Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama evleri istila eden bu antenli pis böceklerin evlerden arındırılması için yaz aylarında en sık başvurulan ilaçlama yöntemlerinden biridir. Böcek ilaçlama insan sağlığını olumsuzluklardan korumak için hem önleyici hem de mekandaki böcekleri arındırmak için yapılır. Kalorifer böceğinin eve gelişini engellemek başlıca tedbirler arasında gelmektedir. Dış ortamlardan evlere sürekli giriş yapan böcekler ile mücadele zor ve uzun bir süreç alır.

İnsanların bireysel çabalarla uyguladığı yanlış ilaçlar ve basit yöntemler nedeni ile böceklerin bağışıklık sistemleri gelişmekte ve kullanılan böcek ilaçlarına karşı direnç geliştirmektedir. Bu nedenle kalorifer böceği mücadelesi bilinçli olarak uzman ilaçlama firmaları tarafından yapılmak zorundadır. Kalorifer böcekleri türkiyede olduğu gibi dünyanın pek çok bölgesinde yaygın bir şekilde bulunan istilacı bir böcek türüdür.

Hamam böceği türü olarak bilinmesine karşın halk dilinde kalorifer böceği olarak isimlendirilir. Alman hamam böceği olan bu böcekler daha çok ev, restoran, apartman, otel, gıda İşletmeleri ve pek çok mekanda karşımıza çıkar. En sık görülen böcek türlerinden biridir ve çok hızlı bir şekilde öreme kapasitesine sahiptir. Bu nedenle kalorifer böceğine karşı ilaçlama yapılırken etkili ilaçlama tekniklerini kullanmak son derece önemlidir. Seçilecek ilaçlar ise üstün seviyeli kaliteye sahip olmak zorundadır.

Kalorifer böceğinin başının arkasından kanat bölgesine doğru uzanan 2 adet koyu renkli paralel çizgi mevcuttur. Hamam böceği türlerinde olduğu gibi bu böcekler en fazla mutfaklarda karşımıza çıkar. Özellikle lavaboların yakın bölgeleri, bulaşık makinesi, ocak altları, banyolar, sıcak ve nemin olduğu ortamlar kalorifer böceklerinin cirit attığı yerler olarak dikkat çeker. Evlerin içine apartman boşluğundan, alt ve üst dairelerden ya da su giderlerinden kolayca girebilirler.

Kalorifer Böceği Eve Nasıl Gelir Neyle Beslenir?

Kalorifer böceğine karşı giriş yollarında dikkatli bir inceleme yapmak ve eve sızmaya müsait olan yerleri kapatmak gerekir. Evin içine aldığınız bir gıda kolisi, pazar poşeti, tamir için gönderdiğiniz bir elektrikli eşya benzeri pek çok yoldan kolaylıkla gelirler. Alman hamam böceği daha çok karanlık yüksek nemli ortamları tercih etmektedir. İstilacı olarak bilinen böcekler doğada temizleyici rolü üstlenir sadece belirli bir tür besinle değil çok çeşitli gıdalarla ve atıklarla beslenme potansiyeline sahiptirler.

Özellikle hoşlandıkları ürünler nişasta, yağ, tatlı, karbonhidrat benzeri içerikteki beslenme malzemeleri olarak dikkat çeker. Geceleri beslenmek için ortaya çıkar çöplük alanlar, gıda atıklarının olduğu yerler ve mutfak bölgeleri gibi yerlerde yiyecek ararlar. Ayrıca çiftleşme yoluna giderler gececi böcek oldukları için gündüzleri gün boyu evin dip bölgelerinde sıcak ve ara yerlerde çatlaklarda nemli ortam sağlayan karanlık kasımlarda gizlenirler.

Diğer hamam böceği çeşitlerine göre daha düz gövdesi olduğu için çatlaklara ve açıklara çok kolay bir şekilde girip saklanabilirler. Ancak çok aşırı böcek nüfusu olan evlerde, yiyecek ve su sıkıntısı olan mekanlarda sadece gece değil gündüzleri de insanların karşısına çıkabilirler. Hamam böcekleri istilası hızlı gelişen ısrarcı ve kontrolü zor olan böceklerdir. Kalorifer böceği kapsül başına çok sayıda yumurta bırakabilme potansiyeline sahiptir.

Kuluçka döneminden cinsel olgunluk çok kısa sürede geçerek hızlı bir şekilde nüfusunun artmasını gerçekleştirir. Dişi böcek yumurtalarının embriyoların yumurta içinde geliştiği süre zarfında sırtında taşır. Kalorifer böcekleri için kullanılacak ilaçlar kokusuz ilaç, jel hamam böceği yemi ve kokulu ilaçlar olarak dikkat çeker. Bilinçsiz ve ucuz yapılan sıvı ilaçlama sayesinde bu böcekler direnç kazanarak zor kontrol altına alınmaya başlar. Kalitesiz sıvı ilaçlar nedeniyle evinizde ciddi böcek üreme durumu gerçekleşir.

Kalorifer Böceklerinin Zararları

Kalorifer böceği zar içerisinde olduğu için böcek ilacının etkisi yumurtaya işlemez. Bunun için 15 gün sonra kalorifer böceği’nin bıraktığı yumurta paketi içerisinden 150 adet yavru doğmaktadır. Bu nedenle insanlar genellikle daha önce evimi başka bir firmaya ilaçlattım ancak böcekler bitmesi gerekirken daha fazla çoğalmaya başladı diye yakınır. Bu nedenle seçeceğiniz ilaçlama firmasının bilinçli ve profesyonel hizmet verdiğinden emin olmalısınız. Alman hamam böcekleri yani kalorifer böceği diğer böcek hamam böceği çeşitlerinden daha küçük yapıdadır.

Bu böcekler evinizdeki buzdolabının kapağındaki plastik contasının içlerine kadar girerek yaşama imkanı bulmaktadır. Kalorifer böceğinin zararları sağlık açısından oldukça sıkıntılı sonuçlar doğurur. Gıdaların arasında dolaştığı için buralara dışkısını, salyasını ve yumurtalarını bırakıp gıdaları kirletirler. Ayrıca üzerlerine bulaştırdıkları bakteri ve mikropları tükettiğimiz gıdalara ve mutfak eşyalarına bulaştırır ve hastalık etkeni olurlar.

Ayrıca bazı gıdaların lezzetini etkileyecek kokulu sekresyonlar ürettikleri için yiyeceklerde bozulma ve gıda zehirlenmesi gibi sorunlara yol açarlar. Hamam böceği yoğunluğu aşırı olan mekanlarda bu salgılar kötü bir kokuya sebep olmaktadır. Hamam böceği cesetlerinden bakteri proto, virüs gibi hastalık üreten organizmalara sıkça rastlanır. Kalorifer böcekleri tarafından bulaştırılan hastalıklar arasında gastroenteritin, çeşitli gıda zehirlenmesi gibi durumlar bulunur.

Hastalıklara yol açan organizmalar kalorifer böceklerinin vücutlarında ve bacak kısımlarında olur. Beslenmek için mutfak eşyaların üzerinde dolaşırlar. Ayrıca tükettiğimiz gıdaların ve sebzelerin arasında gezerek buralara dışkılarını, salyalarını ve deri döküntülerine bırakırlar. İnsanlarda cilt döküntüleri, göz sulanması, hapşırık, burun tıkanması gibi astıma yol açan alerjik etkilere sebep olur. Eve kalorifer böceğinin girişini engellemek için bazı küçük tedbirler almak son derece faydalıdır.

Kalorifer Böceklerinin Oluşumunu Engelleme

Bilindiği gibi hamam böcekleri ve kalorifer böceği yolculuk esnasında valiz, çanta, marketten alınan kutu ve poşetler, tamire gönderilen beyaz eşyalar, dışarıdan alınan mobilyalar, pazardan alınan sebze poşetler içerisinde kolaylıkla evlere girebilir. Ayrıca ev içindeki kırıntılar, yere dökülen gıda parçaları böcekleri kendine çekici olduğu için buraların sık sık temizlenmesi ve mutfak lavabosunda kirli tabak kesinlikle bırakılmaması gerekir. Hamam böceği ve kalorifer böcekleri pek çok gıda ile beslenmektedir.

Bunların başında hububat, kraker, un, ekmek, şeker, kurabiye, çikolata benzeri pek çok şeyi yiyerek tüketirler. Bu nedenle bu yiyecekleri sıkıca kapatılan kaplar içinde saklayın ve ağızlarını kesinlikle açık bırakmayın. Evdeki çöplerin bekletilmesi pek çok böceğin evlere gelmesine yol açar. Kapı önüne çöp bırakmayın, ağızları açık çöp kutusunu sakınca kapatın, geceleri yatarken lavabo deliklerinden böceklerin çıkması sıkça yaşandığı için buralara plastik kapakla geceleri mutlaka kapalı tutunuz.

Alman hamam böceklerinin girişini engellemek için mutfak, banyo ve diğer alanlarda böceklerin girişine imkan veren boru ve kabloların geçtiği duvar delikleri önemli yer tutar. Kırık, çatlak, parke içindeki boşluklar gibi yerleri izolasyon malzemeleri ile doldurun ve buralara böcek yuvası yapılmasını ortadan kaldırın. Kalorifer böceği olarak bilinen Alman hamam böceği hızlı üreyen ve oldukça zararlı bir böcektir. Kalorifer böceğinin zararları arasında mekanı pisletmesi ve insanlara hastalık bakterisi yayması en başlıca zararları arasındadır.

İnsanlar kalorifer böceği neden hoşlanmaz? kalorifer böceği neyi sevmez? diye çeşitli sorular yöneltir. Böcekler keskin kokuları pek sevmez. Limon, sirke, lavanta yağı gibi kokular kalorifer böceklerini iter ve kaçırır. Bu tür doğal böcek kaçırıcılardan yararlanabilirsiniz. Kalorifer böceği uçar mı? kalorifer böceği zehirli mi? benzeri değişik sorular da gelmektedir. kalorifer böceği ilacı kesin çözüm sunması açısından en üstün kalitede ve insan sağlığına zararsız olmak durumundadır.

Kalorifer Böcekleri Rahatsızlık Vericidir?

Şayet evinizde kalorifer böceği çıktı ve kalorifer böceği nasıl yok edilir? diye bir araştırma içinde iseniz bireysel çaba harcamak yerine kalorifer böceği ilaçlama firmaları ile irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. İnsanlar çoğunlukla böcek istilası yaşadığı zaman ev hanımları ciddi rahatsız olur. insanların yaşadığı böcek türüne göre hangi alanda görülüyorsa zararlı olup olmadığını araştırmak gerekir. Kalorifer böcekleri bebeğe zararlı mıdır? diye düşünenler evdeki bebekleri için endişe içindedir.

Pek çok insan bu böceklerden tiksindiği için mutfak ve evin zeminlerinde dolaştığını gördüklerinde adeta kriz geçirirler. Bazı insanlar tek bir böcek gördükleri zaman çok ciddi rahatsız olurken, kimileri ise yüzlerce böcek ile mekanda yaşamayı adeta alışkanlık haline getirir. Aslında bu son derece sağlıksız ve hastalıklara davetiye çıkaran bir durumdur. Bireysel olarak insanlar elma sirkesi, asit borik, patates püresine boraks katarak ev yapımı doğal ilaçlar hazırlamaya çalışır.

Ancak bu ilaçlar kullanıldığı için böceklerin giderek üremesine sebep olur. Kalorifer böceği ilaçlama bilinçli ve donanımlı bir ekip tarafından yapılmalıdır. Evdeki böceklerin ortadan kaldırılmadığı durumlarda rahatsızlığa sebep olan bu böcekler insan sağlığına oldukça olumsuz etkilemektedir. Özellikle küçük bebekler ve çocuklara böceklerin zararları daha fazla yansımaktadır. Hamam böceklerinin türlerinde yaklaşık olarak 14 milyon bakteri bulunduğu saptanmıştır.

Evde yoğunluğu giderek artan kalorifer böcekleri yatalak hastaların ve bebeklerin ağzına girebilme özelliği sergiler. Bazı kişiler böcek oluşmasında yavaş davranır ve önemsemez ancak yapılan araştırmalarda kanserojen madde taşıdıkları belirlenmiştir. Bu böcekler 5 katlı bir binayı kolaylıkla dolaşabilir. Bu nedenle geldikleri bölgelere dışkı ve salyalarını bırakır. Özellikle yiyeceklerin içine bıraktıkları bu zararlı bakteriler insanları hasta eder. Bu nedenle bir an önce mekanlar ilaçlanmalıdır.

Kalorifer Böceği Mücadelesi Erken Başlatılmalıdır

Bir kalorifer böceği yılda yaklaşık olarak 30 000 civarında yumurtayı sağa sola bırakarak giderek artmasına sebep olur. Pek ortalıklarda görülmeseler bile geceleri ortaya çıkarak sağda solda cirit atarlar. Bu nedenle kalorifer böceği ilaçlama yapılmadan bu böcekleri evlerden söküp atmak söz konusu olamaz. Kalorifer böcekleri hem yaz, hem de kışın görülebilen böceklerdir. Ev hanımları tarafından sevilmez ve genellikle nefret edilirler. Bunun en başlıca sebebi taşıdıkları bakteri ve virüsler olmasına karşın görünümlerinin itici olması da büyük rol oynar.

Kalorifer böcekleri daha çok nerelerde görülür? Alman hamam böceği yani kalorifer böceğinin görüldüğü bölgeler gıda üretimi üzerine çalışan işletmelerdir. Özellikle fırın, pastane, restaurant ve gıda üzerine çalışan işletmelerde sıkça karşılaşırlar. Kalorifer böcekleri pek çok böcekte olduğu gibi banyoların, mutfakların lavabo kısımlarını kendilerine mesken tutarlar. Bunun ana sebebi karanlık olması ve suyun olduğu bir özelliği bulunmasıdır.

Açıkta yiyecek bırakılan her ortamda kolaylıkla beslenmelerini sağlarlar. Bu böceklerin yok edilmesinde jel ilaçlama ve böcek ilaçlama yöntemlerinden birini talep ederek evinizde ilaçlama yaptırabilirsiniz. Kalorifer böceği yaşadığı ortamda çok hızlı üreyen ve mekanı çok kısa bir zamanda istila eden özelliği ile bilinir. Hiç böcek olmayan evlerde bile kısa zamanda üreyerek istila ettikleri için yaşam alanlarını hijyenik olmaktan çıkarıp son derece sağlıksız bir ortama kolayca çevirebilir.

Kalorifer böceklerinin evlere giriş Yolları dış ortamlardır. Evlere bodrum, havalandırma boşlukları, kapı altları, kablo delikleri, su giderleri ve dışarıdan alınan eşyalar gibi pek çok yolla kolaylıkla gelip yerleşebiliyorlar. Lavabolardan çıkan hamam böceği ve kalorifer böceklerinin vücutlarına milyonlarca bakteri yapışmıştır. İnsanlara direkt olarak ısırma ve sokmaları ile zarar vermeseler bile tükettikleri gıdaların arasında dolaşarak buralara mikroplarını bırakmaları nedeniyle ciddi anlamda hastalık etkeni olurlar.

Evde Kalorifer Böceği Görülen Bölgeler

Kalorifer böceğinin bünyesinde viral ve bakteriyel içerikli tehlike saçan mikroplar vardır. Hepatit ve dizanteri gibi ciddi sonuçlara yol açarlar. Evdeki kalorifer böceğinden nasıl kurtulurum? diyorsanız bireysel çaba göstermekten vaz geçmelisiniz. Alman hamam böceği olarak isimlendirilen bu böcekler görünüm olarak sarımtırak ve kahverengi bir renk sergiler. Yetişkin bir kalorifer böceğinin boyu yaklaşık bir ila iki santim civarındadır. Renklerinden dolayı sarı böcek diye bilinirler kalorifer böceğinin ortalama yaşam süresi 15 ay civarındadır.

Kalorifer böceği nerede yaşar en fazla nerelere yuva yapar? diye merak ediyorsanız başta da belirttiğimiz gibi nemli, sıcak ve karanlık ortamları severler. Bu nedenle evin banyo ve mutfağı ilk hedef seçtikleri yerlerdir. Özellikle Restoran, gemi ve gıda İşletmeleri bu böceklerin sıkça görüldüğü yerler arasındadır. Elektrikli cihazların motor akşamlarında ve mutfak dolaplarının içlerinde çok sık görülürler.

Mutfak tezgahının altı, duvardaki yarık çatlaklar, parke altları, bodrum ve otoparklar gibi çok çeşitli bölgelerde kalorifer böceğine rastlanır. İnsanlar kalorifer böceği neden olur? diye merak eder bu böceklerin başlıca oluşumundaki sebep evlere kanalizasyon borularından sızmalarıdır. Gece uykudayken eve lavabo giderleri aracılığı ile kolayla girerler. Kalorifer böcekleri nasıl yok edilir? bilindiği gibi çok aşırı şekilde üremeye sebep oldukları için kalorifer böceğinden bireysel yollarla kurtulmak öyle kolay değildir.

Kendiniz Eczaneden ya da dışarıdan ilaç alıp sıkarak bu böcekleri ortadan kaldıracağınızı sanıyorsanız büyük hata edersiniz. Kalorifer böcekleri ile mücadelede jel ilaçlama yöntemi oldukça faydalıdır. Hem kokusuz, hem sağlıklı, hemde pratik olması nedeniyle insanların sıkça talep ettiği bir ilaçlama türüdür. jel Hamam böceği ilacı olarak bilinen bu ilaçlar hamam böceği türlerini yok etmek için kullanılan en etkili silahlardan biridir.

Kalorifer Böceği İle Mücadele Şekilleri

Kalorifer böceği ile mücadelede ilacın etkisi büyüktür. Çok aşırı yoğunluktaki böcek şikayetlerinde kokusuz ilaç yetersiz kalabilir. Ancak düşük ve orta yoğunluktaki kalorifer böceği şikayetlerinde jel ilaçlama şekli son derece etkilidir. Tek bir kalorifer böceği, jel hamam böceği ilacını yedikten sonra belirli bir süre dolaşır ve gider yuvasında ölür. Kalorifer böceği yuvasında böceğin cesedini yiyen diğer böcekler ilaçtan etkilenir ve yavaş yavaş buradaki böcekler birer, birer ölmeye başlar.

Buna zincirleme etki denir böcek yuvalarının dağıtılmasında oldukça faydalıdır. Kalorifer böcekleri ile mücadele için jel hamam böceği yemlerini damlacıklar şeklinde böcek yuvalarının olduğu yerlere yerleştirmek gerekir. jel kalorifer böceği yemi elektrik prizi, makinenin motor aksamı, dolap içi, karanlık bölgeler, gibi yerlere damlalar halinde bırakılır. Jel ilaçlamadan önce herhangi bir hazırlık yapılması gerekmez. Jel ilaçlama yapıldıktan sonrada herhangi bir temizlik yapılmasına ihtiyaç olmaz.

Kokusuz ve oldukça sağlıklı bir yöntemdir. Kalorifer böceği ilaçlama yöntemleri içinde jel ilaçlama şekli pratik ve sağlıklı özelliği ile öne çıkar. Buna ek olarak sıvı kokusuz ilaçlarda hamam böceği ve kalorifer böcekleri ile mücadelede kullanılmaktadır. Kokusuz böcek ilacı ile jel ilaçlar kalıcı etkili olup ilaçlama yapıldıktan sonra tam etki göstermeleri yaklaşık olarak 15 gün ila bir ay zamanında kesin sonuç sağlar. Kalorifer böceği ilaçlama da kullanılacak böcek ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı ilaçlardan seçilmelidir.

Kalorifer böceği ilaçları kimyasal yapıları ile zehirlenmelere yol açabileceği için amatör yöntemler ve yetkisiz kişiler tarafından kesinlikle yapılmamalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama fiyatları seçilen ilaç, uygulanan yöntemler neticesinde belirlenmektedir. Ayrıca mekanın büyüklüğüne göre ilaçlama fiyatları değişkenlik gösterir Kalorifer böcekleri kış ayına oranla yaz aylarında çok daha yoğun olarak ortaya çıkar. ucuz böcek ilaçları etkisiz kalacağı için kaliteli ilaçlar kullanmak şarttır.

Kalorifer Böceği İlaçlama Profesyonellik İster

Bu nedenle ucuz kalorifer böceği ilaçlama fiyatları verenlere çok dikkatli yaklaşmanızda fayda vardır. Sıradan kalitesiz böcek ilaçları böcekleri öldürmede yetersiz kalır çeşitli sağlık sorunlarına da sebep olur. Bu nedenle kalorifer böceklerinden kurtulmak için en iyi ilaçlar ve profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanılmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama için jel hamam böceği ilacı, kokusuz sıvı böcek ilacı, az kokulu karışım böcek ilaçları kullanılmaktadır.

Atlas Türk ilaçlama olarak kalorifer böceklerinin kökünü kurutmak için sıvı yada jel ilaçlar yardımı ile ilaçlama servisi sunuyoruz. Yaşadığınız kalorifer böceği şikayetlerinde bizden kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alarak yaşadığınız böcek şikayetlerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Hizmet anlayışımız gereği böcekleri çok kısa sürede imha edecek ilaçlarız. Ayrıca tercih ettiğimiz birden fazla ilaçların bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan yüksek kontrol özelliğine sahip ilaçları kullanıyoruz.

Kalorifer böceği yuvası nasıl bulunur? kalorifer böcekleri nasıl yok edilir? diyorsanız bu işi uzmanlarına bırakmanız gerekir. Hamam böceklerinin evden temizlenmesi için jel ilaçlama şırınga şeklinde hazır içerikli ilaçlardan seçilir. Biz İstanbul ilaçlama firması olarak jel ilaçlama ve sisleme ilaçlama yöntemleri ile yaşadığınız böcek şikayetlerini bilinçli olarak ortadan kaldırıyoruz. Kokusuz sıvı böcek ilacı uygulanan yüzeylerin bir hafta silinmemesi gerekir. Aynı şekilde jel hamam böceği yemleri 3 ay kadar etkili olduğu için bu damlaları silmemek şarttır.

Hamam böceği ilaçlama ile kalorifer böceği mücadelesi aynı içerikte ilaç ve yöntemler kullanılır. Mekanı aşırı derecede istila eden böceklerin yok edilmesi için sisleme ilaçlama şarttır. Böcekler ile mücadelede uzman firmalardan destek almanız olası olumsuzlukları ortadan kaldırır. İlaçlama ciddi bir iştir. Önüne gelen böcek ilaçlama servisi verdiği takdirde sağlık tehlikeleri ve aldatılma durumları kaçınılmaz olacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir