0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Jel İlaçlama Hamam Böceklerinin Tümüne Etkili Mi

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Jel İlaçlama Hamam Böceklerinin Tümüne Etkili Mi

Jel İlaçlama Hamam Böceklerinin Tümüne Etkili Midir? son dönemlerde sıkça adını duymaya başladığınız jel böcek ilaçlama hangi haşereler üzerinde etkilidir. Bu konuya kısaca değinerek jel ilaçlama nasıl yapılır? jel ilaçlama hangi bölgelere uygulanır? jel böcek ilaçları hangi böcekler üzerinde etkilidir? daha iyi bilgi edinmenizi yardımcı olacağız. Böcek ilaçları arasında en son kullanılmaya başlayan böcek jeli olarak ta isimlendirilen bu tür ilaçlar sıvı böcek ilaçlarından farklıdır.

Özel bir tüp şeklinde, yaklaşık olarak 30 gram ağırlığında bir ambalaj içerisinde bulunur. Tüm böcekler üzerinde etkili değildir. Sadece belirli sayıdaki bazı böcekler için etkinliği mevcuttur. Jel böcek yemleri en çekici gıda maddelerinin olduğu bölgelerde bile kullanıldığı zaman hamam böceği çeşitlerini kendisine çekme özelliği ile öne çıkar. Jel böcek ilacının son dönemlerde sıkça tercih edilmesinin bir sebebi hamam böceği ilacı olan jel yemin oldukça kaliteli ve sağlıklı olmasından kaynaklanır.

Jel ilaçlama nelere nerelere yapılır? jel ilaçlama sonrası temizlik gerekir mi? bu insanların en fazla üzerinde yoğunlaştıkları sorular arasında başlarda gelir. Hemen belirtelim bu uygulama yöntemi jel ilaçlama tabancası kullanılarak ya da kendi şırınga şeklindeki aparatı ile böceklerin gizlendikleri bölgelere doğrudan ya da geçiş yollarına bilinçli bir şekilde uygulanarak yapılmaktadır. Hamam böceği yemleri özellikle isminden de anlaşılacağı gibi hamam böceği mücadelesinde oldukça etkili bir silahtır.

Jel ilaçlama yöntemi iki kısma ayrılır. Bunlardan birincisi sadece hamam böcekleri için kullanılan jel yemlerdir, bir diğer jel ilaçlar ise karınca, hamam böceği ve gümüş böcekleri için de kullanılabilmektedir. Ancak bunlar yapı olarak birbirinden farklıdır. Kullanılan tüm jel böcek ilaçlarının en belirgin etkisi hiç kuşkusuz domino etkisi sağlamasıdır. Yani böcek ilacını tüketen bir hamam böceği jel yemi yedikten sonra hemen ölmez. Belirli bir süre yaşam sürer ve gider yuvasında ölür.

Domino Etkisi Neden Önemlidir?

Bilindiği gibi hamam böceği çeşitleri birbirlerinin dışkılarını ve ölülerini yemektedir. İşte bu ölü böceği yiyen diğer hamam böceklerine jel böcek yemindeki öldürücü zehir bulaşarak birer, birer ölmeye başlar. İşte buna domino etkisi ismi verilmektedir. Oldukça etkili ve yuvadaki böceklerin kökünü kazıyan bir özelliğe sahiptir. Doğru yerlere uygulanan jel böcek yemleri döngünün bu şekilde devam etmesine ve böceklerin topluca yok edilmesine imkan tanımaktadır.

Bu tıpkı bir salgın hastalığın yayılması gibi düşünülebilir. Çünkü böcek yemini tüketen hamam böceği mevcudiyetinin ortadan kaldırılması için böcek yuvalarına giden hamam böcekleri en ücra köşelerdeki böceklerin bile ortadan kaldırılmasına yol açacaktır. Bu hamam böceği mücadelesinde en basit anlamda en üst performansı almak demektir. Ancak unutulmaması gereken jel ilaçlama yönteminde ilacı sağa sola rastgele belli bölgelere bırakarak çözüm alınacak yanılgısına düşmemek gerekir.

Çünkü bu işi uzman teknisyenler yapmadığı takdirde yanlış bölgelere uygulanan jel ilaç yetersiz ya da yanlış olduğu takdirde gözden kaçırılan her böcek yuvası tekrar hamam böceği şikayetlerinin yaşanmasına sebep olacaktır. Belirli bir bölgedeki böcekler öldürülmüş olsa bile diğer bölgelerde kalan hamam böcekleri tekrar yumurtlama yolu ile üremeye başlayarak sayılarını hızlı bir şekilde artıracaktır. Ayrıca jel hamam böceği ilaçları arasında kalite farkı oldukça değişkendir.

Sıradan basit jel yemler uygulanarak hamam böceklerinin ortadan kaldırılması tam olarak mümkün değildir. Piyasada çok çeşitli jel ilaç markaları olmasına karşın İnsanlar genellikle kullandıkları ilaçlardan memnun olmamaktadır. Daha önce kendim evimi jel ilaçlama ile ilaçladım ancak bir türlü kökünü kazıyamadım diye çok sayıda şikayetler belirtmektedir. Bu hem bilinçsiz uygulamadan, hem de ilacın yetersiz olmasından kaynaklanır. Bilindiği gibi hamam böcekleri dip bölgelere, karanlık kuytu ve nemli ortamlara saklanmayı severler.

Hamam Böceklerinin Gizlenme Noktaları

Hamam böcekleri özellikle beyaz eşyaların motor aksamları, mutfak dolaplarının arka kısımları, tezgah altları, parke araları, kapı pervazları, kırık, çatlak gibi bölgelere gizlenir. Hamam böcekleri buraları gündüzleri saklanarak geçirdiği bölgeler arasında yer alır. Hamam böceği çeşitleri gececi böcekler olarak bilinir ve gündüz pek hareketleri görünmezken geceleri karanlıkta ortaya çıkarak yiyecek ararlar ve üreme yoluna giderler. Gündüz ortalıkta bir tek böceğin bile görülmesi aslında risktir.

Bu evdeki böcek yuvalarının içinde yüzlerce böceğin olduğu anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle tek bir böcek görünce tek bir böcekten ne çıkar gibi yanlış bir düşünceye girmek kısa bir zaman sonra evinizin böcekler tarafından işgal edildiğine tanık olmanıza sebep olur. Evinde jel ilaçlama yaptıranlar şayet doğru ilaçlama firmasından destek talep etmişlerse büyük bir oranda memnun kalmaktadır. Jel ilaçlama böceği hemen bir anda öldürmemektedir bu bütün böcekleri hedef aldığı için yavaş öldürmeye uyarlanmış bir böcek ilacıdır.

Jel İlaçlama Bayer markası olunca daha etkili olur gibi bir anlayış mevcuttur. Bu önceleri bir bakıma doğruydu ancak son dönemlerde yeni çıkan ürünler işi tersine çevirmiştir. Aslında bu marka bilinirliğinden kaynaklanan bir düşüncedir. Artık eskisi kadar çok üst seviyede bir ilaç olmadığını söylemekte fayda vardır. Burada amacımız bizim şu ya da bu marka değildir. Amaç insanların böcek şikayetlerine en etkili ve en kalıcı çözümü sağlayan ürünlerin kullanılmasıdır. Ayrıca jel ilaçlama sonrası temizlik yapılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Jel ilaçlama fiyatları pek çok firma tarafından değişik ücretlendirme baz alınarak yapılır. Ancak biz firma olarak ne kokulu ilaçlama, ne kokusuz ilaçlama, ne jel böcek ilaçlama fiyatları arasında pek bir ayrıma gitmiyoruz. Sadece zor olan böcekler için ilaçlama fiyatlarında farklı bir ücretlendirme yapıyoruz. Jel ilaçlama hangi bölgelere uygulanır? bizi arayarak jel ilaçlama hamam böceklerine etkili midir? hamamböceği çeşitlerinin tamamı üzerinde jel böcek yemi kullanılır mı? gibi soru sorarlar.

Jel İlaçlama Hangi Durumda Tercih Edilir?

Jel ilaçlama yaptırmak isteyen müşterilere ne yapacağı, evlerindeki böcek yoğunluğunun oranını belirtmeleri yönünde olmaktadır. Çünkü kokusuz ilaçlar içerisinde yer alan jel böcek yemleri düşük ve orta yoğunluklu böcek şikayetleri için son derece etkili ve kalıcı bir çözümdür. Ancak aşırı derecede evin içerisinde üremiş hamam böceği çeşitleri ve daha önce defalarca sıvı ilaçlama yapılarak bir türlü ortadan kaldırılamamış şikayetlerde etkisiz kalabilir. Direnç yapıları böcek ilaçlarına karşı bağışıklık kazanır hale gelmiş böcekler zor ölür.

Bunlar için için %100 çözüm olamayacağını belirtiyoruz. Böylesi durumlarda öncelik olarak sisleme ilaçlama hizmeti almalarını, daha sonra 15-20 gün sonra yaptıracaklara bir jel ilaçlama uygulaması ile evlerindeki böcek şikayetlerinin tamamen ortadan kaldırılabileceğini belirtiyoruz. Jel ilaçlama nerelere uygulanır? jel ilaçlama hangi böceklere etkilidir? konusu aslında oldukça önemlidir. Böcek jelinin uygulanacağı bölgeler özellikle böcek yuvalarının ve dolaşma istikametlerinin olduğu kısımlardır.

Buralar ise makinelerin motor aksamları, mutfak dolaplarının içleri, elektrik prizlerinin kenarları, elektrikli ev aletlerinin alt kısımları gibi önemli bölgelerdir. Bilindiği gibi buralara sıvı ilaç sıkıldığı zaman elektronik eşyaların bozulması söz konusudur. Bu nedenle sıvı ilaçlar bu bölgelere uygulanamaz. İşte buralarda kalan böcekler kısa sürede tekrar eskisi gibi yoğunlaşmaya başlar. Jel ilaçlama öncesi ve sonrasında herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Oldukça sağlıklı ve kolay uygulanan bir yöntemdir.

Jel ilaçlama bebekli insanlar için son derece sağlıklıdır. Ayrıca evdeki evcil hayvanların dışarı çıkarılması, mekanın kapatılması ve ilaçlama sonrasında temizlik yapılması gibi bir zahmeti yoktur. Bu yönüyle jel ilaçlama yöntemi tamamen kokusuz ve son derece sağlıklıdır. Ayrıca mekanda açıkta gıda ya da bebek malzemeleri olsa bile bunların ortamdan uzaklaştırılmasına gerek kalmaz. Jel hamam böceği ilaçlaması hamam böceklerine karşı kullanılabilecek en etkili uygulamalardan biridir.

Böcek Jel yemlerin Özelliği Ve Fiyatı

Karşı konulmaz bir çekiciliği olduğu için böcekleri kendine adeta mıknatıs gibi çeker. Tüm hamam böceği türleri için etkilidir. Ayrıca oldukça dayanıklı bir özelliğe sahiptir. 0 dereceden eksi 54 dereceye kadar tüm sıcaklıklarda kimyasal yapısını bozmadan koruyabilecek bir özelliğe sahiptir. Jel ilaçlama fiyatları ne kadar? diyenler için hemen belirtelim ortamın büyüklüğüne göre jel ilaçlama fiyatları değişmektedir. Ortalama olarak 250 ile 300 lira arasında değişebilmektedir.

Ucuz jel ilaçlama piyasada kullanılan sahte ya da düşük kalitede jel ilaç kullananların verdiği bir fiyatlandırmadır. Bu çoğu zaman insanların haşere sorunlarına çözüm olmak bir yana yaşadıkları şikayetin daha da yayılarak devam etmesine sebep olmaktadır. Ayrıca insanlar bireysel olarak basit çözüm yolu ile asit borik ve patates karışımı ev yapımı böcek ilaçları ile bu böceklerden kurtulmayı çokça denediği için jel ilaçlama yöntemi hakkında kapsamlı bir bilgi talep etmektedir.

Unutmamanız gereken jel hamam böceği ilaçlamasının etkili olduğu haşereler arasında oryantal hamam böceği, Alman hamam böceği, kalorifer böceği, Amerikan hamam böceği ve Karafatma böceği olarak bilinen böcekler gelir. Jel ilaçlama esnasında yaşanılan mekanı boşaltmaya kesinlikle gerek yoktur. Jel ilaçlama nerede uygulanır? diyorsanız kapı pervazları, pencere kenarları, çatlak bölgeler, dolap içleri, beyaz eşyaların arka kısımları, süpürgelik kenarları böceklerin dolaşım ve yuvalanma istikametleri olarak dikkat çeker.

Jel ilaç içerisindeki özel bir madde olan imidacloprid hamam böceklerini kendilerine çekmektedir. Bu nedenle jel böcek ilacını tüketen bir böcek tükettiği zehri bünyesine alır ve giderek yuvasında belirli bir süre sonra ölür. Ölü böcek ile beslenen diğer böcekler ise teker, teker ölmeye başlar. Jel ilaçlama hamam böceklerine etkili midir? diye merak edenlerin bilmesi gereken jel ilaçlama uygulaması 2000’li yılların başlarında uygulanmaya başlamıştır.

Jel İlaçlama Nerelere ve Nasıl Uygulanır?

Firmamız jel böcek ilacını ilk kullanmaya başlayan ekiplerinin başında yer almaktadır. Bu uygulama esnasında mekandan herhangi bir eşyayı kaldırmaya, ilaçlama öncesinde herhangi bir hazırlık yapmaya ve ilaçlama sonrasında temizlik gibi bir zahmete kesinlikle sokmaz. Oldukça pratik ve bilinçli yapıldığı takdirde 100 metrekarelik bir mekanda 20 dakikada jel ilaçlama yapılabilmektedir. Hamam böceği yemlerinin insan ve hayvanlara herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Bilmeniz gereken böceklerden kurtulmak için böceklerin direnç yapıları, saklanma istikametlerine ve yoğunluklarına göre ilaç ve yöntemler kullanılmasının zorunlu olduğudur. Çok aşırı böcek şikayetlerinde sıradan böcek ilaçları ve yanlış yöntemler uygularsanız evdeki ya da iş yerindeki böceklerden kurtulmanız gibi bir durum asla söz konusu olamaz. Bu nedenle doğru ilaç, doğru ekipmanlar oldukça önemlidir. Zaten ilaçlama tekniklerinin doğru olarak yapıldığı mekanlarda böcek şikayetleri genellikle büyük oranda tek seferde ortadan kaldırılabilmektedir.

Ancak bazı inatçı böcek türleri vardır ki çok minik boşluklara bile gizledikleri için yapılan böcek ilaçlamasından kolaylıkla kurtulabilmektedir. Parke altları ve duvar içlerine bıraktıkları yumurtalar ile tekrar üreme yoluna gitmektedir. Özellikle toz böcekleri bunların başında gelir. Jel böcek ilaçlama mutlaka bilinerek profesyonel ilaçlama ekipleri tarafından yapılması gerekir. Jel hamam böceği ilaçları sağa, sola gelişi güzel yapılacak bir ilaçlama değildir. Yanlış yerlere yapılan böcek yemleri kısa bir süre sonra temizlik hatası ile evin içinde adeta hiçbir ilaçlama yapılmamış pozisyonuna düşürür.

Bizi arayarak jel hamam böceği ilaçlama hangi böcekler üzerinde etkili olur? jel ilaçlama hamam böceklerinin tümüne etkili mi? diye soranlara gerekli bilgilendirmeleri yaparak yaşadıkları böcek şikayetine göre en doğru çözümü tavsiye ederek ilaçlama desteği vermekteyiz. Atlas Türk böcek ilaçlama ekibi daima en iyi ilaçları ve en iyi yöntemleri kullanarak ilaçlama servisi vermektedir. Jel hamam böceği ilaçlamasında da bu böyledir. İlaçlama firmaları daima uzun soluklu çözüm için çalışmalıdır, bizim müşterilerimiz bizim açımızdan son derece kıymetlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir