0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Jel İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Jel İlaçlama

Yeni nesil böcek yemi olarak bilinen Jel İlaçlama tüm böcekler üzerinde etkili olan bir böcek ilaçlama türü değildir. 2000 li yıllardan sonra uygulanmaya başlayan özellikle hamam böceği türleri ve karıncalar üzerinde oldukça etkili bir ilaçlama türüdür. Renk olarak kahverengi, sarımtırak ve beyaz çukolata akışkanlığında şırınga şeklinde aparatı içinde bulunur. İçerdiği aktif madde hamam böceklerinin sinir sistemlerini felç ederek belirli bir süre sonra aniden ölmelerine yol açmaktadır.

Restorant, kafe, pastane, fırın, otel, ofis ve daire gibi pek çok farklı mekanda hamam böcekleri ile mücadele için son derece sağlıklı ve pratik bir ilaçlama türüdür. Jel İlaçlama Nedir? hangi böcekler için jel böcek yemi etkilidir? aslında diğer ilaçlara oranla daha az bilinmektedir. Bu böcek ilacının etkili olduğu haşere çeşitlerini anlamadan ilaçlama talebinde bulunmak yaptırılacak ilaçlama servisini akamete uğratır.

Evdeki hamam böcekleri için en pratik ve oldukça etkili bir ilaçlama uygulaması olmasına karşın amatörce sağa sola böcek yemi bırakmak çözüm sunmaz. Böcek yuvalarını es geçmek ve saklanma alanları ile geçiş istikametlerine yeterli jel yem uygulamamak belirli böcekleri öldürse de tam sonuç vermez. Bu nedenle profesyonel bir uygulama gerekir.

Ucuz Markalar Asla Çözüm Sunmaz

Son yıllarda pek çok böcek jeli markası çıkmıştır. Bunların pek çoğu ucuz ve istenilen performansı vermekten son derece uzaktır. Hamam böcekleri ile mücadele için birinci sınıf böcek jeli kullanmak gerekir. Jel ilaçlama hangi haşereler için etkilidir? bilmeden yanlış böcek türü için jel hamam böceği ilacı uygulatmak boşa zaman ve para kaybına sebep olur.

Böcek jeli de denilen hazır yemler bir tüp içerisinde ambalajlı bir biçimde fiyat olarak ise sıvı ilaçlara oranla daha yüksek ücretlidir. İstilacı ve hastalık taşıyıcısı hamam böceklerini yok etmek için kullanılan oldukça çekici ve böcekleri yuvalarında imha eden bir ilaçlama türüdür. Jel hamam böceği ilacı özellik olarak en çekici gıdaların olduğu pastane, mutfak, kiler gibi yerlerde dahi böcekler tarafından tercih edilmek için üretilmiştir.

Hamam böceklerinin çekici bulmasında kaliteli hamam böceği ilacı olan jelin doğru uygulanması da önemlidir. Böcek jelinin kaliteli bir jel olup olmadığı, jel ilaçlama fiyatları için belirleyici bir etkiye sahiptir. Böcek ilacı jel özellikle hamam böceği mücadelesinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Jel ilaçlama yalnızca hamam böceği ve karıncalar için uygulanır. Tahta kurusu, akrep, sinek benzeri diğer haşereler üzerinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Jel İlaçlamanın Uygulaması Ve Zincirleme Etkisi

Jel İlaçlama domino etkisi denen oldukça etkili bir kontrol özelliğine sahiptir. Hamam böceği jeli olarak hazır bir ambalaj içinde üretileni bu ilaçlar, diğer böcek ilaçları gibi böceklerin ilaca teması ile haşereleri öldürmez. Çok çekici ve gıda bazlı bir yem olduğu için, amaç, haşerenin doğrudan böcek yemini yemesini sağlamaktır. Jel böcek yemini yiyen hamam böceği hemen ölmez. Kısa bir zaman yaşantısına devam eder ve çoğunlukla yuvasına giderek ölür.

Hamam böcekleri her şeyi yiyen yapıları ile bilinir. Ayrıca birbirlerinin ölülerini, kusmuklarını ve dışkılarını yedikleri için ölen haşereden etkilenerek topluca ölmeye başlarlar. Hamam böceği jelinden etkilenip yuvasında ölen bir böceği, yuvadaki hamam böcekleri hemen yerler. İlaçtan ölen böceği iyen böcekler de kısa bir zaman sonra farklı bölgelerde ölecektir.

Ölü böcekleri diğer böcekler yedikçe döngü böceklerin tamamı kontrol edilene kadar devam edecektir. Şayet jel böcek ilacı yem uygulaması doğru yapıldıysa, tıpkı bir salgın hastalığın yayılması gibi tüm yuvadaki böcekleri etkiler. Hamam böceği mevcudiyeti en ücra köşedeki yuvanın kurumasıyla kalıcı olarak engellenir. Sıvı ilaçlardan daha kalıcı ve daha uzun süreli çöm sağlar. Jel hamam böceği ilacı bu şekilde tüm böcekleri ortadan kaldırır.

Jel İlaçlama Nasıl Yapılır?

Jel böcek yemleri önceden belirlenmiş böcek yuvalarının içine ve en yakın kısımlarına damlacıklar şeklinde metrekareye bir damla olacak şekilde konulur. Böcek yuvalarının iyi bilinerek uygulanması, hiçbir böcek yuvasının gözden kaçırılmaması, en etkili çözümü sağlama açısından büyük önem taşır. Bu bakımdan ilaçlamanın tecrübeli bir ilaçlama teknisyeni tarafından yapılması şarttır.

Jel ilaçlama uygulaması, ilacı rastgele belli aralıklarla gelişi güzel bırakma işlemi olamaz. Gözden kaçırılan ve ihmal edilen her böcek yuvası hamam böceği mevcudiyetinin varlığını sürdürmesine yol açar. Böceklerin gizlendiği ve dinlenmeye çekildiği bölgeler temel mücadele bölgesi olmalıdır. Buralar bulaşık makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşyaların motor aksamları olarak öne çıkar.

Elektrikli cihazlar ve beyaz eşyaların motor kısmına yuva yapmış hamam böceği yuvasının içinde yüzlerce böcek ve böcek yumurtası mevcuttur. Şayet bu yuvalar, es geçilir ve ilaç uygulama bakımından üşenilirse çok ciddi hata olur. Çünkü motor bölgelerine ulaşmak için makineyi ortaya çekmek, detaylıca uygulama yaptıktan sonra tekrar yerleştirmek gerekir. Bu oldukça zahmetli bir iştir ve zaman ister.

Böcek Yuvaları Atlanırsa Böcekler Bitmez

Acemi kişi ve bilinçsizce uygulama ile yuvadaki böcekler ölmeyecektir. Ortalık yerlerdeki böcekler ölse bile sorun tam olarak kesilmeyeceği için kıza zaman içinde böcek yoğunluğu eski haline gelir. Hatta yanlış ilaç ve uygulama nedeni ile eskisinden daha fazla böcek istilasına maruz kalınır. İlaçlama yaptıran insanlar, problemin bir miktar azaldığını görse de, o yuvadan çıkacak böcekleri bir türlü önleyemediği için ciddi rahatsızlık yaşarlar.

Yapılan jel ilaçlama ile sorunun tam olarak bitmediğini belirterek verilen hizmetten memnun olmayacaktır. Bu bir ilaçlama firması için hiçte arzu edilen bir durum değildir. Yanlış uygulama ve eksik böcek yemi bırakılması pek bilinmese de oldukça fazla soruna davetiye çıkarır. Yuvaya ilaç yapılmaz ise yuva etkilenmediği için üreme devam edecek ve kısa süre içerisinde hamam böceği sorunları yeniden kabus haline dönecektir.

İşte bu nedenle jel ilaçlama, haşerelerin yaşama, üreme ve gizlenme noktalarını bilen bir ilaçlama teknisyeni tarafından dikkatlice yapılmalıdır. Sıvı böcek ilaçları böceklerin dolaşma istikametlerine uygulanarak böceklerin bu ilaçla temas ederek ölmeleri beklenir. Ancak jel böcek ilacı böceklerin kolay ulaşacağı bölgelere kritik doz ve aralıkta uygulanmalıdır.

Jel İlaçlama Nerelere Yapılır?

Jel hamam böceği yeminin uygulanacağı alanlar daha çok dip bölgelerdir. Özellikle böcek yuvalarının bulunduğu ve dolaştıkları yerlerdir. Buralar ise Mutfak dolabı içleri, Makine motor kısımları, Elektrik prizleri, Beyaz eşyaların içi ve altı, Kapı dipleri ve böylesi nemli, sıcak rutubetli bölgelerdir. Bu bölgelere sıvı ilaç kullanmak elektrikli cihaz bozulacağı veya kısa devre yapabileceği için sakıncalı bir işlemdir.

Jel hamam böceği ilaçlama öncesi ve sonrası sıvı ilaçlamada olduğu gibi hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Jel ilaçlama uygulanış bakımından en zahmetsiz ve en kolay ilaçlama şeklidir. İlaçlama esnasında ve ilaçlama sonrasında evden ayrılmak ve temizlik yapılması gerekmez. Evcil hayvanlar mekândan uzaklaştırılma gibi bir durumla karşı karşıya kalmaz.

Jel ilaçlama şekli tamamen kokusuz olduğu için pencere, kapı gibi yerlerin açılarak mekânın ilaçlama sonrası havalandırılmasına ihtiyaç duyulmaz. Şayet ilaçlanacak evde bebek malzemeleri veya gıda maddeleri varsa, bunları ortamdan uzaklaştırmaya ve kapatmaya gerek yoktur. Jel ilaçlamada kullanılan ilaçlar kaliteli ve etkisi kanıtlanmış jel böcek ilaçları olmalıdır. Jel ilaçlamadan en iyi etkiyi alabilmek için kaliteli malzeme ve bilinçli uygulama şarttır.

Kullandığımız Jel Yemlerin Özellikleri

Hamam böceği mücadelesinde kullanılan en iyi hamam böceği ilaçları arasında yer alan böcek ilacı jel mutlaka işin uzmanlarınca yapılmalıdır. Kaliteli ve çekici etkisi üst seviyede bir jel hamam böceklerinde oluşabilecek yem çekingenliğini önler. Böceklere karşı konulmaz bir lezzeti olduğu için, ergin ve gelişim aşamasında olan tüm hamam böcekleri için kolayca tüketilmesini sağlar.

Isıya karşı olan dayanıklılığı, 0 dereceden –54 dereceye kadar tüm sıcaklıklarda kimyasal yapısını, formunu ve lezzetini koruyarak böcekler için ölümcül bir silah olarak etkisini korur. Bu ise uzun süre böcekler için önleyici bir etki demektir. Evde hamam böceği problemi varsa, yaptıracağınız etkili bir jel ilaçlama ile sorununuzdan sağlıklı ve ekonomik şekilde rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Jel hamam böceği ilaçlamada fiyatları belirleyen en önemli unsur, kullanılan hamam böceği yeminin üst seviyedeki kalitesidir.

Türkiye’ de satışa sunulan onlarca jel ilaç markası bulmak mümkündür. Ancak bunlar, içerdikleri aktif maddelere ve kalitelerine göre mücadelede etkili olur ve jel ilaçlama fiyatlarına doğrudan etki eder. Orijinal aktif maddeye sahip olan ve hamam böcekleri için çekici dolgu maddesi ihtiva eden jel yemler, daha uzun süre kalıcıdır. Daha pahalıdırlar ve sorunu kolayca ortadan kaldırmaya imkan sağlar.

Hamam Böceği Jeli İnsana Zarar Verir Mi?

Böcek jeli nasıl kullanılır? en etkili hamam böceği ilacı hangisi? şeklinde arayışlar oldukça fazla ve en sık sorulan sorulardır. Jel ilaçlamada ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür diğer böcekler bu ölüden yiyerek ve etkilenerek yavaş, yavaş ölürler. İnsan sağlığına zararı yoktur ve sıvı böcek ilaçlarındaki tehlikeli kimyasal özelik jel yemde bulunmaz. Bu ilaçlama şekli 2000 yılından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlandı ve giderek yayılmaya başladı.

Özellikle hamam böcekleri üzerinde oldukça etkili olan bir ilaçlama şeklidir. Çevre ve insan için sağlıklı olması pek çok insanın gönül rahatlığı ile ilaçlama yaptırmasına imkan sağlar. Evcil hayvanlar için zararlı değildir, kapı ve pencerelerin kapatılmasına ihtiyaç duyulmaz. Ayrıca ilaçlama esnasında evden ayrılmanız gerekmez. Jel ilaçlama sonrası temizlik gibi bir zahmet asla olmaz.

İlaçlama öncesinde hazırlık yapmanıza, ilaçlama sonrası içinde temizlik derdiyle uğraşmanıza lüzum olmaz. Hamam böceği jeli kullananlar böcek jelinin üst kalitede ve en doğru yerlere uygulanmasına çok dikkat etmek zorundadır. Bu ise profesyonel böcek ilaçlama ekiplerinin işidir. Bayer jel böcek ilacı kullananlar eskiden daha kaliteli olduğunu ancak daha sonra bu etkinin kalmadığını belirtir. Bu ilacın içindeki aktif maddenin düşmesindendir.

Jel İlaçlamadan Tam Verim Elde Etmek

Kendine has kokuları ile böcekleri kendi üzerine çeken özellikleri ile jel hamam böceği yemleri sıvı ilaçlardan ayrılır. Jel ilaçtan yiyen böcekler ilacın etkisi ile belirli bir zaman geçtikten sonra etkilenerek ölürler. Jel ilaçlar evin belli bölgelerine uygun doz ve mesafelerde uygulanır. Jel ilaç uygulaması günün herhangi bir saatinde ve herhangi bir yere rahatlıkla uygulanır.

Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar olup kesinlikle haşere dışındaki canlılara zarar vermez. Jel böcek ilaçları her haşere için kesinlikle uygulanmaz. Sadece belli başlı haşereler için kullanılır ve bu ancak uzman kişilerce yapılmalıdır. Jel ilaçlar diğer ilaçlardan farklı bir yapıda olduğu için kalıcı özeliğe sahiptir Bu nedenle uygulanan jel böcek ilaçları 3 ay kadar silinmemelidir. Aksi halde ilacın etkisi kaybolur ve mücadele sonuç vermeyebilir.

Jel ilacın oldukça etkili bir yanı ise kalıcı olduğu için daha sonra çıkan haşere yavrularına da etki eder. Ayrıca sonra dış ortamdan gelen diğer hamam böceklerine de etkili olur. Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı ilaçlardır kesinlikle çevreye herhangi bir zararı yoktur. Jel ilaçlama ile en yüksek etkiyi elde etmek için birinci sınıf böcek jeli kullanmak gerekir. Gelişi güzel ilaçlama ile tam sonuç alınamayacağı için uzman firmalardan destek alınmalıdır.

Jel İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

jel böcek ilaçları marka ve kalite bakımından farklı fiyatlara satılır. Çok yoğun böcek şikayetlerinde ucuz böcek ilaçları hiç bir varlık gösteremez. Bu bakımdan jel böcek ilaçlama yaptırılırken ilaçlama firmasının profesyonel bir ekip olması önemlidir. Yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan verdiği ilaçlama hizmetleri ile piyasada tanınan bir firma olması önemlidir. Jel İlaçlama Fiyatları daireler için 250 liradan başlayıp dubleks daireler ve yüksek ölçüye sahip mekanlarda 400 lira civarındadır.

Ucuz jel ilaçlama yapanlar metrekareye 1 damla bırakmak yerine bir kaç metrekareye bir damla ilaç bırakarak insanları yanıltma yoluna gitmektedir. Jel İlaçlama fiyatlarının belirlenmesinde mekanın büyüklüğü, böceklerin yoğunluğu, kullanılan ilacın kalitesi ve ilaçlama firmasının uzman olması gibi kıstaslar oldukça belirleyicidir.

Piyasada değişik jel ilaçlama ücretleri ile ilaçlama yapan çok sayıda ekip olması insanların kafasını karıştırmakta, bazen amatör uygulama yapan kişilerden ilaçlama hizmeti alanların kayıp yaşamasına yol açmaktadır. İlaçlama şikayetleri fazla olan ilaçlama firmaları ile çalışmaktan kaçınmalı referansları güçlü olan ilaçlama servisleri tercih edilmelidir. Jel ilaçlamadan maksimum verim elde etmek için bilinçli uygulama zorunludur.

İlaçlama İçin Uzman Personel Çalıştırılmalı

Gerek jel ilaçlama gerek sıvı ilaçlama esnasında insanların merak ettikleri sorulara yeterli cevabı verebilecek elemanların hizmet vermesi gerekir. Sağlıklı bir ilaçlama için donanımlı olmak kadar bu konuda uzman elemanlar ile hizmet vermek büyük önem taşımaktadır. Ruhsatlı, profesyonel ve müşteri memnuniyeti en iyi ilaçlama firmaları ile çalışmak hem maddi açıdan, hem de sağlık yönünden büyük avantajdır.

Ucuz jel ilaçları ile ilaçlama yapanlara oranla çok daha sağlıklı ve güvenilir hizmet verenlerin tercih edilmesi gerekir. Atlas Böcek İlaçlama daima en iyi böcek ilaçlarını kullanır, en iyi yöntem ve sağlıklı çözümleri sunar. Böcekler yumurtlama yolu ile üredikleri için hedef yuvalanma yerleri dip bölgelerdir. Karanlık ve rutubetli ortamlarda hızlıca çoğaldıkları için buraların ilaçlama yolu ile temizlenmesi gerekir.

Ancak beyaz eşya motor aksamları ile elektronik cihazların içine kadar giren hamam böcekleri için her zaman sıvı spreyli ilaçlama yapmak mümkün olmaz. İşte bu tür özellikteki bölgelerde jel hamam böceği ilaçlaması son derece kolay ve her hangi bir hasara neden olmadan yapılabilir. Evinde bebek ve yaşlı hastası olanlar için karıncalar ile mücadele ve hamam böceği ilaçlama için jel ilaçlama yöntemi son derece sağlıklıdır. Uygulamadan sonra 3 ay kalıcı etkisini kaybetmez.

Hiç Kokusuz Ve Sağlıklı Ev İlaçlama

Kokusuz Ev İlaçlama yeni nesil böcek ilaçları yardımı ile yapılan insan sağlığına zararsız, mekanı kapatmaya gerek olmadan yapılan bir uygulama yöntemidir. Böcek ilaçlama değişik haşere ilaçları ve farklı ilaçlama teknikleri yardımı ile direnç yapısına göre farklı uygulamalar şeklinde yapılır. Sıvı korkusuz ilaçlama açık alanlardan ziyade işletme ve daire içlerinde bazı böcek türlerine karşı sıkça uygulanmaktadır.

Kokulu ilaçlama yöntemine oranla daha zahmetsizdir evin dip bölgelerine, böcek görülen yerlere direkt olarak uygulanır. İnsan sağlığına zararsız kokusuz böcek ilaçları sıvı spreyli olarak uygulandığı zaman mekanınızı kapatmanıza ihtiyaç hissettirmez. Kokusuz yöntem tamamen Halk Sağlığı ilaçları yardımı ile yapılır. Bazı aşırı derecede böcek ilacına direnç gösteren haşereler haricinde pek çok böcek türü için kokusuz ev ilaçlama yaptırmak mümkündür.

Kokusuz ilaçlar arasında etkili böcek ilaçları ve profesyonel özellikteki ilaçlar mevcuttur. Tekbir kokusuz ilaç uygulandığı zaman mekanı kapatmanıza, evden çıkmanıza ilaçlama sonrası evde temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Ancak genel pire ve tahtakurusu benzeri haşereler için geçerli değildir. Kokusuz ilaçlama esnasında açıkta olan gıdaların mutlaka üzerinin ve ağızlarının kapatılması gerekir. İster kokulu ister kokusuz ilaç olsun gıdaların üzerine ilaç bulaştığı zaman tüketildiği durumlarda zehirlenme riskini ortaya çıkarır.

İlaçlama esnasında gıda ürünlerinin mutlaka uygun şekilde kapatılması, açıkta bırakılmaması şayet unutma gibi durumlarda gıda üzerine ilaç bulaşmışsa bu gıdaların mutlaka çöpe atılması gerekir. Kokusuz ev ilaçlamadan önce bazı tedbirler almak daha sağlıklı ve sorunsuz bir ilaçlama için oldukça faydalıdır. Özellikle bebek ve çocukların kıyafet ve oyuncaklarının kapalı bir kutu içine yada dolapların içine kaldırılması gerekir.

Kokusuz Ev İlaçlama Hangi Böceklere Uygulanır?

Kokusuz ilaçların koku yaymaması bu ilaçların zehirsiz olduğu anlamına gelmez. Tüm böcek ilaçları kimyasal yapıları ile yüksek oranda haşere kontrolü sağlamak için üretilmiştir gerekli tedbirler alındığı takdirde yapılan uygulama yüksek seviyede başarı sağlar. Kokusuz ilaçlama bazı böcekler için etkili iken bazı böceklerin üzerinde istenilen kontrolü sağlamaz. Bu nedenle haşere türüne göre ilaçlama yöntemi ve böcek ilacı seçimine dikkat edilmesi gerekir.

Kokusuz böcek ilaçlarının etkili olduğu haşereler karınca, gümüş böceği, tesbih böceği, kulağa kaçan, kalorifer böceği, hamam böceği, güve, kırkayak gibi canlılar başta gelir. Ancak aşırı böcek şikayetlerinde kokusuz ilaçlar yetersiz kalabilmektedir. Şayet evde böcek şikayetleri istila haline gelmişse ya kokusuz ilaçlar birleştirilerek kullanılmalı, yada az kokulu böcek ilaçları tercih edilmelidir. Tahta kurusu, pire, kertenkele, toz böceği benzeri dirençli böcekler için kokusuz ilaçlama zayıf kalmaktadır.

Bazı firmalar kokusuz ilaçlar tüm böcekleri öldürür diyerek en zor şikayetlerde bile kokusuz ilaçlama yapma yoluna gitmektedir. Bu aslında ya bilgisizlik yada art niyet taşıyan bir durum olarak ortaya çıkmaktadır. Kokusuz ilaç işlemini uygularken bu konuda uzman teknik donanımlı ekibin böcek ilacını uygulaması önemlidir. Bilinçli ilaçlama firması olarak her türlü böcek ilaçlama uygulamalarında bilinçli ve en yüksek verimi alacak şekilde hizmet veriyoruz.

Bireysel ve amatör kişilerin uygulayacağı ilaçlar ve teknikler hem kendileri, hem de insanlar için ciddi anlamda risk teşkil eder. Kokusuz ev ilaçlama uygulamasında dikkatli davranmak böcek ilacının kokusu yok diye ilaca teneffüs etmemek gerekir. İlaç aktif maddesine maruz kalınmaması için yaşlı kişilerin, bebek ve alerjik yapılı insanların ilaçlanan alandan ayrılmasını sağlamak önemlidir. Tedbirsiz davranmak istenmeyen durumlara sebep olabilir.

Atlas İlaçlama Firması Profesyonel Çözüm Sağlar

Biz firma olarak sadece tek bir kokusuz ilaç kullanmıyoruz. Bu nedenle uygulama esnasında oluşacak etkiden insanların zarar görmemesi için uygulama esnasında teknisyen yanında durmalarını tavsiye etmiyoruz. Kokulu ilaç yada kokusuz ilaçlar hiç fark etmez gıda maddelerinin kesinlikle üstleri kapatılmalı ve gıdalar böcek ilacına maruz kalırsa bu gıdaların mutlaka çöpe atılması gerekir. Nasıl olsa kokusuz ilaç sıkıldı etkilenmez diye düşünüyorsanız ilaç bulaşmış tüketildiği durumlarda ölümcül sonuçlara sebep olabilir.

Bu nedenle ilaçlama öncesinde gerekli tedbirlerin alınması çok önemlidir. İnsanlar kokusuz yöntem hakkında çeşitli soru yöneltmektedir. Kokusuz ilaçlar tehlikeli mi? kokusuz ilaçlamada evi terk etmek gerekir mi? kokusuz ilaçlar nasıl uygulanır? kokusuz ilaçlama sonrası neler yapılmalı? gibi değişik sorular almaktayız. Kokusuz ilacın uygulaması esnasında havanın solunması kokulu ilaçlar gibi zararlı değildir.

Ancak gıdaların kesinlikle muhafaza altına alınması gerekir tam kokusuz ilaçlar mekanda bulunmanıza herhangi bir zarar vermez. Bunlar daha çok tek bir ilaç kullanılarak yapılan ilaçlama uygulamaları olarak dikkat çeker. Ancak daha kaliteli sonuç almak için birden fazla kokusuz ilacın bir araya getirilmesi ile daha etkili aktif maddeler ortaya çıkarılır. Bu gibi durumlarda bir iki saat mekanda durmamak son derece faydalıdır.

Kokusuz ilaçları su ile seyreltilerek böceklerin dolaştıkları istikametlere püskürtme şeklinde ve yuvalanma alanlarına direkt olarak uygulanır. Bazı durumlarda kokusuz böcek ilacı elektrikli ulv makinesi yardımı ile de yapılır. Ancak bu durumda ilacın aktif maddesi hava ile temasa geçeceği için mekanın kapatılması ve ilaçlama esnasında teknisyenden başka kimsenin içeride bulunmaması gerekir. Havaya karışan ilaç aktif maddesi insanın solunum yollarında ciddi şekilde tahribata sebep olur. Bu nedenle içeride durulmaz.

Kokusuz Böcek İlaçlama Sonrası Ne yapılmalı?

Kokusuz ilaçlamadan sonra özellikle mutfakta eşyaların yıkanması, yüzeylerin silinmesi gerekir ancak ilaç uygulanan dip köşe yerlerin bir hafta 10 gün kadar ıslak temizlik yapılmadan bekletilmesi gerekir. Şayet dolap içlerinde hamam böceği ve benzeri böcekler varsa buralara direkt ilaç uygulandığı zaman içinde olan kap kacaklar yıkanması gerekir. Bilinçsiz ilaçlama insanlarda ciddi riskler meydana getirir bazı insanlar yada firmalar ucuz ürünlere yöneldikleri için hem uygulamanın yetersiz kalmasına hem de insanların sağlıklarının tehlikeye girmesine sebep olabilir.

Yasal ilaç kullanılmadığı zaman insan sağlığı tehlikeye girer uygulanan böcek ilaçlama amacına ulaşmaz ve böceklerin birçoğu ölmez. Kaptıkaçtı iş yapanlara her zaman ulaşmanız ve şikayet yaşadığınız durumlarda anlatmanız söz konusu olmaz. İnsanların mağdur olmasına sebep olur ciddi sıkıntılara yol açarlar. İlaçlama yaptıracağınız firma ile görüştüğünüz zaman olumlu izlenim elde etmeniz önemlidir.

Ancak hemen belirtelim günümüzde lafta maharetli, icraatta zayıf olan firma sayısı hiç de az değildir. Sorduğunuz sorulara doğru yanıtları almalısınız böcekler ve yapıları hakkında bilgi sahibi her türlü şikayete garanti veriyorum diyerek iş yapmaya çalışanlara dikkatli yaklaşmalısınız. Çünkü böceklerin direnç yapıları birbirinden çok farklıdır bazı böcekler tek ilaçlama ile önlenirken bazıları kesinlikle böcek ilaçlamadan pek etkilenmez. İlaçlama servisi talep ederken bu gibi durumlara azami dikkat etmeniz gerekir.

İnsanların en zayıf noktaları garantili ilaçlama yapıyorum diyen kişilere çok çabuk güvenmeleridir. Böcek ilaçlama bilinçli olarak yapılması gerekir. Kokusuz ev ilacı insanların evi terk etmeden yaptırdıkları sağlıklı bir uygulamadır. Ev ilaçlama zararları ancak bilinçsiz ve amatör kişilerin yanlış yaptığı uygulamalarda ortaya çıkar. Kokusuz böcek ilacı etkili mi? diye merak edenlerin bilmesi gereken bazı böcek türleri hariç pek yok böcek üzerinde etkili olduğudur.

İlaçlama Ciddi Bir İştir Uzmanlık İster

Kokusuz böcek ilacı zehirler mi? diye merak ediyorsanız tüm ilaçların içeriğinde kimyasal aktif madde bulunmaktadır bu böcek ilaçları direkt olarak gıdaların üzerine sıkılırsa gıdayı bozar ve zehirler. Böyle bir durumda bu gıdaların çöpe atılması gerekir yada ilaçlamadan önce mutlaka uygun şekilde muhafazaları şarttır. Böcek ilaçlama etkisi ne kadar sürer diye merak eden insanların bilmesi gereken ilaç uygulandıktan sonra kalıcı özelliği yaklaşık olarak 3 ay kadardır.

Bu en kaliteli ilaçların dayanma süresi olarak belirtilir ucuz ve kalitesiz ilaçlar çok daha kısa sürede etkinliğini kaybedeceği için böceklerin üzerinde hakimiyeti tam olarak görülmez. Bazı müşteriler ev ilaçlama ya geldiler ancak 5 dakika sonra ilaçlama bitti çekti gittiler gibi yakınmalar içindedir. Ev ilaçlama ne kadar sürer? diyorsanız yaklaşık olarak sırt pompası ile uygulanan ilaçlama esnasında ev ilaçlaması 10-15 dakikadır. Elektrikli sisleme makineyle uygulanan böcek ilaçlama süresi dairenin büyüklüğüne göre 15 ile 20 dakika arasında değişkenlik gösterir.

Kokusuz böcek ilacı insana zarar verir mi? kokusuz ilaçlar insan sağlığını etkiler mi? diye düşünenlerin bilmesi gereken uygun şekilde yapılan ilaçlamada herhangi bir sakınca olmaz. Böcek ilaçlama türleri içerisinde en etkili olan ulv ilaçlama yöntemidir daha çok dirençli böceklerin üzerinde uygulanır. Uygun tedbirler alındığı ve insanlar bilgilendirildiği takdirde en zor yöntemde bile insanlar üzerinde tehlike oluşturmaz. Ancak bu işi bilmeyen amatör kişilerin uyguladığı ilaçlama yöntemleri en basit uygulamada bile tehlikeli olabilir.

Kokusuz ilaçlarda canlıların ilacı solumaması sıkıntıya yol açmaz ancak birden fazla kokusuz ilacın kullanılması durumunda daha fazla aktif madde salınımı çıkacağı için mekanın en az yarım saat kapatılması gerekir. Ayrıca sisleme yöntem ile yapılan ilaçlamada kokulu ilaç da olduğu gibi 2 saat dairenin kapatılması ve havalandırılması gerekir. Çünkü havaya karışan ilaç aktif maddeleri partiküler şekilde mekana yayıldığı için belli bir süre havada kalır. Daha sonra çöker bu nedenle gerekli tedbirlerin alınması zorunludur.

Kokusuz Jelin AvantajlarıKokusuz İlaçların Avantajları

Kokusuz ilaçlar jel ilaçlama gibi jel formda ve su karışımlı, yoğun kıvamlı ilaçlardır günün herhangi bir saatinde sırt pompası ile herhangi bir mekana uygulanabilir. Kokusuz ilaçlama sonrası nelere dikkat edilmeli? bilmekte fayda vardır. Uygulama sonrası açıkta bulunan tabak, tencere gibi malzeme gerekir. Tezgahların üzerleri silinmeli şayet mobilyaların üzerine ilaç sıkılmışsa buraların silinmesi gerekir.

Ancak ilaç süpürgelik kenarları, kapı pervazları, dip kenarlar, dolap altları gibi yerlerde ıslak temizlik yapılmaması önemlidir. Kokusuz ilaçlamada çoğunlukla mekanı kapatmaya gerek olmaz. Ancak bazı uygulamalarda üst seviyede ilaçlar kullanılacağı için mekanın spreyi ilaçlamada yarım saat, bir saat kapatılması ve bir o kadar havalandırılması gerekir. Elektrikli ulv cihazı ile yapılan kokusuz ev ilaçlamada mekan 2 saat kadar kapatılarak bir o kadarda havalandırılması şarttır. İlaçlamadan sonra ortamında bir iki saat kadar havalandırılmasında fayda vardır.

Çünkü kokusuz ilaç bile olsa bazı insanların solunum yollarında duyarlılık olabilir. Ayrıca astım hastası yada kanser hastaları gibi insanların bu tür ilaçlardan etkilenmemesi için mekana temiz hava girişi mutlaka sağlanmalıdır. Hangi yöntemlerle kokusuz ilaç uygulanır? diyorsanız iki yöntem vardır. Birincisi sıvı spreyli olarak sırt pompası ile uygulanan kokusuz ilaçlama şeklidir. Bu yöntemde ilacın korkusu olmaz evin dip bölgelerine ve böcek görülen yerlere direkt olarak püskürtme şeklinde yapılır.

Dolap içlerinde böcek ilacı sıkılmamışsa kenar köşelerdeki ilaç bir hafta 15 gün silinmesi gerekir. Şayet dolap içi ya da kıyafet üzerleri gibi yerler ilaçlanmışsa temizlenmesi gerekir. Bir diğer yöntem ise kokusuz ilacın uygulanmasında sisleme şeklidir. Bu yöntem geniş kapsamlı bir uygulama olduğu için böcek ilacı evin tavanından, duvarlarına kadar her tarafa etki eder. Böyle durumda kullanılan eşyaların temizlenmesi, tencere tabakların yıkanması şarttır.

Böceklerin Direnç Yapısına Göre İlaç Seçilmeli?

Tüm böcekler için kokusuz ilaçlama yapmak mümkün değildir. Bunu bilerek hareket etmeli insanları doğru bilgilendiren böcek ilaçlamada en yüksek verimi almak için çaba gösteren ilaçlama firmalarından yardım talep edilmelidir. Piyasada çok sayıda haşere ilaçlama firması olduğu için bazıları daha fazla para kazanmak için insanların mağdur olmasını önemsemez. Sadece kazanç odaklı çalıştıkları için yanlış söylemleri doğruymuş gibi aldatmaca yanıtlar verebilmektedir.

Bu nedenle seçeceğiniz ilaçlama firmasına iyi odaklanmanız gerekir. Kokusuz ilaçlama yada kokulu ilaçlama olması önemli değildir önemli olan firmanın işi ne kadar doğru yaptığı, ne derecede işine sadık olduğudur. Uzman ilaçlama firmaları her türlü uygulamalarda en yüksek verim alan ekipler olarak dikkat eder. Sizde seçeceğiniz firmada kaliteye önem vermelisiniz. Böcek ilaçları kalitesine ve böcek öldürücü aktif maddesinin etkisine bağlı olarak farklı fiyatta satılır.

Kalitesiz ürünler sonuca olumsuz yansır. Sıradan böcek ilaçları ve klasik ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılan ev ilaçlama servisi maliyet olarak daha düşük olur. Bu ise doğal olarak ucuz ilaçlama servisi verilmesini mümkün kılar. Ancak insanlar hayatlarında her işi kaliteli ister ve bununda maliyetinin düşük olamayacağını çok iyi bilir. Profesyonel ilaçlama firmaları kullandıkları haşere ilaçları ve uzman ekiplere karşın ekonomik ilaçlama fiyatları vermeye çaba gösterir.

Konusunda uzman ilaçlama şirketi olarak biz asla kokusuz yada jel ev ilaçlama için kullanılacak böcek ilaçlarında ucuz ürün kullanmıyoruz. Ayrıca değişik aktif maddeli ilaçları karıştırıp kokusuz ev ilaçlamada bile çok daha etkili sonuçlar için gayret ediyoruz. Pek çok ilaçlama firmasına göre daha yüksek fiyat vermemiz gerekirken elimizden geldiğince uygun ücretler belirliyoruz. Ucuz böcek ilaçlama sanıldığı gibi az para vermek değildir. Bitmeyen böcek şikayetleri çok daha fazla para kaybı yaşamanız anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir