0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

İstanbul Pire Ve Fare İlaçlama

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

İstanbul Pire Ve Fare İlaçlama ekiplerimiz yaz aylarında sizlerin böcek ve kemirgen şikayetlerinize en iyi böcek ilaçlama hizmeti verir. İnsanlar üzerinde pirelerin kaşındırıcı etkileri son derece rahatsız edici ve sağlık açısından oldukça risklidir. Pire dolu ortam sürekli huzursuzluk vererek insana stres nedeni olmakta bu ise hem ev yaşamında, hem de iş hayatında ciddi verim düşüşüne yol açmaktadır. Ayrıca insan vücudunda kızarıklık ve kabarıklık ortaya çıkmasına yol açtığı için fiziksel olarak istenmeyen görüntülere yol açar.

Pire çeşitleri ısırdıkları zaman insanların vücut yapılarına göre çeşitli yan etkilere sebep olurlar. Bazı insanlar da çok fazla etki göstermez ancak bazı insanlarda kabarma şişme ve sulu yaralar çıkmasına yol açarlar. Vücudunun her tarafında pire kaşınmasından dolayı tahrişlerin yaşanmasına, bebek ve küçük çocuklarda sulu yara ve derin izlere sebep olurlar. Ayrıca pirelerden bulaşan ciddi bazı hastalıklar mevcuttur bu sağlık açısından oldukça tedirgin edici bir özelliktir. Bu hastalıklar cilt tahrişlerine ve çeşitli yan etkilere yol açarlar.

Pire pisliği veya pirelerin dışkılarının mekanda yoğun olması kirlilik ve hijyen sorunu ortaya çıkarır. Pire dışkısı neye benzer? öğütülmüş iri taneli karabiber gibi bir görünüme sahiptir. Özellikle evcil hayvanın yaşadığı yatak, halı, kilim ve diğer bölgelerinde pire sorunları daha fazla yaşanan bir durumdur. İstanbul pire ilaçlama servisinin önemini anlamak için pirelerin yapılarını bilmekte fayda vardır. Çünkü pireler kolay ölmeyen oldukça dayanıklı ve inatçı sıçrayan böceklerdir.

Pirelerin Özellikleri Ve Yapıları

Pirelerin harici parazitler olduğunu bilmeyen yoktur. Ergin pire kahverengi toplu iğne başı gibi sıçrayan ve sert kabuklu bir haşere çeşididir. Ergin pirenin boyu yaklaşık olarak 3 milimetre ebatındadır. Zararlı pirelerin vücutları parlak ve kırmızı kahverengi bir görünüme sahiptir. Özellikle evcil hayvanların kürklerinde rahat hareket etmelerini kolaylaştıracak şekilde bir özellikleri bulunmaktadır. Onlara avantaj sağlayan mikroskobik tüyler ile kaplı olan bir vücut yapısı vardır.

Pirelerin kanatları yoktur ancak kendi boyutları ile kıyaslandığı zaman çok uzun mesafelere zıplaya bilmekte ve kendine hedef seçtiği konakçıya kolayca tutunmaktadır. Pirede 3 çift uzun bacak mevcuttur. Ülkemizde en fazla görülen pire çeşidi hiç kuşkusuz kedi piresi olarak bilinmektedir. Pireler kendine besleneceği hayvanlar arasında en fazla kedi, köpek, tavşan, sincap, fare ve sıçan gibi tüylü ve memeli hayvanları hedef seçer. Ayrıca kan eme bilmek için insanlara ve yaşam alanlarına bulaşmakta evdeki beslenen hayvanlar üzerinde çok ciddi istilaya yol açmaktadır.

İnsanlar aslında pire için tercih edilen bir yiyecek kaynağı değildir. Ancak beslenmesini sağlamak için evcil hayvan, yabani hayvan ve insanlar üzerinden kan emer ve obur bir edayla beslenir. Bu nedenle kaşınma, kabarıklık, kızarma ve alerji yapar. İnsandaki pire kaşıntısının sebebi vücudundaki dikensi tüylerin insan vücudunu rahatsız etmesi ile oluşmaktadır. Bu özellikleri ile pire çeşitleri insanların adeta kabusu olmaktadır. Pire lafı bile insanların ciddi anlamda kaşınmasına tedirgin olmasına yol açar.

Pireler Nasıl İstilaya Sebep Olur?

Pire beslenmesini sadece insandan sağlayarak hayatta kalabilecek insanlara muhtaç bir canlı değildir. Bu nedenle daha kolay beslenme ve uzun süre hayatta kalabilmek için konakçı aramaya başlar. Kendisini en iyi şekilde besleyecek kedi, köpek gibi hayvanlara bulaşmayı kendine hedef seçer ve daha kolay bu hayvanların vücudunda kamufle olurlar. Dişi pire yumurtasını konakçısının yüzeyindeki tüylerine ya da derisine bırakır. Bu konakçı hareket ettikçe bıraktığı yumurtaları konakçıdan yere düşerek halı, yatak örtüsü ya da mobilyalar gibi yerlere yayılır.

Yerlerde dökülen pire yumurtaları 12 gün içerisinde açılır. Larva kısa sürede pireye dönüşür yaklaşık olarak larvalar 18 günde pupa evresi ne geçmektedir. Pire istilası çok kısa zamanda çok yüksek rakamlara ulaşabilme potansiyeli taşır. Pupa evresinden 2 hafta sonra da pire olarak ortaya çıkar ve mekanlarda insan yada evcil hayvanlara musallat olurlar. Kanla beslenmek zorunda oldukları için hemen yiyecek kaynağı aramaya başlar. Pirelerin musallat olduğu hayvanlar evcil hayvan, çiftlik hayvanları ve diğer bazı kürklü hayvanlardır.

Bu hayvanların bulunduğu yerlerde büyük pire popülasyonunun varlığı çok ciddi saldırıya maruz kalınacağı için kolaylıkla hissedilir. Pirelerin yoğunluğunu ortadan kaldırmak için genellikle birden fazla yöntem kullanılmaktadır. Pire tarafından ısırılan evcil hayvanların durmadan kendilerini kaşınması üzerlerinde pire varlığına en belirgin alametlerinden biridir. Aynı şekilde insanlarla da beslenen pireler insanlara sürekli huzursuzluk vererek pire alerjisi yaparlar. Pire ilaçlama bu nedenle şarttır.

Pirelerden Bulaşan Hastalıklar

İnsanlarda pire alerjisi kadar çeşitli hastalıkların da ortaya çıkma sebebi pire ısırmasından sonra yaşanabilmektedir. Pirelerin veba ve tülaremi gibi hastalıkları insanlara taşıdıkları bilinmektedir. Eski dönemlerde pek çok insanın ölümüne sebep olan pireler hastalık taşıyıcısı özellikleri ile ciddi bir risk taşır. Şayet evinizde evcil hayvan besliyorsanız öncelikle bu hayvanların bakımını, aşısını ve temizliğini yapmanız şarttır. Pirenin erken tespit edilmesi pire ile mücadelede büyük avantaj sağlayacaktır.

Evdeki pirelerin yok edilmesi için mekanın titizlikle temizlenmesi, yerlerin silinmesi ve ortamın sürekli temiz tutulması gerekir. İnsan ve hayvan kanı emen pireler son derece tehlikeli hastalıkların bulaşmasına neden olabilmektedir. Bu pirelerin ne denli ölümcül bir haşere olabileceğine delildir. İnsan, köpek, kedi, kuş, kümes hayvanları gibi çeşitli canlılar üzerinde görünebilir. Hızlı hareket ederek kısa zamanda farklı bir konakçıya bulaşabilir piresiz mekanlarda bile bir kaç haftada binlerce pire nüfusunun oluşmasına yol açarlar.

Dünya üzerinde bilinen pire çeşitleri 2 binden fazla olmasına karşın ülkemizde son derece sınırlı pire türü bulunur. Pire türleri çoğunlukla hayvanları etkileyen parazitler olsa bile bazı durumlarda taşıdıkları bakteriler nedeni ile ölümcül hastalıklara yol açabilmektedir. Bu nedenle insanlar için de ciddi tehdit içerirler. İnsanların sağlığını tehdit etmemesi için gerekli mücadelesini zaman geçirmeden yapmak oldukça önemlidir. Pire hastalıkları eski devirlerde çok sayıda asker ve insanın ölümüne sebep olmuştur. İstanbul pire ve fare ilaçlama konusunda acele davranmanız gerekir.

Pireler Nasıl Bulaşır?

İnsanlara çoğunlukla köpek ve kedi gibi evcil hayvanlardan geçer. Isırması ile meşhur olduğu kadar insan vücudunda dolaşıp sürekli kaşıntı verme hissi ile insanı adeta çıldırtır. İnsanı pire ısırması esnasında pirenin ağzında bulunan, insan vücuduna enjekte ettiği ve bu esnada kan emer. Pireler dış ortamlarda genellikle keçi, koyun, fare, tavşan ya da eve yakın yerlerde beslenen hayvanlarda görülür. Pirenin bu hayvanları tercih etmesindeki asıl neden konaklamak, çoğalıp, beslenmek amacı iledir.

Bu hayvanların vücutları pire için beslenme yönünden hayati fonksiyonları kolaylıkla karşılamaktadır. Pireler’in özellikleri nelerdir? en fazla karşılaşılan kedi piresi yuvarlak başlı ve daha küçüktür. Evcil hayvanlardan bir diğer olan köpek üzerinde yaşayan köpek pireleri pire türleri içerisinde en iri yapılı olanlardır. Bu pireler hayvanları ısırıp kanlarını emerek beslenme ihtiyaçlarını giderir. Gün boyu pek çok bölgede hareket halinde oldukları için hayvanlarda bulunan mikropları insanlara ve başka hayvanlara bulaştırma potansiyelleri vardır. Amonyak pire ısırığına karşı oldukça faydalıdır.

Isırılma yaşanılan bölgede enfeksiyon riskine karşı tedbirli hareket edilmelidir. Evde temizlik gerekir. Pire ısırığı tedavisinde geç kalmışlarda ciddi alerjik reaksiyonlar yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Evcil hayvanlarda pirelerden kaynaklanan bulaşmada tedavi pire şampuanı ile yıkamak şeklinde başlatılır. Hayvanın boğazına pire tasması takmak, pirelere karşı oldukça etkili bir engelleme görevi görür. Pire musallatından korunmak için evin sürekli temizlenmesi ve pirelere karşı pire ilaçlama istanbul ekiplerinden servis alınması gerekir.

Pire Tek İlaçlama İle Yok Olur Mu?

Pireye Kesin Çözüm bulmak hayli zor ve zahmetli bir süreç demektir. Pirelerin yok edilmesi için öncelikle pirelerin yapısını bilmek ve ona göre uygulama ile ilaçlar tercih etmek gerekir. Tek taraflı pire mücadelesi özellikle bireysel ve amatörce olduğu zaman hiç bir çözüm alınamayacağı anlamına gelir. Vücuttaki pireden nasıl kurtulunur? pire nasıl ölür evde? diyorsanız en kesin çözüm çok etkili ve profesyonel bir pire ilaçlama servisi almanız gerekir. Çok hızlı üredikleri ve çok hızlı hareket etme kabiliyeti olduğu için bireysel çözümlerin bir işe yaramayacaktır.

Pire ile mücadelede pirelerin etrafa yayılıp yumurta bırakmasını durdurmak için en büyük silahınız elektrikli süpürge olacaktır. Başlangıç için bu pireleri sınırlı sayıda tutar. Ancak pire ilaçlama servisi almaz ve bu şekilde pireler ölür sanıyorsanız başınız ciddi derde girecektir. Beslediğiniz evcil hayvanlarınızı limonlu tonik ve misvak yağıyla yıkayabilirsiniz. Sarımsağın yoğun kokusu pirelerin hiç hoşlanmadığı bir özelliktedir. Bu keskin koku evinizde pirenin barınmasını engeller. Lavanta kokusu da pireyi evden uzak tutar.

Bu tür bitkisel pire kaçırıcılar pirelerin oluşmasını kısmen engelleyebilir. Ancak kesin çözüm ilaçlamadır. Böcek ilaçlama firması seçiminde çok iyi seçim yapmanız önemlidir. Pirelerin tek ilaçlama ile yok edilmesi her zaman mümkün olmayabilir. Çok toprak ve tozlu zeminler, çalı, ot gibi ilacın her tarafa kolay işlemeyeceği bölgelerde ikinci bir pire ilaçlaması gerekebilir. Evde pire en fazla parke altı ve dip bölgelere yumurta yaptığı zaman mücadelesi zorlaşır. Parke altında pirelere ilaç etki etmeyeceği için defalarca pire ilacı uygulamak gerekebilir.

Anadolu Ve Avrupa Yakası Pire İlaçlama Servisi

Tartışmasız mega şehrin en az kendi kadar yoğun böcek ve kemirgen sorunları da vardır. Çok farklı dokuları bir araya getiren İstanbul çok farklı böcek ve haşere türlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Marmara denizi ve Karadenize doğru uzanan bölgede yer alması nedeniyle yoğun nem alır. İstanbul, eski ahşap yapıları, sokak hayvanlarının çokluğu, yoğun kalabalık yapılaşma gibi etkenler evlerde, iş yerlerinde sık sık pire ve fare sorununun yaşanmasına sebep olur. Bol nem ve yeşil alan böceklerin en sevdiği koşuldur.

Avrupa yakasına nazaran daha yeşil ve daha zengin bir doğaya sahip olan Anadolu Yakası’nda Beykoz, Üsküdar, Kadıköy gibi eski yerleşim yerlerinde akrep, fare, hamam böceği, tarta kurdu, bit, pire kene gibi böcek, haşere ve kemirgen istilaları olabilir. İstanbul’daki haşere ve kemirgen sorununa sıkça rastlanır. Anadolu ve Avrupa yakası pire ilaçlama servisi kadar fare ve böcek ilaçlama talepleri de yoğun olarak görülür. İstanbul geneli haşere kontrol hizmetleri veren Atlas Türk böcek ilaçlama hem kemirgen, hem de haşereler ile bilinçli mücadele etmektedir.

İstanbul pire ilaçlama kadar, İstanbul fare ilaçlama hizmetleri ile kemirgenlerin yaşam alanlarından arındırılmasını sağlamaktayız. Fare ilaçlama İstanbul çözümlerimiz fabrika ve konutlarda değişik ilaçlama yöntemi ve farklı ilaçlar yardımı ile yapılmaktadır. Pire ve fare şikayetlerinden daraldığınız anlarda ekibimiz sizlerin her türlü sorunlarınıza en hızlı çözümleri üretmektedir. Kemirgen ve böcekler ile mücadele bilinçli, etkili ve kalıcı çözümlere odaklanarak tam çözüme imkan sağlar. İstanbul pire ilaçlama şirketi olarak daima en iyisini yapmaktayız.

İstanbul Geneli Pire Ve Fare Kontrol Çözümleri

istanbul pire ilaçlama ile ilgili sorunlarınızda bizden ilaçlama desteği alabilirsiniz. Böcek İlaçlama Beylikdüzü, Böcek İlaçlama Esenyurt, Böcek İlaçlama Avcılar ekiplerimiz İstanbulun trakyaya açılan bu ilçelerinde yaz kış demeden en iyi ilaçlama hizmetini vermektedir. Fare ilaçlama böcekler ile mücadeleye oranla daha uzun bir süreç gerektirir. İstanbul fare ilaçlama ekiplerimiz fareler ile mücadele için özel fare istasyonları, fare zehri, fare ilacı ve yapışkanı gibi farklı çözümler üretmektedir. Fareler ile mücadele zor ve sabır işidir.

Fabrika fare ilaçlaması ile apartman fare ilaçlama uygulamaları değişim gösterebilir. Kemirgen fareler lağım ve su giderlerinden yaşam alanları ve işletmelere girerek ciddi maddi kayıplara sebep olur. Ayrıca insanları korku ve paniğe sevk ederek ciddi huzursuzluk verir. Böcek İlaçlama Maltepe ve Böcek İlaçlama Şişli dahil İstanbulun her bölgesinde en iyi böcek ilaçlama servisini vermekteyiz. Kemirgen ve fareler ile mücadele sıvı böcek ilaçları ile yapılamaz. Fare İlacı haşere ilaçlarına oranla daha farklı içerikte ve katı özellikli özel fare zehirleridir.

Fare ilaçlama şirketleri açık ve kapalı pek çok alanda fare ile mücadele kapsamında istasyon ve fare yemleri kullanarak fare ilaçlaması yapmaktadır. Farelerin zararları hem evler, hem de iş yeri ve fabrikalar için hayli fazladır. Bireysel olarak fare ilaçları kullanılarak farelerin yok edilmesi pekte öyle kolay bir durum değildir. Fareler ile mücadele bilinçli ve en doğru oranda ürün kullanılarak yapılmak zorundadır. Fareler zeki canlılar olduğu kadar koku alma duyuları üst düzeydedir. Bu ise fare mücadelesini zorlaştırır.

Farelerin Zararları Ve İlaçlama Yöntemi

Fareler bazen ortalıkta görülmez. Ancak evde farenin varlığı bazı belirtiler sonucu fark edilir Fare pisliği, karton ve kumaşları kemirip kesmleri ve evde köpük benzeri malzemeleri ufalayıp bazı ahşap kısımları kemirmeleri evde farenin varlığına işarettir. Gündüz pek ortalıkta dolaşmayan fareler özellikle geceleri aktif halde dolaşarak başta kiler ve mutfak olmak üzere evin diğer bölgelerinde görülür. Çıkardıkları tıkırtı ve sesler sonucu fark edilen fare, gezdikleri bölgelere pislikler bıraktığı için kolayca teşhis edilebilir.

Kişisel çabalar fare ilaçlama konusunda yetersiz kalacağı için mutlaka fare ilaçlama şirketi ile çalışmak gerekir. İstasyon ve sıvı ilaçlamalar fare mücadelesinde kullanılmaktadır. Ayrıca fareler, çok aç kaldıklarında da kişiler uyurken, kişilerin ince dokulu parmak, dudak, kulak gibi yerlerini ısırabilirler. Fare ısırırken salgıladığı sıvı narkoz etkisi meydana getirip ilk aşamada fare ısırması kesinlikle anlaşılmaz. Fare ilaçlama şekilleri başta istasyon modeli olmak üzere fare yapışkanı, fare zehri, fare kapanı gibi yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

Zehirli buğday ile fareleri öldürmek önceleri sıkça kullanılırken günümüzde daha etkili fare ilaçları kullanılmaya başlamıştır. Yeni nesil fare ilaçları fareleri içten kurutarak onların kokmasını önleyip etrafa pis koku yaymalarına ve bakteri yaymalarına engel olmaktadır. En etkili fare ilaçlama şekli fare pastası ve fare bloğu kullanılarak yapılandır. Atlas Türk İstanbul fare ilaçlama şirketi olarak farelerin ilaçlanarak yok edilmesinde en etkili fare ilaçlarını kullanarak profesyonel fare ilaçlama servisi veriyoruz. Fare mücadelesi bilinçli olarak yapılması zorunlu bir iştir.

Böcek Ve Fareler Nasıl Ürer?

Böcekler ile fareler nasıl çoğalır? eve giren böceklerden kurtulmak için ilaçlama konusunda uzman ekiplerden haşere ilaçlama hizmeti alınması gerekir. Böcekler ile zararlı fareleri öldürmek için kalitesiz haşere ilaçları ve ucuz yöntemler kullanılarak kalıcı olarak asla mümkün değildir. Böcek türlerinde üreme sistemleri erkek ve dişi haşere çeşitlerinde farklıdır. Böceklerde erkek ve dişi üreme özellikleri birbirinden farklıdır. Erkeklerin üreme organları, genellikle iki adet testis, ve sırası ile boşaltım kanalı, tohum kesesi, boşaltım borusu ve eklenti bezlerinden meydana gelmektedir.

Dişi böceklerde ise iki tane yumurtalık mevcuttur. Bu ovaryumlar bileşik borucuklardan yani ovarial tüplerden oluşmakta olup, yumurta yolu açılır. Ayrıca böceklerin çiftleşme sırasında spermatozoitleri toplayan tohum torbası yada spermatheca adı verilen bir torba kesesi yer alır. Bu torba direkt olarak vajinaya açılır. Dişi haşerelerde en son organ olarak da yumurtlamaya yardımcı olan ovipositor adını alan organ bulunmaktadır. Böceklerin çoğunda yaşamları boyunca bir kez populasyon olur.

Döllenmeden sonra erkek ölür, spermatozoitler dişinin yaşamı boyunca spermatekada canlı kalırlar ve gelişen yumurtayı döllerler. Dişi ve erkek böcek çiftleşmeden sonra türüne göre yumurta, larva yada pupa bırakırlar. Fareler nasıl çoğalır? farelerin üremesi dişileri yavru yaparak farelerin üremesini sağlar. Bir defada birden fazla fare yavrusu doğduğu için fareler mekanları kolayca istila eder. Pire ve farelerin yok edilmesi zor olduğu için en iyi pire ve fare ilaçlama firmaları ile çalışmak gerekir.

İstanbulun En Etkili Çözümler Sunan Ekibi

Yemek üretim tesisleri, fabrika, ofis ve dairelerde fare şikayeti ortaya çıktığı zaman fare ilaçlaması yapılırken bilinçli olmak şarttır. Açığa bırakılan fare zehirleri, çocuklar ve insanların temasından kolayca etkilenmesini önlemek için fare istasyonları içine konarak uygulanmalıdır. Böylece hem olası zehirlenme durumları yaşanmaz, hem de fareler istasyon içine girip daha kolay fare ilaçlarını tüketir ve yuvalarına giderek buralarda ölürler. Yemleme fare ilaçlaması için sadece yem bırakılarak yapılan fare ilaçlama fiyatları daireler için 220 ile 250 lira arasında değişirken fare istasyonları ile birlikte adet miktarına bağlı olarak fiyat artar.

Aynı şekilde pire ilaçlama fiyatları istanbul genelinde uygulanan ilaç ve mekanın ölçüsüne göre değişir. Minimum 220 lira ile daire için 300 lira arasında fiyatlar değişebilir. İstanbul Pire Ve Fare İlaçlama firması olarak daima en iyiyi hedefleriz. Kullandığımız böcek ilacı ve fare zehirleri daima en iyi kaliteye sahiptir. Hem pire ilaçlama, hem fare ilaçlama oldukça dikkat gerektiren bir uygulamadır. İstanbul ilaçlama kapsamında her iki yakada en sağlıklı çözümleri vermekteyiz.

Evde bebek olan durumlarda yapılması gerekenler tüm hassas ayrıntıya kadar müşteriye aktarılır. Sıvı fare ilaçları çok fazla tercih edilmez. Aynı şekilde kokusuz pire ilaçlaması istenilen etkiyi sağlamaz. Pire ve fare ilaçlama İstanbul fiyatlarımız daima ekonomik ve tam çözüme odaklı belirlenir. Biz böcekler ile mücadele ederken asla tek ilaç kullanmıyoruz. Kokusuz yada kokulu uygulamalarda en etkili böcek öldürücü aktif maddeleri bilinçli olarak birleştiriyoruz. Amacımız en yüksek çözüm, sıfır sorundur.