0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Kaç Fare Türü Vardır

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Kaç Fare Türü Vardır? böcek ilaçlama yaptığımız fareler arasında ev faresi(fındık faresi) çatı faresi, lağım faresi yaşam alanlarında görülen türlerdir. Yer yüzünde yaşayan pek çok fare bulunmaktadır. Bunlardan bazıları lağımlarda yaşayıp buralarda beslenirken, bazı fare türleri ise doğada yaşayarak bitkisel ortamlarda beslenirler. Yerleşim alanlarında görülen kaç fare türü vardır? fareler besin olarak böcekleri, ölü hayvan leşlerini ve atık olan her şeyi yerler.

Fareler çeşidine ve türüne göre faklı sayıda çoğalırlar. Bazı fare türleri yılda 4 bazıları ise 6 defa yavrularlar. Fareler diğer haşerelerden farklı olarak üremede canlı yavru doğururlar. Yani fareler herhangi bir yere yumurta bırakmazlar. Evinizde fare olup olmadığını anlamak için temizlik yaptığınızda eğer evde fare pisliği var ise mutlaka evinizde fare var demektir. Fare pisliği pirinç tanesi büyüklüğünde ve siyah renktedir. İnsanlara yararı olan kobay olarak kullanılan beyaz renk pamuk faresi mevcuttur.

Farelerin genetik yapısı tıpkı insanlara benzer bu bakımdan insanlara pek çok alanda faydalı olan bir labaratuar hayvanı olarak oldukça önemli yararları dokunmaktadır. Farelerin çeşitleri ile gelişen ilaç sanayisi ve tıp fareleri insan yerine kobay olarak kullanmaktadır. Buda bilim açısından çok önemli bir gelişimdir. Fareler yaşadığı yere göre farklı isimler alırlar. Tarlada yaşayan fareler tarla faresi, lağımda yaşayanlar lağım faresi veya evlerde yaşayan küçük farelere ev faresi denir.

Doğada Yaşayan Kaç Fare Türü Vardır?

İnsanlar fareler hakkında tam bilgi sahibi olmadıkları için evde yaşayan kaç fare türü vardır? benzeri soruları sıkça araştırır. Bazı farelerin isimleri şunlardır. Ak ayaklı farecik, Avurdu keseli fare, Bandikut faresi, Çekirge faresi, Çeltik faresi, dikenli fare, fırça kuyruklu fare, Hasat faresi, Huş faresi, Kanguru faresi, Orman faresi, Pamuk faresi Sıçrayan fare, Yeleli fare, Kum Faresi bilinen farelerdir. Fare çeşitleri özelliklerine göre çeşitli bölgelerde yaşar.

Bazı fare türleri evlere yada iş yerlerine girerek zarar verdikleri için insanlar tarafından önlem amaçlı fare mücadelesi yapılması zorunluluğu doğar. Farelerin yaşam alanları ve tahıl ambarları, tarlalar gibi yerlerde insanlara zararlı özellikleri ile bir an önce önlenmelerini zorunlu kılar. Lağım ve ev fareleri evlerde zararlı yanları olsa da aslında pek çok yönleri ile faydalı olan türlerdir. Farelerin kendi doğal yaşam alanlarında insan için önemli yararları görülür. Doğada yaşam süren her canlı mutlaka insanlar için çeşitli faydalar barındırır.

Ancak insanların yaşam alanlarına girdikleri zaman maddi kayıp, sağlık sorunu gibi riskleri tetikler. Örneğin lağım fareleri kanalizasyon şebekelerinde dolaşarak buralarda lağım kanallarının tıkanmasını çok büyük oranda engeller. Ekili alanlar ve konutlara girdikleri takdirde zararlı olmaktadır. Farelerin yok edilmesi için özel fare ilaçları kullanılmaktadır. Kaç Fare Türü Vardır? merak edenler için fareler hakkında kısa bilgi verip isimleri ile açıklamaya çalıştık. Yaşadığınız fare şikayetlerinde bizi arayarak fare ilaçlama desteği alabilirsiniz.