle bırakılmamalı.
  • Böcek girişi olabilecek zayıf noktalar tespit edilerek iyileştirme yapmak ve tamir etmek gerekir.
  • Lavabo ve su giderleri gece böceklerin girdiği yerlerdir. Buralar gece yatarken sıkıca kapatılmalıdır.
  • Özellikle yaz ayları sıcak olduğu için camlar açık bırakılır. Buda böcek girişlerini hızlandırır. Mutlaka camlara sineklik taktırılmalıdır.
  • Evde böcek görülür görülmez hemen bir ilaçlama servisi almak gerekir.

Kalorifer Böceklerinin Çoğalma Nedenleri

Hamam böcekleri ve kalorifer böcekleri, nemli, sıcak ve karanlık ortamlarda daha çok yaşar, hızlı bir şekilde ürer. Kalorifer böceği neredeyse bulabildiği her şeyi yer. Organik olan her şey kalorifer böceği için besin maddesi olabilir. İçerisinde nişasta bulunan tüm yiyecekler, tatlılar ve et kalorifer böcekleri için büyük ziyafet olmasına karşın, kitap sayfaları, dökülen saçlar, deri döküntüleri daha pek çok çok madde hamam böcekleri ve kalorifer böceği için besin değeri taşıyan maddelerdir.

Kalorifer Böceği İlaçlama yaptırılmayan mekanlarda hızla üreyen kalorifer böceği insanların tükettiği gıdalar arasında dolaşarak insan sağlığını tehdit eder. Kalorifer böcekleri sadece yemek kırıntıları ya da su ile değil, kendi dışkılarını da yerler. Evdeki küçük böcekler de hamam böceği çeşitleri için birer yiyecektir. Ölmüş bir kalorifer böceği başka bir kalorifer böceğinin yemeği olabilir. Bu nedenle kalorifer böceklerini öldürmek onlardan kurtulmak için yeterli olmayacaktır.

Dışkılarıyla ve taşıdıkları mikroplarla sağlık açısından ciddi tehdit sebebi olan hamam böceklerinin evlerden yok edilmesi ancak profesyonel ilaçlama firmalarının uyguladığı kimyasal kalorifer böceği ilaçlama yöntemleridir. Kalorifer böceği ilaçlama firmaları açık alanlar ve kapalı mekanlarda böcek yoğunluğuna oranla farklı ilaçlama türleri uygularlar. Açık alanlarda bina ve dairelere girmeye çalışan böceklerin önlenmesi için bina etrafında ve böcek üreme bölgelerinde önleyici ilaçlama şarttır.

Kalorifer Böcekleri Nerelerde Yaşar?

Kalorifer böcekleri yiyecek imalatı yapılan ve hizmet verilen fırın, pastane, yemekhane, restoran gibi iş yerlerinde oldukça fazla görülmektedir. Evlerde görülen ve insanların huzurunu kaçıran kalorifer böceklerinin yaşam alanları olarak dikkat çeken bölgeler arasında, bodrum, çatı, depo evlerde ise mutfak, banyo atık su borusu etrafında yer yapar. Kalorifer böceği nem ve sıcağın olduğu her yerde yaşar. Uygun şartlar nedeni ile ürerler.

Kalorifer böceği ev ve iş yerlerine kanalizasyon borularından sızan su ile gelir ve eve giren bir kaç böcek kısa zaman içinde tüm evi istila etmeye başlar. Kalorifer böceklerinin yaşam alanları, ıslak ve nemli bölgeler, karanlık yağ tortuları oluşan depolar gibi böcek üremesine elverişli noktalardır. Tüm bu saydığımız bölgelerde kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak bu zararlı böceklerin üremesini engellemede en etkili çözümdür. Ayrıca buralardaki zayıf noktaların kapatılması ve temiz olması gerekir.

Ancak özellikle evlerde kapı altı, havalandırma penceresi, lavabo giderleri gibi bölgelerin kapatılması evlere gece kalorifer böceği girişini önlemede oldukça faydalıdır. Kalorifer böcekleri ile mücadele insan sağlığının korunması açısından da hayli önemlidir. Mutfak bölgesinde yuvalanan bu zararlı ve pis böcekler insanların tükettikleri gıdalar arasında dolaşıp, salya ve dışkılarını bulaştırarak ciddi hastalık riski taşırlar. Bu nedenle bu böcekleri evlerden arındırmak büyük önem taşır.

Kalorifer Böcekleri Nerelerde Yaşar?

Binaların dış duvarlarındaki çatlak ve kırıklar, bodrum ve çatı arası, çöp konteynerleri, bitkilerin çürümüş kısımları ve toprak bölgeler bu böceklerin kolayca yuvalandıkları yerlerdir. Yaşam alanları çoğunlukla pis bölgeler olarak göze çarpar. Dış bölgelerde lağım kanalları, çöplük alanlar, toprak altı, binaların duvarları, bodrum, çatı, otopark, depo, benzeri yerlerde fazlaca bulunurlar. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için bireysel mücadele kesinlikle yeterli olmaz.

Yaz dönemlerinde çok ciddi böcek yoğunluğu yaşandığı için sıcak havalarda kalorifer böceği ilaçlama daha fazla yapılmaktadır. Ancak kış dönemlerinde de daire içeri ve iş yerlerinde sıcak ortamlarda çok daha fazla şikayetlere neden olurlar. İşletme ve dairelerde yaşam bölgeleri ise mutfak bölgeleri, lavabo çevresi, dolap arkaları, kapı kenarları, kırık ve çatlak yerler, elektronik aletlerin içi, ve beyaz eşyaların motor bölümleri, kablo kanalları sıkça saklandıkları yerlerdir.

Kalorifer böceklerini önlemek için giriş bölgelerinin engellenmesi ve mekanda etkili bir ilaçlama hizmeti alınması gerekir. Böcekler çok sayıda yumurta bırakır ve hızlıca çoğalma yoluna giderler. Bireysel çabalar ile kalorifer böceklerinden kurtulmak ya çok zor, yada mümkün değildir. Yanlış böcek ilaçları ve etkisiz uygulamalar böceklerin bağışıklık kazanmasına neden olur.  Bu nedenle bilinçli bir destek almak için profesyonel ilaçlama firmaları tercih edilmelidir.

Kalorifer Böcekleri Nasıl İlaçlanır, Nasıl Yok Edilir?

Kalorifer Böceği İlaçlama hem sıvı yöntem, hemde jel böcek ilacı kullanılarak yapılmaktadır. Jel böcek ilacının kullanımı evin belirli bölgelerine metrekareye bir damla böcek yemi uygulanarak yapılmaktadır. Kalorifer böcekleri nasıl yok edilir? en etkili kalorifer böceği ilaçlama şekli hangisi? diye soran insanların daha iyi seçim yapabilmesi için kalorifer böceği ilaçlama yöntemlerinin iyi bilinmesi gerekir. Sırt pompası kullanılarak yapılan püskürtme yöntemle uygulanan böcek ilacı bir hafta kadar silinmeden bekletilmelidir.

En etkili kalorifer böceği ilaçlama yöntemi olarak kabul edilen sisleme kalorifer böceği ilaçlaması ise diğer yöntemlere oranla çok daha etkili ve kısa sürede böcekleri imha etmesine karşın evde genel temizlik yapılması gerekir. Kalorifer böceği ile mücadele için kullanılan yöntemler arasında en sağlıklı olanı hiç kuşkusuz jel kalorifer böceği ilaçlama olup hem mekanda temizlik yapılmasına gerek kalmaz . Hem zahmetsiz hemde oldukça etkili bir uygulamadır.

Kokusuz böcek ilacı olarak kullanılan sıvı böcek ilaçları kalıcı etkili olup ani öldürücü özelliği yoktur. Hamam böceği ve kalorifer böceği ilaçlama yaptırmak isteyenler jel böcek ilaçlama yada sıvı böcek ilaçlama yönteminin etkisi hakkında gerekli bilgiyi edindikten sonra seçim yapmalıdır. Atlas Türk böcek ilaçlama firması olarak daima en iyi böcek ilaçlarını kullanıyoruz. İlaçlama şirketleri arasında her türlü yöntem ve ilaçları en iyi ilaçlama ile birleştiren profesyonel bir ekibiz. Kalorifer böcekleri hastalık bulaştırır mı? yazımızı mutlaka okumalısınız.

Kalorifer Böceği İlaçlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir