0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

Isıran Böcekler

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

Isıran Böcekler değişik boy ve yapıda olabilir. Pire ısırığı nasıl olur? şayet böcek ısırıkları ile uyanıyorsanız yada fazlaca ısırılma ile karşı karşıya iseniz ısırıklarının boyutlarına bakılır. Böcek ilaçlama en fazla tahta kuruları ve pireler için böcek ısırıklarında talep edilmektedir. Evde uyurken böcek ısırıklarına maruz kalmamak için yatağınızı derinlemesine temizlemeli mümkünse değiştirmelisiniz. Birkaç gün dikkatlice gözlemeli ısırıklar devam ediyorsa evin dip bölgelerinde pire yada tahta kurusu olma ihtimalini gözden kaçırmamalısınız.

Ancak böcek ısırıkları sadece pire ve tahta kuruları tarafından insanlara yönelmez. Kuş biti, ev tozu akarı, yakarca yada sivrisinek gibi türlerde insanı ısırıp kaşınma ve şişliklere sebep olabilir. Yatak böceği ısırıkları kırmızı renkli iri ve bir bölgede toplu şekilde görülen görünümdedir. Bunları görüyorsanız yatak tahtakurusu tarafından ısırıldığınızı anlamalısınız. Böylesi bir durumda ilk bakılması gereken yer yatağınızın etrafı ve iç bölgeleri ile nevresimler, koltuklar yada baza çevreleridir.

Kırmızı küçük kahverengi böcekler görüyorsanız mutlaka profesyonel tahta kurusu ilaçlama servisi almanız gerekir. Çünkü tahta kuruları ile mücadele basit mücadele ile ortadan kaldırılması mümkün olmayan özelliktedir. Tahtakurularının yok edilmesi için özel ilaç ve sisleme cihazları yardımı ile tahta kurusu ilaçlama yapılmaktadır. Pire ve kuş biti ısırıkları daha küçük kırmızı ısırıklar olarak dikkat çeker. Genellikle ayak bilekleri veya üst bacak çevresinde görülür. Kuş bitleri ise kollar, yüz ve boyun bölgeleri gibi yerlerde ısırığa sebep olur.

Şayet evinizde evcil hayvan besliyorsanız öncelikle onları kontrol etmeli, tüyleri arasında siyah zıplayan canlılar görüyorsanız pire olduğunu anlamalısınız. Bu durumda evi silip, süpürmeli hayvanınızı veteriner kontrolünde ilaçlamasını yaptırarak evdeki pireleri öldürme yoluna gitmelisiniz. Ancak mekanda pire ilaçlama yaptırmanız kaçınılmaz olacaktır. Pire ve tahta kuruları zor öldüğü ve genelde yayılma eğilimi gösterdiği için bireysel olarak önlenmesi imkansız denecek kadar zordur.

Isıran Böcek Türleri

Isıran böcek türleri arasında pire, tahta kurusu, kuş biti, akar, mite, sinek gibi türler mevcuttur. Bu haşerelerin yok edilmesi için profesyonel ilaçlama firmaları ile irtibata geçerek ilaçlama yaptırmanız gerekir. Pire ve tahta kuruları zor ölen canlılar olduğu için tek ilaçlama %100 çözüm sağlamayabilir. Bu gibi durumlarda 15 gün sonra ikinci bir ilaçlama servisi alarak böcekler ve yumurtalarının kalıntılarından kurtulmanız daha kolay olacaktır. Böceklerin geceleri sizi ısırmasını ortadan kaldırmak için küçük tedbirler almak faydalı olacaktır.

Öncelikle çarşaflarınızı sık değiştirmek ve yıkamak gerekir. Bilindiği gibi ev tozu akarları ve mayt gibi canlılar ölü cilt hücreleri ile beslenirler bu kalıntılar yatağa döküldüğü için binlerce ev tozu akarı olma ihtimali çok yüksektir. Çarşafları her gün yıkamak kolay olmayacağı için haftada bir yada iki defa temizlemenizde fayda vardır. Yatağınızda gözle görülen böcekler olmasa bile akar gibi minik binlerce canlının olması muhtemeldir. Minik mikroskobik canlılar gözle görülmediği için sizi neyin ısırdığını anlamanız çok daha zordur.

Bu canlılar çarşaftaki ölü cilt hücrelerine geldiği için insanları oldukça huzursuz eder. Yatağınızı evin duvarından belirli bir mesafede ayırmak bu tür böceklerin daha kolay yuvalarını buralara yapmasını yavaşlatır. Ev tozu akarları ile başınız dertte ise uzun süre evde kalınmadığı zaman bu böcekler çok uzun süre hayatta kalma şansını yitirir. Ancak türlerine göre değişik özellikleri mevcut olduğu için bazıları uzun süre direnebilir. Kuru ortamlarda nem böcekleri uzun süre varlık gösteremez.

Ancak evin yakınında havuz yada su birikintisi varsa bu canlılar buralardan da eve akın edebilir. Sinekler ve bazı sivrisinekler yumurtalarını su kaynakları etrafına bırakır. Bu nedenle ev ve çevresinde olan rutubetli olan yerlere yönelirler. Çöp tenekesi, açık kitaplar bazı canlıların yumurtlaması ve beslenmesine imkan sağlar. Evde beslenen evcil hayvanların su kaplarını sık değiştirmeli buralara sineklerin yumurta bırakmasını önlemelisiniz.

Isıran Haşerelerin Zararları

Kablo tesisatlarının dibindeki çatlaklar, boşluklar böceklerin giriş yolları olarak dikkat çeker. Küçük ve dar bölgelerden küçük yapılı böcekler kolaylıkla evin içine girebilir. Kapı ve pencerelerin çevresindeki boşlukları doldurmak oldukça faydalıdır. Isıran böcekler küçük yapılı oldukları için ufak boşluklardan kolaylıkla evlere girebilir ekran böcekleri olarak bilinen kuş biti ve beyaz toz böcekleri en fazla karşılaşılan şeffaf minik böcekler olarak dikkat çeker.

Böcek oluşumunu engellemenin yollarından biri de evde açıkta yemek ve gıda bırakmamak gerekir. Aldığınız tüm tedbirlere karşın evde yine de sorun yaşıyorsanız zaman kaybetmeden profesyonel ilaçlama şirketlerinden ilaçlama desteği talep etmelisiniz. Gece insanı ısıran böcekler oldukça rahatsız edici özelliktedir. Görünmeyen böcek ısırması insanlarda en fazla sıkıntılara sebep olan böcek ısırması olarak dikkat çeker. Çünkü insanlar kendini neyin ısırdığını bir türlü anlayamaz.

Bu nedenle internet üzerinden böcek ısırığı hakkında bilgi arayışına girerler. Isıran böcekler kaşıntı yaptıkları için genellikle pire olmasından şüphe edilir. Ancak başka bir böcekte sizi ısırıyor olabilir. Böcek ısırması sonrası morarma gibi belirtiler genellikle akrep ve benzeri zehirli böceklerden kaynaklanır. Hangi böcek ısırığı nasıl olur? diye merak ettiğiniz zaman kısa bir araştırma yaparak böcek ısırığı görsellerinden kolaylıkla sizi neyin ısırdığını az çok tahmin etmeniz mümkün olacaktır.

İnsanlar genellikle görünmeyen bir şey ısırıyor beni ısıran böceğin ne olduğunu anlayamadım gibi yakınmalar içinde bizi arar. Ayrıca böcek ısırması şişlik ve kızarıklığına ne iyi gelir? gibi sorular sorarlar. Pire ısırıkları şiddetli kaşıntı ve sıkıntıya sebep olur. Özellikle evcil hayvanlarda daha fazla oldukları için beslediğiniz kedi ve köpekleri ısırması sonrasında ciddi anlamda huzursuzluk yaşatır. Ancak pire ısırığı acı veren bir özellikte değildir. Ciddi kaşınma eğilimi gösterirken sancı yapmaz.

Böcek Isırığı Yan Etkileri

İnsanların cilt hassasiyetine göre şiddeti farklılık gösterir. Pire ısırıkları neye benzer? diyorsanız küçük kırmızı lekeler şeklindedir ve toplu iğne başı kadar bir şişlik meydana getirir. Ancak böcek ısırıklarında sadece ısırığa bakarak sizi ısıran şeyin ne olduğunu anlamanız oldukça zordur. Şayet deride döküntü, egzama ve şiddetli kaşıntı varsa zaman geçirmeden bir doktora danışmalı gerekli tedaviyi almanız faydalıdır. Çocuklarda alerjik reaksiyonlar oldukça sık yaşanır.

Ayrıca evcil hayvanlarla tüylerinde yer yer azalma ve derisinde kırmızı lekeler ile karşılaşıyorsanız acil olarak veteriner yardımı almanız gerekir. Pireler yatak çevresi ve altlarında olabilir yatak altında ufak siyah ve kahverengi lekeler olup olmadığını tespit etmek için iyi bir araştırma yapmanız yerinde olur. Ayrıca yastık kılıfları, çarşaf, yastık gibi malzemeleri kaldırıp altlarını kontrol etmeli bunları sıcak suda yıkamalısınız. Pire, tahta kurusu, kuş biti, mite ve toz akarları yataklarda yumurta ve yavru bırakır. Bu nedenle sık sıcak suda yıkanarak buralardaki böcekler öldürülmelidir.

Bilindiği gibi böcekler beslendikten sonra noktalar şeklinde leke bırakıyorlarsa bunlar vücuttan atılan kanlı kalıntılar olduğu için kırmızı leke şeklinde olur. Karabiber tanesi büyüklüğündedir ayrıca duvarda çatlaklar var mı yok mu? kontrol etmeniz faydalıdır. Pek çok böcek çeşidi yatakların 5/10 metre etrafında yuvarlanır. Çünkü beslenmek için bu tür canlılar insanlara yada evcil hayvanlara ihtiyaç duyar. Odadaki mobilyalar, koltuk, masa, yatak gibi eşyaların altını kontrol etmeli buraları temizlemelisiniz.

Yatak böceklerinden nasıl korunuruz? diyorsanız öncelikle kapsamlı bir gözlem yapmanız gerekir. Konaklama tesisine gideceğiniz zaman kiralamak istediğiniz odada kısa bir inceleme yapmakta faydalı olur. Ayrıca otel odası gibi yerlerde çantanızı ve valizinizi asla yatakta yada yerde bırakmamalısınız. Yüksek bir yer varsa dolap ve raflarda muhafaza edin. Valiz ve çantanızı geceleri açık tutmayın. Çünkü yere yakın bölgeler bu böceklerin en fazla görüldüğü ortamlar olarak dikkat çeker.

Isıran Böcekler Nasıl İlaçlanır?

Isıran böcekler insan sağlığı açısından ciddi olumsuzluklar içerdiği için ev ve iş yerlerindeki böcek ısırıklarına ortadan kaldırmak için yatak böceği ilaçlama yaptırmanız önemlidir. Pire ve tahta kuruları insan sağlığı açısından ciddi sıkıntılara sebep olduğu için hastalık ve rahatsızlığın başlıca sebepleridir. Miteler, toz akarları, ve toz böcekleri daha minik yapılı oldukları için fark edilmeleri son derece zordur. Tahta kurusu ve pireler kan emici haşereler olarak ısıran böcekler ile mücadelede daima en etkili ilaç ve yöntemleri kullanılmalıdır.

Sinek ve tatarcık gibi ısıran uçkun haşereler ile mücadele kapalı alanlarda genel mücadele şeklinde olmalıdır. Açık alanlarda ve kapalı alanlarda sineklerin yok edilmesi için dumanlı ilaçlama daha etkili olur. Beyaz toz böceği, kumru biti, mite, nem böceği, pire ve tahta kurusu ile mücadele böcek yoğunluğuna göre farklı ilaçlar yardımı ile yapılır. Pireler ile mücadele sprey ve sisleme yöntem yardımı ile yapılabilir.

Toz akarı ve tahta kurusunu yok etmek için sisleme yöntem daha aktif çözüm sağlar. Yaşadığınız böcek şikayetlerini kısa sürede ortadan kaldırmaya odaklanmak için en iyi ilaç ve yöntemlerden yardım almak şarttır. Bizi arayarak ilaçlama desteği talep etmeniz halinde böcek türüne göre farklı ilaç yardımı ile en etkili ilaçlama servisini almanız mümkündür. Atlas Türk ilaçlama yatak böcekleri ile mücadelede en iyi yöntem ve böcek ilaçlarını tercih eder.

Tahta kurusu ilaçlama yakıcı etkili ilaçlar ve sisleme yöntemle yapılmak durumundadır aksi takdirde çözüm almak çok zordur. Pire ilaçlama ise sprey ve sisleme yöntem yardımı ile yapılabilir ancak az kokulu karışım ilaçlar yardımı ile ilaçlama yapılması gerekir. Toz akarı, mite, beyaz nem böceği, kuş biti, pire, tahta kurusu gibi böceklerin yok edilmesi sprey ilaçlama ile çok zordur. Bunu bilerek daima en iyi ilaçları kullanmalı ve sisleme yöntem tabir edilen ulv ilaçlama yaptırmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir