0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

İstanbuldaki Akrepler Zehirli Midir

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

İstanbuldaki Akrepler Zehirli Midir? bilindiği gibi akreplerin çoğu kuru iklim şartlarında yaşam sürer. Akrepler nerede yaşar? akrepler insanı sokar mı? gibi değişik sorular ile karşılaşırız. Böcek ilaçlama uygulamaları içerisinde akrepler ile mücadele son derece önemli ve sıkça yaptırılan bir uygulama olarak öne çıkar. Akrepler nem kaybına duyarlı olduğu için gündüzleri sıcakta pek dolaşmaz ve serin bölgelerde gizlenir.

Bu ihtiyaçlarını yakaladıkları avlardan karşılayarak hayatta kalırlar. Akrep türleri çok değişik ortamlarda görülmesi mümkün olan canlılardır. Çoğunluğu çöllerde yada kurak bölgelerde yaşamayı tercih etmektedir. Doğal yaşam şartları daha çok geceleri aktif olmalarını mümkün kılarken gündüzleri de serin havalarda yada nemli olduğu dönemlerde gündüzleri ortalıkta görünebilir. Akrepler beslenmek için böcek, örümcek ve diğer omurgasız canlıları avlayarak beslenirler.

Akrepler saklanarak avlarını bekleme özellikleri ile tanınır. Bu nedenle son derece sabırlı canlılar olarak dikkat çeker. Akrep zehrini avını yakalamak için kullanılmasına karşın kendilerini korumak için tehlike hissettikleri zaman düşmanına karşıda kullanmaktadır. Akrep beslenmesini sıvı ile sağladığı için beslendikten sonra arta kalan katı maddeyi geride bırakmaktadır. İnsanlar akrep sorunları ile karşılaştıkları zaman İstanbuldaki akrepler zehirli midir? akrep neden eve gelir? gibi değişik sorular yöneltir.

Elbette evinde akrep gören insanların telaşı anlaşılabilir bir durumdur. Çünkü akreplerin tamamına yakını zehirli ve insanlar için hiçte istenmeyen sorunlara sebep olur. En zehirsiz akrep bile insanı soktuğu zaman ciddi anlamda acı ve sıkıntıya sebep olur. İstanbuldaki akrepler ölümcül yapıda zehre sahip olmamasına karşın alerjik insanlarda ciddi sorunları ortaya çıkarır. Büyük şehirlerde sarı akrep olarak bilinen zehirli akrepler pek görülen bir durum sergilemez.

Akrep Sokmasında Neler Yaşanır?

Ancak akreplerin en zehirsiz olanı bile hiç bir risk içermeyecek şekilde zehirsiz olacağı anlamını taşımaz. Akrep türleri değişik nedenlerle bir şehirden, bir başka şehre taşınabilir. Bu nedenle nadirde olsa akrep sokmalarında ölümcül durumlar yaşanabilir. Eve akrep girişleri değişik eşyalar arasında, sebze meyvelerin arasında yada yuvalarının su dolması nedenleriyle görülebilmektedir. Zehirli akrep sokması belirtileri ciddi anlamda insanlarda yan etkilerin ortaya çıkmasını ortaya koyar.

Akrep sokması insanların alerjik durumuna bağlı olarak değişik belirtiler yaşanmasını gerektirir. Örneğin sarı akrebin sokmasında kişide bilinç kaybı, kısmi felç gibi son derece tehlikeli durumlar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda erken davranmalı ve bir an önce doktor tedavisi ile akrep sokmasından etkilenen kişiyi tedavi ettirmelidir. Zehirli akrep sokmasında bazı belirtiler yaşanmaktadır.

Örneğin deride kızarıklık ve özellikle ağrı şişme tansiyon değişikliği çift görme ve gözde bulanıklaşma, bilinç kaybı, ağızdan köpük gelmesi gibi ciddi durumlar yaşanabilir. Ayrıca mide bulantısı ve karın ağrısı kasılma ve kusma, yerinde duramama gibi istem dışı durumlar ile aşırı derecede terleme ve komaya girme durumları görülebilir. Bu durum insanlarda alerjik derecesine bağlı olarak değişim gösterir.

Bazı insanlarda şok geçirme durumları bile yaşanabilir. Bu nedenle akrep sokması hafife alınamayacak kadar tehlikeli ve istenmeyen bir durumdur. Evde akrep ile karşılaşıldığı zaman kesinlikle ayak yada elle temas etmemeli, ölü olsa bile dokunmaktan uzak durulmalıdır. Akrep sokması ciddi anlamda tehlikeyi tetikleyebileceği için gördüğünüz akrebe sert bir cisimle vurmalı ve öldürmelisiniz. Daha sonra ölen akrebi eldiven yada peçete yardımıyla alarak çöpe atmanız gerekir.

Zehirli Akrepler Ölümcül Risk Taşır

Akrep sokması yaşanan bölgede aşırı derecede acı olacağı için insanlarda sıkıntılı bir süreç meydana getirir. Bu nedenle zaman kaybetmeden doktora gidilmesi şarttır. Büyük şehirlerde insanlar akreplerle karşılaşmayı aklından bile geçirmez ancak çeşitli nedenlerle evlere akrep gelmesi durumunda ciddi anlamda panik yaşarlar. Özellikte evinde bebek ve çocuğu olanlar akrep girmesi sonucu panik ve korku içerisinde evi terk ederek akrep ilaçlama yaptırana kadar evde kalmamayı tercih eder.

Akrep sokmaları son derece tehlikeli bir durumdur akrep sokması akrebin zehrine bağlı olarak vücutta çeşitli etkiler meydana getirir. Aşırı adrenalin boşalması yaşanması gibi durumlar görüldüğü bilinmektedir. Damarlarda ani kasılmalar bilinç kaybı oluşması gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle damarda ani oluşan bu değişimler damara göre kalp krizine hatta ani ölümleri bile ortaya çıkarabilmektedir.

Bu akrep türü ve kişinin durumuna bağlı olarak değişir. Zehirli akrepler de akrep sokması sonrası kalpte hayatı risk oluşturan ritim bozuklukları görmesine yol açar. Ülkemiz zehirli akrepler açısından yoğun olan bir kuşakta yer alır. Bu nedenle özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinde akrepler ile karşılaşmak yoğun olarak görülmektedir. Akrep ilaçlama yöntemleri akreplerin mekanlardan bir an önce arındırılması için özel olarak uygulanması gerekir.

Akrep ilaçlama nasıl yapılır? evdeki akrepler nasıl yok edilir? diyorsanız profesyonel akrep ilaçlama firmalarından ilaçlama desteği almak zorundasınız. Çünkü akrepler ile mücadele eline sırt pompası olarak her önüne gelenin ilaçlama yapacağı bir ilaçlama servisi değildir. Akrep kovucu cihazlar akrebi evden uzak tutmada sonuç vermemektedir. Akrep sirke ile evden uzaklaştırılamaz. Siyah akrep sokması akrebin türüne bağlı olarak değişik etkiler gösterir.

Akrep Kaçırıcı Yöntemler Ve Akrep İlaçlaması

Genellikle İstanbuldaki akreplerin rengi kahverengi ve siyah olmasına karşın öldürücü özellikte akreplerin sayısı yok denebilecek kadar azdır. Akrep ilacı kokusuz yada kokulu akrep ilaçlardan tercih edilebilir. Evde akrep görmek ne anlama gelir? diyorsanız eve akrep girişine imkan veren yerlerin çok sayıda olduğunu gösterir. Akrep sirkeyi neden sevmez? diye merak edenlerin bilmesi gereken Böcekler ve akrepler keskin kokulu bitki ve malzemelerden hoşlanmaz.

Bu nedenle itici bir özellik sergilediği için uzak dururlar. Özellikle kış dönemlerinde akrep şikayetleri daha fazla yaşanmaktadır. Hatta bazı durumlarda o kadar fazla görülür ki İstanbulu akrepler bastı diye düşünenler bile çıkabilir. Akrepler genellikle gider boruları ve binaların ortak kullanım alanlarından evlere girmektedir. Kış aylarında yuvalarını su basması sonucu ile akrepler yuvaların terk ederek yaşam alanlarına yönelmektedir.

Ayrıca böcek ve beslenme imkanı bulmaları da akrep görülme riskini daha fazla ortaya çıkarmaktadır. Akreplerden korunmak ve eve yuva yapan akreplerden kurtulmak için mutlaka evinizde akrep ilaçlama servisi almanız gerekir. Akrepler tehlikeli ve zehirli canlılar oldukları için bireysel mücadele hem tehlikeli hem de birden fazla olması durumunda hiçbir işe yaramayacaktır. Bu nedenle akrep ilaçlama firmaları ile irtibata geçmeniz gerekir.

Atlas Türk ilaçlama firması olarak evdeki akreplerin yok edilmesi için en etkili akrep ilaçlarını kullanıyoruz. Akrepleri çok kısa sürede ortadan kaldıran akrep ilaçlama şeklini tercih ederek yaşadığınız akrep şikayetlerine son veriyoruz. Akrep ilaçlama sıradan ilaçlar ile yapıldığı zaman etkisiz kalacaktır. Ucuz akrep ilaçlama fiyatları ve sıradan uygulamalar evde akrep sokmasına maruz kalmanıza yol açabilir. Bu nedenle akrepler ile mücadele profesyonel olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir