0 542 799 13 13
0 212 631 23 45
0 216 330 41 27

İlaçlamadan Sonra Temizlik

En iyi Böcek İlaçlama Firması 0 542 799 13 13

İlaçlamadan Sonra Temizlik önemli bir uygulama olup mutlaka yapılmalıdır. Ev ilaçlama sonrası temizlik pek çok insanın merak ettiği bir işlem olup olası zehirlenme ve ilaçların kimyasal kalıntısına maruz kalmamak için titizlikle uyulmalıdır. Böcek ilaçlama yapıldıktan sonra evde uygulanan ilaç sonrası gerek böcek ölülerinin temizlenmesi için, gerek ilacın kalıntısını yüzeylerden arındırmak için ıslak ev temizliği yapılır.

Özellikle ev hanımları evde ortaya çıkan haşere şikayetlerinden sonra nasıl bir tedbir alınacağı hakkında ciddi araştırma yapmaktadır. Böcek ilaçlamadan sonra evde temizlik alınan haşere ilaçlama şekline göre farklı düzeyde uygulanır. Örneğin hamam böceği şikayeti nedeni ile yaptırılan jel ilaçlama sonrası temizlik gerekmez. Sadece ara ara böcek ölüleri temizlenip yüzeyler yas pas ile silinirse yeterli olur.

Kokusuz ilaçlamadan sonra ev temizliği sırt pompası ile spreyleme şeklinde yapılırsa haşere ilaçlama sonrası temizlik ortalama bir hafta kadar yapılmamalıdır. Ancak kuru temizlik yapılmasında bir sorun olmayıp ıslak temizlik ilacın etkisini tam olarak göstermesinden sonra uygulanır. Yerlerin silinmesi ve ilaç sıkılan yüzeylerin temizlenmesi yeterli olurken, kapı kenarları, parke yanları ve dolap kenarlarının silinmeyip ilacın çok daha uzun süre kalıcı olması sağlanmalıdır.

Kokusuz ilaçlar ile ulv cihazı kullanılarak yapılan ilaçlamadan sonra temizlik mutfakta daha kapsamlı yapılması gerekir. Böceklerin en fazla ürediği alanların başında gelen mutfak temizliğinde jel ilaçlama hariç kapsamlı bir temizlik gereklidir. Sadece spreyli yöntemle uygulanan sistemde şayet dolap içleri ve zeminlere böcek ilacı sıkılması halinde evde ilaçlama temizliği gerekmez. Bir kaç haşere görüldükten sonra böcek ilaçlama talep edilmiş ise genel mutfak temizliği gerekmez.

İlaçlama Sonrası Temizlik Nasıl Olur?

Kokulu ve kokusuz ilaçlama yönteminde mutfak temizliği önemlidir. Sisleme böcek ilaçlaması şeklinde yapılan genel haşere ilaçlama türünde mutfak ve evin genelinde kullanılan eşyaların silinmesi gerekir. Halı, koltuk ve yerlerin silinmesi, yastık kılıfları, yatak çarşafı, havlu ve çocukların oyuncakları gibi önemli eşyaların yıkanması ilaçtan etkilenmemek adına oldukça mühimdir.

Evin geneli ve mutfakta ilaçlama sonrası ev temizliği genel olarak yapılmalıdır. Mutfak eşyaları tezgah,tabak tencere gibi yiyecek konulan eşyalar kullanılmadan önce yıkanarak olası böcek ilacı zehirlenmeleri yaşanmasına yol açabilecek riskler önlenmelidir. Böcek ilaçlama temizliği yapılan ilaçlama şekli ve haşere cinsine göre farklı oranlarda yapılmaya ihtiyaç duyar. Örneğin hamam böcekleri dolap içleri ve mutfak eşyalarında yoğun olarak dolaşıp her tarafa yayıldığı için buraların ilaçlanması zorunlu hale gelir. Bunun için mutfakta genel temizlik şarttır.

Zor ölen böcekler olarak bilinen pire, tahta kurusu, akrep toz böceği gibi zor ölen haşerelerin yoğun etkili ilaçlar ile yapılması şart olduğu için yerler ve tüm ev genelinde bir temizliğe gerek vardır. Bu tür böceklerin ilaçlaması yapıldıktan sonra dairede ilaçlamadan Sonra Temizlik daha geniş kapsamlı yapılmalıdır. Çamaşır suyu kullanarak ilaçlamadan sonra temizlik yapmak pek çok ev hanımının düştüğü bir hata olup bu son derece yanlıştır.

Bilindiği gibi haşere ilaçları ciltte sızlama ve tahrişe yol açacağı için koruyucu eldiven benzeri ilaç etkisini önleyen koruyucu önlemler alınmasını gerektirir. Ancak ilk temizlik esnasında kullanılan çamaşır suyu uçucu özelliğe sahip olduğu için kullanmamak gerekir. Yüzeylerdeki böcek ilacı çamaşır suyu ile karıştığı zaman havaya yükselip temizlik yapan kişilerin genzinde ve yüzlerinde ciddi sızlamalara sebep olacaktır. Bu yanlış uygulama sonucu bazı insanlar için oldukça sıkıntı yaşanmasına neden olabilmektedir.

İlaçlama Temizliğinde Cilt Tahrişi Neden Olur?

Bunun nedeni ilaç kimyasal bir bileşen olduğu için yüzeylere yapışan kimyasalları uçucu özelliğe sahip olan çamaşır suyu kullanılmasıdır. Temizlik esnasında havayla temas ettirdiği için yukarıya kaldırıp insan cildinin tahriş olmasına neden olmaktadır. Bu ayrıntı ev hanımlarının bilmesi gereken önemli bir ayrıntı olup özellikle cilt alerjisi ve hassas tenli olan kişilerin böcek ilacı temizliğinde oldukça dikkat etmesi gereken bir ayrıntıdır. İlaçlamadan sonra etkili bir temizlik olası cilt tahrişlerini ortadan kaldırır.

Ancak bilinçli olarak ilaçlamadan sonra temizlik yapılması çok yerinde bir davranış olacağı için ilaçlama firmalarının evde böcek ilaçlama yapıldıktan sonra müşteriye bulunduğu tavsiyeler değerlidir. Bizim yazımızda olduğu gibi, İlaçlamadan sonra temizlik konusunda yazdığımız makaleyi dikkatlice okuyarak gerekli ayrıntılara dikkat edilmesi büyük önem taşır. Önemli bir ayrıntıda ilaçlamadan sonra temizli yaparken eldiven kullanmak ve eldivensiz temizlikten kaçınmalıdır.

Mekana uygulanan kaliteli haşere ilaçları deltamethrin ve alfa spermetrin benzeri böcek öldürücü aktif maddeler taşır. Böcek öldürücü kimyasal bileşenler çıplak elle temas edilmesi durumunda ciltte sızlamaya ve batma benzeri tahrişe sebep olur. Kalıcı özellikli bileşenler olduğu için kesinlikle eldiven kullanılmasını zorunlu kılar. Geceyi uykusuz geçirmek istemiyorsanız güvenlik için eldiven kullanmalı, İlaçlamadan sonra temizlik esnasında yüz, bilek ve eller haşere ilacına temas etmekten korunmalıdır.

Astek ilaçlama firması olarak ilaçlama güvenliği kadar, İlaçlamadan Sonra Temizlik esnasında ne yapması gerektiğini anlatıyoruz. Müşteri güvenliği ve sizin sorunsuz bir hizmet alarak hiç bir yan etkiye maruz kalmadan evinizdeki böceklerden kurtulmanız bizim önceliğimizdir. Bizimle çalışan tüm müşterilerin daha sağlıklı ve en kaliteli böcek ilaçlama hizmetini alarak mekanlarında rahatsızlık sebebi olan haşerelerden kurtulup sağlıklı bir hayat sürmeleri için hizmet veriyoruz. Akrep Çeşitleri hakkında neler biliyorsunuz?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir